Değerlendir:
  • 33 Oy - 3.03 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs & Mars
Yazar Mesaj
luthi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Venüs -mars açıları
venüs mars açısı olmayanlar için ne denilebilir?
01-26-2009 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

luthi Yazılan:venüs mars açısı olmayanlar için ne denilebilir?

çoğu insanda venüs-mars açısı yoktur zaten ve bunun ciddi bir problem yada özel bir durum olduğunu söyleyemeyiz.

venüs-mars güzel açısı olanlar , aşkı , sosyalliği , sanatı daha girişken ve sıcakkanlı yaşayabiliyorlar.

venüs-mars sert açısı olanlar da sıcaklık biraz arttığından problemler olabiliyor ;)

01-26-2009 04:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
El Auria Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

tugcee Yazılan:venüs-mars sextile ise bi sorun yokgülücük ama dediğim gibi 7.evde satürn evliliği geciktirebilir.erkeklerde ay eşi simgeler ay'ın satürnle açısı varsa yine geç evliliğe neden olabilirgülücük

bu arada ay,anneyi ve aileyi temsil eder benim bildiğim..erkek haritasında eşi temsil eden gezegen venüstür..

Unutma: Cesaret korkusuzluk demek değildir. Eğer bir insan korkusuzsa, ona cesur diyemezsin. Bir makineye cesur diyemezsin, o korkusuzdur. Cesaret sadece korku okyanusu içinde var olabilir. Cesaret korku okyanusu içinde bir adadır. Korku vardır ama korkuya rağmen insan o riski göze alır; işte cesaret budur. İnsan titrer, insan karanlığa girmekten korkar ama yine de girer. İnsan, kendine rağmen adım atar; cesur olmanın anlamı budur. Korku dolu olmak ama onun altında ezilmemek demektir.”
01-26-2009 05:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
açelya Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Cvp: Venüs -mars açıları
mars venüs açılarının ilişki bazındaki bağlantıları olduğunu biliyorum..

peki kişi haritasında venüs mars bağlantılarının kendi aralarında uyumlu olması gibi bir durum söz konusu mudur ? mesela yer aldığı burçlar ve aynı elementte olmarı v.s..

gerçi benim venüs ile mars açısı yok bu durum ne gibi yansımalar gösterir..?

05-20-2009 04:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Venüs -mars açıları
Aprilios Yazılan:Venüs (İkizler, 1. Ev)

45 derece Güneş ve Merkür ( iki gezegen de 12. evde, getirileri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamakla birlikte, bu hafif sert açı kalıbının aynı evde konumlanması sanki pek tesadüfi değilmiş gibi...)

Venüs 120 Mars; Sanata kabiliyetlidirler. Aşk içinde oyundan hoşlanırlar. Aşk ilişkileri iyidir ve bu açı iyi eşler getirir. Çekicilikleri mevcuttur. Dinamiktirler. Drama sanatları ve müzikte başarılı olurlar. Arzularının gücü şahsiyetlerinde apaçık görülür.

Venüs 90 K. Ay Düğümü; özellikle bu açı kalıbının duygusal hafızam konusunda zorluk çıkartıcı bir faktör olduğunu tahmin ediyorum.

Ustalar ( : da az-çok yorum katarlarsa, sevinirim.

artık biliyoruz ki ;) senin venüs ile marsını etkileyen bir Şironun var.
ilişkilere yaklaşımında HAVA elementi + Şirondan esintiler baskın olabilir.
ilişkiye yaklaşımında zihinsel uyumun ön planda olması , fikirsel tartışmalarla beslenme ihtiyacın , kusursuzluk ihtiyacın , tedbirliliğin vs..

08-25-2009 06:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: Venüs & Mars ( melancholic için )
melancholic ,

Venüsü İkizler burcunda + Marsını Kova burcunda görüyoruz..

ilişkilere yaklaşımında HAVA elementi vurgusuna sahipsin..

zihinsel uyum konusu , fikirsel tartışmalar , akıl oyunları , iletişim gibi konular ön plana çıkacaktır.
HAVA elementinin ilişkide arkadaşlık konusunuda vurguladığını söyleyebiliriz.
romantik romantik birbirine öyle boş boş bakan çiftleri '' pek zeki bulmayan '' bir yönün olabilir ki bundan bana bahsettiğini hatırlıyorum.

Venüs İkizler de ; karşı cinste zeka ve iletişim becerisi aradığını gösteren bir konumdur.
olası sorunlara pratik çözümler bulan , iletişimin kesildiği noktada konuşacak birşeyler bulmakta zorlanmayan , aynı zamanda iyi bir dinleyici , espri anlayışı yüksek ve sosyal cesareti olan tiplere çekilebilirsin.

Mars Kova da ; karşı cinsi etkileme stratejin Kova gibidir.. yani bir tarzın filan yoktur gülücük soğuk ve mesafeli durmak , cool erkek olmak , zeki görünmek , farklı görünmek hatta başkalarından farklı olduğunu üstüne basarak vurgulama ihtiyacı , kayıtsız görünmek ( sen olmasanda yaparım mesajı )

Venüs & Mars HAVA üçgeni ; '' aklın fikrin karşı cinste senin ''

tek cümleyle açıklamam gerekseydi bunu diyebilirdim ;)

burada ki aklın-fikrin kısmını açmam lazım , daha çapkın kişiliklerde olduğu gibi aşk odaklı yaşama durumu değilde , bildiğimiz anlamda aklın ve düşüncelerin ( Hava ) ilişkiler konusuna ( venüs-mars ) kayması durumu..

Hava elementindeki Venüs-Mars bağlantısının , çekicilik kattığınıda ilave edebiliriz..

08-25-2009 06:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

RE: Venüs & Mars
Venüs-Mars bağlantılarım dışında şunu merak ediyorum.Ben ilk etapta ikizler olduğumdan önce bile güneş-venüs kızı gibi görünürüm bir ortama girdiğimde.Daha sonra çıkıyor merkürüm bunu anlamlandıramadımgülücük) Fakat birde güçlü venüs etkisi güneşve asc kavuşum yanında marsım koç.Etkisi nasıl olur.Erkek enerjisini temsil eder ama ben ne fiziksel nede ruhsal olarak erkeksi değilim.hımm
08-25-2009 12:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: RE: Venüs -mars açıları
Yıldırım Yazılan:
Aprilios Yazılan:Venüs (İkizler, 1. Ev)

45 derece Güneş ve Merkür ( iki gezegen de 12. evde, getirileri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamakla birlikte, bu hafif sert açı kalıbının aynı evde konumlanması sanki pek tesadüfi değilmiş gibi...)

Venüs 120 Mars; Sanata kabiliyetlidirler. Aşk içinde oyundan hoşlanırlar. Aşk ilişkileri iyidir ve bu açı iyi eşler getirir. Çekicilikleri mevcuttur. Dinamiktirler. Drama sanatları ve müzikte başarılı olurlar. Arzularının gücü şahsiyetlerinde apaçık görülür.

Venüs 90 K. Ay Düğümü; özellikle bu açı kalıbının duygusal hafızam konusunda zorluk çıkartıcı bir faktör olduğunu tahmin ediyorum.

Ustalar ( : da az-çok yorum katarlarsa, sevinirim.

artık biliyoruz ki ;) senin venüs ile marsını etkileyen bir Şironun var.
ilişkilere yaklaşımında HAVA elementi + Şirondan esintiler baskın olabilir.
ilişkiye yaklaşımında zihinsel uyumun ön planda olması , fikirsel tartışmalarla beslenme ihtiyacın , kusursuzluk ihtiyacın , tedbirliliğin vs..
Evet, ne kadar da isabetli yorumlarda bulunmuşsunuz her zamanki gibi... Bu arada yukarıda geçen iletim de ''geçmişten bir yaprak'' tadında olmuş gülücük) aynı zamanda astrolojide de, hiç olmasa bile ''bir arpa boy'u'' yol aldığıma örnek.

Bu noktada başta size, sonra da astrosohbet'in varlığına (emek veren herkese) teşekkür etmek ve minnettar olmak kaçınılmaz oluyor gülücük

Erkek haritalarında Mars'ın (yerleştiği burç, ev + aldığı açılar), karşı cinsi etkileme yordamı olduğunu biliyoruz.

Fakat şu bahsettiğiniz ''kayıtsız görünmek (sen olmasanda yaparım mesajı)'' benim için de (bir bayan olarak) fazlasıyla geçerli.

Bu durum da, Şiron etkili olabilir mi?

08-25-2009 07:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Venüs & Mars
Miss Merkury Yazılan:Venüs-Mars bağlantılarım dışında şunu merak ediyorum.Ben ilk etapta ikizler olduğumdan önce bile güneş-venüs kızı gibi görünürüm bir ortama girdiğimde.Daha sonra çıkıyor merkürüm bunu anlamlandıramadımgülücük) Fakat birde güçlü venüs etkisi güneşve asc kavuşum yanında marsım koç.Etkisi nasıl olur.Erkek enerjisini temsil eder ama ben ne fiziksel nede ruhsal olarak erkeksi değilim.hımm

ilk etapta nasıl görünüyorsun ?

ASC üstündeki Güneş & Venüs kavuşumun kendini gösteriyor , bunun sebebi Güneş ile Venüsün farkedilirliğinin çok daha yüksek olması , Merkürün ise kendini farkettirmesi için iletişimi kullanmaya ihtiyacı olması olabilir.

Mars Koçusun , sorman gereken anahtar soru şu ; NASIL bir Mars Koçusun ?

cevap ; Ay ile tatlı bir üçgen açı yaparak yumuşayan bir Mars Koçu + Satürn bağlantısıyla olgunlaşmaya açık bir Mars Koçu + Uranüs-Neptün kavuşumuyla bağlantı kuran bir Mars Koçu..

yani senin Mars Koçunu tetikleyecek ( halk dilinde gaz verecek ) unsurlar pek yok gibi.

yinede bence diğer bayanlara göre daha özgüvenli biri olabilirsin..

ve belkide Mars Koçu tiplerini ( 11.evde ) arkadaşlıklar-gruplar arasında sık sık gözlemliyor olabilirsin.

08-25-2009 07:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Cvp: RE: Venüs & Mars
Yıldırım Yazılan:
Miss Merkury Yazılan:Venüs-Mars bağlantılarım dışında şunu merak ediyorum.Ben ilk etapta ikizler olduğumdan önce bile güneş-venüs kızı gibi görünürüm bir ortama girdiğimde.Daha sonra çıkıyor merkürüm bunu anlamlandıramadımgülücük) Fakat birde güçlü venüs etkisi güneşve asc kavuşum yanında marsım koç.Etkisi nasıl olur.Erkek enerjisini temsil eder ama ben ne fiziksel nede ruhsal olarak erkeksi değilim.hımm

ilk etapta nasıl görünüyorsun ?

ASC üstündeki Güneş & Venüs kavuşumun kendini gösteriyor , bunun sebebi Güneş ile Venüsün farkedilirliğinin çok daha yüksek olması , Merkürün ise kendini farkettirmesi için iletişimi kullanmaya ihtiyacı olması olabilir.

Mars Koçusun , sorman gereken anahtar soru şu ; NASIL bir Mars Koçusun ?

cevap ; Ay ile tatlı bir üçgen açı yaparak yumuşayan bir Mars Koçu + Satürn bağlantısıyla olgunlaşmaya açık bir Mars Koçu + Uranüs-Neptün kavuşumuyla bağlantı kuran bir Mars Koçu..

yani senin Mars Koçunu tetikleyecek ( halk dilinde gaz verecek ) unsurlar pek yok gibi.

yinede bence diğer bayanlara göre daha özgüvenli biri olabilirsin..

ve belkide Mars Koçu tiplerini ( 11.evde ) arkadaşlıklar-gruplar arasında sık sık gözlemliyor olabilirsin.

Ben özgüven güneşten sanıyordum olabilir.Seninde dediğin gibi tipik mars koçu değilim.Koç-yay-başak vurgusu olan arkadaşlarım var genelde ha bide akrep onuda anlamış değilimgülücük
08-25-2009 07:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İlişkilerde Venüs astrosohbet 57 92,594 01-29-2019 12:23 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Venüs ve Marsımıza Göre Eş Seçimimiz Terazi 51 68,471 05-02-2017 06:13 PM
Son Mesaj: say24
  Kompozit Venüs & Mars Mavisahram 5 24,920 01-08-2017 11:25 PM
Son Mesaj: Libra
  Sinastride Güneş & Venüs Uyumu astrosohbet 2 15,944 06-26-2015 12:41 AM