Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yavuz'un Öfkesi ve Çıban !
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: Yavuz'un Öfkesi ve Çıban !
(01-06-2011 04:02 PM)eylülmavi Yazılan:  
(01-06-2011 03:57 PM)aeon Yazılan:  
(01-06-2011 12:04 PM)eylülmavi Yazılan:  aeon, marsımla güneşim birbirini görmüyor.. sadece güneşimi düşünürsem, balıksı bi erkek; marsımı düşünürsem pluto ve teraziden dolayı sanatsal güçlü bi erkek mi?
kaderimi merak ettim gülücük

balıksıdan çok ; başak ve terazi etkileri olan;

kibar ve duygusal yönü güçlü , karizmatik erkekleri beğenirsin gibi geliyor.
hani şu duygusal komedilerde vardır ya , :D
ciddiyim .

çok maçoluk veya salt maddiyat seni itebilir.

mesela güneşi yengeç , ayı başak olan ; marsı ve/veya venüsü ,senin mars ve venüsünle üçgen açı yapan biri olabilir.idealdir.gülücük

çok teşekkürler çiçek

güzel tesbit ciddengülücük
maddiyat hiç bana göre değil.

güneş balık, marsı kova, ayı oğlakda uyabilir öyleysegülücük

ay güneş açılarına evlilik açısı deniyor.o yüzden söyledim.

mesela 7.evinde ay başağı olan bir bayan biliyorum.bir başak burcu erkeğiyle evlendi ,ayrıca yönetici merkürün satürnle açısı vardı ve kendisinden 10 yaş büyüktü adam.

böyler ay güneş açısı durumunda uyum verir.ay sahibi güneş sahibini anlar.ancak , güneş sahibi için aynı şeyi söyleyemem.
babamın günei ikizlerde , annemin ayı ikizlerde
eniştemin güneşi akrepte , teyzeminde ayı akrepteydi paylaşmak istedim.

yazdığın konumlar da çekim verebilir verygood
01-06-2011 04:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(01-06-2011 04:05 PM)aeon Yazılan:  
(01-06-2011 04:02 PM)eylülmavi Yazılan:  
(01-06-2011 03:57 PM)aeon Yazılan:  
(01-06-2011 12:04 PM)eylülmavi Yazılan:  aeon, marsımla güneşim birbirini görmüyor.. sadece güneşimi düşünürsem, balıksı bi erkek; marsımı düşünürsem pluto ve teraziden dolayı sanatsal güçlü bi erkek mi?
kaderimi merak ettim gülücük

balıksıdan çok ; başak ve terazi etkileri olan;

kibar ve duygusal yönü güçlü , karizmatik erkekleri beğenirsin gibi geliyor.
hani şu duygusal komedilerde vardır ya , :D
ciddiyim .

çok maçoluk veya salt maddiyat seni itebilir.

mesela güneşi yengeç , ayı başak olan ; marsı ve/veya venüsü ,senin mars ve venüsünle üçgen açı yapan biri olabilir.idealdir.gülücük

çok teşekkürler çiçek

güzel tesbit ciddengülücük
maddiyat hiç bana göre değil.

güneş balık, marsı kova, ayı oğlakda uyabilir öyleysegülücük

ay güneş açılarına evlilik açısı deniyor.o yüzden söyledim.

mesela 7.evinde ay başağı olan bir bayan biliyorum.bir başak burcu erkeğiyle evlendi ,ayrıca yönetici merkürün satürnle açısı vardı ve kendisinden 10 yaş büyüktü adam.

böyler ay güneş açısı durumunda uyum verir.ay sahibi güneş sahibini anlar.ancak , güneş sahibi için aynı şeyi söyleyemem.
babamın günei ikizlerde , annemin ayı ikizlerde
eniştemin güneşi akrepte , teyzeminde ayı akrepteydi paylaşmak istedim.

yazdığın konumlar da çekim verebilir verygood

teşekkürler aeonçiçek

sebebini anlayabilmiş değilim ama, ay sahibi güneş sahibini çok iyi anlıyabiliyor, güneş sahibi ay sahibini anlayamıyor..

bugün sevgili balığıma dedim ki; ''beni bir sen anladın, sende yanlış anladın'' dediği hesap şairin gülücük))

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
01-06-2011 04:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

aeon bu mesajından sonra elimdeki haritalara baktım 7 evli çiftten yalnız birinde ay güneş bağlantısı yok. ay güneş açısı olmayan çiftlerin evlenme oranı nedir acaba, bilgin var mı?

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
01-06-2011 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(01-06-2011 04:39 PM)Daily Yazılan:  aeon bu mesajından sonra elimdeki haritalara baktım 7 evli çiftten yalnız birinde ay güneş bağlantısı yok. ay güneş açısı olmayan çiftlerin evlenme oranı nedir acaba, bilgin var mı?

oranı bilemiyorum.ancak ,ay güneş açıları için evlilik açısı dendiğini biliyorum.

kişilerin birbirlerini anlamasını sağlıyor ve uyum artıyor.

mesela venüs mars uyumları ve açıalrı vardır iyi bir flört olabilir ama evlilik olmaz.
belki iyi bir flört olmaz ama mutlu bir evlilik olabilir.

bekar - mutlu - çocuksuz :D
01-06-2011 04:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(01-06-2011 04:45 PM)aeon Yazılan:  
(01-06-2011 04:39 PM)Daily Yazılan:  aeon bu mesajından sonra elimdeki haritalara baktım 7 evli çiftten yalnız birinde ay güneş bağlantısı yok. ay güneş açısı olmayan çiftlerin evlenme oranı nedir acaba, bilgin var mı?

oranı bilemiyorum.ancak ,ay güneş açıları için evlilik açısı dendiğini biliyorum.

kişilerin birbirlerini anlamasını sağlıyor ve uyum artıyor.

mesela venüs mars uyumları ve açıalrı vardır iyi bir flört olabilir ama evlilik olmaz.
belki iyi bir flört olmaz ama mutlu bir evlilik olabilir.

bekar - mutlu - çocuksuz :D

kesinlikle verygood
evliliğn zamanı değil artık. bu kurumu öldürdüler.. bekarlara tavsişyem evlenmeyin illa evlenecekseniz çocuk yapmayın... ki dönüşünüz olsun (=

ay güneş açısı çok ilginç geldi bana birbirini anlayan çiftler olması evliliğe neden değil bence elimde ki haritaların çoğunda benimki de dahil ay güneş kare ve aralarında birbirlerini tanımadan evlenenler de var.

Cemal Süreya...

RUMİ

01-06-2011 04:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

aeon bir şey daha sormak istiyorum; ay güneş arasında ki tali açılarda açıdan sayılabilir mi? 150, 135, 144 v.b.
ve güneş güneş açısı evlilikle ilişkilendiriliyor mu?

Cemal Süreya...

RUMİ

01-06-2011 05:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

dailycim aeon soruna cevap verecektir de, başka bir forumdan; ay ve güneş açıları evlilikte 1.derece önemli, uyumlu açıları anlaşma ve uyum; kare zıtlık gibi açılarıda yoğun aşk verir.. diye biliyorum.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
01-06-2011 05:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Bende bu konuyu görünce çok başka şeyler düşündüm yaa..utangaç Resmen Yavuz sinirlendiği için sinirden çıban çıkarmış gibi birşey canlandı kafamda, ne düz mantık ama..koptum.w
Yavuz Sultan Selim in bildik portresinin İran şahı şah İsmaile ait diye bir yazıyı yanılmıyorsam bundan bir kaç ay önce Aprilios bir makale olarak eklemişti, sahi o nerede kayıplara karıştı, kaçtı mı ne..acaba
Ben neye inanacağımı bilmiyorum, ancak Yavuz Sultan Selim yaşasın diye bir adak sonucu ailesi tarafından bu küpe takılmış diye duymuştum, taaa küçük yaşlarımdan beri böyle biliyorum, aslını ancak Allah bilir..gülücük
01-06-2011 06:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tarihci Çevrimdışı
Sakaryalı
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 68

(11-20-2007 05:41 AM)Yıldırım Yazılan:  osmanlı tarihinde en büyük padişah olarak kimileri Fatihi , kimileri Kanuniyi gösterebilir.. oysa Tarih bilimiyle ciddiyetle uğraşanlar - kardeşim dahil - Yavuz Sultan Selim'in 8 yıl gibi kısa sürelik hünkarlığı sırasında , çok az kişiye nasip olabilecek mücadelelerden galip gelmesinin ve ilk türk halifesi olmasının ve hazineyi tonla altın vb. değerli ganimetlerle doldurmasının onu diğerlerinden daha ayrı bir yere koyulması gerektiğini söylerler..
arkadaşlar yavuz sultan selim in wikipedi bilgileriverygood
http://tr.wikipedia.org/wiki/I._Selim

evet abimde söylemiş bende bir kaç şey yazmazsam olmaz. evet abimin dediği gibi benim en çok sevdiğim padişahtır. abim açıklamasını yapmış. ezel filminde ramiz dayı hani der yaa kardeş mesele uzun durupta iş yapmak değil, kısa zamanda çok iş yapmaktırverygood işte yavuz da bunu başarmış bir lider. şimdi yazmaya başlasam çook uzun sürer yavuz deyince akan sular durur... verygood
bu arada arkadaşlar yazılarınızda baktımda o meşhur küpeli resmin tam olarak doğruluğu yoktur. yani şah ismil olabilir deniliyor. ancak şöyle bir durumda var onu da ufak bir not yazayım. arkadaşlar yavuz özellikle kutsal toprakları alınca orada kölelere ayrılması için küpe takarlarmış. yavuz bir gün sorar neden bunların kulağında küper var diye? kölelerin belli olması için küpe takılmıştır. yavuz ise bu sözün üzerine şöyle demiştir: madem ki kölelere küpe takılıyor, bende allah ın kölesiyim o halde bende küpe takarım demiştir. özellikle sağ kulağına küpe takılırmış benim bildiğim kadarıyla. ama dediğim gibi tekrar söylüyorum yavuz un küpe takıp takmadığı ve o resimdeki kişinin gerçekten yavuz olduğu kesin değil verygood

ARTIK DEVİR DEĞİŞTİ TABİ RECEP'TE DEĞİŞTİ verygood
01-06-2011 07:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Benim en hayran olduğum padişah burçtaşım 2. abdülhamit'tir gülücük)
01-06-2011 07:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir