Değerlendir:
  • 40 Oy - 3.23 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor
Yazar Mesaj
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

RE: Transit Uranüs Koç burcuna giriş yapıyor
(05-25-2010 04:16 PM)Vena Yazılan:  Oğlunuzun 12.evinde hayal dünyasını, bilinçaltını, rüyalarını renklendiren Uranüs, 1.evine içteki renklilik daha çok farklılığı dışa yansıtmaya başlamasına sebep olur, ani değişikliklerin görüntüsü, davranışları ve hayat görüşünde ortaya çıkmasına çok şaşırıp, sert tepkiler vermesseniz kendi değişimlerinden en fazla faydayı alır.

teşekkür ederim bu yararlı bilgi için peki kızımdada ne gibi etkiler olıur

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
05-25-2010 08:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Ancak Bu Böyle Gitmez: Uranüs Koç’ta
Beni Elektrik Çarptı
Gerçekten. Ben üç yaşındayken, transit Uranüs Kayron’uma tam karşıt yaptığında beni elektrik çarptı. İlk yaramı o zaman aldım. Babamın omuzundayken yakaladığım çıplak elektrik telinin izi hâlâ avucumda durur. Teli yakaladığımda zangır zangır titrerken babam beni sıkıca tutup derhal kendini evin dışına attı. Doğal olarak kablo elimden sıyrıldı ve kurtulduk. Ama elektrik bizi çarpıp evin dışına fırlatmış oldu. Uranüs’ün elektrik enerjisi böyle bir şey. Seni çarpıp öteye fırlatıyor. Ya da çarpıp kül ediyor!

28 Mayıs’ta Uranüs 83 yıl sonra tekrar hepimizi çarpıp yeni bir hayata fırlatıp atmak ya da kül etmek üzere Koç burcuna giriyor. Biz bu enerjiyi neredeyse bir gecede yapılan harf devriminden, hatta genel olarak Atatürk devrimlerinden, biliyoruz. Bundan önce Uranüs 1927-1935 yıllarında Koç burcundaydı. O yıllarda Anayasa laiklik prensibine göre düzenlendi, ikinci maddede yer alan "Türk Devleti'nin dini, İslam dinidir" cümlesi çıkartıldı. İlk Türkçe ezan bu dönemde okundu. Rakamlar, harfler değişti, Latin oldu. Soyadı kanunu çıktı, kadınlara seçme ve seçilme hakkı verildi. Lakaplar, ünvanlar kaldırıldı. Herkes eşitleşti. Kılık kıyafetten, medeni kanuna kadar yapılan değişikliklerle yüzünü Batı’ya çevirmiş, yepyeni görüntü ve yasalarla bambaşka bir Türkiye oluştu. Şimdi bu döngü kapanıp, yeni bir döngüye başlanıyor. Bakalım bu sefer yüzümüz ne tarafa dönecek? İçe dönse hiç de fena olmaz.

Yakıcı Enerji
Uranüs Koç burcunda 2010-2019 yılları arasında kalacak. Koç hayatı başlatan, cesaretle, hayatta kalma mücadelesiyle, bağımsızlık ve macerayla, yeni şeyler keşfetmekle, bir şeyi ilk defa yaparak diğerlerine yol açmakla bağlantılı bir burç. Uranüs ise bilinenden özgürleşmenin, başkaldırının, devrimin gezegeni. İkisi bir araya geldiğinde hızla yepyeni ve özgür bir dünyaya doğru ilerlemek söz konusu. Tabii bunun yıkıcı ve patlayıcı bir yanı da var. Sabırsızlık, düşüncesizlik, anarşizm, çatışma, uzlaşmazlık, dikkafalılık büyük bir başıbozukluğa yol açabilir. İki patlayıcı enerji bizi her açıdan hazırlıksız yakalayabilir. Yangın, kaza, kavga yaşanabilir.

1927-35 yılları büyük ekonomik bunalımın ve Nazizmin dünyaya damgasını vurduğu yıllar. Hemen hemen dünyanın her köşesinde bir tür savaş veya doğal afet var. Bir yanda Hitler Führer seçiliyor, bu yanda Mao Çin’deki kırsal hareketi başlatıyor. 1927’de Çin’de tarihin kaydettiği en büyük depremlerden biri oluyor ve yaklaşık 200,000 kişi ölüyor. Türkiye’de bir yandan komünistler tutuklanıyor, bir yandan Kubilay öldürülüyor. Yahudilere karşı gerçekleştirilen Trakya Olayları yaşanıyor, çok sayıda Yahudi Türkiye’yi terk ediyor. Günümüzde benzer olaylara dikkat etmek gerekiyor.

Yeni Buluşlar
Koç “ilk”lerin ve keşiflerin burcu. Uranüs elektroniğin, icatların gezegeni. Nitekim, 1927’de ABD'li havacı Charles Lindbergh New York'tan Paris'e uçarak, Atlas Okyanusu'nu geçen ilk pilot oldu. New York’la Londra arasında ilk transatlantik telefon görüşmesi yapıldı. Televizyon icat edilerek, elektronik eşya olarak satılmaya başlandı. 1928’de “Demir Akciğer” icat edildi, penisilin bulundu. İlk sesli film çekildi. 1930’da (atmosferde yükseklikle, basınç, sıcaklık, nem ve rüzgar bilgilerini elde eden) radiosonde balonu uçuruldu. Neopren (ilk suni kauçuk malzeme) icat edildi. Pluton keşfedildi. Elektronların dalga özelliği bulundu. Nötron bulundu. Aslında bu dönemdeki fizik çalışmaları daha sonra atom bombasının geliştirilmesine yol açtı. 1931’de Albert Einstein bilim adamlarından askeri çalışmalarda yer almamalarını istedi. Günümüzde, bilim adamları Cern deneyi ile yeni fizik bulşlarını beklememiz gerektiğini söylemeye başladılar bile. Önümüzde büyük keşifler bizi bekliyor. Kuşkusuz bu buluşlar etik tartışmalara da yol açacak. Doğa mı seni kontrol ediyor, sen mi doğayı?

32 Yıl Sonra Taksim’de
36 kişinin yaşamını yitirdiği kanlı 1 Mayıs 1977'den sonra kutlamalara kapatılan Taksim Meydanı 2010 yılında ilk kez işçilere açıldı. Yüzbinlerce kişi Taksim’e yürüdü ve 1 Mayıs marşını söyledi. O esnada Uranüs'ün Koç'a ulaşmasına, Jüpiter'in de Uranüs'e ulaşmasına çok az kalmıştı. Jüpiter Türkiye'nin haritasında işçileri temsil eden yerin yöneticisi. Bu iki gezegen biraraya geldiklerinde Uranüs’ün çarpan enerjisi çok güçlenecek, özgürlük isteği artacak, belki de kontrol edilemez hale gelecek.

1 Mayıs bir açıdan Tekel işçilerinin direniş hareketine prova niteliği taşıyordu. Bu hareketin içeriğinden ziyade simgeledikleri önemli. Şimdi zamanın ruhuna uygun olarak işçilerin uyanışını ve isyanını simgeliyor. Tekel işçilerinin mücadelesi 26 Mayıs'ta tüm konfederasyonlarla birlikte yapılacak "Hayatı Durdurma" eylemi ile devam edecek. Tekel çalışanları 3 Haziran'da 3 gün, 4 Temmuz'da ise 4 gün eylem için ve Ağustos ayında ise çoluk çocuk bir daha gitmemek üzere Ankara'da olacaklar.

Uranüs 28 Mayıs'taki Dolunay'ın ardından Koç'a girecek. Yani bir bakıma işçiler Uranüs'ün Koç'a girişine eşlik edecekler. 6 Haziran'da Jüpiter Koç'a girecek ve 8'inde Uranüs'le kavuşum yapacak. Uranüs 5 Temmuz'da geri gitmeye başlayacak. İşçilerin direniş programının Uranüs ve Jüpiter'in hareketleriyle uyumu çok dikkat çekici. Öyle anlaşılıyor ki ortalık iyice kızışacak ve belki de sorunlara çözüm bulamadan Uranüs geri gidecek. Artık bu mücadele işçisi, öğrencisi, milliyetçisi, solcusu, gericisi, aydını ile uzun yıllar sürecek.

1 Mayıs’ta işçilerin bir ağızdan söyledikleri 1 Mayıs marşı şimdi gökyüzündeki Pluto-Uranüs-Satürn döngüsünün ruhunu söylüyor:

"Günlerin bugün getirdiği baskı, zulüm ve kandır. (Pluto Oğlak'ta)
Ancak bu böyle gitmez, sömürü devam etmez, (Satürn-Uranüs)
Yepyeni bir hayat gelir, bizde ve her yerde. (Uranüs Koç'ta)”

Barış İlhan

05-26-2010 12:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

uranüs transitine çok güvenmeyin.getirilerinin sağlam olmama durumu var.geçen uranüs transitinde bir ton arkadaş edindim ama sadece bir tanesiyle görüşüyorum(11.evimden geçiyordu ve güneşimle kavuşmuştu)
değişimi ani ve radikal olsa da , kesinlikle kalıcı değil ve sağlam temellerden yoksun.pluto transiti , benim fikrime göre daha kalıcı.

benzetmek geekirse,
uranüs ağacı hızlıca budar ve anilik unsurunu bünyesinde barındırır.ancak, kalıcı değildir ve ağaç , eski haline dönebilir.
oysa , pluto, her gece ağacın köküne çamaşırsuyu döken, nankör bir komşu gibi ... ağaç ; ölerek değişiyor ve başka yaşamlara kapı açıyor.
05-26-2010 05:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

(05-26-2010 05:39 PM)Vena Yazılan:  Hele Uranüs tr aşkları... Aman hemen evlenmeye kalkmayın aslında güzel bir yazı vardı aile içi şiddet sevdalısı erkeklerle ilgili, bulamadım, eğer bir erkek size tanıştıktan kısa süre sonra çok fazla iltifat + hediye vs ile gelip hayatınızda böyle bir aşk yaşamadığınız hissediyorsanız dikkatli olun diye, tabii bunun Uranüs transiti ile o kadar alakası yok.

Uranüs 7.evime girecek. Bu dönemde ani evlilikler yapılabilir ama pişmanlık getirir deniliyor 7 yıl kimseyle ilişki yaşamayı düşünmüyorum. Çünkü normal zamanda bile arızalıları bulup aşık oldum sanıyorum, Uranüs transitiyle de herhalde Behlül tadında birini bulurum ALLAH Korusun ((:
Ani olaylar şimdiden olmaya başladı bile valla ..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
05-26-2010 08:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

transit uranüs güneşime zıt (4 orb ile kavusum )ve tam manasıyla özgürlük delisi oldum kimsenin beni kısıtlamasını istemiyorum istediğim tek şey kafama göre davranmak uranüs cidden değiştiriyo insanı sürprizzz
05-26-2010 09:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(05-26-2010 09:45 PM)Vena Yazılan:  
(05-26-2010 08:44 PM)Terazi Yazılan:  
(05-26-2010 05:39 PM)Vena Yazılan:  Hele Uranüs tr aşkları... Aman hemen evlenmeye kalkmayın aslında güzel bir yazı vardı aile içi şiddet sevdalısı erkeklerle ilgili, bulamadım, eğer bir erkek size tanıştıktan kısa süre sonra çok fazla iltifat + hediye vs ile gelip hayatınızda böyle bir aşk yaşamadığınız hissediyorsanız dikkatli olun diye, tabii bunun Uranüs transiti ile o kadar alakası yok.

Uranüs 7.evime girecek. Bu dönemde ani evlilikler yapılabilir ama pişmanlık getirir deniliyor 7 yıl kimseyle ilişki yaşamayı düşünmüyorum. Çünkü normal zamanda bile arızalıları bulup aşık oldum sanıyorum, Uranüs transitiyle de herhalde Behlül tadında birini bulurum ALLAH Korusun ((:

İlla çapkın birini getirmez ama Uranüs/kova etkili biri oluyor gerçekten, ilişkiden soyutlanma da evlenmemeye bak :D yani öyle bir iki ay tanıyıp evlenmek riskli yoksa Uranüs transitinde de gerçek aşk olabilir... olabilir herhalde =)))))))

bana bu düşünce biraz mantıksız geliyo tmm uranüs ani şeyler getirir ve götürür ama mesela satürn transidinde evlenen biride sıkıntı mı yaşıcak yada neptün transidinde evlenen birii de hayallerle ve imajinasyonla dolu bir evlilik mi geçiricek yani ne biliyim çok genel geçer geliyo bana :S
05-26-2010 09:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(05-26-2010 05:11 PM)aeon Yazılan:  uranüs transitine çok güvenmeyin.getirilerinin sağlam olmama durumu var.geçen uranüs transitinde bir ton arkadaş edindim ama sadece bir tanesiyle görüşüyorum(11.evimden geçiyordu ve güneşimle kavuşmuştu)
değişimi ani ve radikal olsa da , kesinlikle kalıcı değil ve sağlam temellerden yoksun.pluto transiti , benim fikrime göre daha kalıcı.

benzetmek geekirse,
uranüs ağacı hızlıca budar ve anilik unsurunu bünyesinde barındırır.ancak, kalıcı değildir ve ağaç , eski haline dönebilir.
oysa , pluto, her gece ağacın köküne çamaşırsuyu döken, nankör bir komşu gibi ... ağaç ; ölerek değişiyor ve başka yaşamlara kapı açıyor.

Ben de Uranüs transiti atlatmış bir insan olarak(Marsımın,Güneşimin,Merkürümün üstünden geçti Ayımla kare 1. evimdeki Satürnümle zıt açı yaptı) bu transitin satürn etkisinin gölgesinde kalan Uranyen tarafımı (doğum haritamda Kovadaki Marsın-Uranüsle karesi) ortaya çıkarttığını söyleyebilirim.Bir de transit Uranüs Marsımın üstünden geçerken elektrikli aletlerden çok korkuyordum.Tost makinesinin ,şarj aletinin filan fişini takamıyordum.Uranüs transiti yaşadığımı ve bunun etkisi olabileceğini sonradan öğrendim. Küçük de bir kaza atlatmıştım deprem döneminde.Gece uyumadığımızdan uyumak için eve gittiğimizde o uyku sarhoşu kafayla prizin içinde kalan fişin demir kısmını elimle almaya çalışırken az kalsın elektrik çarpıyordu(Edit:Şimdi kontrol ettim efemerisi Ağustos 1999 döneminde Uranüs geri gidiyormuş 13-14 derece filan Kovadaymış,bu olayı ona yormayabilirim)

Nin.Me.Sar.Ra
05-26-2010 10:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(05-26-2010 10:40 PM)tugcee Yazılan:  
(05-26-2010 10:09 PM)Terazi Yazılan:  
(05-26-2010 09:50 PM)tugcee Yazılan:  
(05-26-2010 09:45 PM)Vena Yazılan:  
(05-26-2010 08:44 PM)Terazi Yazılan:  

İlla çapkın birini getirmez ama Uranüs/kova etkili biri oluyor gerçekten, ilişkiden soyutlanma da evlenmemeye bak :D yani öyle bir iki ay tanıyıp evlenmek riskli yoksa Uranüs transitinde de gerçek aşk olabilir... olabilir herhalde =)))))))

bana bu düşünce biraz mantıksız geliyo tmm uranüs ani şeyler getirir ve götürür ama mesela satürn transidinde evlenen biride sıkıntı mı yaşıcak yada neptün transidinde evlenen birii de hayallerle ve imajinasyonla dolu bir evlilik mi geçiricek yani ne biliyim çok genel geçer geliyo bana :S

Tuğçe bence söylemek istedikleri karşınıza çıkacak kişiler uranüs etkili kişiler olabilir gibi.. Evlilik uranüs veya satürn modelinde yürüyecek demek değil.Sonuçta uranüsü parmağı olacak mı olacak ama bekleyip görücem 7 yıl içinde detayları veririm size gülücük

hala bazı konularda kafam karısık bnmde 7.evime uranüs girdiğinde ani bi illşki yasamıstım 3 sene sürdüü yine iimiş yani =) detayları bekleriz :D

Uranüs 7. evden geçerken bir ilişkiye başlarsanız kısa sürer diye bir şey yok.Sadece evlilik gibi kurumsal ve sıkıcı düşüncelerden uzak durmanız gerekli.Zaten Uranüsün 7. evden geçmesinin bir yorumu da kişinin ikili ilişkilerinde evlilik gibi onu bireysel özgürlüğünde uzaklaştıracak şeylere yer vermek istemeyeceğidir.Bir manada ilişkinin ömrü ve niteliği sizin özgürlüğünüze düşkünlük durumunuza bağlı olacaktır.

Nin.Me.Sar.Ra
05-26-2010 11:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(05-26-2010 11:09 PM)Terazi Yazılan:  Ay kovasıyım, güneş uranüs, venüs uranus karem var oldukça özgürlüğüme düşkünüm birde transitle neler olacak bilmiyorum okuduklarımızdan yola çıkıyoruz işte yaşayıp görücez.

Senin 7. evinde Uranüs transiti yaşamana daha var.Şimdi efemerise baktım.2013 Nisan sonundan itibaren DSC'ni etkilemeye başlıyor, Mayısın ortalarında da 7. evine giriyor.

Doğum haritana gelirsek 7. evin boş olduğundan eş belirteci olarak Güneşin açılarına bakacağız.Güneşin Uranüsle kare yapıyor,Ay burcunda Kova. Sen zaten kolay kolay evlenmek isteyecek biri değilsin gibi görünüyor.Evlenirsen de eşin muntemelen Uranüs etkisi alan bir insan olacaktır.Bu eş 7. evinden Transit uranüs geçerken de karşına çıkabilir diye düşünüyorum

Nin.Me.Sar.Ra
05-26-2010 11:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

(05-26-2010 11:22 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(05-26-2010 11:09 PM)Terazi Yazılan:  Ay kovasıyım, güneş uranüs, venüs uranus karem var oldukça özgürlüğüme düşkünüm birde transitle neler olacak bilmiyorum okuduklarımızdan yola çıkıyoruz işte yaşayıp görücez.

Senin 7. evinde Uranüs transiti yaşamana daha var.Şimdi efemerise baktım.2013 Nisan sonundan itibaren DSC'ni etkilemeye başlıyor, Mayısın ortalarında da 7. evine giriyor.

Doğum haritana gelirsek 7. evin boş olduğundan eş belirteci olarak Güneşin açılarına bakacağız.Güneşin Uranüsle kare yapıyor,Ay burcunda Kova. Sen zaten kolay kolay evlenmek isteyecek biri değilsin gibi görünüyor.Evlenirsen de eşin muntemelen Uranüs etkisi alan bir insan olacaktır.Bu eş 7. evinden Transit uranüs geçerken de karşına çıkabilir diye düşünüyorum

Ne kadar özgürlüğüme düşkün olsamda çok cabuk bağlanıyorum insanlara çok idealize ediyorum karşımdakini hep bir yanım eksik oluyor sanki tek başımayken .Bugüne kadar uranüs vurgulu birine çekilmedim bilmiyorum herşey olabilir bu 12.evle ben herkese bağlanırım valla.gülücük

Teşekkür ederim yorumun içingözkýrpma

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
05-26-2010 11:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Uranüs Transitleri ve Çarpıcı Deneyimler astrosohbet 45 97,073 12-13-2019 04:50 PM
Son Mesaj: justicee
  Uranus Transitleri astrosohbet 155 208,528 07-10-2018 02:55 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Transit Uranüs' ün Doğum Haritasındaki Planetlerle Etkileşimi Yakamoz 25 66,175 05-22-2018 11:50 PM
  Transit Uranüsün Açıları ginka 23 89,065 05-19-2018 03:40 AM
  Uranüs Karşıtlığı (MEŞHUR ORTA YAŞ KRİZİ) simya 7 15,491 01-14-2018 01:31 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Transit Uranüs' ün Evlerdeki Etkileri Yakamoz 26 51,585 12-01-2017 04:18 PM
Son Mesaj: tugsem_10
  Transit Uranüs kare N. venüs durumu eminesen 146 159,088 07-10-2016 03:40 PM
Son Mesaj: dilek8855
  Transit Uranüs Doğ. Haritasında Merküre Açı Yaparsa astrosohbet 3 8,215 04-30-2015 11:13 PM
Son Mesaj: yükselen ikizler
  Transit Uranüs Doğ. Haritasında Venüse Açı Yaparsa astrosohbet 2 13,725 02-07-2013 03:28 PM
Son Mesaj: Kerim1S
  Uranüs Geri Giderken.. gullusutcu 14 20,417 07-09-2011 10:29 PM
Son Mesaj: salmakis

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir