Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.04 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı)
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: SATÜRN DÖNGÜSÜ (29 YAŞ BUNALIMI)
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Arkadaşlar ben de bu yaz Satürn döngüsü yaşadım.Lakin beklediğim kadar kötü geçmedi açıkçası.Aslında transit Satürn benim önce kişisel gezegenlerimden Marsımı sonra Güneşimi ardından Ayımı ve en son Merkürümü olumsuz etkilemeye başlamıştı zaten.Satürn döngüsüne hazırlıktı bunlar bir manada. Ben daha içe kapanık,karamsar ve şanssız olacağımı düşünmüştüm, ama tam tersi her zamankinden daha dışa dönük,iyimser,hiçbirşeyi umursamayan bir insan oldum bu dönem.Bu arada şunu da hatırlatayım Satürn tam olarak doğum haritamdaki Satürnle aynı derecede olduğu dönemler Oğlaktaki Jüpiterden üçgen alıyordu.Bunun da epey olumlu etkisi olmuştur diye düşünüyorum.

bencede Ninmesarra ; jüpiterin hafifletici etkisi olmuştur ;)

mesela Beyhan bir oğlak olarak Jüpiter döngüsü yaşıyordu ve güzel şeyler beklerken hastalıklarla uğraştı. dikkatle bakıldığında aynı dönemde transit satürn , Marsına zıt açı yapıyordu.

haritayı nasıl bütün olarak ele alıyorsak , transitleride bütün olarak ele almak gerekir diye düşünmeye başladım..

10-25-2008 07:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

RE: SATÜRN DÖNGÜSÜ (29 YAŞ BUNALIMI)
Arkadaşlar eşimde şuan satürn döngüsü yaşıyor ve oglaktaki transit jüpiter güneşine şuan 120.bakıyor ve bence etkisi çok hafif geçiyor çünki eşimde öyle zorlanma göremiyorum,gayet rahat herzamanki gibi,sadece daha dikkatli daha düşünceli olduğunu ve sorumluluklarının farkında olduğunu görüyorum okadar gülücük sevgilergülücük

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
10-25-2008 09:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

sundancer Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Arkadaşlar ben de bu yaz Satürn döngüsü yaşadım.Lakin beklediğim kadar kötü geçmedi açıkçası.Aslında transit Satürn benim önce kişisel gezegenlerimden Marsımı sonra Güneşimi ardından Ayımı ve en son Merkürümü olumsuz etkilemeye başlamıştı zaten.Satürn döngüsüne hazırlıktı bunlar bir manada. Ben daha içe kapanık,karamsar ve şanssız olacağımı düşünmüştüm, ama tam tersi her zamankinden daha dışa dönük,iyimser,hiçbirşeyi umursamayan bir insan oldum bu dönem.Bu arada şunu da hatırlatayım Satürn tam olarak doğum haritamdaki Satürnle aynı derecede olduğu dönemler Oğlaktaki Jüpiterden üçgen alıyordu.Bunun da epey olumlu etkisi olmuştur diye düşünüyorum.

bencede Ninmesarra ; jüpiterin hafifletici etkisi olmuştur ;)

mesela Beyhan bir oğlak olarak Jüpiter döngüsü yaşıyordu ve güzel şeyler beklerken hastalıklarla uğraştı. dikkatle bakıldığında aynı dönemde transit satürn , Marsına zıt açı yapıyordu.

haritayı nasıl bütün olarak ele alıyorsak , transitleride bütün olarak ele almak gerekir diye düşünmeye başladım..

ee yıldırım senin saturn dongusunden naber??yani artık etkilerini hissetmeye başlamış olman lazım degil mi??

şu kadarını söyleyim ; sorumluluklarımı daha çok farketmeye başladım ilk izlenimim bu.
inşallah başka türlü sıkıntılar olmadan sadece disiplinli ve yorucu bir dönem olmakla yetinir benim açımdan gülücük

10-25-2008 10:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Cvp: SATÜRN DÖNGÜSÜ (29 YAŞ BUNALIMI)
Belki de tam dönüş zamanının açılarına da göz atmalıyız.(bir nevi saturn dönüş haritası)

Alıntı:mesela Beyhan bir oğlak olarak Jüpiter döngüsü yaşıyordu ve güzel şeyler beklerken hastalıklarla uğraştı. dikkatle bakıldığında aynı dönemde transit satürn , Marsına zıt açı yapıyordu.

kesinlikle.insanlar jüpiter transitlerinden zaman zaman çok şey bekliyorlar ama beklediklerini bulamayınca "eee neden olmadı" diyorlar.ki biz de söyleyip duruyoruz(biraz bozuk plak moduna geçtim ben) tek başına kriter değildir diye.ki benim içinde benzer bir durum oluşmuştu(ne yalan söyliyim umudum vardı - jüpiter hiçbirşey vermese bile iyimserlik mi veriyor ne?gülücük) ).Bulunulan burçlar(o burçtaki etkileri) , diğer transitler , genel olarak gökyüzü durumu herşey etkiliyor.En kuvvetli göstergelerden genel bir sonuç çıkarmak lazım.

Alıntı:Natal haritasında satürn-jüpiter kavuşumu olan bi insanın satürn döngüsü nasıl olur acaba? Zaten natal haritada jüpiter ölmüş, satürn etkisi yüzünden..bir de transit...çok ağır olur heralde değil mi arkadaşlar???

Jüpiter neden ölmüş? Haritanı bulamadığım için bir yorum yapamıyorum.Ama Saturn yada Jüpiter hakkında bu tarz keskin genellememeler yapmamak lazım.İyi Jüpiterin "Tesadüfi Kötücül" ; Kötü Saturnun "Tesadüfi İyicil " olduğu durumlar gördüm.

Lütfen harcamayalım Saturnu iki dakkada.gülücük)
10-27-2008 07:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: SATÜRN DÖNGÜSÜ (29 YAŞ BUNALIMI)
JoMaJa Yazılan:Belki de tam dönüş zamanının açılarına da göz atmalıyız.(bir nevi saturn dönüş haritası)

Jüpiter neden ölmüş? Haritanı bulamadığım için bir yorum yapamıyorum.Ama Saturn yada Jüpiter hakkında bu tarz keskin genellememeler yapmamak lazım.İyi Jüpiterin "Tesadüfi Kötücül" ; Kötü Saturnun "Tesadüfi İyicil " olduğu durumlar gördüm.

Lütfen harcamayalım Saturnu iki dakkada.gülücük)

satürn dönüşü haritası fikri dahice -ok

jüpiter - satürn kavuşumlarında jüpiterin lay lay lom enerjisi frenlenebilir ve bazı kısıtlamalar sözkonusu olabilir ama sevgili jomaja'nın dediği gibi madalyonun diğer yüzünü gözden kaçırmamak lazım.

Jüpiterin gölgeleri , bir insanın hayatını uçuruma götürebilir..

nedir jüpiterin gölgeleri ; abartılı dürtülerdir , dikkatsizliktir , dengesizliktir , eğlence odaklı yaşamak ve sorumlulukları ertelemektir , savurganlıktır , rehavettir..

bence hiçte küçümsenmeyecek olumsuzlukları var Jüpiter gölgelerinin..

işte satürn-jüpiter kavuşumuna sahip kişilerde bu gölgeler daha kolay DİSİPLİNE EDİLEBİLİR..

10-27-2008 08:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

sultan Yazılan:
sundancer Yazılan:jupiterde saturn etkisini hafifletebilir

jüpiter arttıran gezegen değil mi? o zaman jüpiter satürne kavuşmuşsa, bence bu, haritada bisürü satürn demek.gülücük)

saturnde kısıtlıyor

hangisi kazanacak?gülücük)

belki de bu durumda temel asaletlerine bakarak zodyak konumunda kimin daha rahat ettiğine bakmak faydalı olabilir.

tabi gezegenler içinde hiyerarşiye benzer bir sistem vardır.saturn ağırlığıyla söz geçirme gücü yüksek bir gezegendir.ama tabi bunlar gül gibi geçinip gidebilirler de gülücük
10-27-2008 09:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

sultan Yazılan:

jüpiter arttıran gezegen değil mi? o zaman jüpiter satürne kavuşmuşsa, bence bu, haritada bisürü satürn demek.gülücük)

jupiter genişletir saturn daraltır.2 si birbirini zıt yonde etkiler.eger saturn pluto ile kavusmus olsaydı o zman birsuru saturnden bahsedebilirdik.bende oldugu gibi yani.ustumde en az 10 saturn warmıs gibi hissediyorumgülücük

haritam
10-27-2008 10:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

JoMaJa Yazılan:
sultan Yazılan:

saturnde kısıtlıyor

hangisi kazanacak?gülücük)

belki de bu durumda temel asaletlerine bakarak zodyak konumunda kimin daha rahat ettiğine bakmak faydalı olabilir.

tabi gezegenler içinde hiyerarşiye benzer bir sistem vardır.saturn ağırlığıyla söz geçirme gücü yüksek bir gezegendir.ama tabi bunlar gül gibi geçinip gidebilirler de gülücük

Jomaja ilgin için teşekkürler, senle ilk doğum günümde yazışıyoruzgülücük Bu soru kendi haritamla değil, arkadaşımın haritasıyla ilgili.. terazinin 4.derecesinde jüpiter-satürn kavuşmuşlar. Arkadaşımın satürnü etkili bu görülmekte ama bunun açık etkisini merak etmiştim. Hani çok da sıkışmış, daralmış bi hali yok çünkü..
10-28-2008 12:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

sundancer Yazılan:
sultan Yazılan:

jupiter genişletir saturn daraltır.2 si birbirini zıt yonde etkiler.eger saturn pluto ile kavusmus olsaydı o zman birsuru saturnden bahsedebilirdik.bende oldugu gibi yani.ustumde en az 10 saturn warmıs gibi hissediyorumgülücük

Doğru diyosun, mantıklı geldi..pluto etkiyi derinleştirir..
Haritanı ddaha önce görmüştüm; satürn mc ile kavuşumdaydı. Bende de satürn-pluto kavuşumda ve bunlara merkür,venüs ve güneş de kavuşmuş. En etkilileri bu iki ağır gezegen olunca bütün güzel enerjiyi soğurmuşlar gibi geliyor bana da bazen. Ama eskisi kadar çok hissetmiyorum etkiyi..döngüye yaklaşıyoruz!
Hayırlısı bakalım..gülücük
10-28-2008 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gulsen24 Çevrimdışı
Üye
**
lt=

RE: SATÜRN DÖNGÜSÜ (29 YAŞ BUNALIMI)
Satürn ve Jüpüter kavuşumu ile ilgili sizleri aydınlatacak yaşadığım olayı paylaşmak istiyorum.Benim kızım 1981 doğumlu.1981 duğumluların çoğunun 3. evinde yani eğitim evinde Satürn -Jüpiter kavuşumu var.Bunun neresi ilginç diyecek olursanız?1981 doğumlular bilirler o zamanlarda 5. sınıftan sonra Anadolu Liselerinin sınavına girilirdi.Öğrenciler sınava girdiklerinde öğlen saatlerinde MEB den bir açıklama yapıldı.Sınav soruları çalınmıştı.Sınav iptal edildi ve tekrarlandı.İLköğretim,lise derken geldiler ÖSS'ye .Uzun zamandan beri devam ede sınav sistemi değiştirildi.İki aşamada tek sınav sistemine çevrildi.Öğretmenler de öğrenciler bir bilinmezlik ve kaos içine itildi.Sınavdan bir gün önce gene sorular çalınd.Sınav tarihi değiştirildi.Tekli sisteme geçtikleri için punların nasıl hesplayacaklarını tercihi nasıl yapacaklarına yetkili kişiler ble yardımcı olamadılar.Puanlar tavan yaptı.Beim kızım bir yıl önce Hukuh Fakultesine girebileceği bir puanla ancak iki yıllığa girdi.Allahtan 8. yükseköğretim evinde şans noktası vardı ve iyi bir açı yapıyordu.İki yıllıktan dört yllığa yatay geçiş yaptı.Okulunu bitirdi.Mesleğine de girdi.Yani bu durumu çoğu yaşadı.Satürn darlttı, kısıtladı.Jüpiter ise genişletti yeni şans getirdi.Yardımcı olduysam mutlu olurum

gülbahçesi
10-28-2008 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn - Kısıtlanma - Ödül Hades 26 50,346 03-30-2020 07:12 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Satürn Evlerde Angel 127 207,817 01-30-2019 01:26 AM
Son Mesaj: justicee
  Satürn Gerilemesi Angel 12 24,939 04-17-2018 01:11 AM
Son Mesaj: Feslegen