Değerlendir:
  • 47 Oy - 3.13 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AY OĞLAK
Yazar Mesaj
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: AY OĞLAK
Beatricé Yazılan:
Uranos Yazılan:Benim ay burcum oğlak değil ama satürn vurgusu güçlü. Olgundan kasıt yaşlı erkekler ise kesinlikle olgun erkeklerden hoşlanmıyorumgülücük) Özellikle o tip erkekler arayan bayanların ise psikolojisini irdelemek lazım diye düşünüyorum çünkü bu elektra kompleksinin maskelenmiş hali olabilir. Ben şahsen yanımda abim gibi duracak birini istemem-ok

Ben de kendisinden yaşça çok büyük biriyle beraber veya evli olan kadınlara bakınca aşk veya sevgi değil ''mantık'' evliliği diye süslenmiş maddiyat evliliği görüyorum. Çünkü arada nesil farkı var alışkanlıklar, çocukluk-gençlik çevresi, güncel gelenekler diyebileceğimiz bazı edinimler çok farklı yani bu insan birbirlerinde maddi güvence ve gençlik aşısı dışında bir şey bulabileceklerini sanmıyorum.

Bir de benim gördüğüm kadarıyla 30 yaşında kadar kadınlar kendi yaşıtlarından çok bir kaç yaş büyük mesela en en fazla 10 yaş büyük kişileri tercih edebiliyorlar burada erkeklerin o yaşlarda yaşıt olduğu kadınlara kıyasla daha sorumsuz daha az olgun olması olsa gerek.

Söylediklerine katılıyorum Beatrice. Keşke o kişiler olgunluğun yaşla doğru orantılı olmadığını anlasalar. 40 yaş üstü adamlar hatta dedem yaşındakiler, ergenlik çağına yeni girmiş gibi kadın peşinde koşuyorlar. Hatta bunun için ailelerini yıkıyorlar. Bu mu olgunluk? Gençler tersine aşka daha çok inanıyorlar.

Ama dediğin gibi böyle durumlarda hep maddiyat ön planda...hımm
08-28-2008 06:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

esraa1 Yazılan:arkadaslar neden bu kadar ön yargılı yaklastınız yası buyuk insanlar yapılan evlılıge..hersey para olsaydı ortada hıc genc kız kalmazdı artı para nereye kadar mutluluk getirir bu kadar ön yargı hos olmadı.

o arkadaşlar kedi fikirlerini söylemişler sevgili esra , katılmadığın şeyleri sende söyleyebilirsin bu konuda rahat ol lütfen.

mesela ben yaş farkı konusunda takıntılı değilimdir. venüsüm oğlak burcunda olduğudan sanırım..
yaşımdan büyük olgun bir bayanıda , yaşımdan oldukça küçük çıtır bir genç bayanıda seviyorsam eğer yaşına bakmadan birliktelik kurmayı düşünürüm.

09-05-2008 04:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

esraa1 Yazılan:yıldırım onlara fıkırlerını soyledıler dıye kızmadım sadece ön yargılı düsüncelere bozuldum yanı gercek buysa benım ayım oglakta ve bırcok tesadüf olarakta ayı oglak burcunda olan kadınların yası buyuk erkekle evlılık yaptıgına sahıt oldum.bu arada yıgenımın de venüsü oglak burcunda onunda yas takıntısı yok ama karsısındakı kadında olmasını ıstedıgı takıntılar var mesela sende de boyle bır takıntı olayı varmı acaba?

sarışın olsun esmer olsun vs.. fiziksel takıntılar yok bende.

üniversiteli olsun , kültürlü olsun vs.. eğitimle ilgili takıntılarda yok

bayan olsunda çamurdan olsun dermişim gülücük)

şaka bir yana , güvence isteği ve saygı kavramına takıntılıyım diyebilirim ki bunlar herkesin isteği olmakla birlikte oğlak potansiyeli taşıyanlar için olmazsa olmaz değerler diye düşünüyorum.

09-05-2008 05:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Bir Ay Oğlak'ın Deneyimleri
Öncelikle merhaba.. Şu ana kadar gezdiğim en güzel astroloji platformu diyebilirim buraya.. Tipik Ay Oğlak refleksi sahibi biri olarak; forumu önce inceledim ve okudum sonra üye oldum.. Malum emin olma isteği:-)

Benim de ayım Oğlak burcunda, 6. evde, Pluto ile 90 derece ve Jüpiter'le kavuşum içinde..Üstelik Jüpiter'im de Oğlakta ve Güneş'imle Satürn'üm arasında 180 derecelik açı var.. Satürn yalnız başına 11. evde konumlanmış ve haritanın kalan diğer tüm gezegenlerini karşısına almış durumda.. Bu konumundan dolayı sanırım en güçlü ama en sevimsiz gezegenim..

Ay Oğlak'la ilgili yukarıdaki bütün yazılanları okudum, bazıları bana uyuyor. Örneğin; içine kapanık olmak, duygularını ifade edememek, içindeki gerçek duyguları saklamak, bastırmak, hayal kırıklıkları yaşamak, otomatik savunma mekanizmasına sahip olmak, uzun saatler çalışmaktan bıkmamak, hayat çok üzerime geldiğinde kendimi işe güce vermek, zorluklar karşısında dirayetli olmak, arkadaşlarına bağlı olmak, güvence ihtiyacında olmak, diş ve sindirim sistemi problemleri çokça yaşamak vs...

Ama bazı özellikleri ise neredeyse bana hiç uymuyor. Örneğin; bir işi sonuna kadar götürmekte zorlanırım, çok sabırlı biri değilim, özgürlüğüme aşırı düşkünüm, paragöz değilim, eğlenmeyi çok seviyorum, bir işin sonunu getirememe beceriksizliğim yüzünden iş-güç hayatım da çok tepetaklak geçmiştir.. Yanısıra çocuk ve genç yaşlarımda çok ders çalıştım ama üniversite yıllarımda doğru dürüst derslere bile girmezdim, 4 yıllık okulu 8 yılda bitirdim.. Bu kadar çok Oğlak ve Satürn etkisinde olmama rağmen; iş hayatında sorumluluk duygusu zayıf, disipline olamayan, dağınık, parayla uğraşmayı hiç sevmeyen, aykırı ve farklı biriyim.. Bir işten ya da bir yerden sıkıldığımda hiç düşünmeden orayı terk ederim ve sonuçlarına da katlanırım. Etrafımdaki insanlara baktığımda kendimi çoğu zaman başka bir gezegenden gelmiş gibi hissederim. Uzun süre sabit birşeyle meşgul olamayan, istikrarsız, tahammül edemeyen sabırsız, maceracı-gezgin, bağımsızlığına düşkün ve ehl-i keyf yanım da Ay Oğlak'a hiç uymuyor. Ay Oğlak'lar gibi ketum da değilim, çok derinde sakladığım, bastırdığım şeyler ve özel ruh hallerim dışında aklımdan geçeni hemen ve olduğu gibi söylerim, hatta bu nedenle başım çok derde girer.. İş yaşantısında hiç otoriter değilim, ayrıca otoriteyi, hiyerarşiyi, sıkı kuralları, çok ciddi ortamları sevmem, daralırım.. Bunlar da Satürn'e hiç uymayan özellikler..

Had safhada ayrıntıcı, kontrollü ve kontrolcüyüm, hatta bunu etrafımdakilere pek sezdirmeden yaparım; ama bu da sanırım daha çok Mars, Venüs ve Merkür'ümün Akrep'te olmasından kaynaklanıyor. Öte yandan Akrep'teki Mars'ımın bütün cesaretine rağmen çocukluktan son yıllara kadar hep adını koyamadığım mantıksız bilinçaltı korkularla boğuşmam ve cesaretimi fazla sergileyememem sanırım Ay Oğlak ve Satürn'ün haritadaki güçlü etkisinden kaynaklanıyor.. Fakat yukarıdaki metinlerde Ay Oğlak'ın korku ile ilişkisinden hiç bahsedilmemiş..

Biraz hızlı bir giriş yaptım, kusura bakmayın.. Naçizane deneyimlerimi paylaşmak istedim.. Sevgiler, saygılar..

"Aklınız size hakikati göstermemişse, inancınız sizi koruyamaz"
HARİTAM:
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=76&y=17
09-11-2008 12:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Bir Ay Oğlak'ın Deneyimleri
Zembul Yazılan:Öncelikle merhaba.. Şu ana kadar gezdiğim en güzel astroloji platformu diyebilirim buraya.. Tipik Ay Oğlak refleksi sahibi biri olarak; forumu önce inceledim ve okudum sonra üye oldum.. Malum emin olma isteği:-)

Ama bazı özellikleri ise neredeyse bana hiç uymuyor. Örneğin; bir işi sonuna kadar götürmekte zorlanırım, çok sabırlı biri değilim, özgürlüğüme aşırı düşkünüm, paragöz değilim, eğlenmeyi çok seviyorum, bir işin sonunu getirememe beceriksizliğim yüzünden iş-güç hayatım da çok tepetaklak geçmiştir.. Yanısıra çocuk ve genç yaşlarımda çok ders çalıştım ama üniversite yıllarımda doğru dürüst derslere bile girmezdim, 4 yıllık okulu 8 yılda bitirdim.. Bu kadar çok Oğlak ve Satürn etkisinde olmama rağmen; iş hayatında sorumluluk duygusu zayıf, disipline olamayan, dağınık, parayla uğraşmayı hiç sevmeyen, aykırı ve farklı biriyim.. Bir işten ya da bir yerden sıkıldığımda hiç düşünmeden orayı terk ederim ve sonuçlarına da katlanırım. Etrafımdaki insanlara baktığımda kendimi çoğu zaman başka bir gezegenden gelmiş gibi hissederim. Uzun süre sabit birşeyle meşgul olamayan, istikrarsız, tahammül edemeyen sabırsız, maceracı-gezgin, bağımsızlığına düşkün ve ehl-i keyf yanım da Ay Oğlak'a hiç uymuyor. Ay Oğlak'lar gibi ketum da değilim, çok derinde sakladığım, bastırdığım şeyler ve özel ruh hallerim dışında aklımdan geçeni hemen ve olduğu gibi söylerim, hatta bu nedenle başım çok derde girer.. İş yaşantısında hiç otoriter değilim, ayrıca otoriteyi, hiyerarşiyi, sıkı kuralları, çok ciddi ortamları sevmem, daralırım.. Bunlar da Satürn'e hiç uymayan özellikler..

Had safhada ayrıntıcı, kontrollü ve kontrolcüyüm, hatta bunu etrafımdakilere pek sezdirmeden yaparım; ama bu da sanırım daha çok Mars, Venüs ve Merkür'ümün Akrep'te olmasından kaynaklanıyor. Öte yandan Akrep'teki Mars'ımın bütün cesaretine rağmen çocukluktan son yıllara kadar hep adını koyamadığım mantıksız bilinçaltı korkularla boğuşmam ve cesaretimi fazla sergileyememem sanırım Ay Oğlak ve Satürn'ün haritadaki güçlü etkisinden kaynaklanıyor.. Fakat yukarıdaki metinlerde Ay Oğlak'ın korku ile ilişkisinden hiç bahsedilmemiş..

Biraz hızlı bir giriş yaptım, kusura bakmayın.. Naçizane deneyimlerimi paylaşmak istedim.. Sevgiler, saygılar..

Aramıza hoşgeldiniz, yazınızı zevkle okudum. Bende Oğlak burcu olarak sizi anlayabiliyorum diyorum aynı zamanda 3 gezegenim ve MC de oğlak burcunda. Özellikle forumu inceleyip emin olma isteğiniz yeni girdiğim ortamlarda benimde yaptığım birşey. Forumumuz için söylediklerinize teşekkür ederim öncelikle. Doğum bilgilerinizi profiinizde gördüm fakat doğum saatinizide verirseniz foruma ekleriz haritanızı ( İsterseniz).

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-11-2008 12:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Beyhan ve Yezda, sıcak karşılamanız için teşekkür ederim.. Hoşbulduk..

Beyhan'a;
Üç gezegen ve MÇ Oğlak'ta olduğuna göre, sen de dünyaya Zodyak'ın en tepesinden bakan bir Satürnzadesin:-) Diğer gezegenleri bilmem ama MÇ için Oğlak çok iyi bir konumdur, iş hayatında yıldızın parlak olmalı..

Bu arada doğum saatim akşam 19:20 civarları.. Yükselenim Aslan çıkıyor,ancak ben Yükselen konusunda İkizler ile Aslan arasında gel git yaşıyorum çünkü ikisinden de özellikler taşıyorum.. Neyse yükselen, bu başlığın konusu değil, uygun bir başlık bulursam yükselen bahsini de açmak isterim.. Sevgiler..

HARİTAM:
09-11-2008 03:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Zembul Yazılan:Beyhan ve Yezda, sıcak karşılamanız için teşekkür ederim.. Hoşbulduk..

Beyhan'a;
Üç gezegen ve MÇ Oğlak'ta olduğuna göre, sen de dünyaya Zodyak'ın en tepesinden bakan bir Satürnzadesin:-) Diğer gezegenleri bilmem ama MÇ için Oğlak çok iyi bir konumdur, iş hayatında yıldızın parlak olmalı..

Malesef... Satürn hedeflerime ulaşmamda bana kısıtlamalar getiriyor, sanırım uzun vadede olumlu sonuçlar alacağım. Eğitim hayatım açısından ciddi gecikmeler sözkonusu, henüz iş hayatına atılamadım ama dediğiniz gibi umuyorum özellikle kariyerim için istediklerimi yapabilirim.

Ben doğum saatinizi 19:20 olarak alıyorum. Haritanızı birazdan eklerim.
Yükselen burçlara ait konu başlıklarımız mevcut, yorumlarınızı zevkle okuruz.

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
09-11-2008 03:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Satürnzadeler
Beyhan Yazılan:Malesef... Satürn hedeflerime ulaşmamda bana kısıtlamalar getiriyor, sanırım uzun vadede olumlu sonuçlar alacağım. Eğitim hayatım açısından ciddi gecikmeler sözkonusu, henüz iş hayatına atılamadım ama dediğiniz gibi umuyorum özellikle kariyerim için istediklerimi yapabilirim.

Ben doğum saatinizi 19:20 olarak alıyorum. Haritanızı birazdan eklerim.
Yükselen burçlara ait konu başlıklarımız mevcut, yorumlarınızı zevkle okuruz.

Ehh Satürn çocuğu olmanın zorluklarını biliyorum, daha doğrusu biz öğrenmeyi kabul etmesek de o kafamıza vura vura bize öğretiyor; engeller, kısıtlamalar, acı deneyimler, zorluklar, sınırlamalar, sınamalar, testler, ödevler vs arasında insanın kendi kıvamını bulmaya pek vakti kalmıyor:-) Ben Satürn'den artık korkmuyorum Beyhan; bir yerden sonra insan alışıyor, daha doğrusu başetmeyi öğreniyor.. Hayatın en iyi öğrencileri de belki Satürnzadelerdir.. Güllük gülistanlık bir harita sahibi olmak da sıkıcı olurdu hani.. İnsanın kendi deneyimlerinin külleri arasında pişip, korkularına hükmetmeyi öğrenmesi daha güçlü ve sağlam ayağa kalkmasını sağlıyor.. Öğretmenimize çok şey borçluyuz..

Not:
Haritayı nereye ekliyorsun.. Ben Kontrol Paneli'ne baktım, öyle bir yer göremedim.. Teşekkür ederim..

HARİTAM:
09-11-2008 04:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Bir Ay Oğlak'ın Deneyimleri
Zembul Yazılan:Öncelikle merhaba.. Şu ana kadar gezdiğim en güzel astroloji platformu diyebilirim buraya.. Tipik Ay Oğlak refleksi sahibi biri olarak; forumu önce inceledim ve okudum sonra üye oldum.. Malum emin olma isteği:-)

Benim de ayım Oğlak burcunda, 6. evde, Pluto ile 90 derece ve Jüpiter'le kavuşum içinde..Üstelik Jüpiter'im de Oğlakta ve Güneş'imle Satürn'üm arasında 180 derecelik açı var.. Satürn yalnız başına 11. evde konumlanmış ve haritanın kalan diğer tüm gezegenlerini karşısına almış durumda.. Bu konumundan dolayı sanırım en güçlü ama en sevimsiz gezegenim..

Ay Oğlak'la ilgili yukarıdaki bütün yazılanları okudum, bazıları bana uyuyor. Örneğin; içine kapanık olmak, duygularını ifade edememek, içindeki gerçek duyguları saklamak, bastırmak, hayal kırıklıkları yaşamak, otomatik savunma mekanizmasına sahip olmak, uzun saatler çalışmaktan bıkmamak, hayat çok üzerime geldiğinde kendimi işe güce vermek, zorluklar karşısında dirayetli olmak, arkadaşlarına bağlı olmak, güvence ihtiyacında olmak, diş ve sindirim sistemi problemleri çokça yaşamak vs...

aramıza hoşgeldin zembul , güzel düşüncelerin için sağolasın ;)
güzelde bir başlangıç yapmışsın , bir ay oğlakı olarak sana uymadığını düşündüğün özelliklerini ve astrolojik sebeplerini ilerleyen günlerde irdeleriz istersen ok
güzel paylaşımlar

09-11-2008 07:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: AY OĞLAK
sundancer Yazılan:bende güneş oglagım ve saturunum cok güçlü konumda ama hiç çalıskan degilim.bu durum haritamın nesinden kaynaklanıyor olabilir acaba??

sen bir venüs vip'sin sundancer gülücük

MC terazi + yöneticisi Venüs 2.evde güçlü (rahatına düşkün) + Güneş-Venüs kavuşumu + Marsta dahil Terazi burcunda stelyum + Ay düğümlerine tam bir 90 derece kare yapan (gücü hasar alan) Satürn + GAD (zayıf halka) oğlak burcunda... daha sayayım mı gülücük

10-11-2008 10:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay Oğlak Burcunda: Deniz Keçisi Feslegen 0 2,790 05-14-2019 03:59 PM
Son Mesaj: Feslegen

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir