Değerlendir:
  • 47 Oy - 3.13 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

AY OĞLAK
Yazar Mesaj
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 1

RE: AY OĞLAK
Yukarıdakilere bişey ekleyemeyeceğim belki ama bir gözlemimi belirtmek isterim. Eğer haritanın geri kalanı destekliyorsa Ay'ın Oğlak'ta olması iş yaşamında başarı için güzel bir potansiyel veriyor. Duyguları ne olursa olsun sorumluluklarını yerine getirip iş yaşamında yükselmeye çalışıyorlar. (Pek tabii ki Neptün'ün bu azmi kırıcı ve zayıflatıcı sert açıları yoksa)
08-06-2009 01:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Ay - oğlakta yı irdelerken bakıyorum da hic kimse evleri dikkate almamış...
ay oglakta 1. evde cok değişiktir, 4. evde cok değişiktir...
ay bilincaltını sembolize ediyor...anneyi sembolize etmesi de ordan geliyor...evler ise konuları belirliyor, yani ay hangi evdeyse , kişi o evin konusuyla ilgili bilgileri, bilincaltının en ust katmanında , şuuruna en yakın yerde durdugu için, biliyor. nasıl biliyor, tabii ki oğlak kostumu giymiş olarak biliyor...oglak kostümü maddeseldir ay ise maddeyle ilgilenmez, sorun zaten burda ...ama kendisini yine de gostermek zorunda.
2. ev maddeye sahip olma anlayısımızı, dolayısıyla para finans anlayışımızı sembolize eder. 2.ev örnegin oğlak ise ve ay da ordaysa nasıl yorumlayacağız bunu?
Kişi, finans,madde,benim sahip olduklarımı... içgüdüsel olarak bilir.Maddeye , paraya nasıl sahip olacak? Oğlak burcunun özelliklerinden yapılmış bir kostüm giyecek. o halde; para kazanmak için sabırlıdır,hırslıdır,iradesini va zamanını iyi kullanır.Sonuna kadar mücadele eder.Yani iyi para kazanır ama kolay harcamaz,tutumludur.İyi spekülatör olur Çünkü yatırımı zamanında yapar.Ay – Jupiter veya Ay – Venüs trini varsa iyi para harcar.... gibi yorumlayabiliriz...

baska bir örnek: ay 4. evde en kuvvetli oldugu yerdedir, değil mi? ama 4. ev oglak ise işler değişiyor...
Soy ağacını bilir.Ay kendi evinde ama kostümü uymuyor,çünkü Oğlak maddeseldir. Çok rahatsızdır burda .
Evi,yuvası çok önemlidir onun için.(Annesi yuvasını yapar. gülücük) )
Yuva için hırs yapar.
Bilinçaltında yuvayla ilgili gelenek ve görenekler önemli yer tutar.Gelenekçi bir annenin hırsıyla yetişmiş tutucu bir kişi olabilir.”Biz böyle gördük,…zor koşullardan geldik..”, der annesi hep….
Ama kişi şayet bu konumdaki ay ını tam zıttında duran zirve kariyer evi dedigimiz 10 ev e yansıtabilirse kendisini daha iyi hisseder...
ayrıca ayın aldıgı açılar da cok önemlidir...

Kişilere yaklaşırken ay ı oglak ta oldugu için :
soğuktur, bencildir,
güven problemi olur,
otoriterdir,
yaşca buyuklerle avlenirler bunlar,
duygularını gösteremezler...
gibi sıfatlar okudum gecmiş sayfalarda.....astrolojide bu cesit kategorize etmek yoktur... o kadar fazla çeşitler var ki... hicbir bilgisayar ya da kitap bunları kategorize edemez, karikatürize eder ama....
bu arada benim ayım da oglak da mesela ama bende bu yukarda yazılan sifatların hiç biri yok...duygularımı cok rahat gösteririm mesela...bencil hic degilim, guven problemim hic olmadi....otoriter filan da degilim...ama disiplin , zamanı programlayabilme, matematik bilgisi, sistemli çalışma...burcum da oglak olunca ay da ordaysa, haliyle oluyor bunlar...
sevgiyle kalın...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-12-2009 12:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

ay oglak da ve 6. evde:
Ay neyi biliyor, bulundugu evin konularını.
6. evin konuları nelerdir?
sağlık, iş ve sistem evi...
ay bu sahnede oyuncu ve kendini oglak kostümü ile gösterecek...
oğlak kostumu nasıldır?
saturn etkisinde yani disiplinli, sorumluluk duygusu hat safhada, zamanını iyi kullanır, tedbirlidir, metanet duygusu vardır ve ögreticidir, mathematik bilgisi vardır...v.s.

böyle bir elbiseyle bu sahnede nasıl kendisini gösterecek, neler yapacak? kişiye katma degeri ne olur?

Sorumluluk duyar. İşinde ve sağlığı ile ilgili kendisini sorumlu hisseder....Bu yuzden sistem kurmasını bilir,işinde disiplinli olur.Çok düzenli ve çalışkan olur.Mutlaka işinde başarmak zorundadır (zirveye cıkacak ya...)
Kişide toprak bilgisi de en ust katmandadır. ormanlar, çiçekler, alternatif şifa yöntemleri, gıda teknolojsi, dogal beslenme, baharatlar...
ögretmen olma potansiyeli de verir. nasıl yardım edecegini cok iyi bilir. ekip çalışmasında yer alır...

tabii bu yorumlar ay oglakta ve 6. ev icin gecerli olan saf ve yalın analizlerdir...yukardaki sentezleme sonucunda cıkarttığım...
ancak harita butunu, her zaman soylerim, cok önemlidir...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-12-2009 04:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marvolo Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

ay oğlağın, içimde hissettiğim en belirgin özelliği duygularımı kontrol edebilmek..ve hoşumada gidiyor bu bazen kendimi kaya gibi hissediyorum..
içim paramparça olsa dahi dışımda gülebiliyorum, maskem sağlam..gülücük

duyguları göstermek zayıflık, duygu sömürüsü yapmak acizliktir...

http://img41.imageshack.us/img41/8990/as...aran71.gif
06-06-2010 12:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(06-06-2010 12:00 AM)marvolo Yazılan:  ay oğlağın, içimde hissettiğim en belirgin özelliği duygularımı kontrol edebilmek..ve hoşumada gidiyor bu bazen kendimi kaya gibi hissediyorum..
içim paramparça olsa dahi dışımda gülebiliyorum, maskem sağlam..gülücük

Arkadaşım bunun sebebi sadece ay oğlak değil bunu açıklayabilecek çok açın var ..

Ay güneş karen....

Duyguları asla kendine dahi söylemeye gerek duymazsın...

Yükselen aslansın ...Burnun yere düşse eğilip almazsın ....

Duygularını kelimelere dökemezsin merkür ay karen :(

Ama ayın jüpiter ile 120 yapmış ve ...

Yine venüsün balık burcunda...

Bu iki venüse bedel ..

O yüzden kendine daha ılımlı olabilirsin...

Hayata bir kez geliyoruz...

Alim olsakta zalim olsakta...

Huzur dolu bir hayat temenlisiyle..

Sevgiler....
06-12-2010 02:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Ay oğlak burcu sebebiyle duygularımı göstermede cidden zorluk yaşarım. Nasıl diyeyim hani çok çok samimi olmadıkça canımlı cicimli tarz konuşmalar yapamam samimi olduğum arkadaşlarımla bile aramda gene de bir mesafe vardır. Çocukluğumda ağırdım yeni yeni nasıl diyeyim serbest davranmaya başladım yavaş yavaş o aşırı ciddi mesafeli tavrımdan uzaklaşıyorum. Kuralcıyımdır annemden hep duyarım ammada kuralcısın sözünü. Asıl burcum başak ay burcu oğlak toprak özelliklerini yoğun hissediyorum. Ama haritamda ağırlık hangi element tam bilmiyorum stelyo terazi filan da var.
06-30-2010 03:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

AY OĞLAK
(06-30-2010 03:41 PM)Messa Yazılan:  Asıl burcum başak ay burcu oğlak toprak özelliklerini yoğun hissediyorum. Ama haritamda ağırlık hangi element tam bilmiyorum stelyo terazi filan da var.
Element dağılımında, bence, Toprak kadar Su belirginliği de söz konusu. Toprak elementinde pratiklik, somut değerler için çalışmadan gelen maddecilik, temkinlilikten gelen bi´spontanlık eksikliği vardır. Su elementi ise; duygu dünyasına ait konularla, dolayısıyla içsel (yüzü subjektifliğe dönük) bilgi ile ilişkilendirilendir. Terazi vurgusundan çok; 4. ev fonksiyonlarının dairlikleri (ev, aile, çocukluk, bilinçaltı vs.) yaşamınızda söz sahibi olabilir. Özellikle bu başlıklar altında bilinmezleriniz, nüfuz etme, diğer anlamıyla; yüksek dozda güç sahibi olma isteğiniz, köklü (transformatik) değişiklikleriniz söz konusu edilebilir. Natalınızı, Whole Sign sistemine göre yorumlandırmaya çalıştığımı not olarak düşeyim.

06-30-2010 06:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

AY OĞLAK
(06-30-2010 06:27 PM)Messa Yazılan:  yüksek dozda güç sahibi olma derken ne konuda oluyor.
Tekrar´a düşüreyim: 4. ev konuları...yani; ev, aile, çocukluk dönemi, kimi kaynaklara göre kişisel altyapı ya da etnik kökenler vs.

06-30-2010 06:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutonik Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

ay burcu; insanları tabi yükselen burcu gibi fiziksel özellikleriyle tanımlamaz lakin gözlemlediğim bir şey varsa o da ay burcu oğlak olanların gözlerinde tuhaf donuk bir ifadenin olması;böyle ürkek ve de hislerini gizlemeye çalışır bir ifadeyle birlikte tedirgin olduklarıdır...dolayısıyla bazen gözler kalbin aynası olamayabiliyorgülücük)ben de dahilgülücük

[Resim: astro2gw02plutonikhp448.th.gif]

Kimi aradığını yitirir aradıkça,
Kimi de arayandır;aranan onu bulur...Ö.Asaf
07-17-2010 12:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kara_kedi Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Ay'ımın Yay'ın son derecesinde olduğu ve doğduğum saatler içinde burç değiştirdiğini anladıktan sonra iç dünyamda Oğlak özelliğinin ağır bastığını anladım.Özellikle son ayrıntılı yorum bana uyuyor, Güneş'i zıt burcu yengeç te olan biri (ben gibi) zorlayıcı bir durum. Düşündüklerinizle,yansıttıklarınızın taban tabana zıt olması gibi...Bunu karşınızdaki anlamaz,anlayamaz.Siz buna izin vermezsiniz.İpler sizin elinizde,herşeyi kontrol altında tutarken sanki hayat bir tarafınızdan akıp gidiyor ve siz sadece seyretmekle yetiniyormuşsunuz gibi.
12-13-2010 04:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay Oğlak Burcunda: Deniz Keçisi Feslegen 0 2,790 05-14-2019 03:59 PM
Son Mesaj: Feslegen

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir