Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.84 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evlenilecek eş;bilinçlenme
Yazar Mesaj
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: Evlenilecek eş;bilinçlenme
Nevrotik Yazılan:Evlenilecek eşin aslında sonradan evlenilmeyecek eş olduğunu anlayıverirsiniz:D

gülücük)

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
10-26-2009 01:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

RE: Evlenilecek eş;bilinçlenme
yani karşı tarafın 1. evine yada 7. evine bizim gezegenler mi düşmeli? gülücük) yada bizimkilere karşı tarafın gezegenleri?
10-26-2009 11:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Aşk ve Satürn mü hımm

'' ölümsüz aşk '' kavramı için Plütoyu daha uygun bulduğumu söyleyim.

( sinastride , çiftlerin kişisel gezegenleriyle plütoları arasındaki bağlantılar )

11-01-2009 05:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Cvp: RE: Evlenilecek eş;bilinçlenme
Yıldırım Yazılan:Aşk ve Satürn mü hımm

( sinastride , çiftlerin kişisel gezegenleriyle plütoları arasındaki bağlantılar )
yani şöyle diyebilirmiyiz. x bayan, y bay olsun
x venüs + y güneş-venüs + x ve y plüton arasında t-kare mesela...

yada buda ömür boy birliktelik için nasıl bir açıdır sizce
x güneş + y satürün + xy uranüs arasındaki 120lik şans üçgeni ...

fazla karışık olmadı değilmi??gülücük)
11-01-2009 08:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

gizem kara Yazılan:
Yıldırım Yazılan:Aşk ve Satürn mü hımm

yani şöyle diyebilirmiyiz. x bayan, y bay olsun
x venüs + y güneş-venüs + x ve y plüton arasında t-kare mesela...

yada buda ömür boy birliktelik için nasıl bir açıdır sizce
x güneş + y satürün + xy uranüs arasındaki 120lik şans üçgeni ...

fazla karışık olmadı değilmi??gülücük)

bir aşkın '' ölümsüz '' olması için , çiftlerden birinin yada her ikisinin ÖLMESİ gerekir diye düşünüyorum.

çünkü aşkın kimyası ( bildiğim kadarıyla Bilim Dünyası bunu ıspatlayabilecek verileri elde etti ) öyle veya böyle bunun biteceğine işaret ediyor..

ölümün , tutkuyla sevmenin , aşk ismi verilen o duygusal durumun ölünceye kadar sürmesi ihtimalinin hep Plütoyla bağlantılı kavramlar olacağını söylesek yanlış olmaz sanırım..

tabii şunu vurgulamamız gerekir ; gizem kara'nın verdiği örnektekine benzer sinastri etkilerinin hepsi ölümsüz aşka işaret edecek değildir , çiftlerin birbirini bir kaşık suda boğması gibi bir Plütonik ihtimalde mümkündür.

Plütonun çiftleri ölümsüz aşka SÜRÜKLEMESİ için ,

- dışsal ( çevresel ) şartlarında önemli olabileceğini ( aileler , mesafeler , kazalar , hastalıklar vb.)

- çiftlerin natal haritalarında bu durumu destekleyecek etkiler olması gerektiğini ( örneğin Ay yada Venüsün , Neptün-Plüto bağlantıları vb.)

- çiftlerin gezegenler arası Plüto bağlantıları yapması ( erkeğin Plütosu ile kızın kişisel gezegenlerinden 1-2 tanesinin dinamik açı yapması yada tam tersi kızın plütosuyla erkeğin kişisel gezegenlerinin dinamik açılar yapması )

- Plüto transitlerinin çiftleri bu duruma sürüklemesi ihtimali

gibi seçeneklerin bir araya gelmesi gerekebilir diyebiliriz.

böyle detaylı yazdım çünkü sinastri yorumunda ( önümüzdeki ders anlatımının konusu sinastri ) her plüto bağlantısını '' ölümsüz aşk '' gibi değerlendirmenin yanlış olacağını vurgulamak istedim.

aklıma Mel Gibson'un yönettiği ve başrolünü oynadığı Cesur Yürek filmi geliyor mesela bu konuya örnek olması ve gözümüzde canlandırmak açısından.
esas oğlan ( aslında müthiş liderlik potansiyeli olmasına rağmen ) sevdiği kızla evlenip çiftçi olmayı istemektedir , oysa KADER = PLÜTO = DÜŞMAN şartları dönüştürür ve esas kızı ÖLÜME SÜRÜKLER..

kızın ölümüde , esas oğlanın içindeki Plütoyu uyandırır.. ve O'nu başka bir kadere SÜRÜKLER.. ve adam her ne yapıyorsa aslında ölümsüzleştirdiği aşkı için yapacaktır..

11-01-2009 11:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

benim eşimdede kesınlıkle aslan vurgusu olması bence gülücük kendıne güvenli, nerde napacağını bilen , girişken gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
11-05-2009 09:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

çok sağol gerçekten hatırlattığın için gülücük aşk işte hep kendımden farklı bana uymayan kişilere çekiliyorum poff ..!

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
11-05-2009 09:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

ileride hayat geçireceğim insanda jupiter ve yengeç etkileri yoğun hat
un olmasını isterim.hatta venüsü oğlakta olursa iyi olur.
YOĞUN koç ve aslan vurgusu ilk anda etkileyici oluyor.ancak , sonradan yontulmamış egoları sinir katsayımı arttırıyor.;)
11-08-2009 01:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Glogg Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

insanların hayatlarını birileriyle paylaşabilmesi çok garip geliyor bana... bir yandan özeniyorum da aslında ama özel hayatımdan fedakarlık etmek yapabileceğim bir şey değil sanırım. ideal evlilikte çiftlerin ayrı odaları olabilmeli mesela, mutlaka yalnız kalabilmeliler. ya da ayrı ayrı tatile gidebilmeliler... bu açıdan koç, yay, kova etkisi taşıyan biriyle mutlu olabilirim herhalde.

[Resim: rhea1.th.gif]
11-08-2009 02:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Glogg Yazılan:insanların hayatlarını birileriyle paylaşabilmesi çok garip geliyor bana... bir yandan özeniyorum da aslında ama özel hayatımdan fedakarlık etmek yapabileceğim bir şey değil sanırım. ideal evlilikte çiftlerin ayrı odaları olabilmeli mesela, mutlaka yalnız kalabilmeliler. ya da ayrı ayrı tatile gidebilmeliler... bu açıdan koç, yay, kova etkisi taşıyan biriyle mutlu olabilirim herhalde.

sen yurt dışından bir evlilik yap bence gülücük)
(türkiye de)hiç kimse eşinni yalnız başına tatile gitmesine müsahade etmez.;)
11-08-2009 02:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir