Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.78 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs - Uranüs Açıları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Venüs - Uranüs Açıları
(04-08-2011 07:34 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  örneğin çok büyük sanatçılara bakıyorum. gezegenlerin yerleşimlerinde çok zor açılar oluyor. bir eseri meydana getirirken neler yaşar, nasıl zorlanır o aşamaları göremesem de sonucu görüyorum. belki çok sancılı oluyor ama başarıyor işte gülücük

evet ve o büyük sanatçıların hayat hikayelerinin en az bir döneminde ciddi sıkıntılar , gönül yaraları , psikolojik krizler vb. görmek mümkün.

04-08-2011 07:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-21-2011 04:02 AM)kare Yazılan:  feminizm deyince simone de beauvoir'a bir baktım venüs-üranüs karşıtlığı varmış. ayrıca biseksüeldi de. diğer feministlere de bakacağım.

Jodie Foster'da bildiğim kadarıyla benzer bir yaklaşıma sahip.
Eskiden kendisine hayrandım ama o erkek milletine pek hayran değilmiş meğer gülücük

Jodie Foster doğum haritası , marskovasının doğum haritasına benziyor.
Yükselen Yay ve akrepte 12.evde stelyum var.

Venüs-Uranüs arasında quintil açıya sahip.

Jodie Foster = http://www.astrotheme.com/portraits/PBfsm7kmGpFa.htm

07-21-2011 04:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

şu judi fostlerin oynadığı , bağımsız erkeklere posta koyan bir sürü f.mate sahibi
kadın rollerine fitil oluyorum. :D

birde filmdeki erkeklerde gerizekalı hepsi hatun gibi sanki jupi fostler ıssız adam. roller değişmiş.

erkekler bu kadın tarafından terk edilince ( bir de olaylar hep tek gecelik ilişki )

ağlıyorlar. :D
07-21-2011 01:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Feminizm de pallas ve yoğun eril etkileri de göz önün de bulundurun derim, Uranüs tek başına yeterli değildir..

Venüs ve Uranüs açılarında bu durum gözlemleniyor, Venüs mitoloji de kadın savaşçı olarakta bilinirdi, hele ki uranüste devreye girdi ise hem sırdışı aniden gelişen ilişkilere hem de acımadan bu ilişkileri aynı hızla bitirmeye de sebep olur..gülücük
07-21-2011 02:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-20-2009 12:13 AM)Félicé Yazılan:  Simone de Beauvoir; fransız filozof yazar.Ataerkil koyu katolik bir ailede büyümüş.
Biseksüel. İkinci cins adlı eseri ile, modern feminizmin temellerini kurmuştur.
Sert bir harita. Plutonik güneş ikizlerine, pallas karesi var.Pallas uranüs 120liği.
Çok uyarılmış satürnyen bir ayı var; merkür,uranüs,venüs, neptün, marsla kare.
Terazideki ay, ilişkiler, beğeniler,sanatsallık, eşitlik ilkesi, adalet konularına karşı bu kadar etkileşimle önem arzetmekte. Terazinin gölgelerini yansıtmış olsa gerek,
paylaşmakta zorlanma, kararsızlık, denge kurmakta zorlanma, evlilik, ilişkiler konusuna çok önem verilmesine rağmen başarısızlık..

Büyük karenin en kişisel gezegeni ve etkileneni ay, kollektiflerle donatılmış.
Kontrol dışı enerjiler insanların ölümünden sonra, kalıcı olmalarına sebebiyet veriyor. Yoğun bir mücadele ya da yok oluş.

Çok kontrolcü ve otoriter olmalı. İkizler olarak bu otoritesini, sözlü ya da yazılı olarak ifade etmiş .Yengeç vurgusu , aile, vatan, kadınlar, kendi kadınlığı ve ailesinin, onun hayatının önemli parçaları olduğunu göstermekte ve bu yazılarına da yansımakta

[Resim: astro2at07simonedebeauv.th.gif]
07-21-2011 02:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

feminzmin çıkışı erkeğin sömürüsü ; erkek , üretimi tek eli eline aldıktan sonra , kadını hep sömürmüş. hatta ilk sömürü ilişkisi kadın ve erkek arasında kurulmuştur.
aslında önceden avcı - toplayıcı yaşıyormuşuz. insanlar klanlar halinde yaşıyormuş .
bu dönemde böyle evliliklerde yokmuş.toplu halde kadınlar ve erkekler evleniyormuş. çocukların sadece anneleri biliniyormuş . işte bu dönem anaerkil bir dönemmiş.çünkü , kadın toplayıcılığı eli hiç boş dönmeden yapıyormuş. ama erkek av aletleri olmadığı için her zaman ( hatta çoğu zaman ) avlanamıyor, eli boş dönüyor.ayrıca anaerkil olmanın bir diğer yanı , mağaranın sorumluluğu kadının elinde ve klanın çoğalmasını sağlıyor.
daha sonra ilk av aletleri gelişiyor ve kollektif avlanma başlıyor, işte toplum o günden beri ataerkil durumda. tabi istisnalar da var.

burada bir isyan olayı var ve ben ilk uranüsü ararım ve kova etkisini .

pallas için de feminizm yorumu çok yapılıyor.hatta pallasın keşif haritasında marsın kova burcunda olduğuna ve terazi etkisine ( bayanlık dişilik ) çok rastlamıştık.

bir şekilde kurulu düzene karşı çıkmak isyan devrim , hep kova ile benzeşiyor.
07-21-2011 04:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

venüs-uranüs açısına sahip bayanları sıkıntı beklediği gibi, bu açıya sahip bir kadından hoşlanan erkek de sanıyorum ki pek huzurlu olmayacaktır.

erkeğin kişisellerinden biri, kadının venüsüne dokunacak ki erkek ondan etkilensin! gülücük gel gör ki bu dokunuş, erkek için kadının uranüsüyle de etkileşim içine girmek demektir!! :D

münzevi bir hayatı bekleyen erkek bu yüzden iki kere yandı...

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
07-23-2011 12:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(07-23-2011 12:00 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  venüs-uranüs açısına sahip bayanları sıkıntı beklediği gibi, bu açıya sahip bir kadından hoşlanan erkek de sanıyorum ki pek huzurlu olmayacaktır.

erkeğin kişisellerinden biri, kadının venüsüne dokunacak ki erkek ondan etkilensin! gülücük gel gör ki bu dokunuş, erkek için kadının uranüsüyle de etkileşim içine girmek demektir!! :D

haha hemde ne yandı hehee
07-26-2011 02:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

(07-23-2011 12:00 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  venüs-uranüs açısına sahip bayanları sıkıntı beklediği gibi, bu açıya sahip bir kadından hoşlanan erkek de sanıyorum ki pek huzurlu olmayacaktır.

erkeğin kişisellerinden biri, kadının venüsüne dokunacak ki erkek ondan etkilensin! desmişsin ..........Eşimin kişisel gezegenlerinden benim venüsümü etkileyen yok...benim ve eşimin haritaları aşağıda bakarmısın rica etsem ?

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
08-19-2011 06:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(04-03-2011 07:39 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  venüs- uranüs ilişkisini herkes aşk hayatındaki istikrarsızlığa, çabuk sıkılmaya, müphem bir aşk anlayışına yoruyor ama sıradışılığının yanında sanatta da etkili bir açı olduğunu düşünüyorum. bunu atlamayalım. kendi imzanızın herkesçe bilinmesine, yaratıcılığa ve hoş bir sese kavuşulmasını sağlar.

Örnek: Justin Timberlake !

Venüs-Uranüs sekstili varmış meğer kendisinin.
(Uranüs Akrep-Venüs Oğlak)

Alıntı:İlişkilerinde geleneksel bakış açısını red etme eğilimine sahiptir. Bayanlarda zaman zaman feminist eğilimler gözlemlenebilir.

Sadece feminizmle de kalmıyormuş...:D
Örneğin Ellen Degeneres'in Venüs-Uranüs karşıt açısı.
(Venüs Kova 2.ev-Uranüs Aslan 8.ev)
08-19-2011 06:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs Açıları Angel 115 214,950 12-09-2018 03:27 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Venüs - Jüpiter Açıları astrosohbet 58 76,962 06-15-2018 12:19 PM
Son Mesaj: shinigami
  Venüs - Pluton Arasındaki Zorlayıcı Açılar ve "Aşk" Derin 13 29,289 05-02-2018 06:06 PM
Son Mesaj: Miu_miu
  Venüs - Satürn Açıları astrosohbet 34 59,529 12-10-2017 03:53 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Venüs - Mars Açıları astrosohbet 45 67,916 06-21-2017 02:05 PM
Son Mesaj: mashameral
  Venüs - Plüto Açıları astrosohbet 59 94,022 04-28-2017 01:39 AM
Son Mesaj: say24
  Venüs - Neptün Açıları astrosohbet 48 70,070 03-05-2017 10:41 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Venüs Uranüs Karesi Gerçekleşiyor Aşka Sahip Çıkabilir Misiniz? Angel 6 11,446 11-03-2010 01:47 PM
Son Mesaj: Serena

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir