Değerlendir:
  • 28 Oy - 3.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HARİTANIZDAKİ AÇILAR
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: HARİTANIZDAKİ AÇILAR
ginka Yazılan:ben bi soru sormak istiyorum açılarla ilgili astrozoomdaki haritamda güneşim uranüs ve mc ile kavuşumda ama astro.comda açılarım güneşim uranüs venüs mc neptün ile kavuşumda hangisini dikkate almalıyım :(

astro.com orb genişliğini biraz fazla alıyor ,

bence ginka ; sen MC üzerinde güneş-venüs-uranüs stelyumuna sahipsin.

12-18-2009 03:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: HARİTANIZDAKİ AÇILAR
açılarla ilgili bazı tüyolar vereyim aklıma gelmişken ;

- sert açılara yaklaşımınız karamsar olmamalı , sert kare ve zıt açılar dinamik enerjileri ifade ederler. sizi zorlarlar ama aynı zamanda sizi gelişmeye ve aktif olmaya dâvet ederler.
Yorumcumuz aeon'un dediği gibi , haritadaki kırmızılarla barışık olunuz ;)
tabii polyanna iyimserliğiyle değil , sert açıların zorluklar verebileceğinin farkında olunuz ama sanki herşey bitmiş ve hiç mutlu-başarılı olamayacakmışsınız gibi karamsar yaklaşımlardan uzak durunuz , umarım anlatabildim.

- Satürn sert açılarında , zamanın önemini sık sık kendinize hatırlatınız. zamanla ve çabayla herşeyin yoluna girebileceğini duvarınıza pano yaparak asabilirsiniz.

- Jüpiter sert açılarında , kısıtlama değilde , aşırı bolluk ve bunun sonuçlarından biri olarak rehâvet problemine dikkat ediniz.
Venüs , Jüpiter ve Neptün potansiyelleri bizleri bazen herşeyin yolunda olduğuna inandırıp kandırabiliyorlar ve sorumluluklardan kaçmamıza sebep olabiliyorlar.

- Uranüs sert açılarında , sıradışı bir şeyler arayınız. varsayalım ki hayatınız çok monoton öyleyse sıradışı şeyler yapmak ve uranyen enerjinizi beslemek için çaba gösteriniz.
çünkü uranyen enerjinin beslenmeyip aç kalması durumunda , gölge uranüs devreye girecektir ve çok daha sarsıcı sonuçlara işaret edebilecektir.

12-18-2009 03:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: HARİTANIZDAKİ AÇILAR
Yıldırım Yazılan:açılarla ilgili bazı tüyolar vereyim aklıma gelmişken ;

- sert açılara yaklaşımınız karamsar olmamalı , sert kare ve zıt açılar dinamik enerjileri ifade ederler. sizi zorlarlar ama aynı zamanda sizi gelişmeye ve aktif olmaya dâvet ederler.
Yorumcumuz aeon'un dediği gibi , haritadaki kırmızılarla barışık olunuz ;)
tabii polyanna iyimserliğiyle değil , sert açıların zorluklar verebileceğinin farkında olunuz ama sanki herşey bitmiş ve hiç mutlu-başarılı olamayacakmışsınız gibi karamsar yaklaşımlardan uzak durunuz , umarım anlatabildim.

- Satürn sert açılarında , zamanın önemini sık sık kendinize hatırlatınız. zamanla ve çabayla herşeyin yoluna girebileceğini duvarınıza pano yaparak asabilirsiniz.

- Jüpiter sert açılarında , kısıtlama değilde , aşırı bolluk ve bunun sonuçlarından biri olarak rehâvet problemine dikkat ediniz.
Venüs , Jüpiter ve Neptün potansiyelleri bizleri bazen herşeyin yolunda olduğuna inandırıp kandırabiliyorlar ve sorumluluklardan kaçmamıza sebep olabiliyorlar.

- Uranüs sert açılarında , sıradışı bir şeyler arayınız. varsayalım ki hayatınız çok monoton öyleyse sıradışı şeyler yapmak ve uranyen enerjinizi beslemek için çaba gösteriniz.
çünkü uranyen enerjinin beslenmeyip aç kalması durumunda , gölge uranüs devreye girecektir ve çok daha sarsıcı sonuçlara işaret edebilecektir.

Evet bende kare yok demeyecek kadar 2 kareye sahibimgülücük

İkiside birbirinden ömür.....

Yükselen güneş karesi , Ay -plüto karesi olmayanlar çatlasın hehee

kendimi çok nükteci gördümgülücük)
12-18-2009 04:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uzay Çevrimdışı
Yeni Üye
**

RE: HARİTANIZDAKİ AÇILAR
ben açılırla ilgili şunu düşünürdüm gezegenler arasında karşıt açı varsa bu şu demek oluyordu bana göre yani birbirleriyle zıtlaşıyorlar diyelim Güneş ,Aya zıt açıdaysa bu bana göre güneş asla ayla uzlaşamaz birbirlernden hiç etkilenmezler birbirlerinden çok uzaklar ama kareyse olumsuz olarak etkilenir birbirinden diye diye düşünürdüm. bilmiyorum siz ne dersiniz? mesala Güneş Balık, Ay Başak olsun aralarında zıt açı varsa bu ne demek olur ? veya güneş balık neptün başak olunca ve zıt açı varsa? kavuşumdaysa birbirlerine etki eder enerjileri birleşir bütünleşir diye dününüyorum. bilmem dogrumuyum. açılarla ilgili tek çözemedigim zıt açı sanırım. yardımcı olurmusunuz?
10-03-2010 01:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(10-03-2010 01:54 AM)uzay Yazılan:  ben açılırla ilgili şunu düşünürdüm gezegenler arasında karşıt açı varsa bu şu demek oluyordu bana göre yani birbirleriyle zıtlaşıyorlar diyelim Güneş ,Aya zıt açıdaysa bu bana göre güneş asla ayla uzlaşamaz birbirlernden hiç etkilenmezler birbirlerinden çok uzaklar ama kareyse olumsuz olarak etkilenir birbirinden diye diye düşünürdüm. bilmiyorum siz ne dersiniz? mesala Güneş Balık, Ay Başak olsun aralarında zıt açı varsa bu ne demek olur ? veya güneş balık neptün başak olunca ve zıt açı varsa? kavuşumdaysa birbirlerine etki eder enerjileri birleşir bütünleşir diye dününüyorum. bilmem dogrumuyum. açılarla ilgili tek çözemedigim zıt açı sanırım. yardımcı olurmusunuz?

zıt açı olduğunda iki gezegen birbirinden etkilenir.
kişinin farkındalığı artar çünkü madalyonun her iki tarafınıda görme/algılama/hissetme potansiyeli vardır.

10-04-2010 02:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nutt Çevrimdışı
Yeni Üye
**
lt=

Yorum: HARİTANIZDAKİ AÇILAR
bende güneşle,merkürle ve venüsle kare yapan bir satürn bulunmakta.aynı zamanda güneş,merkür ve venüs bunlar birbirleriyle kavuşum halinde ve haritadaki diğer gezegenlerle de oldukça barışık görünüyorlar.satürn can sıkan bir gezegenmiş,onu anladımgülücük.
11-22-2010 10:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

RE: Yorum: HARİTANIZDAKİ AÇILAR
(11-22-2010 10:46 PM)nutt Yazılan:  bende güneşle,merkürle ve venüsle kare yapan bir satürn bulunmakta.aynı zamanda güneş,merkür ve venüs bunlar birbirleriyle kavuşum halinde ve haritadaki diğer gezegenlerle de oldukça barışık görünüyorlar.satürn can sıkan bir gezegenmiş,onu anladımgülücük.

Zaman, çaba, disiplin ve dayanıklılıkla somut başarılara da imza atabilirsin. Satürn bloke eder, daraltır , kısıtlar.. Jüpiter gibi tepsi ile sunmaz fırsatları.. Bu gezegenlerin ifadelerinde hep bi kontrol ve engellenme hissi, korkular, özgüven eksikliği görülebilir..
11-23-2010 02:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

gezegenlerimin birbirine tam 12 tane birleşmeyen 150 lik açısı var.üstelik yükselenimin gezegenlerime 5 150 açısı bi 140 bide 180 açısı var

u_u
11-28-2010 07:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

neyse açılarımı kendim hesapladığımda daha farklı çıktı.merkürümün çok fazla açısı olmasını seviyorum tipik bi merkür boğası değilimgülücük güneşimin kendim hesapladığımda tam 6 tane açısı çıktı bunu da seviyorum tipik bi güneş koçu değilim.jüpiter ve neptünüm marsımı yumuşatmış bunu seviyorum.şironum ayıma, merkürüme dokunmuş bunu seviyorum, pallasım neptünüme kavuşmuş bunu seviyorum, satürnümün çok açısı var ve venüsüme yapışmış bunu seviyorum.
mutluluk oyunu oynar gibi hissettim

u_u
01-07-2011 07:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DEMET Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Gezegenlerin Genel Açı Yorumları [Resim: separator.gif]
Güneşin Açıları
Kavuşum : Güneş'in diğer gezegenlerle birleşmesi,birleşen gezegenin kişilikte önemli bir etki yarattığını açıklar.Bu birleşmeler kişinin yaratıcılığını,karar alabilme yeteneğini yönlendirir.
Altmış : Altmışlık açı,kişiye diğer gezegenle ilgili konularda kendini ifade edebilme gücü vererek zihinsel gelişimini destekleyecektir.
Kare : Bu açı,kişinin gücünü başkaları üzerinde zorla kullanma isteğini göstererek çatışma ve anlaşmazlık yaratacaktır.
Üçgen : Yaratıcı güç rahatlıkla ortaya konabilecek ve gezegenle ilgili konularda liderlik isteği görülecektir.
Karşıt : Bu açı anlaşmazlığı,egoizmi ve başkalarına baskın çıkma eğilimini güçlendirir.

Ayın Açıları
Kavuşum : Ay'la kavuşum durumundaki gezegen aile yaşamını,duyguları ve alışkanlıkları biçimlendirebilir.Ayrıca Ay,kişinin genel olarak kadınlarla olan ilişkisini de belirtir.
Altmış : Ay'ın yaptığı bu açılar arkadaşlıkta olumlu duygusal iletişim sağlar.
Kare : Duygusal ifadede sınırlama ve yetersizlik hissi,anne veya kadınlarla anlaşmazlık.
Üçgen : Gelişmiş hayal gücü,kişi duygularını rahatça aktarabilir.
Karşıt : Kişi problemlerini karşısındakine,sanki kendisinin değilmişçesine yansıtabilir.

Merkür'ün Açıları
Kavuşum : Merkür'le kavuşum yapan gezegenler,zihnin yönünü etkileyerek anlayış gücünü ve iletişim yeteneklerini belirler.
Altmış : Canlı iletişimi anlatır.
Kare : Eğitimde ve iletişimde sınırlamalar.
Üçgen : Yaratıcı ve ilham alınabilen bir zihin.
Karşıt : İlişkilerde fikir ayrılıkları,tartışmalar,subjektivizm.

Venüs'ün Açıları
Kavuşum : Kişisel düzeyde uyum ve estetik duygusu verecektir.
Altmış : Sosyal iletişim güçlüdür.
Kare : İlişkilerde uyumsuzluk ve aşırıya kaçma.
Üçgen : Popülerlik ve ilişkilerden kazanç sağlama.
Karşıt : Aşırı hassaslık ve duygusal ihtiyaçların fazlaca vurgulanması,alınganlık.

Mars'ın Açıları
Kavuşum : Kişinin enerjik yapısını ve enerjilerini nerelere yoğunlaştırdığını gösterir.
Altmış : Organizasyon yeteneği.
Kare : Eyleme geçerken engellenme duygusu.
Üçgen : Heves ve yaratıcılık,iyi organizatör.
Karşıt : Aceleci ve ters tutum,rekabetçilik ve kolay öfkelenme.

Jüpiter'in Açıları
Kavuşum : Kişiye güven hissi ve iyimserlik verebilir.
Altmış : Zihinsel gelişim.
Kare : Aşırılık,sınırlamaları ve gerçek hayatın gerekliliklerini görememe ve abartı,heves.
Üçgen : Şans ve kolay ilerleme.Filozofik eğilimler.
Karşıt : Her şeyi kendi lehine görme eğilimi, hayal kırıklığı, ilişkilerde abartı, fırsatçılık.

Satürn'ün Açıları
Kavuşum : Sınırlama ve sorumluluk getirecektir.Ciddiyet ve muhafazarlık eğilimi.
Altmış : İyi organizasyon ve yapıcı bir zihin,güvenilirlik.
Kare : Engellenme en yüksek noktasındadır.Zafer ya da büyük yenilgi.
Üçgen : Bütünlük hissi ve sorumluluk duygusu,güvenilirlik.Yöneticilik yeteneği gelişmiştir.
Karşıt : İlişkilerde sınırlama ve olumsuz tutumlar.Aşırı ciddiyet,yalnızlık getirebilir.

Uranüs'ün Açıları
Kavuşum : Orijinalite.Bağımsızlık duygusu güçlenirken insancıllık ve arkadaşça tutumlar.Reformcu ve başkaldıran.
Altmış : Bilimsel yaklaşım,sezgiler güçlü.
Kare : Aceleci ve inatçı.Çabuk fikir değiştirme,kaos.
Üçgen : Ani ve beklenmedik şans.Okült konulara eğilim ve yetenek,bağımsızlık duygusu.
Karşıt : Karşılıklı ilişkilerde mantıksız ve ani,beklenmedik tutumlar;garip ve anlaşılmaz.

Neptün'ün Açıları
Kavuşum : Neptün'ün kavuşum açıları sezgileri güçlendirir. Psişik yetenekler .
Altmış : İdealistik amaçlar. Kare : Karmaşa,kendini feda etme eğilimleri.Sorumluluklardan kaçış,uyuşturucu kullanımı.
Üçgen : Medyum,mistik.İdealist ve verici.
Karşıt : Gerçeklerden uzaklaşma,ilişkilerde aldatma ve güvensizlik.

Pluto'nun Açıları
Kavuşum : Güç sahibi olma ve şartları zorlama isteği.
Altmış : Grupları kendi etrafında toplama yeteneği.Derine inerek olayların arkasındaki güçleri görme.
Kare : Güçlü olma kompleksi.
Üçgen : Gücü yerinde kullanabilme ve etkileyebilme yeteneği.Konsantrasyon ve varolan şartları değiştirerek eskileri bir kenara atma gücü.Ruhsal liderlik.
Karşıt : Güç kavgaları.

alıntı
benim gibi yeni başlayanlar için ön bilgi olarak yararlı olacağını düşündüm ;)

[Resim: ask.gif]
doğum saatim şüpheli yükselenim balık yada koç ama kendimce bir haritam var işte:
http://d1201.hizliresim.com/t/5/1lbzy.gif
12-30-2011 11:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Asc/ dsc / Ic / mc aksları üzerindeki açılar zeynepelif 18 30,649 12-13-2018 03:31 AM
Son Mesaj: İkizlerben
  Yükselen Burcun ( Asc ) Yaptığı Açılar luci 49 106,171 07-26-2018 05:55 PM
Son Mesaj: Feslegen
  150-inconjunction açılar ateskızı 27 81,587 05-24-2017 12:07 AM
Son Mesaj: Libra
  Novil Açılar ( 9'dan türeyen açılar ) astrosohbet 41 53,615 09-08-2012 01:19 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Septil ve Bi-septil Açılar astrosohbet 74 97,480 09-06-2012 05:10 PM
Son Mesaj: deniz kaya
  Tepe Noktasının ( Mc ) Yaptığı Açılar luci 29 95,227 12-08-2011 04:49 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  Açılar ve Yeni Yorumlama Kavramı ferhat006 28 35,642 07-13-2011 01:13 AM
Son Mesaj: nisan15
  Astro.com'da Görunmeyen Açılar. miyase 2 5,448 02-04-2010 09:40 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir