Değerlendir:
  • 52 Oy - 2.77 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs Açıları
Yazar Mesaj
elo Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 26

RE: Venüs Açıları
(11-09-2010 02:49 AM)Yıldırım Yazılan:  
(11-09-2010 02:31 AM)elo Yazılan:  Sevdiklerime sevgimi gösterememe sorunum var...sanki birden duvar yükseliyor önümde..zorluyorum ama donup kalıyorum bir anda..sanırım bu venüs satürn karesi oluyor...ne yapıyım ben bunu,nasıl aşarım?

evet astrolojide Satürn => Duvar imgesiyle özdeşleştirilir. ( Satürnü özdeşleştirebileceğimiz birkaç önemli imgeden biri duvardır )

inandığım teoriye göre , ışık varsa karanlık yok olur.

yani satürn-venüs bağlantısının olumlu ifadesine ( ışığa ) odaklanırsan , olumsuz ifadeleri ( korkular , duvarlar ) uzaklaşacaktır en azından hafifleyecektir.

ticaret , finans , sanat , estetik , moda gibi Venüsyen bir alanda başarılı olmak sana iyi gelebilir.

Çok sağol Yıldırım ,bu çok ilginç çünkü bir süre önce bir kitap aldım,hep yanımda..bunu demen ilginç çünkü ışığı anlatan bir kitap ve ben buna başladığımdan beri hep ışıkla sarmalandığımı,yaşadığımı imgelemeye başladım..bana çok iyi geldi..inancıma göre karanlık ışığın bulunmama halidir,tersi değil aslında..ben bu astrolojiyi seviyorum..ve sende iyi bir öğretmensin,teşekkürler.

Sebep kervanlarının yollarını kesmedeyim belki sebepleri meydana getireni bulurum diye..Hz Mevlana
11-10-2010 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Venüs’ün Mars’la sert açılarında bol seks hormonu salgılanması nedeniyle aşırı seks isteği, Pluto ile sert açılarında aşırı ifrazat nedeniyle zorlayıcı, şiddetli, takıntılı seks düşkünlüğü, Uranüs ile sert açılarında seks ritim bozukluğu görülebilir.
Satürn ise hormon salgı bozukluğuna yol açabileceğinden duygusal felç ve cinsel soğukluğa (Frijidite) neden olabilir.
Neptün ise salgı bezinin çalışmasını zayıflatacağından seks organlarının güçsüzlüğüne sebebiyet verebilir.

Alıntı => Nazan Öngiden

11-12-2010 03:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(11-12-2010 03:57 AM)Yıldırım Yazılan:  Venüs’ün Mars’la sert açılarında bol seks hormonu salgılanması nedeniyle aşırı seks isteği, Pluto ile sert açılarında aşırı ifrazat nedeniyle zorlayıcı, şiddetli, takıntılı seks düşkünlüğü, Uranüs ile sert açılarında seks ritim bozukluğu görülebilir.
Satürn ise hormon salgı bozukluğuna yol açabileceğinden duygusal felç ve cinsel soğukluğa (Frijidite) neden olabilir.
Neptün ise salgı bezinin çalışmasını zayıflatacağından seks organlarının güçsüzlüğüne sebebiyet verebilir.

Alıntı => Nazan Öngiden

hýmmm merkür, venüs, mars, plutom, düşük orbla kavuşumda..
neptün ve satürnüm üçgen.. bu kavuşumun, satürn ve neptüne 60 lığı var.. (uranüsü görmüyorlar..) ve bu kavuşumun terazide olduğunuda düşünürsek, dengedeyim sanırım..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-12-2010 11:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sanalalem Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

venüs mars kavuşumu 11. evde aslanda..Bilmiyorum ama acaba mars venüsümü etkisiz hale mi getiriyor?Yani venüs mars kavuşumunu nasıl yorumlamalıyım?Bazı yerlerde olumlu gibi bahsediliyor bazı yerlerde olumsuz gibi..hýmmm
11-12-2010 08:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-12-2010 08:54 PM)sanalalem Yazılan:  venüs mars kavuşumu 11. evde aslanda..Bilmiyorum ama acaba mars venüsümü etkisiz hale mi getiriyor?Yani venüs mars kavuşumunu nasıl yorumlamalıyım?Bazı yerlerde olumlu gibi bahsediliyor bazı yerlerde olumsuz gibi..hýmmm

Venüs-mars kavuşumu tek başına çekicilik, cinsel cazibe, sosyal olma, eğlenceyi sevme, aşka aşık,sıcakkanlılık gibi özellikler verirken, bunun aslanda olması, bu etkileri arttırıyor.. Tam şuh bir hal alıyor..Gösterişli olma hali.. 11. evde umutlarının peşinden gitme, şevkle yaklaşma, geleceğin için planlar yapma, sosyal gruplar içinde yer alma, , enerjini keyifle 11. ev konularına yönlendirme durumu söz konusu.. Ortak amaç güttüğün bi grup içinde söz sahibi, lider konumda olmak...
Mesela sahnede olma, göz önünde bulunma, aşk duyguları besleyebileceğin kişi ile fikirsel yapının uyması ve ortak bi amaç gütmeniz önemli olmalı..

Tabi ki bu yazdıklarım sadece bu kombinasyon için geçerli.. Haritanın genelinde bunun etkisini azaltacak unsurlar olabilir..
11-13-2010 02:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Venüs Açıları - laja için
selam laja ,

Kişisel gezegenlerden biri , Satürn-Plüto-Şiron gibi potansiyeller ile dinamik açılar yapıyorsa , o kişisel gezegene ait fonksiyonlarda zorlanırız.
bu zorluk bazen takıntılı durumlara işaret edebilir.

Senin Venüs hem Plütoyla kavuşumda hemde Şiron ile bağlantı yapıyordu doğru hatırlıyorsam. İlişkiler ve aşk konusunda ayvayı yemişin gülücük
Şaka bi yana bu alanda zorlanma , tutukluk , takıntı durumlarına dikkat diyebiliriz.

11-17-2010 03:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

Bende de ayvayı yeme durumu varmakara:(

pladicus
http://img7.ressim.net/out.php/i5646564_...-19172-gif
whole
http://imageshack.us/f/535/astro2gw52serapcardakhw.gif/
11-17-2010 04:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(11-17-2010 02:08 PM)serrasongül Yazılan:  bendede bu durum mevcut. kişisel gezegenlerimin satürnle açıları var. özellikle mars. takıntılı olmamın sebebi bu mudur acaba??

Yükselen Oğlak Ay Başaksın sen zaten.Takıntıların için başka sorumlu aramana gerek yok.

Güneş Mars birleşimin sana tipik bir Balığın aksine cesaret, girişkenlik,dışa dönüklük,canlılık,heveskarlık,direnme gücü vb özellikler verir.Satürnün bu birleşime yaptığı zıt açı bu özellikleri bastırıp,kolay ortaya çıkmalarını engeller.Bir adım atmadan önce kendini kontrol etme ihtiyacı hissedersin.Bu da takıntılı olmayı destekleyen bir konum.Ama haritanda niye takıntılıyım sorusuna veilecek ilk cevap yazdığım ilk cümle.Yükselen ve Ay burçların.

Nin.Me.Sar.Ra
11-17-2010 03:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(11-17-2010 04:02 PM)serrasongül Yazılan:  
(11-17-2010 03:56 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  
(11-17-2010 02:08 PM)serrasongül Yazılan:  bendede bu durum mevcut. kişisel gezegenlerimin satürnle açıları var. özellikle mars. takıntılı olmamın sebebi bu mudur acaba??

Yükselen Oğlak Ay Başaksın sen zaten.Takıntıların için başka sorumlu aramana gerek yok.

Güneş Mars birleşimin sana tipik bir Balığın aksine cesaret, girişkenlik,dışa dönüklük,canlılık,heveskarlık,direnme gücü vb özellikler verir.Satürnün bu birleşime yaptığı zıt açı bu özellikleri bastırıp,kolay ortaya çıkmalarını engeller.Bir adım atmadan önce kendini kontrol etme ihtiyacı hissedersin.Bu da takıntılı olmayı destekleyen bir konum.Ama haritanda niye takıntılıyım sorusuna veilecek ilk cevap yazdığım ilk cümle.Yükselen ve Ay burçların.

ay başak ay başak. yaktı beni. şimdide bardaklara taktım çok garip ama evet. 2 saat inceliyorum bi yerinde leke varmı diye:D

Ben de bulaşıkları elde yıkıyorsam bardakları kaynar suyla durulamaya çalışırım.Deterjan kalıntısı çıkmıyormuş gibi geliyor.Hele eskiden makine yokken,doğalgaz da bağlanmamışken soğuk suyla bardakları durulamak nerdeyse 10-15 dakikamı alıyordu.

Nin.Me.Sar.Ra
11-17-2010 04:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Venus aslanda Pluto ile kare
Bu açı hakkında bildiklerinizi paylaşa bilirseniz çok sevinirimgülücük

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
11-17-2010 09:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Venüs - Jüpiter Açıları astrosohbet 58 77,162 06-15-2018 12:19 PM
Son Mesaj: shinigami
  Venüs - Pluton Arasındaki Zorlayıcı Açılar ve "Aşk" Derin 13 29,333 05-02-2018 06:06 PM
Son Mesaj: Miu_miu
  Venüs - Satürn Açıları astrosohbet 34 59,638 12-10-2017 03:53 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Venüs - Mars Açıları astrosohbet 45 68,079 06-21-2017 02:05 PM
Son Mesaj: mashameral
  Venüs - Plüto Açıları astrosohbet 59 94,238 04-28-2017 01:39 AM
Son Mesaj: say24
  Venüs - Neptün Açıları astrosohbet 48 70,250 03-05-2017 10:41 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Venüs - Uranüs Açıları astrosohbet 47 64,054 02-27-2017 12:59 AM
Son Mesaj: zeynepelif
  Venüs Uranüs Karesi Gerçekleşiyor Aşka Sahip Çıkabilir Misiniz? Angel 6 11,456 11-03-2010 01:47 PM
Son Mesaj: Serena

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir