Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

8.ev
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: 8.ev
(08-13-2010 02:58 AM)fisherqueen Yazılan:  VALLA BEN JÜPİTERİ KODLUYORUM ;35 YAŞIMDAN SONRA BANA SAYISALDAN EN AZ 1 TRİLYON PARA,ZENGİN BİR KOCA VE YATAĞIMDA YÜZÜMDE TEBESSÜMLE BİR ÖLÜM İSTİYORUM.YOKSA DEFOLSUN GİTSİN 8.EVİMDENgülücük 8.EVDE JÜPİTERMİ OLUR YAaðla...

jüpiter, bulundugu alanda genişlemek, yayılmak ve felsefe yapmak isteyecektir. bulundugu ev konularında şans sağlar ve zahmet gerektirmeden verir. 8. ev akrebin evidir. buraya yerleşen jüpiterle , kişi felsefesini akrep konuları üzerinden yapabilir. psikanaliz, derinlere inme, ezoterizm, gizli ilimler, ölüm ve ötesinin araştırılması vb. gibi.
bu konularla ilgili hayatı boyunca fazladan şans, genişleme imkanı ve olanakları olacaktır.

8. ev cinselliğin de evi oldugu için, jüpiter bu alanda da felsefe yapmak, derinleşmek, ilerlemek ve genişleme yaşamak isteyecektir. buraya yerleşen jüpiter fantazi dünyasını renklendirebilir, cinsellik anlamında güzel olanaklar sunabilir.

8. ev dışarıdan gelen kazançlarla da ilgili oldugu için, evet, güzel kazanımlara, miras ya da eşle birlikte gelen zenginleşmeye işaret edebilir.
zaten jüpiter bulundugu eve genişleme,yayılma istegi gibi etkileri yaydıgından; kişide doğal olarak, eşten ya da dışarıdan gelebilecek maddi sunumlara karşı bir sempati oluşacaktır.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
08-14-2010 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 8. ev
(12-20-2010 03:39 AM)büşra Yazılan:  yardımcı olursanız çok sevinicem
4 nisan 1997 ankara doğumluyum,saat 16 00
8. evimde kavuşum halinde güneş, venüs ve satürn var.0 derece koç burcunu kesiyo.yönetici mars başakta 1. evde.merkürümde 8. ev ve 9. ev sınırında.özellikle satürnün bu evde olmasının nasıl sonuçları olucanı çok merak ediyorum.satürn koç burcunda. güneş ve venüs hariç jüpiter sextile uranüs sextile plüto trine asc ile birleşmeyen.eğer ölümle ilgili bilgiler veriyosa merak etmiyorum ama psikolojik etkileri önemli.ölüm ve sonrası korkusu veriyomuş.doğru.bu etkiyi hissediyorum.aslında yıldız haritamla alakalı olabileceğini hiç düşünmemiştim.her insanda olması gereken mantıklı sebeplerden dolayı korkarım.sembolik olarak ölümü ise severim ve sürekli yaşamaya çalışırım.eğer yanlış anlamadıysam bu ölüm kendini değiştirmekle alakalı.akrepler gizli olan şeylerle ilgilidirler boğa gibi maddeye bağlı olmayan derin bi burç olduğu için gizli şeylerle, duygularıyla, gerçeklerle yüzleşir.

Büşra , sorularını mevcut konulardan sorabilirsin , 8.evin üzerine açtığın konuyu başka 8.ev konusuyla birleştirdim , ekstra konu açmaya gerek yok.

Tipik bir Koç kişisi değilsin , Koç stelyumun Satürnden etkileniyor + Yükselen burcun Başak + Merkür Boğa ve Merkür-Şiron bağlantın var.

Yani genel karakterini Ateş + Toprak elementi karışımıyla açıklayabiliriz.

Koç Ateşini Toprağın altında saklıyor olabilirsin.

12-20-2010 06:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: 8. ev
(12-20-2010 06:18 PM)Yıldırım Yazılan:  
(12-20-2010 03:39 AM)büşra Yazılan:  yardımcı olursanız çok sevinicem
4 nisan 1997 ankara doğumluyum,saat 16 00
8. evimde kavuşum halinde güneş, venüs ve satürn var.0 derece koç burcunu kesiyo.yönetici mars başakta 1. evde.merkürümde 8. ev ve 9. ev sınırında.özellikle satürnün bu evde olmasının nasıl sonuçları olucanı çok merak ediyorum.satürn koç burcunda. güneş ve venüs hariç jüpiter sextile uranüs sextile plüto trine asc ile birleşmeyen.eğer ölümle ilgili bilgiler veriyosa merak etmiyorum ama psikolojik etkileri önemli.ölüm ve sonrası korkusu veriyomuş.doğru.bu etkiyi hissediyorum.aslında yıldız haritamla alakalı olabileceğini hiç düşünmemiştim.her insanda olması gereken mantıklı sebeplerden dolayı korkarım.sembolik olarak ölümü ise severim ve sürekli yaşamaya çalışırım.eğer yanlış anlamadıysam bu ölüm kendini değiştirmekle alakalı.akrepler gizli olan şeylerle ilgilidirler boğa gibi maddeye bağlı olmayan derin bi burç olduğu için gizli şeylerle, duygularıyla, gerçeklerle yüzleşir.

Büşra , sorularını mevcut konulardan sorabilirsin , 8.evin üzerine açtığın konuyu başka 8.ev konusuyla birleştirdim , ekstra konu açmaya gerek yok.

Tipik bir Koç kişisi değilsin , Koç stelyumun Satürnden etkileniyor + Yükselen burcun Başak + Merkür Boğa ve Merkür-Şiron bağlantın var.

Yani genel karakterini Ateş + Toprak elementi karışımıyla açıklayabiliriz.

Koç Ateşini Toprağın altında saklıyor olabilirsin.

Galiba Koç ateşini Toprağın altında saklıyor olmak ifadesini açmam gerekiyor.

Bastırılan duygular , bastırılan istekler , bastırılan öfke , bastırılan korku , bastırılan cinsellik vb. seçeneklere dikkat diyeyim.

Ay burcun Balık ancak Plütoyla bağlantı kurmuş yani Ay Balık duygusallığını da içinde gizliyor olabilirsin.

Yaşından olgun bir izlenimin vardı zaten , doğum haritan da bu olgunluk işaretleri görünüyor , bizlerin göremediği ve belkide senin bile farketmekte zorlanabileceğin o BASTIRMA eğilimlerini kendi içinde irdelemeni , incelemeni önerebilirim.
Psikolojik kaynaklardan faydalanabilirsin.

12-20-2010 06:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(01-19-2011 08:12 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  dün bir siteye ait yazıda okuduğum üzre 8. evin ölüm evi olmadığı, 12. evin ölüm evi olduğu vurgulanıyordu.

8. evdeki ölümün, yaşamın devamı için oluşacak bir sonun ölümü olduğu anlatılıyordu. kertenkelenin, kuyruğunu bırakması gibi... ağacın, yapraklarını dökmesi gibi...

ama insan hayatının son bulması, 12. evle alakalıymış. siz ne diyorsunuz bu konuda?

1. evin yöneticisi 8. evde kısa bi yaşam.
5. evin yöneticisi 8. evde aşkta hüsranlar çocuklarda sorun,
7. evin yöneticisi 8. evde uzun bir yaşam
8. evin yöneticisi 8. evde uzun bir yaşam
9. evin yöneticisi 8. evde uzun bir yaşam
güneş 8. evde orta bir yaşam.
merkür 8. evde nazik terbiyeli,uzun bir yaşam,erdemli çocuklar,
güçlü 8. evi olanların kişinin canlı ve yaşam arzusuyla dolu olmasıdır.dünyada en zor şartlar ile savaşan ve yaşam hırlarını hiç yitirmeyenlerin 8. evi güçlüdür.
yücel sügen
ben çok önemsemiyorumgülücük dönüşüm gibi geliyogülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
01-19-2011 09:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(01-19-2011 08:12 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  dün bir siteye ait yazıda okuduğum üzre 8. evin ölüm evi olmadığı, 12. evin ölüm evi olduğu vurgulanıyordu.

8. evdeki ölümün, yaşamın devamı için oluşacak bir sonun ölümü olduğu anlatılıyordu. kertenkelenin, kuyruğunu bırakması gibi... ağacın, yapraklarını dökmesi gibi...

ama insan hayatının son bulması, 12. evle alakalıymış. siz ne diyorsunuz bu konuda?

8. ev psikolojik dönüşümlere bağlı eski benliğimizin ölümü olduğu gibi, bildiğimiz ölümü de gösteriyor diye biliyorum. Ama 4. ev için de yaşlılık, hayatın sonunun nasıl geçeceğini ifade ettiği söyleniyor.. 12. evle alakalı okuduklarım arasında hayatın son bulması diye bir şey hiç okumadım. Sen nerede okumuştun?
Mantığıma kalırsa ölen bir kişinin transitleri duruma uydurarak ölümünü açıklayabiliriz. Ama daha hiç rastlamadım sen şu tarihte öleceksin diye bir öngörüye.. Yani işaretler olsa da ölümü haritada görmemiz zor..
01-20-2011 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(12-12-2010 01:34 AM)nazenin Yazılan:  5.ev yöneticisi satürn 8.evde olursa bu ne anlama gelir? okuduklarıma göre hain evlatlardan bahsediyor ve acı çekerek uzun bir hastalık sonucu ölüm....

haritanda 8. evde satürn göremedim hangi evin yöneticisiönemli
"satürn uzun hayat gezegeni olduğundan 8. evde uzun bir yaşam verir.8. ev 2,5,10. evlerle açı yaptığı düşünüldüğünden böyle bi açıklama yapılmıştır".hain evlat bi yerleşimle bukadar kolay açıklanabilirmi.
"satürn 8. evde kişinin son nefesini açıklar.4. 5. evde gezegen varsa bilinci açık olacaktır.bu evlerde faydalı gezegen varsa şuursuz ölüm olacaktır.yani kolay."
vedic e göre.yücel sügen.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
01-20-2011 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Ağaç sembolizmi başlıklı Devrim Dölen'in linkinden bahsediyorsun di mi? Şimdi okudum..
Şu kısım
Alıntı:Bir göksel cisim haritalarda karşıt konumu ile vardır bu duruma astrolojinin abcsi olan akslarla ve fortune-unfortune de yada vertex-antivertex ile aşinasınız. Ama bu her gök cismi için geçerli. Venüs’ünüz Aslan burcunda ise onun karanlık yanı Kova burcundadır yani kök salmanız gereken yer. Ay’ınız Oğlak burcunda ise öncelikle Yengeç’te kök salmalı idiniz. Satürn’ün önemli öğretilerinden yaşam ağacının sulandırılmamış sembolizminden birisi budur.

Karşıtlıklar farkındalıkla görece kolaydır, eğer bireyselseler, uyumlu açılar ucuzdur ama açısız veya singleton gök cisimleri zordur. Kareler bile mücadele verir o yüzden biliminsanlarında çok fazladırlar. Bir bonzai, şekli doğal olmasa bile sabrın ve mücadelenin (kare yani) zaferidir.

Ağaçlarla ilgili çok fazla detay var elbette altta yatan psikolojik açılımları da dahil, herşey gibi…

Jüpiter’in bulunduğu alan sizin meyvelerinizi vereceğiniz yerdir. Karşı burcu ise köklerinizi salacağınız yer. Satürn’ün bulunduğu burcun olduğu yer ise zaten zerrelerini öğrendiğiniz, beslendiğiniz köklerinizdir ve karşı burcu da meyvelerinizi vereceğiniz yer.

Ama şu unutulmamalı elbette. “Kalite” demek “zaman” demektir çünkü kök Kronos’dur. Kendi başına Jüpiter sönmeye mahkum bir balondur çünkü o bir Pawlonia ağacıdır. Çok kısa sürede büyür bu yüzden meşhur olmuştur ve çoğu yatırımcıyı peşinden sürüklemiştir. Ama sonradan görülmüştür ki kerestesi kalitesizdir ve neredeyse düz bir kereste çıkarmak imkansızdır. Ticari değeri bir anda sönmüştür. Ama kısa sürede büyümesi onu çardakların gözdesi yapmıştır. Kaliteli değildir ama olması sorun yaratmaz hatta olsa iyi olur.

Uzun sürede büyüyen ağaçları ise biliyoruz... Anlatmaya lüzum var mı?

Biraz anlamadım koyu alıntıladığım yerleri. Ayrıca tasavvufla nasıl bağlantı kracağımı da anlamadımutangaç Galiba yorgunum ve uykum vargülücük
01-23-2011 03:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

Astrolojide ölümü Balık burcu ve 12. ev sembolize eder. (Bazen astroloji öğrencileri tarafından 8. ev zannedilse de ölüm 8. ev değildir, 8. evin sembolü “yenilenmedir.” Bir kertenkelenin kuyruğunu kaybedip yenilenmesi gibi yaklaşımlar 8. evdir. Fakat ölüm, çözülme ve yokoluş 12. ev semboliğidir.)

Bazı ağaçlar yapraklarını dökmezler yani 8. evi yaşamazlar. Bazı ağaçlar ise yaşayabilmek için 8. eve ihtiyaç duyarlar. Ağaçların yapraklarını dökmesinin sebebi boşaltım yapmaktır. Atık maddelerinden bu yolla kurtulurlar.

8. ev Akrep yani Mars dönemini yaşayan ve öldüğü sanılan bir çok ağaç, Güneş’in diğer Mars burcu Koç’ geçişiyle birlikte canlanır ve kendi olaylarını başlatır.

ifadeleri nasıl?

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
01-24-2011 07:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

bu yazılardan çıkarımlarım, benim astrolojinin işleyişi hakkında ki fikirlerimle örtüşüyor.

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
01-24-2011 08:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

(01-24-2011 08:19 PM)Daily Yazılan:  bu yazılardan çıkarımlarım, benim astrolojinin işleyişi hakkında ki fikirlerimle örtüşüyor.

ilginç benzetmeler yapmış. onun mantığına göre baktığımızda koçla(nisanda) hayat yeniden başlıyor.
biz eylül ayında, sonbaharın geldiğini biliriz. yaprakların dökümünü hatırlarız.. oysa dikkat ettiniz mi yapraklar ekim sonu- kasım gibi dökülür. yani akrep burcunda. ama bu durum onlarda boşaltım gibidir. ağaçlar, yapraklarını dökmezse ölür. yani yaşamak için yapraklarını döküyorlar.

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
01-24-2011 08:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir