Değerlendir:
  • 50 Oy - 2.78 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneş- Ay Tutulmaları
Yazar Mesaj
gullusutcu Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 27

RE: Güneş- Ay Tutulmaları
Ay Tutulması

ÇEŞİTLİLİĞİN PEŞİNDE

10 Aralık akşamüstü İkizler Burcunda bir ay tutulması oluşacak.

2011 yılının Haziran ayından bu yana Güneş ve Ay tutulmalarını İkizler-Yay aksında yaşıyoruz. O zamandan beri bu Ay tutulması İkizler-Yay aksında yaşadığımız 5. tutulma olacak. Ay, 18 derece İkizler burcunda; Güneş ise tam karşısında, 18 derece Yay burcunda.

9 -13 Aralık doğumlu Yay burçları, 8 -12 Haziran doğumlu İkizler burçları bu Ay tutulmasını daha etkili yaşayabilirler. Aynı şekilde Başak ve Balık burçlarının ikinci haftasında doğanlar gerilimi hissedebilirler.

Bu Ay tutulmasında duygusal tepkilerin, merakın ve iletişime geçme ihtiyacının arttığı bir yoğunluk yaşanabilir. Ancak özellikle gerçekçi olmak gerektiren mevzularda ve ilişki problemlerinde genel hoşnutsuzluk ve beklentilerin karşılanmaması durumu ön plana çıkabilir. Eğer 25 Kasım civarında (Güneş tutulması) yeni bir başlangıç yaptıysanız şimdi bunların sonuçlarıyla ilgili ilk işaretleri almaya başladınız demektir. Hatta bazı durumlarda bunu ilk farkındalık olarak yaşayabilirsiniz. Fakat işaretlerin fiziki boyutta gerçekleşmesinden ziyade duygusal etkilerini daha kolay fark edebilirsiniz. Bazıları için bu gerilim dolu bir hayal kırıklığı anlamına gelirken, bazıları için esneklik gerektiren yeni bir yola başlangıç getirebilir. Sonuçta bilinenin değişmesini gerektiren duygusal tepkisellik artacak ve bununla birlikte yaşanan farkındalık bazı kararları daha kolay almanızı sağlayacaktır. Yeterki henüz tam anlamıyla bir kesinlik beklemeyin. İkizler burcunda olan Ay, kendi iç dünyanızı merak etmenizi ve sorgulamanızı gündeme getirecektir. Geçmişe objektif bir şekilde bakabilmeniz geleceğe giden yolun ilk adımını ve başlangıcını bulmanıza yardımcı olabilir. Yay burcundaki Güneş, hayattaki anlam arayışınızı ön plana alacak ve sezgisel vurguyu arttıracaktır. Fakat burada ön plana çıkan konu, yola yalnız çıkmayı göze almak ve eski denenmiş metotlarla da bağlantıda kalarak geçmişle geleceği anlamlı bir şekilde bir araya getirmektir. Bu konu uzun süredir istediğiniz gerçek bir seyahat olabileceği gibi gerçekte yola çıkmadan yeni bir öğrenimle de yolculuğu kendi hayatınıza alabilirsiniz. Yakın kıyılarda elde ettiğiniz tecrübeleri uzaklara taşımakla ilgili bir deneyim olabilir. Sürdürülebilir risk almak ve bunun sebeplerini de kendi hayatınızın değerlerine göre açıklayabilmek veya sebeplendirmek olabilir. Yeni sorular sormanıza yardımcı olabilecek herhangi bir alternatifi denemeye karar verebilirsiniz. Buna ihtiyacınız olduğunu keşfedebilirsiniz. Kendinize daha az sorgulatan ama deneyime katan yeni bir pencere açabilirsiniz. Bu yeni pencere aşina olduğunuz manzaranın gerçekte çok farklı renkleri olduğunu veya yeni-yeni değişmekte olduğunu gösterebilir size. Kapınız açık kalsın, yeni olasılıkları ve dostları bu pencereden çağırırsınız. O zaman yolculuk için yollara dökülmeniz de gerekmez, kendi içinizde yaşarsınız yolculuğunuzu. Kim bilir, belki bir kitap belki bir günlük sizi yeni hikayelerin kahramanı yapar.

Daha önce yola çıkamamanın verdiği öfke ve baskılardan şimdi özgürleşmek için çaba harcanması ve bu öfkenin sebeplerinin bilince çıkarılması zamanı. Bu kendinizle ve dış dünyanızla olan ilişkinizi yeniden yapılandıracak ve hayata yeni bir anlam katacaktır. İşe sormaya cesaret edemediklerinizi sorarak başlayın. Hem kendinize hem de hayatınızı paylaştığınız kişiye. Sorun ve dinleyin. Yorum yapmadan, oluşa bırakarak dinleyin. Sadece dinleme de kalabilir misiniz? Bir sonraki soru için acele etmeden iletişimde kalabilir misiniz? Ne kadar bildiğinizi ıspatlamaya çalışmadan duygularınızda kalabilir misiniz? O zaman kendi kendinize de bunu denemenizi tavsiye ederim. Şimdi bu Ay tutulması önyargıları bırakıp, dinleme zamanı. Yeni anlam arayışı bu süreçten sonra çıkacak. Karşınıza bu dolunay zamanında ne çıkarsa çıksın önce bir durup dinleyin. Aşina olmadığınız şeyler duyacaksınız! O duyduklarınız sizin geçmişten gelen ön yargılarınızın değişmesine sebep olacak. Bu iyi veya kötü değil sadece başka bir perspektif. Yeni bir arayış ve yeni bir oluş biçimi…maceraya davet! Ancak bilet şimdilik tek kişilik.

Ne kadar bildiğiniz değil, arayışa çıkmanız önemli. Sonuç değil, süreç önemli, eğlenin ve sorgulayın, çünkü daha önceki sorularınızın hepsi zaten sadece bu yolculukta kalmak içindi. Belki de uzun zamandır ilk defa aslında hedefinize vardığınızı fark edebilisiniz. Aslında varmak istediğiniz tam o kavşakta durmakta olduğunuzu görebilirsiniz. Gözünüz görmese kalbiniz bilecek. Bırakın sadece o bilsin! Tabelalara bakarak yola devam edin. Hermes size yolu gösterecektir, şimdilerde ileri hareketine dönmeye hazırlanan Hermes, belki yolu birazcık uzatmış hatta görüş mesafesini bile kaybettirmiş olabilir, son ön yargılarınızdan da kurtulun ve kendinizi özgür bırakın diye. Daha toleranslı olup bilmeyin diye ve şükranın size özel anlamını bulun diye.

İyi yolculuklar hepinize, yolunuzda sevgi dolu, destekleyici ve cesaretlendirici yol arkadaşları diliyorum.

Farklı bir soru sorun bu dolunayda, bakalım ne cevap alacaksınız?

Meltem ERSOY

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...;ast=&lang
12-09-2011 12:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

13 kasım 2012 güneş tutulması doğum günüme denk geliyor . tutulmanın doğum gününe gelmesi kişiyi hangi alanda etkiler acaba ?
12-21-2011 02:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

lacrimosa tutulmanin hangi evinde olduguna ve hangi gezegenlerle baglantisi olduguna bagli.. bi yerde okumustum dogruluk payi varmidir bilmem dogumgunune denk gelen tutulmalarda yasanan olaylar kisiyi 1 yil boyunca mesgul ediyomus..
gecen yilki tutulma benimde dogumgunume 3 gun kala gerceklesmisti ve olaylar bir yil boyunca pesimi brakmadi..

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
12-21-2011 03:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

yani seni olumsuz mu etkilemişti picachu
12-21-2011 03:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
body snatcher Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 10

(12-21-2011 02:44 AM)lacrimosa Yazılan:  13 kasım 2012 güneş tutulması doğum günüme denk geliyor . tutulmanın doğum gününe gelmesi kişiyi hangi alanda etkiler acaba ?

2012 deki tutulma benimde güneşimin üstünde, 13 kasım doğumluyum.

bende gecenin başından beri tutulmalarla ilgileniyorum, astroloji beni çok şaşırtmıştır ama bu tutulma yazılarında cidden ağzım açık kaldı. 25 kasımdaki geçen güneş tutulması asc üstündeydi, ondan öncekiler genelde yine 1.evimdeydi, açıkcası çok zor ve sağlık bakımından dökülüyorum desem yeridir. 2011/2012 tutulmaları beni kevgire çevirdi, orb oynamıyor direk kafasına biniyor. :/

ve,

aslında hem sorunun cevabı hemde picachu nun bi yerde okudum diye bahsettiği şey bu başlığın ilk sayfasında var gülücük

http://b1112.hizliresim.com/s/7/ym23.jpg
bütün açılar;
http://a1112.hizliresim.com/s/7/ym21.jpg
12-21-2011 03:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

(12-21-2011 03:09 AM)lacrimosa Yazılan:  yani seni olumsuz mu etkilemişti picachu

ya erkek arkadasimla ayrilmistik bir yil boyunca bu olay surekli gun yuzune cikti.. baristik bu sefer gecen tutulmayla aldatti sacma sapan seyler iste.. ruhsal olarak beni cok yipratti ki tutulmalar 6/12 ev aksinda saglik sorunlarida cikarttim.. onun tutulmalar 1/ 7 ev aksinda oldu..

tutulmalar bizi uzebilir sevindirebilirde.. ama yazilara gore gercekleri ortaya cikartiyolarmis.... simdilik tek dilegim onumuzdeki yil omrumuz varsa ayni konunun tekrar karsima cikmamasi.. cikarsa zaten elimden bi kaza cikacakgülücük) :D

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
12-21-2011 03:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

ben harita okumayı cok fazla bilmiyorum .yeni yeni öğrenmeye başladım . benim hangi evime ya da gezegenlerime denk geleceğini nasıl anlayabilirim yada nasıl yorumluyorsunuz ? bunun için hangi program kullanılır
12-21-2011 12:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

tutulma hangi burçta olacaksa , o burcu kesen evinizde olacaktır .

mesela , boğa burcunda oldu diyelim , yükseleninniz boğada olduğu için 1.evde olacaktır .
12-21-2011 01:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
lacrimosa Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

ama body snatcherle bizim dogum günümüze denk geldigi için güneşimizin oldugu ev mı etkilenecek cok karmaşık :S
12-21-2011 08:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
body snatcher Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 10

(12-21-2011 08:31 PM)lacrimosa Yazılan:  ama body snatcherle bizim dogum günümüze denk geldigi için güneşimizin oldugu ev mı etkilenecek cok karmaşık :S

evet ve ben inceden tırsmıyorum desem yalan olur. 1.evimde olanların gücünü gördükten sonra, 12.evdeki güneşe neler yapar kestiremiyorum.

senin ise 6.evinde gerçekleşicek bununla ilgili konularda dikkat etmelisin.

http://b1112.hizliresim.com/s/7/ym23.jpg
bütün açılar;
http://a1112.hizliresim.com/s/7/ym21.jpg
12-21-2011 09:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  1 Eylül 2016 Başak Güneş Tutulması gizem kara 8 13,383 08-25-2016 09:42 PM
Son Mesaj: cero
  BURÇLARDA GÜNEŞ TUTULMASININ VERDİĞİ ÖZELLİKLER yezda 21 33,291 12-03-2014 06:53 PM
Son Mesaj: kayasran
  14 Kasım Akrep Burcundaki Güneş Tutulmasının Burclara Etkileri zeynepece 3 7,488 11-08-2012 11:33 AM
Son Mesaj: Derin
  1 Temmuz 2011 Güneş Tutulması gullusutcu 18 26,081 07-01-2011 10:35 PM
Son Mesaj: Derin
  1 Haziran İkizler Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri Dinoo 89 126,371 06-07-2011 08:48 PM
Son Mesaj: ginka
  SON 50 SENELİK GÜNEŞ VE AY TUTULUMLARI galaxia 8 172,885 02-26-2011 03:20 PM
Son Mesaj: ayşe kara
  Burçların Sembolizmlerine Göre Güneş Tutulmaları coolhandsome 2 6,301 02-19-2010 10:08 PM
Son Mesaj: coolhandsome
  Güneş ve Ay Tutulmalarının Evler Üzerindeki Etkileri wigo 1 6,895 12-28-2008 10:25 PM
Son Mesaj: yezda
  2009 tutulmaları nurbanu10 7 9,813 12-17-2008 06:25 PM
Son Mesaj: nurbanu10
  Ay Tutulmaları Angel 10 15,759 04-17-2008 07:40 PM
Son Mesaj: galaxia

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir