Değerlendir:
  • 33 Oy - 3.03 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs & Mars
Yazar Mesaj
cyrano Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: Venüs -mars açıları
meraba emel,uyum için kadınlarda mars erkeklerde venüse bakılır die biliorum.uyum derkende aralarındaki açılar.onu da kendi marsın hangi burç hangi derecede erkeğin venüsü hangi burç hangi derecede o şekilde buluosun.mesela venüsü koç olan biriyle marsı yay olan biri diyelim.açılarıda önemli eğer açılar yakınsa birbirine mesela 10drecede ikiside ozaman 120derece açı yaparlar uyumlu kabul edilir.yine aynı venüs koç,mars yengeçte olursa diyelim 90derece açı olur buda zorlayıcı olabilir.
07-04-2008 03:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: Venüs -mars açıları
emel Yazılan:aslında şöyle söliyim,açı yapma durumunu nasıl görüyoruz ben onu merak ettim diyebilirm. Yani işte venüsüyle marsın 60 derece açı yapmış nasıl diyorum?esas merak ettiğim buydu diyebilirimgülücük

cyrano cevaplamış , bende bişeyler ekleyim istedim.

şimdi talip'in venüsü 22 derece aslan ve bunu emel'in haritasına 22 derece aslan noktasına yapıştıralım.

1- her burç 30 derecedir. mesela 22 derece aslandan , 22 derece başaka doğru gitmek istersek 30 adım gitmiş oluruz.

2- 22 derece başaktan 22 derece teraziye yine 30 derece gitmiş oluruz. yani toplam 60 derece gitmiş olduk.

3- 22 derece teraziye 60 adımda vardık ve şimdi orada ne görüyoruz ?

emel'in marsını görüyoruz gülücük

işin mantığını anlatabildim umarım , talipin 22 derece aslanından , emelin marsının olduğu noktaya kadar yaklaşık 60 derece var. bunu bulmanın yolu , 30'ar 30'ar gitmek ok

07-05-2008 02:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cyrano Çevrimdışı
Yeni Üye
**

yıldırım aslan etkin var mı.aslanlar birşeyi öğretmede başarılı olurlar genelde oyüzdengülücük
07-05-2008 02:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

cyrano Yazılan:yıldırım aslan etkin var mı.aslanlar birşeyi öğretmede başarılı olurlar genelde oyüzdengülücük

aslan etkim yok cyrano. 9.evim biraz kuvvetlidir diyelim ;)

07-05-2008 03:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
emel Çevrimdışı
Üye
**

Cvp: Venüs -mars açıları
Aslan etkisi ya da 9. evin kuvvetli olmasıgülücük Her ne ise çok önemli değil fakat süper bir anlatma yeteneğin olduğu kesin,teşekkürler şimdi oturdu kafamda,uygulamaya geçmem lazım hemengülücük

YILDIZ HARİTAM
YILDIZ HARİTAsı
07-05-2008 12:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Sinastride mars ve venüs
cansin1970 Yazılan:Merhaba;
Sinastride venüs mars conjunction hakkında tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilirler mi acaba?http://www.astrosohbet.com/images/smilies/tesekkurler.gif
teşekkürler

bana göre ; bir kişinin venüsü ile karşı cinsten diğer kişinin marsı arasında kavuşum durumu varsa , aralarındaki elektrik yani çekim oldukça yorğun olacaktır.

hatta daha da iddialı konuşayım ; birinin venüsüyle marsının arasındaki kavuşumdan kaynaklanan yüksek çekimin bence astrolojide ki en büyük rakibi venüs ile mars arasında oluşacak ZIT AÇI olacaktır..

yani sinastride , venüs-mars arasındaki kavuşum ve 180'lik açıların en önemli göstergeler olduğunu düşünüyorum.
ancak bu etkilere sahip olmayan çiftler yanlış anlamasın. pek çok önemli gösterge daha vardır ilişkiyi birbirine çeken , bağlayan ama AŞK VE BELKİDE CİNSEL ÇEKİMDEN KAYNAKLANAN KARŞILIKLI ELEKTRİK dediğimizde en yoğun etkiyi venüs-mars kavuşumu + venüs-mars zıt açısı veriyor diye düşünüyorum.

08-05-2008 04:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

dila475 Yazılan:arkadaşlar çok merak ediyorum marsın güneşe 90 derece dik açı yapması ne anlama geliyor yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim lütfennn:(

Güneş_ Mars karesi

Hayata bakış açıları sert ve katı olan bu insanlar yaptırımcı ve fazla zorba olabilirler. Bulundukları ortam ne olursa olsun kendilerini, daima bir rekabet içinde hissederler.Karşılarındaki insanlar,ilgili olsun olmasın onlar için daima bir rakiptir. Bu durumda gereksiz tartışmalar ve kırıcı konuşmalar arkadaşlıklarını sürdürmelerini zorlar. Yüksek ses tonuyla konuşmak, imalarda bulunmak ve iğneleyici olmak, başlıca taktiklerdir. Hedeflerine ulaşabilmek için kendilerini fazla zorlar, her işin altından kalkmak için ellerinden geleni yaparlar. Zor duruma düşmemek için sabretmeyi ve bir işe başlamadan önce etraflıca düşünmeyi öğrenmeleri gerekir. Yüksek fiziksel enerjilerini doğru yönlendirebilirlerse başarılı olabilirler. Benmerkezci davranışlardan uzak durmaları iyi olur.

Güneş ile Mars Uyumsuz Görünümde

Başka insanların ilgileri veya ihtiyaçlarını düşünmeden kendini korumaya yönelik bir insandır. Dövüşken bir ruhu vardır ve çevresindeki insanlarla bir yarışma içindedir.Bu insan varlığını ispatlamak için çırpınan birisidir. Atılgan,kavgacı ve inatçıdır. Başka insanları ilk başta etkilerse de giderek ilgilerini kaybederler. Sabırsızca ve zorbaca davranabilir. Gururuna dokunan konularda çabucak sinirlenir ve kırılır. Tartışmacı olduğu kadar hemen kapışmaya hazır bir kavgacı olabilir. Acelecidir ve bu yüzden fırsatları elinden kaçırabilir. Gereksiz yere duygusal davranarak hayatını inişli ve çıkışlı yapar. Gezegenler su burçlarında ise insanı içkiye bağımlı kılabilir. Bu görünüm kadın horoskopunda olumlu sayılmaz.Sert,ayyaş,görgüsüz ve kolay memnun olmayan bir eş göstergesidir.
Ayrıca küçük yaralanmalar ve kesikler işaretidir.Güneş ile Mars'ın uyumsuz görünümü kendini yok eden mekanizma simgesidir.Bu insan kendi içinde değişkendir.İçten içe parçalanmış ve çelişkili bir
erkeklik taşır. İyi düşünmeden tartışmaya giren ve ciddi tehlikelere atılan,huzursuz ve öfkeli biridir.İstekleri, hedefleri ile enerji kullanımı arasında çelişkiler vardır. Saldırganlığını bazen öfke ile harici dünyaya yöneltir ve sonra yıkıcı biçimde tekrar kendisine yöneltir.Enerjisini yanlış noktaya ve boşuna harcar. Önceden belli olmayan enerji patlamaları yaşar.İçgüdüsel gerilimlerini kontrol etmekte ve azaltmakta zorlanır.Sebatsız,çabuk öfkelenen,sabırsız,doyumsuz,öfkeli,kendini beğenmiş,inatçı ve
saldırgan birisi olabilir.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-12-2008 02:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

İkizler-Akrep Yazılan:
Alıntı:Güneş_ Mars karesi

Hayata bakış açıları sert ve katı olan bu insanlar yaptırımcı ve fazla zorba olabilirler. Bulundukları ortam ne olursa olsun kendilerini, daima bir rekabet içinde hissederler.Karşılarındaki insanlar,ilgili olsun olmasın onlar için daima bir rakiptir. Bu durumda gereksiz tartışmalar ve kırıcı konuşmalar arkadaşlıklarını sürdürmelerini zorlar. Yüksek ses tonuyla konuşmak, imalarda bulunmak ve iğneleyici olmak, başlıca taktiklerdir. Hedeflerine ulaşabilmek için kendilerini fazla zorlar, her işin altından kalkmak için ellerinden geleni yaparlar. Zor duruma düşmemek için sabretmeyi ve bir işe başlamadan önce etraflıca düşünmeyi öğrenmeleri gerekir. Yüksek fiziksel enerjilerini doğru yönlendirebilirlerse başarılı olabilirler. Benmerkezci davranışlardan uzak durmaları iyi olur.

Beyhan bir sorum olacak , eğer mars balıkta ise güneş ile karesi nin hiç bir etkisi olmadığını okumustum doğru mu ?

eğerki hakan , ''benimde güneş-mars karem var ama yukarıda yazılanlar pek uymuyor'' diye düşünüyorsan şunu söyleyim , senin güneş-mars karenin orb aralığı oldukça fazla yani zayıf bir güneş-mars karesine sahipsin + güneşinin 8.evde olması + marsının balık olması öfkeni göstermek yerine içine atmanın göstergeleri olabilir.

09-14-2008 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
İkizler-Akrep Çevrimdışı
Üye
**

Yıldırım Yazılan:
İkizler-Akrep Yazılan:
Alıntı:Güneş_ Mars karesi

Beyhan bir sorum olacak , eğer mars balıkta ise güneş ile karesi nin hiç bir etkisi olmadığını okumustum doğru mu ?

eğerki hakan , ''benimde güneş-mars karem var ama yukarıda yazılanlar pek uymuyor'' diye düşünüyorsan şunu söyleyim , senin güneş-mars karenin orb aralığı oldukça fazla yani zayıf bir güneş-mars karesine sahipsin + güneşinin 8.evde olması + marsının balık olması öfkeni göstermek yerine içine atmanın göstergeleri olabilir.

geç cvp veriyorum kusura bakamayın evde net yok . Yıldırım bey yine içimi okudunuz . öfkemi coğu kez içime atarım haklı olsam dahi , ama içime attığım öfke orda bitmiyor , ya başka biyerde atıyorum yada içimde sürekli büyüyor ama kızdığım kişiyle barışırsam ozaman orda bitiyor .

YILDIZ HARİTAM
09-17-2008 10:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Venüs (İkizler, 1. Ev)

45 derece Güneş ve Merkür ( iki gezegen de 12. evde, getirileri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamakla birlikte, bu hafif sert açı kalıbının aynı evde konumlanması sanki pek tesadüfi değilmiş gibi...)

Venüs 120 Mars; Sanata kabiliyetlidirler. Aşk içinde oyundan hoşlanırlar. Aşk ilişkileri iyidir ve bu açı iyi eşler getirir. Çekicilikleri mevcuttur. Dinamiktirler. Drama sanatları ve müzikte başarılı olurlar. Arzularının gücü şahsiyetlerinde apaçık görülür.

Venüs 90 K. Ay Düğümü; özellikle bu açı kalıbının duygusal hafızam konusunda zorluk çıkartıcı bir faktör olduğunu tahmin ediyorum.

Ustalar ( : da az-çok yorum katarlarsa, sevinirim.

09-17-2008 01:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İlişkilerde Venüs astrosohbet 57 92,366 01-29-2019 12:23 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Venüs ve Marsımıza Göre Eş Seçimimiz Terazi 51 68,314 05-02-2017 06:13 PM
Son Mesaj: say24
  Kompozit Venüs & Mars Mavisahram 5 24,895 01-08-2017 11:25 PM
Son Mesaj: Libra
  Sinastride Güneş & Venüs Uyumu astrosohbet 2 15,912 06-26-2015 12:41 AM