Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.76 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mars - Plüto Açıları
Yazar Mesaj
Presence
Kayıtsız

RE: Mars - Plüto Açıları
muhtemelen tepkilerini fiziksel şiddeti kullanarak verebilecek bir potansiyel evet. çünkü fiziksel şiddete maruz kalınabileceğini gösteren bir kombinasyon bu. Sonuç olarak şiddet gördüğü için şiddete başvuran, stockholm sendromundan muzdarip bir bireye dönüşebilir kişi. ama kontrol mekanizması artacaktır bireyin. kendisini bir çok insandan daha fazla kontrol edebilecek deneyimler yaşadığı için bir ihtimal psikolojik şiddeti, fiziksel şiddete tercih edebilir kişi.
04-08-2012 09:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Mars - Plüto

Çok bencil davranan kişiler olabilirler.
Kendi psikolojisini iyi gözlemler. Neyi isteyip, neyi istemediğini fark ederek kendini çok iyi motive eder.
Müthiş bir irade gücünden bahsedebiliriz. İsteklerini gerçekleştirebilmek için büyük yıkımlar yaşayabilirler.

Yararlı şekilde: kendi kendine ölüm-kalım savaşı verir.
Zararlı şekli ise: çevresindeki insanlarla ölüm kalım savaşı verir.
04-08-2012 09:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

tesekkur ederim arkadaslar ;)
04-08-2012 09:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Bu mars pluto a.çılarında sadece kavuşumda öfkenin bastırıldığını sanmıyorum mars pluto karem var o kadar sinirlenip deli oluyorum ama yine de susmayı becerebiliyorum yada dayanmayı diyelim hati konular söz kınusu ise tabi.. şartlara ve dişime göre eğer kaybedecek fazla bir şeyim yok ise daha doğrusu fazla değer vermiyorsam zaten sallamıyorum ama benim için değerli ise içim öyle kaynıyor öyle kaynuyor ki kendi lavımdan kendim bile yanarım bumu biliyorum..Fazlaca sabrın ardından kic mi hic yaşamına ve koşıllarına zarar vermeden sadece 2 kelime ile hayatından yok olur giderim ılaşılmaz olurum beni üzen 1. yakın kimselerin ve bunu bu yaşıma kadar 4 kez yaptım

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
04-08-2012 09:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Aynı zamanda bu açı savaş stratejisi'de verir. Enerjisini idareli kullanır. Enerji biriktirirde diyebiliriz.

Örneğin: Kurtuluş Savaşında yunanlılara büyük bir darbe indirebilmek için 1 sene beklenmiştir. Bu 1 sene içerisinde ordu gerekli hazırlığı yapıp güçlenmiştir. Sayıca bizden üstün olduklarına rağmen, 120.000 yunanlıdan sadece 20.000 civarında asker kurtulmuştur.
04-08-2012 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

(04-08-2012 09:34 PM)Derin Yazılan:  pekiiiii siddet uygulama verebilir mi

şiddet uygulama kavuşumdan çok, pluto mars karesinde daha fazla gibime geliyor. özellikle pluto yukselende ise.
Bide plutosu guçlu kişiler her ne kadar guçlu baskıcı, manüpleci, cesur olsalarda hayatlarının bir doneminde baskı, dayatma, şiddet hatta daha fazlasınıda kendileri görebiliyorlar.
04-08-2012 10:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(04-08-2012 10:08 PM)Kaktüs Yazılan:  
(04-08-2012 09:34 PM)Derin Yazılan:  pekiiiii siddet uygulama verebilir mi

şiddet uygulama kavuşumdan çok, pluto mars karesinde daha fazla gibime geliyor. özellikle pluto yukselende ise.
Bide plutosu guçlu kişiler her ne kadar guçlu baskıcı, manüpleci, cesur olsalarda hayatlarının bir doneminde baskı, dayatma, şiddet hatta daha fazlasınıda kendileri görebiliyorlar.

Aynen katılıyorum..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
04-08-2012 10:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Presence
Kayıtsız

mars-plüto enerjisinden zarar gören arkadaşlar için iç gözlem kaçınılmaz olarak gerçekleştirilmesi gereken bir yöntem.

kişinin davranışları toplum tarafından şiddetli olarak algılanacaktır. bu yüzden davranışların haklılık payının olabilmesi için iç gözlem yapmak suretiyle duyguların sağlaması ve/veya dönüştürülmesi gerçekleşmelidir.

bu kombinasyon altındaki kişi yoğun duygularının etkisiyle başına tehlikeli işler açabilecek potansiyele erişir ve hem kendisinin hem başkalarının hayatına yönelik bir tehdite dönüşebilir.

kişinin gösterirken haklı bulduğu davranışı için daha yüksek bir amacı düşünmesi, duygularının çevresel etkilerini azaltacaktır. fakat kişiyi çevreye ve kendisine karşı daha da dolmuş bir hale getirecektir.

dua veya telkin kişinin dolan duygularını yönlendirebilmesi açısından oldukça önemli.

Bunun dışında kişi duygusal tatmin elde edebileceği ilgi alanlarını, kendisinden uzaklaşabilmesi için bir seçenek olarak görmeli, olumlu duygularını aktif hale getirmeye çalışmalıdır.

Kişinin duyguları ne kadar şiddetli olursa olsun, karar verdirici özelliğe dönüşmemesine dikkat etmeli.
04-08-2012 10:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

şiddet uygulama denince saturnu de goz ardı etmemek gerekir bence. mars ve plutoya olan acılarında kişi acımasız oluyor.

Yada ikizler yukselenli bir haritada saturn1. evde olsun

8.evin yonetici olarak birinci eve yerleşmesi durumunda 8. ev konuların 1.evde ortaya koyduğu davranış biçiminde gosterebiliyor. Bu kişi gayet yıkıcı olabilir mesela.
04-08-2012 10:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(04-08-2012 10:04 PM)By Ceykp Yazılan:  Aynı zamanda bu açı savaş stratejisi'de verir. Enerjisini idareli kullanır. Enerji biriktirirde diyebiliriz.

Örneğin: Kurtuluş Savaşında yunanlılara büyük bir darbe indirebilmek için 1 sene beklenmiştir. Bu 1 sene içerisinde ordu gerekli hazırlığı yapıp güçlenmiştir. Sayıca bizden üstün olduklarına rağmen, 120.000 yunanlıdan sadece 20.000 civarında asker kurtulmuştur.

doğru tespit gülücük strateji konusunda yetenek veriyor..
04-08-2012 11:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Mars - Satürn Açıları astrosohbet 51 111,039 03-21-2021 04:08 PM
Son Mesaj: Rosa
  Mars - Neptün Açıları astrosohbet 26 47,852 04-23-2019 03:19 PM
Son Mesaj: Minais
  Mars - Uranüs Açıları astrosohbet 74 100,689 02-27-2017 11:02 AM
Son Mesaj: zeynepelif
  Mars - Jüpiter Açıları astrosohbet 30 59,376 02-27-2017 01:37 AM