Değerlendir:
  • 33 Oy - 3.03 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Venüs & Mars
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Venüs -mars açıları
Aprilios Yazılan:Evet, ne kadar da isabetli yorumlarda bulunmuşsunuz her zamanki gibi... Bu arada yukarıda geçen iletim de ''geçmişten bir yaprak'' tadında olmuş gülücük) aynı zamanda astrolojide de, hiç olmasa bile ''bir arpa boy'u'' yol aldığıma örnek.

Bu noktada başta size, sonra da astrosohbet'in varlığına (emek veren herkese) teşekkür etmek ve minnettar olmak kaçınılmaz oluyor gülücük

Erkek haritalarında Mars'ın (yerleştiği burç, ev + aldığı açılar), karşı cinsi etkileme yordamı olduğunu biliyoruz.

Fakat şu bahsettiğiniz ''kayıtsız görünmek (sen olmasanda yaparım mesajı)'' benim için de (bir bayan olarak) fazlasıyla geçerli.

Bu durum da, Şiron etkili olabilir mi?

olabilir sevgili Aprilios , tabii Mars Kovasının senin 10.evinde etkisini arttırıyor olmasınıda hesaba katmalıyız.

melancholic için de önceki sayfada söylemiş olduğum gibi ve onunla aynı ay içerisinde doğmuş biri olarak senin de onaylamış olduğun Mars Kovalarının '' kayıtsızlık '' özelliğini birazcık açarsak ,

Mars için , ilişkilerde Harekete yönelik potansiyel tanımını kullandığımızda

Mars Kova da , ilişkilerde harekete yönelik tarzı nasıldır sorusunun cevabı KOVA gibidir olacaktır.
yani daha akılcı ( ateş burçları gibi hevesle harekete geçmemek mesela )
yani daha soğukkanlı ve mesafeli ( duygusal sahnelere pek itibar etmemek mesela )
ama bir o kadar da şaşırtıcı ve farklı ( karşı tarafın beklemediği anda ve şekilde bir hareket sergilemek mesela )

gibi özelliklerden sözedebiliriz.

08-26-2009 04:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Venüs & Mars
Yıldırı mabi benim venus vemarsımıda yorumlaya bilirmisin?gülücük

Venus 8 ci evde Koç (Jupiter ve ay düyümü ile kavuşum)
Mars 10 cu evde İkizler (ay ve chiron ile kavuşum)

Açılarıda buraya yazayım kolaylık olsun sizedil çýkarma

Vunus:
Kavuşum-jupiter ve ay düyümü
60-Mars
60-MC
90-Neptun

Mars:
Kavuşum ay ve chiron
60-venus
60-jupiter
60-ay düyümü
90-Merkur
90-Asc
90-DC
Zıt-Saturn

bunu yazmakta biraz tereddüt ettim ama yinede yazıyorum....
Venus,un 8 ci evimde olması acaip bir şekilde akrep etkisi veriyor bana...
yani akrep venus hakkında (hatta akrep ay hakkındada) okuduğum her şey
tamamı ile benim aşık olunca düştüyüm durumu anlatıyor yani hiss ettiklerimi ve tavırlarımı anlatıyor.....

bilmiyorum sırf 8 ci evde olmak ile bu kadar güçlü olurma ama sebebi neyse bir yerden alıyor bu enerjiyi:( başıma çok problem ve bela açıyor bu hissler:(

yazmakta çekindim bunları çünki forumda bir ara polimik olmuştu...'çoğu insanın akrep olma özentisi var' diye

ama benim durumum özentiden çok uzak....neyse

yorumlarınızı bekliyor olucamgülücük

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
08-27-2009 03:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

hilal-e Yazılan:Yıldırım abi benim venus ve marsımıda yorumlaya bilirmisin ? gülücük

Venus 8 ci evde Koç (Jupiter ve ay düyümü ile kavuşum)
Mars 10 cu evde İkizler (ay ve chiron ile kavuşum)

Açılarıda buraya yazayım kolaylık olsun sizedil çýkarma

Vunus:
Kavuşum-jupiter ve ay düyümü
60-Mars
60-MC
90-Neptun

Mars:
Kavuşum ay ve chiron
60-venus
60-jupiter
60-ay düyümü
90-Merkur
90-Asc
90-DC
Zıt-Saturn

bunu yazmakta biraz tereddüt ettim ama yinede yazıyorum....
Venus,un 8 ci evimde olması acaip bir şekilde akrep etkisi veriyor bana...
yani akrep venus hakkında (hatta akrep ay hakkındada) okuduğum her şey
tamamı ile benim aşık olunca düştüyüm durumu anlatıyor yani hiss ettiklerimi ve tavırlarımı anlatıyor.....

bilmiyorum sırf 8 ci evde olmak ile bu kadar güçlü olurmu ama sebebi neyse bir yerden alıyor bu enerjiyi :( başıma çok problem ve bela açıyor bu hissler :(

yazmakta çekindim bunları çünki forumda bir ara polimik olmuştu...'çoğu insanın akrep olma özentisi var' diye

ama benim durumum özentiden çok uzak....neyse

yorumlarınızı bekliyor olucamgülücük

8.evdeki Venüs Koçu olarak , Venüs akrebe has bazı benzerlikler olması doğal bence.
çünkü venüs akrebinin sahipleniciliği , 8.ev Venüs Koçunda da görülebilir mesela.

ayrıca sevgili hilal , sen Plütoyla beslenen bir Boğa bayanısın burayı es geçmeyelim. ( güneş & plüto zıt açısına sahipsin )

yani evet sende Plütonik özellikler oldukça belirgin.
tabii ilişkilerin konusundaki karmaşa ve yoğunluğun önemli pay sahibi olarak Venüs-Neptün Karesini de gösterebiliriz bence.

Plüto ve Neptünü güçlü kişilerde özellikle çıtır zamanlarımızda gülücük bir tür SÜRÜKLENME hissi sözkonusu olabiliyor ve olgunlaştıkça bu güçleri daha iyi kontrol etmeyi öğreneceksin ok

08-27-2009 07:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Miss Merkury Yazılan:
Yıldırım Yazılan:8.evdeki Venüs Koçu olarak , Venüs akrebe has bazı benzerlikler olması doğal bence.
çünkü venüs akrebinin sahipleniciliği , 8.ev Venüs Koçunda da görülebilir mesela.

ayrıca sevgili hilal , sen Plütoyla beslenen bir Boğa bayanısın burayı es geçmeyelim. ( güneş & plüto zıt açısına sahipsin )

tabii ilişkilerin konusundaki karmaşa ve yoğunluğun önemli pay sahibi olarak Venüs-Neptün Karesini de gösterebiliriz bence.

Plüto ve Neptünü güçlü kişilerde özellikle çıtır zamanlarımızda gülücük bir tür SÜRÜKLENME hissi sözkonusu olabiliyor ve olgunlaştıkça bu güçleri daha iyi kontrol etmeyi öğreneceksin ok

Sürüklenme derken tam olarak nasıl yani?hımm

kontrolümüzü aşan , hesapta olmayan olumlu yada olumsuz alanlara doğru çekilme.. bu çekilme isteğimizin ve kontrolümüzün dışında olabiliyor..

bir aşk hikayesine yada aşk acısına doğru sürüklenme
bir sanatsal yeteneğe yada kendini kurban etmeye doğru sürüklenme
bir maceraya ve kurtarıcı olmaya yada kader mahkumu olmaya sürüklenme

vb. olasılıklar çoğaltılabilir.

Kollektif gezegenlerin böyle bir olumlu yada olumsuz anlamda sürükleme ( elimizde olmayan alanlara yönlendirme ) potansiyelleri olduğunu söyleyebiliriz.

08-27-2009 08:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Yıldırım Yazılan:
Miss Merkury Yazılan:
Yıldırım Yazılan:8.evdeki Venüs Koçu olarak , Venüs akrebe has bazı benzerlikler olması doğal bence.

Sürüklenme derken tam olarak nasıl yani?hımm

kontrolümüzü aşan , hesapta olmayan olumlu yada olumsuz alanlara doğru çekilme.. bu çekilme isteğimizin ve kontrolümüzün dışında olabiliyor..

bir aşk hikayesine yada aşk acısına doğru sürüklenme
bir sanatsal yeteneğe yada kendini kurban etmeye doğru sürüklenme
bir maceraya ve kurtarıcı olmaya yada kader mahkumu olmaya sürüklenme

vb. olasılıklar çoğaltılabilir.

Kollektif gezegenlerin böyle bir olumlu yada olumsuz anlamda sürükleme ( elimizde olmayan alanlara yönlendirme ) potansiyelleri olduğunu söyleyebiliriz.

o zaman bu genellemeye girmekteyim ben de..astrolojik olarakta neptünüm güçlü sanırım asc ile kavuşumda.. plüto da güçlü akrepte 10.evde ve satürünle karede fazla güçlü bi plütonum var gülücük)

ayrıca evet kontrolüm dışında çok şey gelişiyo..

08-27-2009 08:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Venüs & Mars
gülücük hilal sana bir tüyo daha vereyim mi ;)

Venüs Akrep vurgusu olan kişilikler ilişkilerini böyle uzun uzun anlatmaktan uzak durabilirler , daha gizemlidirler , yani bence sen tam bir 8.ev venüs koçusun gülücük

08-27-2009 09:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Cvp: RE: Venüs & Mars
Yıldırım Yazılan:gülücük hilal sana bir tüyo daha vereyim mi ;)

Venüs Akrep vurgusu olan kişilikler ilişkilerini böyle uzun uzun anlatmaktan uzak durabilirler , daha gizemlidirler , yani bence sen tam bir 8.ev venüs koçusun gülücük

Aman iyiki Venusum koç Yıldırım abi ya!

Tamamen akrep enerjisi elinde esir olsaydım...hepten delirirdim.simdi-kızdım

...hiç yoksa koç enerjisi olayı yumaşıtıyor herhaldegülücük

Hatta içimdeki koç şu akrebin üzerinde zıp zıp zıplayarak onu ezse çok daha rahat edeceyim...neyse o günleride görürüz belkievill

08-28-2009 02:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Miss Merkury Yazılan:aynı abim oda deli gibi sever ama biraz sıkıyor ya sürekli çok şüpheci ama duygularını asla dışardan belli etmez burada açıklamayayım kızar falan ama senin tren olayından onda neler var bilsen.gülücük)

Bide çok ilginçki birkez aldatılmıştı ama kızı deli gibi seviyor kızın aklı fikri havada sinir oluyordumkaramsar bildiği halde bilmez gbi davrandı ama sonra ne oldu biliyormusunuz aşkını kaybetti yani eskisi gibi hissetmemeye başladı intikam aldı çok feci ve bıraktı.Ama haketmişti canım odaevill

Aynen bende! yani belli etmemeye çalışırım
Gören sanarki olgun uysal...veya işte...normal biriyim....'içimdekileri bi görseniz' diye düşünürüm hep....

Gerçi bakışlarım beni ele veriyormuş...

Ay abini çok iyi anlıyorum.....sen orda canını vermeye hazırsın...karşındaki ise havada uçan kelebeklere dalmış her şeyi gibi hafife alır gibi.....nede sinir bozucu:(

Aşkını kayb etmesine şaşırmadım...gerçekten plutonik insanlar inanılmaz sıkarlar....çok manüpulativ olurlar....karşındaki ilk başta seni ihtiraslı ve çekici bulur iken sonunda acaip sıkılmaya ve paniklemeye başlarlar

Sende sıyrılmaya çalışırlar ve başaramazlar ise dahada paniklemeye başlarlar
Sonunda tavırları ile seni soğuta bilirlerde....hatta belki aldatırlarda...sırf sen onu bırak diye

Evet böyle kontrol manyağı olursan elinde sonunda karşındakini kayb edersin
ya er veya geç....

Bende Allahdan kin veya intikam yok....tamamen bu hisslerden uzağım da diyemem...yaralanır isem ben daha çok iğneleyici üstü kapalı sözler ile tam damardan vururum.....yani sözde kalır benim intikamımevill

Acaba abin nasıl bir şekilde intikam aldı? ama dediyin gibidir...intikam almaya kadar ileri gitti ise baya bir kontrolünü kayb ettirici bir suç işledi demekki kızdil çýkarma

08-28-2009 02:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Venüs & Mars
'' Venüs-Mars kavuşumu:Oldukça tutkulu karakterleri olan bu kişiler, ihtiraslarını dışa vurmayı başarammazlarsa, psikolojik sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Karşı cinsle kolay ilişkiler kurabilen çekici tiplerdir.Hem sosyal ilişkilerinde hemde sevdikleri üzerinde üstün taraf olmak isterler. Biraz baskıcı ve agresif olabilirler. Sanat çalışmları , hiperaktif doğalarını yatıştırmanın iyi bir yoludur. ''
Koç burcunda, 11. evde kavuşum..
Hayır, hareketli bir sosyal yaşantım yok gülücük

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
09-03-2009 02:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Venüs & Mars
Serena Yazılan:'' Venüs-Mars kavuşumu:Oldukça tutkulu karakterleri olan bu kişiler, ihtiraslarını dışa vurmayı başarammazlarsa, psikolojik sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Karşı cinsle kolay ilişkiler kurabilen çekici tiplerdir.Hem sosyal ilişkilerinde hemde sevdikleri üzerinde üstün taraf olmak isterler. Biraz baskıcı ve agresif olabilirler. Sanat çalışmları , hiperaktif doğalarını yatıştırmanın iyi bir yoludur. ''
Koç burcunda, 11. evde kavuşum..
Hayır, hareketli bir sosyal yaşantım yok gülücük

hoşgeldin Serena , doğum haritanı imzana ekleyebilirsin yada istersen doğum bilgilerini verebilirsin ve yıldız haritanı foruma ekleyebiliriz ok

Venüs-Mars Koç ve 11.evde ama bir Reha Muhtar sorusu sormamız gerekiyor tam bu noktada ;

açı varmı açı gülücük

09-03-2009 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İlişkilerde Venüs astrosohbet 57 92,982 01-29-2019 12:23 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Venüs ve Marsımıza Göre Eş Seçimimiz Terazi 51 68,666 05-02-2017 06:13 PM
Son Mesaj: say24
  Kompozit Venüs & Mars Mavisahram 5 24,974 01-08-2017 11:25 PM
Son Mesaj: Libra