Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.04 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı)
Yazar Mesaj
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı)
Döngüler, hayatımızdaki dönüm noktalarını işaret ederler. Hayatın başlangıcında yaşadığınız döngüler, hızlı gelişim göstermenize sebeb olurlar. Mühim olan o döngünün anlamını anlamaktır. Her döngü farklı titreşir ve yaklaşık 14 orb kala içinde farklı duygular oluşmaya baslar. Bunların farkına varıp izleyebilirsen, o zaman hedefler koyabilirsiniz. Stephan Arroyonun da dedigi gibi hedefler her döngüde hatta her transitte cok önemli rol oynar. Çünkü bunlar sembolizmaların enerjileridir ve o enerjiyi, hedef belirledigin zaman otomatikman o hedefe akıtmış oluyorsun.
Satürn döngülerini her 7 yılda bir yasarız. Bunlar bir "iç" bir "dış" değişim olarak gercekleşir. İlk döngü 7 yaslarında dışsal değişimlerdir. ilk okula baslarsın... 14 yasında içsel değişimler, ergenlik... (180 derece yapar!) 21 yasında evden uzaklaşma istekleri, universite hayatı... dışsal değişimler, 28 yaslarında ise tekrar içsel değişimleri işaret eden döngü yaşarız. transit Saturn, natal Satürn e konjunktion yapar. Genelde üreme içgüdüsüyle evlenme istekleri yogunlaşabilir.... haritanızın konumuna göre Satürn hangi evdeyse o evin konularını içeren anlayışınızda değişimler olması gerekiyor...14 orb kala bunun duygusu içinizde uyanmaya baslar, daha sonra Satürn döngüsü başladıgında aşamanı yapmak için start alman gerekir.
Satürn döngüsü genelde hep korkutucu olarak gözükür ama ben bunu asla kabul etmem, astrolojide "kötü" diye bir sey yoktur, anlamını biliyorsan korkman anlamsızdır. Satürn ün şifre kelimesi "gercekleştiriyorum" dur. Neyi ne zaman gercekleştirecegini döngüler, haritan anlatıyor zaten, dolayısıyla korkuya yer yok burada. Satürn bezı seyleri gercekleştirirken kişi zorlanabilir, bunun nedeni ise şudur: Satürn kişiye sorumluklar yükler. Hangi evdeyse o evin konusuyla ilgili sorumluluklar... hangi burctaysa o sorumlulugu nasıl gercekleştireceğin de gözükür. Bu sorumluluk duygusu ile kişi kendisini kasar ve iste bu durumda kişi zorlanır. Halbuki kasmassan zorlanmazsın. Örneğin Satürn 2. evdeyse kişi "benim para kazanmam lazım" der hep, ve bu sorumluluk duygusu kişide içsel baskılara sebeb olur, kişi kendini kasar ve para filan kazanamaz, halbuki astroloji sayesinde bunu oldugu gibi kabul edersen, kendini, duygunu disipline edersin ve cok da güzel gercekleştirirsin.
Dominant kişiler özellikle Satürn döngülerinde cok zorlanırlar. Çünkü onlar kuralcıdır; alışkanlıklarının, pensiplerinin ve kurallarının dışına çıkmak istemezler, o yüzden de değişemezler bir türlü... Onlar maalesef kendi koydukları kuralların kölesidirler...siyah ve beyaz vardır, gri yoktur onlar için...
selamlar, sevgiler...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
02-01-2012 05:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
fear89 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

2018 Yılında yaşayacağım ve 8.evimde olacak,bakalım neler göreceğiz Allah ömür verirse.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=m...&rs=0&ast=
02-02-2012 05:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
deniz kaya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

slm.
haritamı ne yazıkki ekleyemiyorum ama 5 haziran l963 ist.07.20 ist.doğumlu bir bayanım.haritamda ne kadar satürn açısı varsa ya kare ya karşıt.bunun nnedeni ne olabilir.cevaplayan bir arkadaş olursa sevinirim

http://a1210.hizliresim.com/12/m/f2y65.gif
04-18-2012 07:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

pluto akrep neslinin ilk doğanları 26-27 lere girdi. bu yaştaki kişilerin saturnude akrepte..
kasımda saturnun akrebe geçmesiyle birlikte kisisel saturn dongusu yanında, pluto akrep neslininde artık dunyada soz sahibi olucağı, yavaş yavaş yonetim kademelerine geliceği bir donemede girilicek gibi.. Bir akrep burcu ülkesi olarak ülkemizde kasımdan sonra yeni bir donemede girebilir diyebiliriz oyleyse...
07-29-2012 10:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

(07-29-2012 10:16 PM)effQ Yazılan:  
(07-29-2012 10:14 PM)Kaktüs Yazılan:  pluto akrep neslinin ilk doğanları 26-27 lere girdi. bu yaştaki kişilerin saturnude akrepte..
kasımda saturnun akrebe geçmesiyle birlikte kisisel saturn dongusu yanında, pluto akrep neslininde artık dunyada soz sahibi olucağı, yavaş yavaş yonetim kademelerine geliceği bir donemede girilicek gibi.. Bir akrep burcu ülkesi olarak ülkemizde kasımdan sonra yeni bir donemede girebilir diyebiliriz oyleyse...

Daha da beter oluruz pluto+satürn akrep nesli başa gelirse, hele hırslı bir burçtaysa güneş ya da yks örnek: akrep, beter olsunlar beter etmeden bizi ...

belkide illiminatu gibi gizli diş guçlerin en ince planlarına çözebilen ve karşı strateji geliştiren son derece l zeki ,iradeli, donuşum kabiliyeti olan kendi değerlerine sahip çıkan, vatansever bir nesilde olabilir dimi.
Tabi Akrep bu kiminle ne pazarlığı yapar yıllar sonra belli olurgülücük
07-29-2012 10:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Ahmeedd Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 14

1.evinizden geçen satürn buna benzer etkiler verecektir

Kuzey düğümü'ne gitmeye çalışırken serüvene çıkan kişi.
03-05-2017 11:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dilek8855 Dışarıda
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 37

şu aralar hoşlandığım kişi...

26 haziran 1986 doğumlu ve natal satürnü 4 derece yayda retro..

bir kaç saat evvel öğrendim ki 21 mart 2015te baya 6-7 yıllık ilişkisini bitirdiğinde tr satürn yine retro bir şekilde tamda 4 derecede natal satürnün üstünde imiş...

gününe gün etkilemiş çok ilginç...
demekki satürn döngüsünde çok büyük değişimler geçiriyor insan içinde ruhunda kafasında....

bnmde 1 derece oğlakta... bakalım bu aralıkta bana neler olcak... :/
03-06-2017 12:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alejandro Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 31

Senin satürnünle benim ayım kavuşuyomuş ya abla hahahah

Benimkine daha çok var çok var dediğim kaç yıl kaldı satürn koç a ?

Koç ,Yükselen İkizler ama yalnız kaldığında bir ay Oğlak ...

Doğum Haritam : https://i.hizliresim.com/JlaPoj.gif
2017-2018 Solar Return Haritam : https://i.hizliresim.com/9dQkkO.gif
03-06-2017 02:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cancimini Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 4

Ben niye akrep burçlarından bu kadar nefret ediyorum anlamıyorum neden acaba? Hayır benim de plutom akrep de güneşimden de (yengeç) güzel açı alıyor 120 lik.. ama yok arkadaş şu an karşımda bir tanesi duruyor kendisi duble akrep ( güneş, ay, merkür,venüs, jüpiter, pluto daha sayıyım mi) herşeyi akrep ve nefret ediyorum.... Sinsi, riyakar, alttan alttan planlar kuran, şeytan yani tam bir şeytan melek görünümlü... Kıza dalacağım kendimi zor tutuyorum...

"Allah yüzbinlerce Kimya yarattı ama, insan SABIR gibi bir kimya görmedi." Hz. Mevlâna

http://i.hizliresim.com/P0ONz9.gif
03-06-2017 01:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kumsal Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

Cvp: Satürn Döngüsü (29 Yaş Bunalımı)
Yükselen burcun yay mı veya güneşin yengeçse aslan burcunda venüs,mars,ay,merkür vb gezegenlerin var mı? Varsa akrep kare yapıyordur huylanıyorsundur. Veya haritandaki bir açı kalıbını tetiklyorlardır huzursuzlandırıyorlardır.Ben de ikizlerde ve yayda venüs,merkürü olan insanlara huylanıyorum çünkü venüs,merkür balığıma kare yapıyorlar.

Mesajlarımı alıntılamazsanız sevinirim forum dostlarım gülücük
03-06-2017 01:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn - Kısıtlanma - Ödül Hades 26 50,254 03-30-2020 07:12 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Satürn Evlerde Angel 127 207,679 01-30-2019 01:26 AM
Son Mesaj: justicee
  Satürn Gerilemesi Angel 12 24,926 04-17-2018 01:11 AM
Son Mesaj: Feslegen