Değerlendir:
  • 40 Oy - 2.68 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sağlık Astrolojisi
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Sağlık Astrolojisi
“ASTROLOJİ BİLGİSİ OLMAYAN BİR HEKİMİN KENDİSİNE HEKİM DEMEYE HAKKI YOKTUR” => Hipokrat

11-06-2010 05:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Sağlık Astrolojisi
İletici Moleküller (Neurotransmitter)

Bunlar Sinir Sistemi Haberci Molekülleri olup hücresel elektrik akışını sağlarlar. Duygularımızı, arzularımızı, sezgilerimizi ve düşlerimizi kimyasallara çevirerek beyinden dışarı-içeri yarışan koşucular gibi çalışırlar. Bu zeki kimyasallar sadece beyin tarafından üretilmez aynı zamanda bağışıklık sistemi tarafından da yapılırlar. Nöro-Transmitterler, Nöro-peptidlerle birlikte zekanın Know-how (nasıl yapıldığını bilme) özelliğini tüm fizyolojiye yayarlar. Bunlara beyin telgrafları da diyebiliriz.
Bilincin içeriği fizyolojiyi değiştirir. Olumsuz duygular (öfke,nefret,kin,korku) organları zorlayan ve tahrip eden nöro-kimyasal maddelerin, olumlu duygular (sevgi, gülme, taktir, şefkat) ise sağlığı destekleyen kimyasal maddelerin salınmasına yol açar. Nöro-peptidlerin büyük yeteneği zihnin emirlerine ışık hızıyla karşılık verebilmesidir. Bilim daha şimdiden yüzlerce nöro-peptid’in varlığını ve bedenin her yerinde yapıldığını keşfetmiştir. Bu da bedenimizin "düşünen bir beden” olduğu tezini doğrulamakta aynı zamanda yaratılış ve zekanın açıklanmasına ışık tutmaktadır.

Alıntı => Nazan Öngiden

11-07-2010 03:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Sağlık Astrolojisi
Terazi burcunun vucudumuzdaki böbreklerle bağlantısı vardır.

Böbreklerin görevleri ; Kanın asit baz dengesini değişmez tutmak, vücudun su ve elektrolit dengesini sağlamak ve azotlu artık maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktır.

Böbreklerin ; Süzülme-Salgılama-Emilim fonksiyonlarının psikolojik karşılığı "Denge"dir.

Alıntı => Nazan Öngiden

11-07-2010 06:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Sağlık Astrolojisi
Kalıtsal özelliklerin ana-babadan çocuğa geçişini inceleyen bilime Genetik adı verilir. Güneş ve Ay, birbirlerini bütünleyen 2 temel enerji olduğundan birbirleriyle ve diğer gezegenlerle etkileşimleri hayati önem taşır.
Güneş-Ay olumlu açıları sağlam kalıtıma, sert açıları kalıtsal hastalıklara neden olabilir. (Ay'ın diğer gezegenlerle sert etkileşimi genellikle anneden kaynaklanan, bazen de kaynağı teşhis edilemeyen kalıtsal hastalıklara yol açar)
Güneş-Satürn sert açıları ciddi irsi hastalıklara meyil verebilir.
Uranüs ve Pluto zorlayıcı açıları da hücre bozuklukları ve genetik problemleri beraberinde taşıyabilir.

Alıntı => Nazan Öngiden

11-10-2010 03:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-10-2010 03:05 AM)Rüzgar Yazılan:  Nazan öngiden tanınmış bir astrolog mu yada forum içinden birimi? Cahilliğime ver merak ettimgülücük

Barış İlhan'ın öğrencisi.

Kendisi Sağlık Astrolojisi üzerine enfes yazılar hazırlamış. Hatta bu konunun önceki mesajlarında Felice o yazıları eklemişti.

Ben , çok uzunca olan o yazıların okunmaya üşenilmesi yada okunsa bile gözden kaçırılan şeyler olması ihtimalinden dolayı o yazılardan hoşuma giden alıntıları hem buradan hem astrosohbet facebook grubundan paylaşıyorum.

Ha bu arada gülücük

artık buradaki herşeyin aynısını facebook grubuna eklemiyorum.
facebook grubunda olupta burada olmayan şeylerde olacak bundan sonra.
yani facebook grubunuda takip etmeniz için bir sebep olarak düşünebilirsiniz bunu ;)

11-10-2010 03:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

“Dr.Nörolog Tommy Neider (Harvard MİT’den ihtisaslı) yaptığı çok ilginç bir tıbbi araştırmada Astrolojideki gezegenlerin her birinin insan beyninde çekirdek adı verilen bazı merkezlerde etkili olduğunu buluyor.
Beyindeki çekirdeklerin birbirine olan oranları ve dizilimleri aynı güneş sistemindeki gezegenlerin birbirine olan oranları ve dizilimleriyle tamamen eş değerde olduğunu saptıyor. Yani her gezegenin beyinde karşılığı olan bir çekirdek var. Beyin tamamen homojen bir yapıda değil. Gri ve Beyaz cevherleri var. Ve bunların arasında sadece bir tane kırmızı renkli bir çekirdek mevcut; “NUCLEUS RUBRUM” Dr.Tommy Neider, beyindeki bu tek kırmızı renkli çekirdeğin, gökyüzündeki tek kırmızı renkli olan “MARS” gezegenine karşılık geldiğini keşfediyor.
Deneysel olarak beyindeki bu merkeze elektrik uyaranı verildiğinde öfkelenme, sinirlenme, denge kaybı, düşme veya kazalar meydana geliyor. Astrolojik olarak Mars uyarıldığında aynı etkiler sözkonusu.

Yani Makrokozmos aynı şekliyle mikrokozmos olarak insan beyninde mevcut.”

Dr. Ender Saraç'ın Tıp ve Astroloji adlı seminerinden alıntıdır

11-17-2010 02:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-17-2010 02:09 AM)Yıldırım Yazılan:  “Dr.Nörolog Tommy Neider (Harvard MİT’den ihtisaslı) yaptığı çok ilginç bir tıbbi araştırmada Astrolojideki gezegenlerin her birinin insan beyninde çekirdek adı verilen bazı merkezlerde etkili olduğunu buluyor.
Beyindeki çekirdeklerin birbirine olan oranları ve dizilimleri aynı güneş sistemindeki gezegenlerin birbirine olan oranları ve dizilimleriyle tamamen eş değerde olduğunu saptıyor. Yani her gezegenin beyinde karşılığı olan bir çekirdek var. Beyin tamamen homojen bir yapıda değil. Gri ve Beyaz cevherleri var. Ve bunların arasında sadece bir tane kırmızı renkli bir çekirdek mevcut; “NUCLEUS RUBRUM” Dr.Tommy Neider, beyindeki bu tek kırmızı renkli çekirdeğin, gökyüzündeki tek kırmızı renkli olan “MARS” gezegenine karşılık geldiğini keşfediyor.
Deneysel olarak beyindeki bu merkeze elektrik uyaranı verildiğinde öfkelenme, sinirlenme, denge kaybı, düşme veya kazalar meydana geliyor. Astrolojik olarak Mars uyarıldığında aynı etkiler sözkonusu.

Bu bilgiyi ilk defa astrozoomda paylaşmıştım.. Oradan bir manyak, Harvard'a mail atmış, bunun gerçek olup olmadığını sormuş, orada Tommy Neider diye bir nörolog olmadığını öğrenmiş. O kişinin maksadını hiç anlayamamıştım.. Neden mail atmak, neden inanmamak? Paylaşmak istedim, çünkü o plutonik rahatsızın niye böyle yaptığına hala anlam veremiyorum..
11-17-2010 02:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-17-2010 02:54 AM)Félicé Yazılan:  
(11-17-2010 02:09 AM)Yıldırım Yazılan:  “Dr.Nörolog Tommy Neider (Harvard MİT’den ihtisaslı) yaptığı çok ilginç bir tıbbi araştırmada Astrolojideki gezegenlerin her birinin insan beyninde çekirdek adı verilen bazı merkezlerde etkili olduğunu buluyor.

Bu bilgiyi ilk defa astrozoomda paylaşmıştım.. Oradan bir manyak, Harvard'a mail atmış, bunun gerçek olup olmadığını sormuş, orada Tommy Neider diye bir nörolog olmadığını öğrenmiş. O kişinin maksadını hiç anlayamamıştım.. Neden mail atmak, neden inanmamak? Paylaşmak istedim, çünkü o plutonik rahatsızın niye böyle yaptığına hala anlam veremiyorum..

evet Kerem Doksat'ta benzer eleştirilerde bulunmuş bu yazıya , alıntıyı silsekmi acep gülücük

Alıntı:Harvard MİT’den ihtisaslı nörolog Doktor Tommy Neider iki, üç sene önce yaptığı çok ilginç bir tıbbî araştırmada şöyle bir şey buluyor
(MKD: Bütün interneti, SCI ve pub med’i taradım, bulamadım). Astrolojideki gezegenlerin her birinin insan beyninde Nucleus adı verilen bazı merkezlerde etkili olduğunu yani büyük evrenin küçük evren olarak beyinde mevcut olduğunu keşfediyor ve tıbbî olarak ortaya koyuyor.

MKD: Tekrardan… Ne Pubmed’de, ne SCI’de ne de başka yerde böyle bir araştırma var.

Hâttâ çok ilginçtir ki kırmızı olan tek gezegen Marstır ve beyinde de kırmızı olana tek bir çekirdek vardır (nucleus rubrus) (MKD: Külliyen atmaca; Mars da kırmızı değildir, atmosferi sebebiyle öyle gözükür).
Bu çekirdeğe yapılan elektiriksel uyarımların kişide aynı Mars gezegeninin etkisinin kişi üzerindeki etkisi fazlalaştığı zamanlarda olduğu gibi baş dönmesi, düşme, kazalara yol açan etkileri olduğu kanıtlanmıştır
(MKD: Kim, nerede yapmış ve yayınlamış; aslı astarı yok). Yâni Makrokosmos aynı şekliyle Mikrokozmos olarak insan beyninde mevcuttur. Bunu büyük nörologlar artık araştırmalarla da tesbit edebiliyorlar
(MKD: Bunca senedir sinirbilimiyle uğraşırım, hiç okumadım veya duymadım).

* MKD = Kerem Doksat

** Kendisi alanının uzmanı olabilir ve bu yazıyla ilgili haklı olabilir ama astroloji üzerine yaptığı ciddiyetten uzak değerlendirmelerini de ben eleştiriyorum.

yazısının tamamı => http://www.keremdoksat.com/2008/03/12/ik...z-bakalim/

11-17-2010 03:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-17-2010 03:09 AM)Yıldırım Yazılan:  
(11-17-2010 02:54 AM)Félicé Yazılan:  

evet Kerem Doksat'ta benzer eleştirilerde bulunmuş bu yazıya , alıntıyı silsekmi acep gülücük

Alıntı:Harvard MİT’den ihtisaslı nörolog Doktor Tommy Neider iki, üç sene önce yaptığı çok ilginç bir tıbbî araştırmada şöyle bir şey buluyor
(MKD: Bütün interneti, SCI ve pub med’i taradım, bulamadım). Astrolojideki gezegenlerin her birinin insan beyninde Nucleus adı verilen bazı merkezlerde etkili olduğunu yani büyük evrenin küçük evren olarak beyinde mevcut olduğunu keşfediyor ve tıbbî olarak ortaya koyuyor.

MKD: Tekrardan… Ne Pubmed’de, ne SCI’de ne de başka yerde böyle bir araştırma var.

Hâttâ çok ilginçtir ki kırmızı olan tek gezegen Marstır ve beyinde de kırmızı olana tek bir çekirdek vardır (nucleus rubrus) (MKD: Külliyen atmaca; Mars da kırmızı değildir, atmosferi sebebiyle öyle gözükür).
Bu çekirdeğe yapılan elektiriksel uyarımların kişide aynı Mars gezegeninin etkisinin kişi üzerindeki etkisi fazlalaştığı zamanlarda olduğu gibi baş dönmesi, düşme, kazalara yol açan etkileri olduğu kanıtlanmıştır
(MKD: Kim, nerede yapmış ve yayınlamış; aslı astarı yok). Yâni Makrokosmos aynı şekliyle Mikrokozmos olarak insan beyninde mevcuttur. Bunu büyük nörologlar artık araştırmalarla da tesbit edebiliyorlar
(MKD: Bunca senedir sinirbilimiyle uğraşırım, hiç okumadım veya duymadım).

* MKD = Kerem Doksat

** Kendisi alanının uzmanı olabilir ve bu yazıyla ilgili haklı olabilir ama astroloji üzerine yaptığı ciddiyetten uzak değerlendirmelerini de ben eleştiriyorum.

yazısının tamamı => http://www.keremdoksat.com/2008/03/12/ik...z-bakalim/

Demek ki bu konuda kıllık yapan başkaları da varmış.. Genel anlamda baktığımızda astroloji ve benzeri ilimleri eleştiren, kabul etmeyen kişiler çok ilginçtir ki, aslında bu konuları araştırmadan sadece önyargılı tutumları ile değerlendirirler.. Konunun özünden tamamen uzak, bilimselliği kalkan olarak kullanıp reddederler,,
Biz alıntıyı silmeyelimgülücük Dileyen dilediği gibi düşünsün..
11-17-2010 03:36 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

İnsan bedeninin, evrenin bir yansıması olduğunu ve evrende ki sistemin işleyişinin aynısını insan bedeninde vuku bulduğu artık bir çok bilimadamı tarafından bile kabul görüyor zaten. Kuran da bile bunun ifade eden ayetler mevcut. Astroloji karşıtlığını, araştırmadan bilimsel düzeyde reddedenler ancak kendi varlık bilinçleri ile savaşırlar.
Nukleus çekirdek demektir, beyinde herbiri ayrı bir merkezi sisteme etki eden bu çekirdekler, sinir sistemlerinin vucuda yolladığı sinyalleri kanalize eden bir mekanizma ile işlerler.
Daha önce okuldayken mikrobiyoloji ve anatomi öğretmenlerimizle bu konu üzerine bazı araştırmalar yapmıştık, benim ısrarla savunduğum bu tezlerin zamanla daha kabul görür bir hale gelmesi mutluluk verici esasında, yazık ki Harward diplomamız yok işte..dil çýkarma Ya da sakalımız yok ki sözümüz geçsin ..:D
Bir aralar ciddi anlamda beyin fonsiyonları ve sistemi üzerinde çok kafa yormuştum, güneş sistemi bazında çalıştığını çok ciddi şekilde düşünüyorum..verygood
11-18-2010 08:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir