Değerlendir:
  • 81 Oy - 2.43 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kompozit Harita
Yazar Mesaj
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

RE: Kompozit Harita
(04-04-2012 11:27 PM)nisan15 Yazılan:  Teşekkür ederim bunca zıtlık ve kare meğer güzelmiş .

Transit uranüs yakın zamanda compozitte önce venüsün sonra ayın yaklaşık 5 yıl içide marsın merkürün ve güneşn üzerinden geçicek bayağı sallıyor beni çünki tarnsit satürn şu anda benim merkürüm ile kavuşumda ve sırada şiron ve güneş var har an elektrik carpması gibi koparıp atasım geliyor aniden oluyor ucundan dönüyorum karşudaki satürn transiti belki frenliyordur ama transit uranüsün etkisi bayagı yoğun hem compozit hem de natal haritada ..

önemli değil. boşanma haritalarını incelerken bir sitede, çok güzel bir yazı vardı. hayatta hiç bir şey sabit değil, gezegenlerde bizlerde sürekli yer değiştiriyoruz, şartlar değişiyor, şuan uranüs transiti var ama geçecek, o anki şartlara uyum sağlamalıyız tarzında bir yazı. karar vermek için transitlerin geçmesini bekleyin diyorlar. makul bir söylem geldi bana da. inşallah sizde daha hafif atlatırsınız transitleri.
04-04-2012 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

çiçek

Çok zarif, paylaşımcı ve yardımseversiniz yeniden teşekkür ediyorumgülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
04-04-2012 11:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

kompozit haritalarda jüpiter 8.evde

bu konum partnerlerin miras aracılığıyla finansal bir çıkarları olabileceğini gösterir ya da görünmeyen bir yolla da sağlanabilir. büyü, gizem, tıp gibi konularla ilgilenebilirsiniz. seksüel enerji çok güçlüdür. genelde duygusal odaklıysanız harekete geçmeden önce düşünmeniz gerekir.
burada * jüpiter yara almış, ezilmişse * müsrif olabilir, zararlı kararlar verebilir, başkalarınca sömürülmeye yatkın olabilirsiniz.

* jupiter afflicted diyor. afflicted : özürlü, dertli, tutulmuş, kederli. sanırım sert açı almayı kasetmişler, emin olamadım. günlerdir her yerde arıyorum tek bir yerde buldum başka kaynakla destekleyemedim.
04-07-2012 02:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

kompozit güneş ilişkinin dışarıdaki enerjisiyken kompozit ay ise olaylara verdiğiniz tepkilerle ilgilidir.
kompozit merkür partnerlerin zihinlerinin ortak birleşimidir. aynı zamanda çift olarak başka insanlarla olan iletişiminiz hakkında bilgi verir.
kompozit venüs sizin neyi arzuladığınızı gösterir, bulunduğu evi göz önünde bulundurarak neyi arzuluyorsunuz ? parayı mı, güzel eşyaları mı, iyi bir pozisyonu mu , aşkı mı, sosyal çevreyi mi, malı mı ? yani bu çifti ne mutlu eder.
kompozit mars duygusal ve fiziksel enerjidir, bir parça başkalarının bedenleriyle olan ilişkiler hakkında da fikir verir. kompozit jüpiterin haritada bulunduğu yer, gelişir, iyileşir, hızlanır, canlanır.
kompozit satürn yasaklanan, sınırlanan, eksik olan, zayıflaşan konumu gösterir, aynı zamanda satürn gerçekliktir, yani bir çivi çakmak istediğiniz zaman bunu en iyi nereye yapabileceğinizi gösterir.
kompozit uranüs bir problemi kötü durumda bırakmak yerine tamir etme yeteneği verir, ani gelişen olayları , yaratıcı alışkanlıklarımızı yönetir.
kompozit neptün haritada neredeyse orayla ilgili, düşlerimiz, umutlarımız, ideallerimiz olur.
kompozit pluto haritadaki en dip yeri gösterir , iyi konumdaysa partnerler güvenlik ve kontrol hakkında endişe içinde olmayacaktır.

kompozit venüs koçta : bir çift olarak hayatta ne isterseniz elde edeceksiniz.
boğada : rahat ettiği konumda, fiziksel ve duygusal tatmini yakalayacaksınız.
ikizlerde : birden fazla seçim şansınız olduğu durumlarda hangisinin iyi olduğu ya da hangisini istediğiniz konusunda karar vermek güç olabilir, tatmin olmak için hep yeni şeyler arayabilirsiniz.
yengeçte : venüs için buğulu-şehvetli bir konum, istediklerinizi elde etmek için kendinizi kaptırdığınızda çok duygusal olacaksınız.
aslanda : aşk için büyük arzu, mutlu olmak için her şeyi denemeye hazır çift.
venüs başakta : birbirinizin yaşam tarzına toleranslı olduğunuz sürece iyi bir konumdur. birbirinizde kusursuzluk aramamak gerek.
terazide : amaçlara ulaşmak için, uyumlu çift, kendi iyiliğiniz için başkalarının fikirlerine danışmayı sevebilirsiniz. ( gerisi yok maalesef tanıtım kitabı olduğundan hepsini yayınlamamışlar )
[font=tahoma][/font]
04-08-2012 03:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

smoochy bilgilerini aktardigin bu kitabin adini ögrenebilir miyiz acaba...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
04-10-2012 03:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Kompozit haritamizda günes ve merkür kavusum halinde yengec burcunda bulunmaktalar ve 11. evde (whole sign), ve natal haritamla karsilastirdigimda 12. evim yengec, ve kompozit günes-merkür 12. evime düsüyor... 12. eve düsen burclar 12. evi rahatsiz eder deniliyordu... Aslinda gercektende 12. evim yani ruhum gercekten hesaba cekiliyor hissediyorum bu iliskide... acikcasi duygularim rahatsiz her konusmada ve genel olarak bu iliskinin varligi cok kötü bir azap gibi :( Cidden cok tuhaf... ayrica kompozit ay, natal 8. evimde...
Ayrica kompozit mars, natal venüs ve merkürüme dokunuyor.. pek hoslandigim bir iliskimi düsünmem lazim ama merkürüme dokunmasi sinirselligi olusturuyor olabilir... Kompozit MC nin de 11. evime düsmesi, 11. evdeki bir sorunun topluma malzeme olmasi tehlikesi de cabasi diyebilirim.. bu cok kötü...

04-10-2012 05:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

(04-10-2012 03:32 AM)Mavisahram Yazılan:  smoochy bilgilerini aktardigin bu kitabin adini ögrenebilir miyiz acaba...
elimde olan bir kitap değil, internetten bulup bulup çeviriyorum. bazen bir kaç yerde oluyor, onların hepsini yazıyorum bir kalemde. bu kitapta kompozitlerle ilgili ama çok az kısmı yayındaydı, yayınlanan kısımlarını çevirebilmiştim. başka gezegenleri göremiyordunuz.
04-10-2012 03:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

gel de almanları sevme, adamlar kitabın tillahını yazmış , inşallah çevireceğim http://www.astroprofi.at/files/Partner%2...Muster.pdf

ay düğümleri ile ilgili şunu söyleyeyim, hemen hemen hepsi aynı şeylerden bahsediliyor çünkü.
kompozitte güney ay düğümü başarıları gösterirmiş.
kuzey ay düğümü yeni başarı ve gidişatı.

kuzey ay düğümü güneş olumlu açılarda beraberlik zenginleşecek, yaratıcı enerji yol gösterici olacaktır.
olumsuz açılarda ise , ilişkinin görevleriyle arzular çakışacak.

kompozit lilith yani siyah ay, ayın karanlık yüzü. ay gibi venüs gibi dişil enerji , özgürlük arzusu.
partner arasındaki karşılıklı dinamizmi gösteriyor.
lilith i koç olan bir haritada öncelik "üstünlük". konuşmalarda lafı dolandırmayı seven çift, evet ya da hayır. bu ilişkide değerli olan şey özerklik ve özgürlük. bazı patlamalar olsa da bu ilişkide canlı bir yaşam gücü vardır. özgür hareket ve eşitlik bu ilişki olması gereken özellik.

kitabın tek eksiği evler.
04-12-2012 03:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Cok ilgimi cekti, acaba lilithi balik da 6. evde ve 12. evdeki marsa karsit bakmis olan bir kompozit birbirini allah ile kandiriyor olabilir mi ? oysa yapilmasi gerekenler belli iken.. ve bu iliskide ara sira gercekten yalniz kalinmalara mi ihtiyac oldugunu söyler ki... genelde almancada ararim cogu seyi yalniz bulamiyordum bi bakayim smoochy tskler...

04-26-2012 11:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Suan linki tamamini okumasamda azini okudumda smoochy, yalniz bu bir kitap degil, örnek bir analiz cikarmis astrolog... kendi kompozitime yakin asc terazi baslangiciyla... ama daha cok acilari ele almis... güzel bir anliz gercekten cok dogru anlatimlari var...

04-26-2012 11:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kompozit Venüs & Mars Mavisahram 5 25,087 01-08-2017 11:25 PM
Son Mesaj: Libra
  Kompozit Güneş & Kompozit Ay astrosohbet 61 124,383 11-11-2016 04:04 PM
Son Mesaj: astrosohbet
  HARİTA YÜKLEME özge 0 4,061 07-18-2014 12:01 PM
Son Mesaj: özge
  Davison/Kompozit Haritalarının Natal ile Benzeşimleri JoMaJa 18 37,367 02-17-2013 08:38 AM
Son Mesaj: Venüs
  Composite Harita Transitleri pinknilden 14 25,518 12-16-2011 06:32 AM
Son Mesaj: Mavisahram
  Kompozit ve Sinastri Haritalarında Uranüs yezda 0 9,336 03-01-2008 10:17 PM
Son Mesaj: yezda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir