Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.72 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aile Lanetleri
Yazar Mesaj
pasifik
Kayıtsız

RE: Aile Lanetleri
Aprilios ve aeon paylaşımlar için teşekkürler süperrmiş ya çok ilginçç şöyle bi kıssa anlatılır :
Bir elma ve İmam-ı Azamın babası
Bir elma ve İmam-ı Azam'ın (Ebu Hanife) babası
Şemseddin-i Sivasi'nin Menakıh-i İmam-ı azam isimli eserinde şöyle yazılıdır:

İmam-ı a'zamın babası Sabit (rahmetullahi aleyh) küçük yaştan beri ahlakı temiz, takva ve vera sahibi idi Yüzü gayet nurlu olup zühdü, salahı ve ilmi pek çok idi

Bir gün bir dere kenarında abdest alıyordu Suda bir elma gördü Abdestten sonra suda çürüyüp gidecek olan bu elmayı alıp yedi Fakat tükrüğünde kan gördü Şimdiye kadar böyle bir hâl görmediği için tükrükteki kanın bu elmadan ileri geldiğini tahmin etti Yediğine pişman oldu Elmanın sahibini bulup helalleşmek için dere boyunca gitti Nihayet yediği elmaya benzeyen bir meyve bahçesi gördü Sahibini sordu Bu zatın gayet cömert ve ihsan sahibi olduğunu, hatta ağaçta bulunan bütün elmaları toplayıp götürülse yine bir şey demeyeceğini, bir elmanın ne ehemmiyeti olacağını söylediler Buna rağmen elmanın sahibini buldu, meseleyi anlattı, ya parasını almasını veya helal etmesini istedi

Bahçe sahibi gencin bu halini görünce takva ve verasının doğru olup olmadığını öğrenmek için şöyle dedi:
- Yediğin elmam için ne vereceksin?
- Altın gümüş neyim olsa veririm
- Ben altın gümüş istemem ama, eğer kıyamette senden davacı olmamı istemezsen bir teklifim var, onu kabul etmen gerekir
- Teklifin nedir?
- Yapacaksan söyliyeyim
- İslamiyete uygunsa yapabilirim
- Kör, sağır, dilsiz ve kötürüm bir kızım var, bununla evlenmeye razı olursan o zaman elmayı sana helal edebilirim

Sabit hazretleri ahirete kul hakkıyla gitmemek için bu teklifi kabul etti Düğün hazırlığı yapıldı Sabit hazretlerinin ilk gece odaya girmesiyle çıkması bir oldu Hemen kayınpederine koşup, (Efendim, bir yanlışlık var galiba, içeride sizin bahsettiğiniz vasıflarda bir kız yok, tam tersi!) Kayınpederi tebessüm ederek, (Evladım o benim kızımdır, senin de helalindir Ben sana kör dediysem, o hiç haram görmemiştir Sağır dediysem, o hiç haram duymamıştır Dilsiz dediysem, o hiç haram konuşmamıştır Kötürüm dediysem, o hiç harama gitmemiştir Var git helalinin yanına, Allahü teâlâ mübarek ve mesut etsin)
bu evlilikten, yani böyle ana babadan imam-ı a'zam Ebu Hanife hazretleri dünyaya gelmiş ve 3 yaşında hafız olmuş,annesi
– Baban elmanın suyunu yutmasaydı daha erken hafız olurdun, demiştir diye rivayet edilir yok artık demiştim ama var oluyormuş böyle şeyler demek gülücük
05-09-2010 07:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

(05-09-2010 04:56 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Aile laneti deyince ilk akla gelen (astro.comda da analizi yapılan) bir aile var ki eminim çoğunuz yaşadıkları trajediden haberdarsınızdır.Kennedy ailesinden söz ediyorum.1963'te bir suikaste kurban giden Amerika başkanı John F.Kennedy'nin ailesi.Kendisinin ölümünden bir kaç yıl sonra başkanlık yarışına giren kardeşi robert Kennedy'de yine bir suikast sonucu öldürüldü.John Kennedy'nin oğlu John Jr.da karısı ve baldızıyla çıktığı uçak yolculuğunda uçağıyla beraber denize çakılıp öldü.Ölümünün suikast olabileceği iddiası da ortaya atılmıştı zamanında.
astro.comda konuyla ilgili yazı: http://www.astro.com/astrology/in_oracle_e.htm

Yazıda verilen ilk harita John Kennedy'nin babasına, ikincisi John Kennedy'e üçüncüsü kardeşi robert'a dördüncüsü ise oğul john kennedy'e ait.

Bu ailenin başına gelenler pişmiş tavuk misali ...

bu enerjileri kabul etmek kadar nasıl bozulacaklarınıda bulmak lazım...

Mekan değiştirmek gibi...

İyi energ almak için belki kurban vermek(ego)'dan koçun kurman edilişinden kasıt egoyu yok etmek yada törpülemektir...

O yüzden bu tür enerjileri nasıl oluş ve nasıl yok olur başlı başına bir konu...

Nerden çıkar nereye gider...

Kimde vuku bulur,,,
05-13-2010 02:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-09-2010 04:56 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Aile laneti deyince ilk akla gelen (astro.comda da analizi yapılan) bir aile var ki eminim çoğunuz yaşadıkları trajediden haberdarsınızdır.Kennedy ailesinden söz ediyorum.1963'te bir suikaste kurban giden Amerika başkanı John F.Kennedy'nin ailesi.Kendisinin ölümünden bir kaç yıl sonra başkanlık yarışına giren kardeşi robert Kennedy'de yine bir suikast sonucu öldürüldü.John Kennedy'nin oğlu John Jr.da karısı ve baldızıyla çıktığı uçak yolculuğunda uçağıyla beraber denize çakılıp öldü.Ölümünün suikast olabileceği iddiası da ortaya atılmıştı zamanında.

Yazıda verilen ilk harita John Kennedy'nin babasına, ikincisi John Kennedy'e üçüncüsü kardeşi robert'a dördüncüsü ise oğul john kennedy'e ait.

Kennedy ailesinin başına gelenleri lanet yada şanssızlıkla açıklamak değilde , işlerine gelmeyen '' birilerinin '' aslında hep yaptığı bir stratejinin kurbanı olarak görebiliriz.

05-13-2010 04:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Ben de atalarımın hangi yüklerini getirmişim diye araştırırım hep.
ne hayret edilesi bir durum ki dedenin yaptığını çekiyorsun birey olarak tanıttığında kendini bu dünyaya. :(
İnsanın eseri tertemiz olmalı ki sonsuz mutluluk yaşansın.

Ağırlıklarla gelmek... doğar doğmaz ezilmek o yüklerin altında. hoş değil görünüş itibarıyla.
ama her ne oluyorsa eyvallah gülücük

bunlar olmasaydı ne kadar da umarsız biri olurdum. elhamdülillah...

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
05-13-2010 02:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(05-13-2010 04:16 AM)Yıldırım Yazılan:  

Kennedy ailesinin başına gelenleri lanet yada şanssızlıkla açıklamak değilde , işlerine gelmeyen '' birilerinin '' aslında hep yaptığı bir stratejinin kurbanı olarak görebiliriz.

Pluton enerjisinin olumsuz yanlarını düşündüğümde aile laneti meselesini birilerinin nefretini çeken/ahını alan aile bireylerinin bu etkiyi bi şekilde çocukların aktarması olarak görüyorum.Plutonun temsil ettiği gücün istismarı durumu buna sebep oluyor.Kennedy ailesinde de bu var bence.

ramazanın başında birinci derecede yakın bir akrabamın eşi doğum yaptı.Ben ve ailedeki genç bireylerin çoğu çocuğu ziyaret bile etmek istemedik.Bu durumun nedenlerini düşündüğümde babanın bize hissettirdiği olumsuz duyguların bizim çocuğa olan tavrımızı etkilediğini düşündüm.Aile lanetide bu tür durumların abartılmış hali oluyor kanımca

Nin.Me.Sar.Ra
09-23-2010 04:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

teşekürler aprilios.. çok ilginç bir yazı.. ''dedesi koruk yemiş, torununun dişi kamaşmış'' tam bu sözü karşılıyor..
haritamda pluto güçlüymüş. (yıldırımın yalancısıyım gülücük )

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
09-24-2010 09:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(09-24-2010 07:24 AM)Sniper Yazılan:  gerçek bi aile lanetiyle karşı karşıyayım, üzülüyorum içim acıyo ama elimden bişey gelmiyo.. neden böyle insanlar var neden kimse onalara engel olmaya çalışmıyo:( Allah güç verse, aile fertlerinin akıl baliğ olanlarını tek tek öldürerek laneti kökünden sökerdim, hayır bu çocukların lanetten kurtulacakları anlamına da gelmiyo. erkeklerinin, dünya düzeninin onlara verdiği gücü kullanarak kontrolü kaybetme korkusuyla kadınlarına, çocuklarına ve zayıflarına işkence ettiği bi aile.. kendi korkularından ve korkaklıklarından kaçmak için etkili bi yöntem olmalıaðla... güçlü zayıfı yer, en ilkel doğa kanunu.. hayatı, kendilerine, eşlerine, çocuklarına, torunlarına ve kendilerinden sonra gelicek olan nesile zehir ediyolar..lanetlenmiş bi insanın çocuk yapması yasaklanmalı ve hatta toplumdan uzak tutulmalı...
kim demiş kızları diri diri gömme olayının geçmişte kaldığını, kızları hala diri diri gömen o kadar çok ebevyn var ki, fiziksel olarak değil, hayatı onlara zehir edecek türden zihinsel ve psikolojik olarak kadınlar küçük yaştan hala diri diri gömülmekteaðla... kesinlikle kuran her çağa hitap eden mucizevi bi kitap verygood

evet katılıyorum.

Plütonun gökyüzünde sistemin bir parçası olma sebeplerinden biride bu gibi çürümeye yüz tutmuş şeyleri ayıklamak ve gerekiyorsa bu ayıklama işlemini acımasızca yapmak.

eğer bir aile içinde erkek sırf öfkelendiği için eşine ve kızlarına bıçakla saldırabiliyorsa örneğin yada öldüresiye dövebiliyorsa ve bunu alışkanlık haline getirmişse , o erkeğin bu davranışını/şartlanmasını onun içinden ayıklamak gerekir.
o erkek ancak kendi canı yanarsa bu olumsuz davranışının farkına varabilir ve biraz da aklı varsa bu şartlanmasından arınabilir + olumlu yönde değişebilir.
canının yanmasına rağmen o davranışını ayıklayamayan ve olumlu yönde değişmeyenler ne olacak ?
hayatın içinden ayıklanmalıdır..

09-24-2010 12:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(09-23-2010 04:11 AM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(05-13-2010 04:16 AM)Yıldırım Yazılan:  

Pluton enerjisinin olumsuz yanlarını düşündüğümde aile laneti meselesini birilerinin nefretini çeken/ahını alan aile bireylerinin bu etkiyi bi şekilde çocukların aktarması olarak görüyorum.Plutonun temsil ettiği gücün istismarı durumu buna sebep oluyor.Kennedy ailesinde de bu var bence.

Suikastte ölen başkan Kennedy , ölmeden birkaç gün önce basına açıklama yapıyor.
Açıklamasında => dünya kaynaklarını ( finansal , medya , teknoloji , istihbarat vb.) yöneten gizli bir oluşumdan bahsediyor. yani piramit oluşumuna değiniyor. ve bir kaç gün sonra öldürülüyor.

Astroloji , Karma ve Dönüşüm isimli kitabında Stephen Arroyo hatırlayabildiğim kadarıyla şöyle bir şey yazıyordu ;
Satürn ve Plüto ikilisi => Ne ekersen onu biçersin prensibiyle ilgilidir. Geçmişte yaptıklarımız ve yapmadıklarımızın sonuçlarıyla karşılaşmamızı ifade ederler.

Evet banada mantıklı geliyor. Bazen ektiklerimizi bizlerin değilde çocuklarımızın biçmesi ihtimalinin de olabileceği fikri mantıksız değil.
Yinede Kennedy ailesinin durumu sanki daha farklı gibi.

09-24-2010 12:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

biir noktada garip karşılııyorum.
örneğin suç işleyen bir adamın oğlunu hapse atamazsın ; çünkü suç ve cezalar kişiselleşmiştir.

insanlık bu düşünceyi , uzun zamanlar sonunda buldu.

şimdi , insanlık ve insanlar , sınırlı akıllarıyla bunu akıl edebilmiş ve bu değeri belli bir zaman diliminde geliştirmiş de , tanrı ,zamandan muaf olması ve her türlü sınırsızlığıyla , bunu akıl edemiyor mu ve insanlar kadar adil değil mi? gülücük

bence bunlar soyaçekim ve yetiştirilmeyle ilgili.

çok mucize aramaya gerek yok gülücük
09-24-2010 01:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(09-24-2010 07:24 AM)Sniper Yazılan:  gerçek bi aile lanetiyle karşı karşıyayım, üzülüyorum içim acıyo ama elimden bişey gelmiyo.. neden böyle insanlar var neden kimse onalara engel olmaya çalışmıyo:( Allah güç verse, aile fertlerinin akıl baliğ olanlarını tek tek öldürerek laneti kökünden sökerdim, hayır bu çocukların lanetten kurtulacakları anlamına da gelmiyo. erkeklerinin, dünya düzeninin onlara verdiği gücü kullanarak kontrolü kaybetme korkusuyla kadınlarına, çocuklarına ve zayıflarına işkence ettiği bi aile.. kendi korkularından ve korkaklıklarından kaçmak için etkili bi yöntem olmalıaðla... güçlü zayıfı yer, en ilkel doğa kanunu.. hayatı, kendilerine, eşlerine, çocuklarına, torunlarına ve kendilerinden sonra gelicek olan nesile zehir ediyolar..lanetlenmiş bi insanın çocuk yapması yasaklanmalı ve hatta toplumdan uzak tutulmalı...
kim demiş kızları diri diri gömme olayının geçmişte kaldığını, kızları hala diri diri gömen o kadar çok ebevyn var ki, fiziksel olarak değil, hayatı onlara zehir edecek türden zihinsel ve psikolojik olarak kadınlar küçük yaştan hala diri diri gömülmekteaðla... kesinlikle kuran her çağa hitap eden mucizevi bi kitap verygood

Kız Allah öyle katledici güç vermesin..Akrepsi yönlerin mi kabardı?:D
Son paragrafına bayıldım ve katılıyorumgülücük
09-24-2010 01:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir