Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.25 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Partnerinizle Uyum Rehberi
Yazar Mesaj
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Burç uyumları çok yazılmış, çok yorumlanmış bir konudur. Piyasa da yayınlanan popüler astroloji kitaplarında ve internet sitelerinde doğru bilgilere rastalamak zor veya fazlasıyla kafa karıştırıcı. Bana gelen maillerde partnerinin burcuyla uyumlu olup olmadığını ve anlaşabilmek adına daha fazla neler yapması gerektiğini soranlar çoğunluktaydı son zamanlarda. Bu konuya açıklık getireyim istedim. Böylece astroloji dersimize de devam etmiş olalım.
Bir kere burcuna göre mi partner seçeceğiz? Elbette hayır. Zaten seçtiğimiz kişinin burcumuzla, Ay burcumuzla veya Yükselen burcumuzla ilişkisi vardır. Siz hiç bir şey yapmayın.Vücut kimyası ve aşk duygusu uyumlu burcu seçmenizi sağlıyor. Doğamız buna programlanmış.
Bir önceki yazıda horoskopun 360 derecelik bir daire olduğunu ve 12 eşit (olmayan) alana bölündüğünü anlatmıştım. Şimdi gözünüzün önüne bir daire yani horoskop getirin.

KAVUŞUM AÇILARINDA AŞK (0 derece)

Gezegenlerin aynı burçta aynı derecelerde yer alması kavuşum açısı denilen 0 derece (+/-5 derece) açıları sağlıyor. Bazen burcunuzla partnerinizin yukselen burcu veya Ay burcu aynı derecelerde ve aynı burçta yer alır. Buna kavuşum açısı diyoruz. Kavuşum açılarında Güneş, Ay, Jüpiter, Venüs gibi olumlu gezegenler olması evliliğe giden yolu açıyor. Astroloji istatistiki bir bilim dalı. Son yapılan istatistikler de kişilerin en fazla kendi burçlarından kişilerle evlendiğini ortaya koymuş. Kavuşum açıları kayda değer sonuçlar veriyor..
Diyelim ki Akrep burcusunuz. Partner olmak istediğiniz / ilgilendiğiniz / hoşlandığınız ya da deli gibi aşık olduğunuz kişinin burcu, Ay burcu veya Yükselen burcu muhtemelen Akrep oluyor.
Uyum ve Huzur mu Arıyorsunuz (120 derece)Siz partnerinizle aranızda ortak değerlere, uyuma ve huzura gereksinim duyanlardansanız burcunuzla O' nun burcu,Ay burcu veya Yükselen burcu arasında 120 derece olması yeterli. Örneğin Boğa iseniz Başak yada Oğlak burcu( yada Ay burcu/Yükseleni Başak yada Oğlak olan) bir partnerle mutluluğu ve huzuru yakalarsınız. Aslansanız bir Koç yada Yay tam size göredir. Kovaysanız Teraziyle yada İkizlerle mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz. Yengeçseniz uyumu su grubunun diğer duygusalları olan Akrepte yada Balıkta bulursunuz. Uyum 120 derecede gizli. Güneş burcu,Yükselen burcu yada Ay burcu sizin Güneşinizle 120 derece açı yapsın yeter.

YA YOĞUN AŞK? (90-180 derece)

Siz yoğunluk, duygusal derinlik ve sizi biraz hırpalıyacak deli gibi bir aşkı huzura tercih ediyorsanız burçlarınızın zıt açı altında veya kare açıyla gerilmiş olması yetecektir. Örneğin Balıksanız zıt burcunuz Başak veya doksan derecelik açıyla sizi geren İkizler yada Yayla son derece tutkulu bir aşk yaşayabilirsiniz. Siz bir Kovaysanız gerçek aşkı Aslan, Boğa veya Akrepte bulabilirsiniz. Aşk gerilimli açılarda gizli. Güneş burcu, Yükselen burcu yada Ay burcu sizin burcunuzla 90 yada 180 derecelik zıt açı yapsın yeter.

Horoskop da Evlilik İşaretleri( 7. ev)

Evlilik horoskopta 7. ev denilen alanla ilişkili bir konu. Evlerin ne demek olduğunu bir önceki yazımda anlatmıştım. 7.ev evlilik, ortaklık, kimi zaman birlikte yaşamak hatta ev arkadaşlığını, bizim bu konulardaki duruşumuzu yansıtan alandır. 7.evinizde hangi burç varsa o burçla evlenme ihtimaliniz çok kuvvetli. 7.evde bulunan gezegenlerde o kişinin karakter özellikleri hakkında ip uçları veriyor. Örneğin 7. evinizde Başak burcu yer alıyorsa siz bir Koçsanız bile evlilik için seçiminiz Başaklardan yana oluyor. Her hoproskopta 7.ev farklı bir burçtur. Bunu kişisel horoskopunuzu görmeden bilemeyiz. 7.evinizdeki burcu öğrenmek için bir horokopa sahip olmanız gerekiyor.

Mükemmel Seks Uyumu İçin

Cinsel çekim ve mükemmel seks uyumu için Venüs ve Mars devreye giriyor. Yani siz partnerinizin bu konuda kötü olduğunu iddia ederseniz; Ya Mars'ınız yada Venüs’ünüz bir şekidle uyumlu değildir. Muhteşem olduğunu düşünürseniz Mars-Venüs uyumunuz mükemmel demektir. Aranızdaki Mars-Venüs uyumu 120 derece ise müthiş bir cinsel çekime aşk da eşlik edebilir. Mars-Venüs zıt açı, gerilimli açılarla destekleniyorsa tutkulu, arzulu ve sertlikte içeren cinsel uyumdan bahsedebiliriz.

http://www.sukarakus.com

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
11-08-2007 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Partnerinizle Uyum Rehberi
Alıntı:YA YOĞUN AŞK? (90-180 derece)

Siz yoğunluk, duygusal derinlik ve sizi biraz hırpalıyacak deli gibi bir aşkı huzura tercih ediyorsanız burçlarınızın zıt açı altında veya kare açıyla gerilmiş olması yetecektir. Örneğin Balıksanız zıt burcunuz Başak veya doksan derecelik açıyla sizi geren İkizler yada Yayla son derece tutkulu bir aşk yaşayabilirsiniz. Siz bir Kovaysanız gerçek aşkı Aslan, Boğa veya Akrepte bulabilirsiniz. Aşk gerilimli açılarda gizli. Güneş burcu, Yükselen burcu yada Ay burcu sizin burcunuzla 90 yada 180 derecelik zıt açı yapsın yeter.

katılıyorum gülücük zıt açılar sözkonusu olunca , mıknatıs gibi bir çekim oluşabiliyor. tabii ki bu çekimin aşk potansiyeli olmakla birlikte , Kedi & Tweety gibi olmaları da söz konusu gülücük

11-09-2007 05:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Partnerinizle Uyum Rehberi
valla ne yalan soylim bazen esime okadar sinirleniyorumki aklimdan kotu kotu planlar geciyor, boga kova 90 acilari bayagi zorlu oluyor eee sabit burclardaki gerilim öbur burclardakilere,benzemiyor ikimizde inat gülücük gülücük

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
11-14-2007 12:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

RE: Cvp: Partnerinizle Uyum Rehberi
Yıldırım Yazılan:
Alıntı:YA YOĞUN AŞK? (90-180 derece)

katılıyorum gülücük zıt açılar sözkonusu olunca , mıknatıs gibi bir çekim oluşabiliyor. tabii ki bu çekimin aşk potansiyeli olmakla birlikte , Kedi & Tweety gibi olmaları da söz konusu gülücük

ben yay burcu olaraktan iki ay önce ayrılmış olduğum benim zıt burcum ikizler insanıydı.
bi ikizler olmasına rağmen çok baskıcıydı. beni aşırı seviyodu bu sevgi çok yıpratıcıydı :( piskopata bağlamıştı benimde onu bırakmam zor oldu sanki bi çekim vardı arada çok güçlüydü gerçekten. ama sonunda ayrılmayı başardım :D zıt burçları hiç tavsiye etmem insanın ömründen ömür gidiyo sanki...
07-17-2008 02:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aycantokgoz Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

onun yedinci evi ikilzer benimki oğlan onun buruc terazi benimki balık onun yükseleni yay benimki yengeç onun ay burcu balık benimki koç hiç ilgimiz yok gülücük
07-23-2008 02:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sim. Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

aycantokgoz Yazılan:onun yedinci evi ikilzer benimki oğlan onun buruc terazi benimki balık onun yükseleni yay benimki yengeç onun ay burcu balık benimki koç hiç ilgimiz yok gülücük

Vardır vardır! Sizi bir araya getiren mutlaka bir çekim vardır. Haritalarınızı gönder hep beraber bakalım cnm gözkýrpma

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=67&y=14
07-23-2008 03:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aycantokgoz Çevrimdışı
Üye
**

benim doğum günüm 7.3.1981 14.30 smasun onunkide samsun 11.10.1981 saat 11.45 ben bayanım o erkek doğumharitamın nasıl eklendini dilmeid için ekleyemedim
07-25-2008 03:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

aycantokgoz Yazılan:benim doğum günüm 7.3.1981 14.30 smasun onunkide samsun 11.10.1981 saat 11.45 ben bayanım o erkek doğumharitamın nasıl eklendini dilmeid için ekleyemedim

Üyelerin doğum haritaları bölümüne birazdan eklerim haritalarınızı aycantokgoz oradan bakabilirsiniz.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
07-25-2008 05:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aycantokgoz Çevrimdışı
Üye
**

ute=Beyhan]
[quote=aycantokgoz]
tweşekkür edeim aile yaşamım çok iyi değiliçsel olarak huzursuz biriyim açıkçası bununla astroloji arasında bağlantı olduğunu düşünüyorum birde sürekli aldatılacakmışım hissi yaşıyorum eşimdne dolayı konstantre olamıyorum ilişkimize
07-28-2008 10:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sim. Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

RE: Partnerinizle Uyum Rehberi
Sinastride pek iyi değilim gerçi astrolojide iyi değilim ama şöyle bi doğum haritalarınıza bakarsak..
Aycancım sürekli aldatılacakmışsın hissi Mars Neptün karenden ileri geliyor. Bu sadece eşin için değil, belki geçmişte hayatındaki erkekler için de geçerli bir durumdu.
Yalnız bir önceki msj.ında 7. evinin Oğlak, eşininkinin İkizler olduğunu söylemiştin ayrıca yükselenin de Aslan oluyor bu haritada..?
Ben bu haritalarla bakıyorum bi incele istersen öle bakalım

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=62&y=12 SEN
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=60&y=19 EŞİN

http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=67&y=14
07-28-2008 12:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sinastri - Uyum Analizleri astrosohbet 658 899,771 02-08-2021 01:49 AM
Son Mesaj: Toprakkızı09
  Kadın ve Erkek İlişkilerinde Romantik Uyum yezda 54 68,140 12-30-2012 08:59 AM
Son Mesaj: selinnnn
  İlişkilerde Uyum Analizi Hakkında Pratik Bilgiler astrosohbet 42 70,031 07-29-2012 02:35 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir