Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.54 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
Yazar Mesaj
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
Valde_Amor Yazılan:
akasya Yazılan:benim güneş kare satürnüm var satürn 12.ev güneş 3.ev

babam saçımı okşamamıştır.öpmemiştir,kucağına almamıştır asla bize sahip çıkmamıştır zira ben 7 yaşına kadar babamı sadece 4-5 kere gördüm

baba kavramının ne olduğunu 13 yaşına kadar bilmedim ama her zaman babamı sevdim onun da bizi sevdiğini hissediyordum

acaba diyorum, Güneş 12. evde Satürn 3. evde olduğunda işler daha mı farklılaşıyor? Gene Güneş-Satürn karesi ama görünüm biraz daha değişik. Aynı şekilde benim haritamda da Güneş-Satürn karesi var (Güneş 12. evde, Satürn 3. evde) Babam bana da benzer davrandı, ilgisizdi, hayatımda bir kere bile aferin demedi veya yaptığım bir işi takdir etmedi. Beni sevdiyse bile ki hala bilmiyorum, bunun en ufak emaresini bile hiç göstermedi.. Üniversite yıllarımda toplamda belki 3-4 defa aramıştır beni onca yıllar içinde.. şimdi de uzun süredir görüşmüyoruz.. Ama bu görünümün vadettiği anlamın tersine ilköğrenimim çok başarılı geçti, tam tersine üniversitede okulu uzattım bazı sebeplerden dolayı :P ..

buraya yazmak için aklıma ilk gelenler bunlardı..

aslında benzer gibi görünsede oldukça farklı

12.ev(en derin bilinçaltı),3.ev(zihin) işte bu olay burada yani beyinde yani içimizde cereyan ediyor ve bu içimizde kopan fırtınayı bizden başkası görmüyor çünkü olay kafada başlayıp orada bitiyor dışarıya yansıyan hiç birşey yok

şimdi senin güneş 12.ev bu durumdan incindiğini ifade edemiyorsun çünkü 12.ev güneşini hapsediyor ışığını absorbe ediyor ve ben burayım diye parlayamıyorsun diğer tarafta da düşüncelerini fikirlerini kıskıvrak yalamış ve engelleyen bir satürn var bir nevi oda senin 3.ev yani zihinsel aktivitelerini köreltiyor dışarıya yansıtmana engel oluyor

ve yaptıkları kare ile olması muhtemel en soğuk, mesafeli hatta tutuk ve güvenmeyi ve yakınlaşmayı beceremeyen bir yapıyı ortaya çıkarıyorlar

neticede biz babamız şöyle böyle desekte bizde de inanaılmaz bir mesafe ve soğukluk var engellerini bir kısmınıda biz kendimiz koyuyoruz

burada öğrenilmesi gerekilen ders bu mesafeyi makul hale getirmek ben bunu başardım nasıl bilmiyorum ama oldu sanıyorum haritamın geri kalanı da buna müsaitti ve babamın haritasının da

umarım sende bu engelleri aşmayı başarırsın baban sana gelmiyorsa sen ona git

bana gelince sizdekinin tersi bir durum var yerleşim olarak

satürn 12.ev bilinçaltının karanlık köşelerini zehirleyen bir gezegen güneşten daha tehlikeli burada ki varlığı ben kendime sorardım küçükken acaba babam niye yok satürn cevap verirdi : çünkü,seni sevmiyor bunun gibi...bir de bu depresif bilinçaltıan eşlik eden bir ay balık var alıngan küskün ve duygularını ifade etmeyen ...

oysa biraz büyüyünce öğrendim ki o beni ,bizi hep sevmiş geceleri eve babasından gizli gelip saatlerce bizi uykudaydan öpermiş koklarmış sonra da kimse kalkmadan gidermiş

şimdi gözlerimin içine bakıyor acaba bir isteğim ve ya sıkıntım var mı diye

neyse çok uzattım

en nihayetinde onlar bizim ailemiz sonuçta aç bırakmamışlar açıkta bırakmamışlar
arayıp sormasada sen büyüyene kadar masraflarını çekmiş seni evladı bilmiş en azından emeğine sygı duymak gerek

anlaşılan o ki aranızda iletişim yok gibi o halde sen bilmiyorsun bu adam sana neden böyle davrandı ve davranıyor bilmiyorsun ki o neler düşünüyor neler gördü neler geçirdi

bence babana bir sor seninle bir derdi mi varmış yada en azından sebepleri nelermiş konuştukça ifade ettikçe zamanla bazı sorunlar aşılabilir sevgili valde-amor

>> Filistin'e Selam Direnişe Devam <<
07-02-2009 03:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

12. EVDEKİ (güneş / aslan ) İmgeleri

korkak aslan - esir aslan - bulutların arkasındakı gunes - tutsak edılmış prens - denizin kralı - sahne arkası yonetmenı - yeraltı dunyasının efendısı - hastane yönetıcıı - yeraltı lideri - mazlum - su altı sahnesi - sürgündeki kral

-Kendimle ilgili nekadar olumsuz düşündüğüm ve ne kadar az şey hakettıgıme dair hiç birşey bilmiyorsun. W.S Gilbert

- İnsanlarla dolu bir evin ortasında da olsa , kendini kendisi tarafımdan bir yere kilitlenmiş hisseder. Carson Mccullers

-Mücadeleden vazgeçiyorum , bırakıyorum gelsin... Robert Browning

Kapadım kapımı dünyaya.. İçimde kaldım , büyüleyici , görünmez bir şekilde.. İçeride kendimi aydnlatıyorum .. Emilio Prado

. Alıntı : Gizli Benliğiniz / Tracy MArks
[/i][/b]

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-02-2009 05:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

RE: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
benim de saturnum 12. evde ve babamın her şeyi bana dokunur nedense. Normalde babam çok iyi kalpli biri ama benim nedenini bilmediğim bir soğukluğum var işte... ben hep bu nedeni araştırmak için çabaladım derine inmek kolay değil... herşey aslında insanın kendisini ne kadar bildiğiyle alakalı. Şimdi 12. evdeki saturnum devamlı bana bişeleri sorgulattı beni kendi içime yöneltti ama ben elhamdülillah bu yönelmelerin aslında lutuf olduğunu anladım. Yaratıcı herşeyi çok güzel düzenlemiş aslında. eğer benim içe yönelişlerim, analizlerim, sorgulamalarım, meraklarım olmasaydı ben olgunlaşamaz kütük gibi bişe olurdum heralde.

Normalde çok sevgi doluyum, herkesi çok severim ama babama karşı o sevgi yok işte. O gelir bana şakalar yapar vs ben istemem yaklaştırmam kendimi. Bu durumdan tabi ki memnun değilim bunu kabul ettim şimdi dönüştürme zamanı. Saturn 12. evde olunca baba figüründe nasıl bir izlenim oluyor acaba sizce?

doğum haritamın linkini de veriyorum
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=61&y=26

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
07-14-2009 06:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Çok ilginçtir, bir arkadaşımın da Satürn'ü 12. evde Aslan burcunda (Zarar gördüğü burçta) ve 29 derecede (kritik derece). Babası yurtdışında ve pek görüşmezler, ilişkilerinin iyi olmadığını arkadaşım da söyler. Annesiyle daha iyi anlaştığını da ekler. babasının işinden dolayı çocukluğundan beri onu senede birkaç defa görürmüş.. Tabi böyle kritik bir görüntüyü 10. evinde yengeçte kavuşum halinde olan Jüpiter ve Ay ikilisi başka yönlerden fazlasıyla telafi etmiş, bu ikili Akrep Güneş'ten de üçgen açı altında ayrıca..

Birşey daha dikkatimi çekti; çocukluğunda kulaklarından ameliyat olmuş. 12. evdeki Aslan burcunda bir Satürn'ün bununla da alakası olabilir mi? Kulakları hala hassastır..
07-20-2009 04:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Julian Lennon
[Resim: johnsean.jpg]

[Resim: 4uMPurEecQBJ.png]

Alıntı:john lennon'ın cynthia lennon'dan olan oğlu... başarılı bir müzisyendir. john lennon'ın hovarda ve sorumsuz yıllarında çocukluğunu geçirdiğinden ihmal edildiği söylenegelir hep...

kaynak; privatesozluk.

Alıntı:babası ile ilgili olarak:

''biliyorum, milyonlar onun müziğini ve ideallerini severek büyüdü. fakat benim için, o bir müzisyen ya da barış ikonu değil, o sevdiğim babamdı ve benim birçok şekilde üzülmeme izin veren kişiydi.''

kaynak; sourtimes.

07-27-2009 12:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
Phoenix Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
Phoenix Yazılan:benim de saturnum 12. evde ve babamın her şeyi bana dokunur nedense. Normalde babam çok iyi kalpli biri ama benim nedenini bilmediğim bir soğukluğum var işte... ben hep bu nedeni araştırmak için çabaladım derine inmek kolay değil... herşey aslında insanın kendisini ne kadar bildiğiyle alakalı. Şimdi 12. evdeki saturnum devamlı bana bişeleri sorgulattı beni kendi içime yöneltti ama ben elhamdülillah bu yönelmelerin aslında lutuf olduğunu anladım. Yaratıcı herşeyi çok güzel düzenlemiş aslında. eğer benim içe yönelişlerim, analizlerim, sorgulamalarım, meraklarım olmasaydı ben olgunlaşamaz kütük gibi bişe olurdum heralde.

Normalde çok sevgi doluyum, herkesi çok severim ama babama karşı o sevgi yok işte. O gelir bana şakalar yapar vs ben istemem yaklaştırmam kendimi. Bu durumdan tabi ki memnun değilim bunu kabul ettim şimdi dönüştürme zamanı. Saturn 12. evde olunca baba figüründe nasıl bir izlenim oluyor acaba sizce?

doğum haritamın linkini de veriyorum
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=61&y=26

müsait bir zamanda 12.evini değerlendirmeye çalışırım phoenix

unutuldum mu acabaa?

evet unutmuşum kusura bakma phoenix ,

Baba imgesini genelde Güneş olarak , bazende Satürn olarak alabiliyor Yorumcular.

senin 12.ev Satürnün ile Güneşin arasında 45 derecelik gerilimli bir bağlantı var yani sen babanla her yakınlaşmanda 12.evde sakladıklarınla temas etmiş oluyorsun gibi bir değerlendirme yapılabilir.
ayrıca Güneşinin GAD yani Güney Ay Düğümüyle tam kavuşum yapıyor olması da ilginç..

12.ev Satürn olan birinin belki başarısızlığa ait belki yalnızlığa ait vb. Satürnyen korkuları olabilir.

12.evi irdeleyelim konu başlığımızda 12.ev satürne ait örnekler yapmış olabiliriz inceleyebilirsin ok

07-30-2009 04:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

RE: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
teşekkür ederim yorumun için yalnızlıkla ilgili bir korkum yok hatta yalnızlığı tercih ediyorum. güneşin güney ay düğümüyle kavuşum yapması ne demek olabilir merak ettim nasıl bir ilginçlik ki bu acaba?

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
08-02-2009 12:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
akasya Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Valde_Amor Yazılan:Çok ilginçtir, bir arkadaşımın da Satürn'ü 12. evde Aslan burcunda (Zarar gördüğü burçta) ve 29 derecede (kritik derece). Babası yurtdışında ve pek görüşmezler, ilişkilerinin iyi olmadığını arkadaşım da söyler. Annesiyle daha iyi anlaştığını da ekler. babasının işinden dolayı çocukluğundan beri onu senede birkaç defa görürmüş.. Tabi böyle kritik bir görüntüyü 10. evinde yengeçte kavuşum halinde olan Jüpiter ve Ay ikilisi başka yönlerden fazlasıyla telafi etmiş, bu ikili Akrep Güneş'ten de üçgen açı altında ayrıca..

Birşey daha dikkatimi çekti; çocukluğunda kulaklarından ameliyat olmuş. 12. evdeki Aslan burcunda bir Satürn'ün bununla da alakası olabilir mi? Kulakları hala hassastır..

babayla mesafe ve kulaklarda ameliyat ve hala süren hassaslık bende de mevcut bir 12.ev satürn aslan olarak

fakat bunun direkt 12.ev bağlantısı olduğunu sanmıyorum ancak kafayı yöneten burç koç ve yönetici marsla benim 12.ev satürn kare açıda direkt kulakları yöneten gezegen yada burç var mıydı şimdi hatırlamıyorum ama açılar bu konuda çok önemli bence

>> Filistin'e Selam Direnişe Devam <<
08-05-2009 11:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Cvp: RE: Güneş 12. Evde : Acı ve Baba
Phoenix Yazılan:güneşin güney ay düğümüyle kavuşum yapması ne demek olabilir merak ettim nasıl bir ilginçlik ki bu acaba?

Güvensizlik olabilir,sahne korkusu,genellikle negatif düşünceler,yaratıcılığını gösterememe korkusu,çocukluktan gelen korkular olabilir,ilişkilerde kendini ifade edememe.
08-06-2009 12:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

İkinci tezahür, baba figürünün uyuşturucu ya da alkol probleminin olmasıdır ki, bu da çocuk ile bağda babanın aciz olduğunu gösterendir. Bu kişiler, babalarına karşı uzaklık hissederek ve babadan bağımsız olarak büyüyen kişilerdir

işte benn ! güneşim 12.evde ve babamın alkol problemı var ve hicbır babalık gorevlerını yerıne getırmedi..Babasız büyüsem cok daha saglıklı bir birey olurdum..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
10-26-2009 09:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir