Değerlendir:
  • 28 Oy - 2.61 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alçalan Burç (DESCANDENT)
Yazar Mesaj
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Alçalan Burç (DESCANDENT)
sanırım arkadaşların burda demek istediği şey kendi haritalarındaki alçalan burctan olan kişilere olan bakış açısı... yani güneşi onların alçalanı olan insanlar ... yani bize zıt irte gelenlerden bahsedilmiş ama tabiki de sırf buna bakılarak ayy alçalanımda olan düşmanımdır diyemeyiz heheh ama etkisi yokta değildir benimde başak alçalan hayatımda başaklarla hiçbi iletişim kuramam anlaşamam 50 metreden tanır ve zıtlaşırız direk 7. evim yayla girer oğlakla devam eder misal arkadaşlarımın %80 i oğlak yada yükseleni yada oğlak vurgusu güçlü olan kişilerde 7. evde bizde minik ipuçları verir ama tek ve ana artel diyemeyiz yani bütün olarakta bakmak lazım ... juno ya gelince juno hayatımızda tasarladığımız yaşamak istediğimiz eşlerden ziyade manevi ve ruhi olarak neye ihtiyacımız olduğunu bize anlatır .. kadersel eş denmeside buyüzdendir... pratik hayatta eğlenip bi çok şey paylaşabiliceimiz türden insan olur ama manevi olarak bizi bütünleyen eksikliklleri mükemmel şekilde doldurduğumuz eştir juno tıpkı ying yang gibidir ki bu ilişkilerde çekişme iniş çıkış bitmes çünkü eksik yanlarımız birbirimizde mevcuttur ve parçalar mükkemmel oturur tıpkı yi,ng yang gibin gülücük
12-12-2009 07:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Cvp: RE: Alçalan Burç (DESCANDENT)
luthi Yazılan:7. evim yayla girer oğlakla devam eder misal arkadaşlarımın %80 i oğlak yada yükseleni yada oğlak vurgusu güçlü olan kişilerde 7. evde bizde minik ipuçları verir ama tek ve ana artel diyemeyiz yani bütün olarakta bakmak lazım ...
benim de 7. evimi 29 derece ile yay kesiyor ve doğal olarak evin içini oğlak dolduruyor. ay ve jüpiter'im de 7.evde oğlak'ta.. ben de kendi ilişkilerime baktığımda haritasında hem oğlak/satürn hem de ateş/yay/aslan vurgusu olan kişilerin hayatımdaki yoğunluğu yüksek..

ama yaptığım 2 evlilikte ve partner ilişkilerimde ise; eşlerim yengeç ağırlıklı ve akrep/boğa/ateş vurgusu olan kişilerdi.. bunu da ay-7.ev ve juno-akrep ilişkisine bağlıyorum.. sonuçta; 7. evimi yay kesmesine rağmen, güneşi ya da yükseleni yay olan partnerim hiç olmadı.. bu konuyu haritadaki bir çok etkeni bir araya getirip düşünmek gerekiyor

luthi Yazılan:pratik hayatta eğlenip bi çok şey paylaşabiliceimiz türden insan olur ama manevi olarak bizi bütünleyen eksiklikleri mükemmel şekilde doldurduğumuz eştir juno
juno'yu kadersel eş olarak kavramakla birlikte; 7. evle bağlantılı düşündüğümde, bu kombinasyonu pratikte nasıl yorumlayacağımı pek bilmiyorum.. örneğin karşımızdaki eşle juno'larımızın aynı olması mı daha hayırlı olur yoksa 7. evdeki uyum mu?

"Aklınız size hakikati göstermemişse, inancınız sizi koruyamaz"
HARİTAM:
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=76&y=17
12-14-2009 02:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Zembul Yazılan:
luthi Yazılan:7. evim yayla girer oğlakla devam eder misal arkadaşlarımın %80 i oğlak yada yükseleni yada oğlak vurgusu güçlü olan kişilerde 7. evde bizde minik ipuçları verir ama tek ve ana artel diyemeyiz yani bütün olarakta bakmak lazım ...
benim de 7. evimi 29 derece ile yay kesiyor ve doğal olarak evin içini oğlak dolduruyor. ay ve jüpiter'im de 7.evde oğlak'ta.. ben de kendi ilişkilerime baktığımda haritasında hem oğlak/satürn hem de ateş/yay/aslan vurgusu olan kişilerin hayatımdaki yoğunluğu yüksek..

ama yaptığım 2 evlilikte ve partner ilişkilerimde ise; eşlerim yengeç ağırlıklı ve akrep/boğa/ateş vurgusu olan kişilerdi.. bunu da ay-7.ev ve juno-akrep ilişkisine bağlıyorum.. sonuçta; 7. evimi yay kesmesine rağmen, güneşi ya da yükseleni yay olan partnerim hiç olmadı.. bu konuyu haritadaki bir çok etkeni bir araya getirip düşünmek gerekiyor

luthi Yazılan:pratik hayatta eğlenip bi çok şey paylaşabiliceimiz türden insan olur ama manevi olarak bizi bütünleyen eksiklikleri mükemmel şekilde doldurduğumuz eştir juno
juno'yu kadersel eş olarak kavramakla birlikte; 7. evle bağlantılı düşündüğümde, bu kombinasyonu pratikte nasıl yorumlayacağımı pek bilmiyorum.. örneğin karşımızdaki eşle juno'larımızın aynı olması mı daha hayırlı olur yoksa 7. evdeki uyum mu?

ilişkiler ve partnerler konusunda Juno'nun etkisi olabileceğin ama öncelikle 7.ev + 5.ev + Venüs + AY konumlarına bakılmasının ( bayan haritalarında güneş ve mars ) daha önemli olabileceğini düşünüyorum.
Juno gibi , Eros gibi potansiyellerin birer DESTEKLEYİCİ etkisi olabilir fikrindeyim.
örneğin çiftlerden birinin Venüsü ile diğerinin Erosu arasındaki kavuşum , seksüel uyumu DESTEKLEYİCİ etki taşıyabilir yada Juno ile diğerinin kişisel gezegenleri arasındaki bağlantılar aynı şekilde ilişkiyi DESTEKLEYEBİLİRLER ama % 100 belirleyici faktör Juno değildir yani Juno = Kadersel eş demek biraz abartı olur bence.

12-14-2009 02:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Zembul Yazılan:

Yay burcunun az bir kısmı 7 evinin başlangıcıda sayılsa....

Jüpiterin 7 evde olması....

Çok eşlilik(farklı ,yada aynı zamanda)

Eşten gelen her hangi maddi manevi yarar ....

Jüpiter sonuçta bu oğlakta olsa dahi....

Sağlam şans demek...eşin seni parlatması...seni güçlendirmesi....satrünyen bir jüpi ise...

Eşin seni kendi imkanları ile disipline sokabileceği....ayın burda jüpi ile kavuşumu...

sevgi dolu duygusal bir eşe sahip olma....ama oğlak olması sebebi ile sana bunu yansıtamama özellikleri.......

5.evinde mars var ve akrepte ayrıca 5 evin başlancında yine akrebin yöneticisi olan plüto var....

Venüste burda bunlar olan etkiler...

Bu gizemli karanlık kadınlardan hoşlanma flört etme... ile durumlarda birliktelik gibi sonuçlar doğurabilir....

Yengeç kadınlarından hoşlanma ise....

Ay oğlak ve 7 evdekii oğlak olabilir....

Ama bir yengeç yada bir akrep ne kadar bir yayı avutur orası tartışılır........
12-14-2009 02:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

yıldırım ve almira; açıklamalarınız için teşekkür ederim

Yıldırım Yazılan:ilişkiler ve partnerler konusunda Juno'nun etkisi olabileceğin ama öncelikle 7.ev + 5.ev + Venüs + AY konumlarına bakılmasının ( bayan haritalarında güneş ve mars ) daha önemli olabileceğini düşünüyorum.
7.evimi yay son derecelerinde kestiği için, evin içini oğlak dolduruyor.. burada yine de 7. evi kesen burç mu daha etken?

bir de 7. evle 5. evi birlikte nasıl mukayese edeceğiz? mesela şöyle diyebilir miyiz; 7. ev bizim ilgimizi çeken kişileri, 5. ev ise bu kişilerle ilişki kurduğumuzda aşk duygumuzu nasıl ortaya koyacağımızı mı gösteriyor?

Almira Yazılan:5.evinde mars var ve akrepte ayrıca 5 evin başlancında yine akrebin yöneticisi olan plüto var....
pluto 5. evin başlangıcında değil, 4. evin sonunda bulunuyor. 5. ev çizgisine yakın diye pluto'yu 5. evde mi değerlendirmeliyiz? ve ayrıca ben gezegen yöneticisi olarak genelde kişisel planetleri daha çok baz alıyorum (örneğin akrep için pluto değil de mars'ı kabul etmek gibi)

ve; 7. evin yöneticisinin 7. evde, 5.ev yöneticisinin de yine 5. evde konumlanması; bu evlerin anlamlarına ekstra bir vurgu katıyor mu?

Almira Yazılan:Ama bir yengeç yada bir akrep ne kadar bir yayı avutur orası tartışılır........
:-)
insan hep kendisinde olmayana ya da kendisinde eksik olduğunu düşündüğü şeye doğru çekiliyor, belki ondandır bu avunma hali:-) ayrıca kendisine çekildiğim su kişileri hatırı sayılır oranda ateş elementi de taşıyorlardı.. ehh kendim de zaten daha çok ateş-su kombinasyonuyum.. (malum; merkür, venüs, mars akrep'e ek olarak, 1. evimi ikizler kesse de yengeç dolduruyor.. mc balık'ta, ay-pluto kare, ay yükselen zıt, pluto-yükselen kare ve pluto-güneş 72 derecelik açılarına sahibim)

7. evde kendini avutma kısmını da düşüneceğim:-)

"Aklınız size hakikati göstermemişse, inancınız sizi koruyamaz"
HARİTAM:
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=76&y=17
12-14-2009 04:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Zembul Yazılan:yıldırım ve almira; açıklamalarınız için teşekkür ederim

Yıldırım Yazılan:ilişkiler ve partnerler konusunda Juno'nun etkisi olabileceğin ama öncelikle 7.ev + 5.ev + Venüs + AY konumlarına bakılmasının ( bayan haritalarında güneş ve mars ) daha önemli olabileceğini düşünüyorum.
7.evimi yay son derecelerinde kestiği için, evin içini oğlak dolduruyor.. burada yine de 7. evi kesen burç mu daha etken?

bir de 7. evle 5. evi birlikte nasıl mukayese edeceğiz? mesela şöyle diyebilir miyiz; 7. ev bizim ilgimizi çeken kişileri, 5. ev ise bu kişilerle ilişki kurduğumuzda aşk duygumuzu nasıl ortaya koyacağımızı mı gösteriyor?

Almira Yazılan:5.evinde mars var ve akrepte ayrıca 5 evin başlancında yine akrebin yöneticisi olan plüto var....
pluto 5. evin başlangıcında değil, 4. evin sonunda bulunuyor. 5. ev çizgisine yakın diye pluto'yu 5. evde mi değerlendirmeliyiz? ve ayrıca ben gezegen yöneticisi olarak genelde kişisel planetleri daha çok baz alıyorum (örneğin akrep için pluto değil de mars'ı kabul etmek gibi)

ve; 7. evin yöneticisinin 7. evde, 5.ev yöneticisinin de yine 5. evde konumlanması; bu evlerin anlamlarına ekstra bir vurgu katıyor mu?

Almira Yazılan:Ama bir yengeç yada bir akrep ne kadar bir yayı avutur orası tartışılır........
:-)
insan hep kendisinde olmayana ya da kendisinde eksik olduğunu düşündüğü şeye doğru çekiliyor, belki ondandır bu avunma hali:-) ayrıca kendisine çekildiğim su kişileri hatırı sayılır oranda ateş elementi de taşıyorlardı.. ehh kendim de zaten daha çok ateş-su kombinasyonuyum.. (malum; merkür, venüs, mars akrep'e ek olarak, 1. evimi ikizler kesse de yengeç dolduruyor.. mc balık'ta, ay-pluto kare, ay yükselen zıt, pluto-yükselen kare ve pluto-güneş 72 derecelik açılarına sahibim)

7. evde kendini avutma kısmını da düşüneceğim:-)

Kendi değerlendirme sistemim adına....

Köşe evlere yada evlere yakın olan yıldızların o evi sonunda bulunan ev kadar etkileyeceğini düşünüyorum...

Bir evin hangi gezen eşliğinde başladığı önemli ...

Sonuçta bıçak değil bir enerji süregelişi söz konusu....

BALIK için zaman zaman neptün&jüpiteri....

Kova için uranüs ve satrünü...

Akrep için mars ve plüto yu ben yerine göre abalbiyorum.....

Bulunduklarında ilk olarak bu burçlar bu gezegenlerle anılmış...jüpiter satrün mars...

Yorum zenginliği için dahil edebilrsin yada çıkarabilirsşn....

Avutma derken hayata bakışı kast ettim....

Yayın vatanı yoktur..Yengeçse vatanım var der...

biri gezer diğeri oturur vb gibi .....
12-14-2009 04:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Alçalan Burç (DESCANDENT)
Eşimin yükseleni balık ve benim 7. evim balık,benim yükselenim başak ve onunda 7. evi başak.Genelde güneşler karşılıklı 7. evlerdeyse bizdeki karşılıklı yükselen hadisesi nedir,açıklayabilirmisiniz?Benim 7. evimde hiç bir gezegen yok ancak eşiminkinde mars,jüpiter ve satürn mevcut.

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
04-21-2010 08:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

Alçalan:
Bu köşe direkt olarak yükseleninizin karşısında bulunur.İnsanlarla nasıl bağ kurduğunuzu ve ilişkilere ve arkadaşlıklara karşı tutumunuzu açıklar.Ayrıca diğer insanların hakkınızdaki izlenimlere ilişkin bilgi de verir.

Lisa Tenzin-Dolma
Hayatınıza Astrolojiyle Yön Verin
11-30-2011 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: Cvp: Alçalan Burç (DESCANDENT)
(09-30-2009 10:32 PM)optimus_prime Yazılan:  
Mavisahram Yazılan:Burcum Aslan, yükselenim Aslan, Ay burcum Kova, Alcalan Burcum da Kova
Iki burcun özelligini fazlasiyla tasiyorum, ama malumki kendi icimde cok zitliklar yasiyorum... Kova burclarini cok seviyorum nedense, sebebi yok... Ama Esim Ikizler olacak yükselen Yay, Alcalan Ikizler, ve Ay burcu Boga... Nerden uyum sagliyoruz anlamis degilim...

sizin 7.eviniz ikizler dekanında kova burcu olabilir,eşinizde kova dekanında ikizler olabilir..pek cok sey söz konusu..sadece benim 7.evim kova burcu,kova burcundan birisyle evlenecem demek dogru olmaz..eşiniz ikizler olsa bile kova etkilerinin güçlüdür bence..

Tsk ederim anca okuyorum yazinizi... Ayrica Schatz sana da tesekkürler...
Simdi bakiyorum ve.. 26 derece Kova dsc si olduguna göre sanirim Terazi dekaninda oluyor dsc ayrica whole signa göre de ay burcu 7. evimde bulunuyor.. ve venüsüm 1. evde...
Ayrica esimin yükseleninin ne zamandan beri akrep oldugunu düsünüyorum... bu yaziyi ilk üye oldugumda yazmisim sanirim... ve onun yükselen akrebi de 26 derece bu da yengec dekani diye yorumladim... ayrica yükselen akrep olunca 1. evinde jüpiter ve uranüs bulunuyor ki... bu da onun uranüs ve jüpiter yükselen gezegen oluyor... dscm de kovanin bulunmasi onun 1. evindeki uranüse uygun olmasi heralde...

Bu ne bicim uyumluluk diyesim geliyor... gülücük herneyse... Neptün 5. evimde ve bi ask evliligi olmasada.. evlendikten sonra ask olmuyor ya... evlenmeden olacak ki evlilikte devam etsin...

saygilarimla...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
11-30-2011 04:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Mavisahram eşinin haritasına da whole singe göre mi bakıyorsun ?

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-30-2011 01:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yükselen Burç - Astrolojik Maskeniz Volume 2 :) astrosohbet 11 22,220 11-18-2012 03:44 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Yükselen Burç - Astrolojik Maskeniz astrosohbet 8 23,483 10-17-2012 01:56 AM
Son Mesaj: Yakamoz

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir