Değerlendir:
  • 45 Oy - 3.02 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

5. Ev
Yazar Mesaj
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Cvp: RE: 5. Ev
plutonik Yazılan:ya venüs balıkta ve 5. evdeyse ne oluyor? aynı zamanda 5. evimi balık kesmektegülücük))yorumlarınızı merak ediyorum...yıldırım demişti kigülücük) güneş kare satürn güneş kare mars olan birisi için çok romantik bir balıktan sözedebilirmiyiz? sizce sözedebilir miyiz?gülücük))

bence söz edemeyizverygood
08-04-2009 01:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutonik Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: 5. Ev
demek söz edemeyiz diyorsun tuğçeeegülücük))))ama ya öyleysem,öyleğim çünkü,bu soruyu ondan sordum demek astrolojik etkilerim beni yalanlıyorgülücük))

[Resim: astro2gw02plutonikhp448.th.gif]

Kimi aradığını yitirir aradıkça,
Kimi de arayandır;aranan onu bulur...Ö.Asaf
08-04-2009 01:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: 5. Ev
Lily Yazılan:Astrosohbetteki ilk sorumu soruyorum gülücük Şu an pek bilgi sahibi değilim sorarak araştırarak öğrenmeye çalışıyorum inşallah kendimi geliştirip yorum da yaparım gülücük

Benim beşinci evim yayla başlayıp oğlakla bitiyor. Satürn, uranüs,neptün var oğlakta. Satürn hem uranüsle hem neptünle kavuşmuş. Birde aralarında vertex var onun ne oldugunu bilmiyorumutandım . Satürnün bulunduğu ev konusunda engeller çıkarttğını okumuştum..

Beşinci evim hakkında beni birazck bilgilendirebilir misiniz?? Şimdiden teşekkür ederimmgülücük

hoşgeldin öncelikle ,

5.evin yöneticisi Jüpiter 11.evde + Uranüsle bağlantı yapıyor..

astrolojide olasılıklar vardır ve birkaç tanesini yazayım ;

- arkadaş grupların geniş olabilir , özellikle özellikle geleceğe dair bir projeye yönelik harekete geçtiğinde sürpriz kişilerden yardım alma yada beklemediğin kişileri karşına alma gibi bir olasılıktan söz edilebilir.

- arkadaş gruplarından kopma , uzaklaşma gibi deneyimler..

- Uranüsün 7.evi yönettiğini düşünürsek arkadaşlık şeklinde yada âniden başlayan ilişkilerden söz edilebilir.

şimdilik aklıma bunlar geliyor , ilerleyen zamanlarda daha detaylı değerlendiririz ok

09-27-2009 01:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lily Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Peki. Çok teşekkür ederim yorumlarınız için ciçekçiçek

Yazdığınız olasılıkları değerlendirecek olursam;

Hiç ummadığım hatta hiç tanımadığım kişilerden yardım aldıgım durumlar olmuştu. İnandıgım şeyler için beklemediğim kişileri karşıma aldığımda oldu..

Yer, okul değişikliği gibi sebeplerle uzaklaşmak durumunda kaldığım arkadaşlarım oldu. Aynı okulun içinde bile sınıf değişikliğiyle koptuğum arkadaş gruplarım oldu. Aramızdaki bağ kopmuyor tabi ama çok fazla vakit geçiremiyosun çok fazla göremiyosun böyle olunca da istemesen de uzaklaşmış oluyosun.:(

Tekrar teşekkür ederim Yıldırımçiçek

09-27-2009 09:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

yezda Yazılan:
Aprilios Yazılan:5. Ev konularından birine istinaden bir soru sormak istiyorum:

Gezegensiz olarak konumlanan 5. ev düşünelim, Akrep burcunda.

Akrep yöneticisi Pluto ise, 3. eve yerleşik ve natal Ay ile (Kova burcunda ve 8. evde) 180 derecelik açı yapmış...

5. ev, (bir diğer ifadeyle de) kişinin çocuklarını ya da doğum potansiyelini yansıtır diye biliyorum. Buradaki burcun yönetici gezegeninin, Ay (anne) ile karşıt açı oluşturması, harita sahibinin doğum (annelik) konusunda ya da sahip olacağı çocuk konusunda problem yaşama ihtimalini gündeme getirmez mi?

Böyle bir etki olabilir diye düşünüyorum,ama benim asıl ilgimi çeken kuzeniminde haritasında olan bir etki,plüto ay 180.i ve annesini erken yaşta kaybetti:(

Yezdacığım kuzeninin haritasında Ay ve Pluton ebeveyn evlerinde yani 4. ve 10. evlerde yerleşik durumda.Bu da Ay ve Plutonun zıt açısının annenin ölümü olarak yorumlamayı kolaylaştıran bir etken.

Nin.Me.Sar.Ra
12-21-2009 05:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:
Aprilios Yazılan:Bahsettiğim harita sahibi, doğum ile ilgili çok zor tecrübeler yaşamış ve zihinsel açıdan problemli bir çocuğa sahip olmuştur...

Sevgili Aprilios haritasını astığın hanımefendinin ne 5. evinde ne de 5. evin yöneticilerinin açılarında çocuk sahibi olmasıyla ilgili bir problem veya sorunlu bir çocuk sahibi olabilme ihtimali görünmüyor.Ama hanımefendinin haritasında rahmi ve anneliği gösteren Yengeç Yükselirken Satürnün de bu burçta ve 1. evde olması,Yükselen Yöneticisi ve hastalıkları belirten Ayın 8. evde konumlanıp bu evin doğal yöneticisi ve zararlı bir gezegen olan aynı zamanda 6. evinin yöneticisi durumundaki Plutonla zıt açı yapması bizzat kendisinin fiziksel rahatsızlıkları olabileceğini anlatıyor bana kalırsa.Ayrıca Plutonun haritada köşe noktalarda veya kendi evinde bulunması ve bu eve yapacağı açılar ölüme yakın deneyim geçirmek olarak yorumlanır.

evet Nin.me.sar.ra'ya şu ilaveyi yapabilirim

doğum ânı ile ilgili konular Asc noktasıyla ( yükselen burçla ) ilgili olabiliyor sadece 5.evle sınırlamamak lazım.

Nin.me.sar.ra'nın saptamasını destekleyici bir şey olarak , Asc ve yöneticisinin zor konumları zor doğumlara işaret edebilir.

Satürn , Neptün gibi gezegenlerin Asc noktasına yakın olmasıda problem yaratabilir.

örneğin Nafiz yani Garavu'nun çocuğunun Asc üstünde Satürnü vardı ve doğumda gecikme oldu diye hatırlıyorum.

12-21-2009 05:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

vishne21 Yazılan:
teraazziii Yazılan:Tanıdığım bir insan var satürnü 5.evde aslanda aşk özürlü diyebiliriz aşık oluyo ama kendi kendine tek başına yaşıyor yaş 34 evlilik falanda yok doğal olarak çocukta sürprizzz

annemin beşinci evi oldukça kalabalık
saturn koç , venüs koç ,güneş balık ...
ayrıca lilith ve verteks var
saturnun bu evde olması çocukla ilgili sorunlarımı getiriyor nasıl yorum yapılabilir acaba ?

Satürn 5. evde ilk sıradaki gezegense ilk çocuğun kişiliğini ve doğumun nasıl geçeceğini anlatabilir.Açılarına da bakmak lazım tabii.

Nin.Me.Sar.Ra
12-22-2009 06:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vishne21 Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:
vishne21 Yazılan:
teraazziii Yazılan:Tanıdığım bir insan var satürnü 5.evde aslanda aşk özürlü diyebiliriz aşık oluyo ama kendi kendine tek başına yaşıyor yaş 34 evlilik falanda yok doğal olarak çocukta sürprizzz

annemin beşinci evi oldukça kalabalık
saturn koç , venüs koç ,güneş balık ...
ayrıca lilith ve verteks var
saturnun bu evde olması çocukla ilgili sorunlarımı getiriyor nasıl yorum yapılabilir acaba ?

Satürn 5. evde ilk sıradaki gezegense ilk çocuğun kişiliğini ve doğumun nasıl geçeceğini anlatabilir.Açılarına da bakmak lazım tabii.

ilk çocuğu altı aylık bi düşük olmuş...
daha sonra iki yıl tedavi ile ben olmuşum bende erken doğum...
on yıl sonrada bi kardeşim oldu oda erken doğum...
hımm bunları düşünecek olursam saturnün sert bi açısından söz edebilirmiyiz?

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/6449/astrow2at01vishne11hp77.gif][/IMG]
12-22-2009 08:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

vishne21 Yazılan:ilk çocuğu altı aylık bi düşük olmuş...
daha sonra iki yıl tedavi ile ben olmuşum bende erken doğum...
on yıl sonrada bi kardeşim oldu oda erken doğum...
hımm bunları düşünecek olursam saturnün sert bi açısından söz edebilirmiyiz?

Yıldız haritasını koysanız ve incelesek nasıl olur.Bu şekilde anlatmakla hiçbir şey anlayamıyorum ben.

Şu dikkatimi çekti.Siz erken doğduğunuzu söyleyince erken doğumu ne temsil edebilir diye düşündüm.İlk aklıma gelen Uranüstü çünkü düşük doğumları temsil eder.Sonra sabırsız ve aceleci bir bebeği ne temsil edebilir, Mars olabilir mi diye düşünerek açtım haritanızı ve Marsınızın ASC çizgisiyle birleştiğini gördüm.Diğer başlıkta yine erken doğduğunu söylediğiniz kardeşinizin haritasına baktım.Onda da Mars 1. evde.Erken doğumu Marsla özdeşleştirebiliriz demekki.

Nin.Me.Sar.Ra
12-23-2009 06:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lily Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Onda da Mars 1. evde.Erken doğumu Marsla özdeşleştirebiliriz demekki.

Bende erken doğmuşum Çok zor bi doğum olmuş.. Marsım 1. evde benimde.

12-23-2009 08:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir