Değerlendir:
  • 22 Oy - 3.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Cvp: hafızanın doğum haritasında incelenmesi
Soleil Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
emel Yazılan:
Soleil Yazılan:Emel'in durumu, ayinin ve merkurunun hicbir gezegenle kare ya da zit gorunumde acilar almamis olmasi muhtemel olabilir mi?

Evet benim durumum ayımın ve merkürümün hiçbir gezegenle kare ya da zıt açılar almamış olması ile ilgili olabilir mi?:)kimse cevap vermemiş:)uzun zamandır işler nedeni ile uzakta kaldım,şimdi anca konuları toparlamaya çalışıyorum kaldığım yerden devam etmeye çalışıyorumgülücük

ben jüpiter ve neptünün kuvvetli oluşuna bağlayabilirim bu durumu. jüpiterin parlak zekası , neptünün yüksek sezgileri vardır lâkin her ikisinin olumsuz sayılabilecek özelliklerinden biri ''dikkatsizlik ve dalgınlıktır'' diyebiliriz. mesela benimde jüpiter ve neptün kuvvetlidir ve oldukça güçlü hafizaya sahip olmama rağmen dikkatsizlik ve dalgınlık sonucu pek çok şeyi gözden kaçırabiliyorum ve hatırlamakta zorluk yaşayabiliyorum diyebilirim.

Yildirim, benim 1. evimde neptun var gülücük) Dalgin degilim ama biraz dikkat eksikligim var. Yukselen yay zaten gülücük)
Emel'in bu durumu yalniz bundan farkli gibi geldi bana, en azindan ayini incelemek isterdim, hatta inceleyim gülücük Bilincaltina nasil bu kadar itebilmis ve disariya cikaramamis cok merak ettim, ay 12. evdeyse cocukluk yillarinda bir problem yasamis olmasi da mumkun, en iyisi haritasina bakmak, ama bana yardim edin lutfen ben tek basima altindan kalkamam o kadar bilmiyorum.

tamam Soleil ; ben bildiklerimle emel'de müsait olursa kritikleriyle sana yardımcı olalım AY inceleme konusunda.
bu arada çok mantıklı bir yerden yaklaştın konuya bunu söyleyim -ok

08-02-2008 11:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mislina Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: hafızanın doğum haritasında incelenmesi
Mavi Yazılan:Romantica sana özendim
ben de hiçbişeyi unutmuyorum, bu yüzden yalan söyleyen insana tahammülüm yok o kadar net hatırlarım ki olayları söylenenleri ya da bilgileri karşımdaki ısrar edince marsım boğadan bile devreye girergülücük)
görüntülü hafızam da baskın, ama önemsemediğim anlatımları hiç hatırlamam dinlememişimdir bilinçli bir şekilde bi de kodlar hafızam sanki ders çalışıyormuş gibi bi gün biri soracak da ben cvplıcam sanıyo sanırım ona göre istifleme yapıyo ve bu beni çok yoruyo devamlı kesin bilgiye ulaşmak adına pür dikkat bi hafız, aptala da yatamıyom amiyane tabirle çünkü net hatırlıyom yalan olacak:pbesbelli
zor dostum zoor teknoloj, ilerledi de en azından nette okuduklarımı kaydediyom, numaraları aklıma yazmıyom biliyorum ki cep telleri pc ler bu işi ii yapıyo yani güven verdi bana yoksa ezbere devamdı hanigülücük)

"ne aklımdan oldum ne delirdim..." diyo şair bu söz niyeyse hoşuma gider bazen unutmak lazım herşeyi

bende de durum aynı hiç bişeyi unutmuyorum ay merkür 12 evde iyi bi yerde değiller ama hiç bişeyi gördüğümü asla unutmam unutsam bile düşüne düşüne bulurum geçen otobüste birini gördüm 1 sene önce bi kere görmüştüm hemenhatırladım tel numaralarını asla unutmam bi aracın plakasını asla unutmam görsem sonra hatırlarım başka yerde görsem bile ama şimdi beyni fazla doldurmuşum yeni tel numaramı öğrenemedim 2 ay oldu belkide önemsemedğim için

●•۰Yıldızlarım•●
08-04-2008 01:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Musti Yazılan:Benim de hafızam baya iyi haritadaki hangi durumdan olabilir.Özellikle geçmişte olan çok ince detayları hatırlayabiliyorum.İnsanlar buna çok şaşırıyorlar.

akrep , başak ve yengeç potansiyeli taşıyan insanlarda kuvvetli hafıza olduğunu söyleyebiliriz.
musti senin yükselen burcun akrep + ay burcun başak + uçurtmanın kilit noktası yengeç burcunda -ok

08-04-2008 09:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
LUNA Çevrimdışı
Üye
**

Evet sana katılıyorum Kova.Benim de hafızam kuvvetlidir. Kuvvetliydi desem daha iyi.Bugünlerde hatırlama sorunu yaşıyorum. Bu biraz da şundan kaynaklanıyor: küçüklüğümüzden beri bilgiler beynimize gerek istem dışı gerek biz öğrenmeyi seçerek geliyor. Sürekli veri girişi ancak veri çıkışı yok Yani öğrendiklerimizi başka bir kanala aktaramadığımızdan dolayı doğal olarak yeni bilgilerin bazıları siliniyor. Eski bilgiler kalıyor tabii.
Gerçi ben eskileri de hatırlamamaya başladım.Böyle giderse beynim boşalacak tamamengülücük)
kova Yazılan:biraz beyninleri rahat birakmak gerekiyor fazla dikkatli olunca cok sey hatırlarsın ve bu da ilerde atırlama sorunları yaratabiliri
bu yüzden herşeyi kafamıza takmayalalım gerçi ben böyle konuşuyorumda ben herşeyden daha çok takıntılıyım ama yinede gayret gösterelim nede olsa bi tane kafamız var degişmek olmuyor

BİRŞEY BİLİYORUM; O DA HİÇBİRŞEY BİLMEDİĞİMDİR.

SOCRATES
08-04-2008 10:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

emel Yazılan:Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar merhaba demeye geldim. Bu yaz öyle yoğun bir tempo ile çalışıyorum ki sonum ne olacak merak ediyorum. Sürekli şehir dışına çıkmak zorunda kalmam sebebiyle sık sık uzak kalıyorum forumdan ve döndüğümde takipim çok güç oluyor. şimdi ben yine forumdan uzak oluğum zamanda unutmadığım ve gelince hemen takip edicem dediğim konudan başlıyorum ve özellikle yıldırım ve lunaya sesleniyorumgülücük beraber inceliceğimiz konular için buradayım ve istediğiniz zaman başlayalım ben tekrar seyahate çıkmazsamgülücük

yoğun çalışmaların konusunda kolaylıklar dilerim emel. müsait olduğumuz bir zamanda yardımcı olmaya çalışacağım ok ;)

08-18-2008 12:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Hades Yazılan:Benimde küçüklüğüme dair bir çok şey var aklımda. Hatta küçükken başka bir dünyada yaşıyormuşum gibi geliyor bana. Annemi Babamı 2-3 Yaşındaki anılarımı hatırlıyorm. Baya bi yaramazdım ve sürekli huzursuzluk çıkartırdım.Düz duvara tırmanırdım yani o derece. 12. evimdeki ay dan olsa gerek dünya bana sihirli bir yer gibi geliyordu ,herşey sanki eğlence içindi ve aynı zamanda bir okadarda gizemliydi.
Karanlıktan çok korkardım ve birsürü korkunç şey görürdüm ama hepsi hayalgücümün ürünü olduğu için onlardan korkmazdım ta o yaşta hayal gücümün ne kadar olduğunu kavramıştım.
Benim küçüklüğümden beri bi problemim var oda yaşıtlarımla anlaşamamam. Bazı yaşıtlarımla çok iyi anlaşırım ama genelde benden büyüklerle ilişki kurarım. Küçükkende büyüklerle oturup sohbet ederdim diğer çocukların yaptıkları çok sıkıcı gelirdi.
Ay-pluto kavuşumumun çok sıkıntısını çekmedim yada bunu hafifleten başka bi etki var bilemiyorum. Yannız babamdan çok karkardım onu iyi hatırlıyorum nedense. Ama artık takmıyorum. 3 yaşında fln ken bir keresinde bademciklerim ve boğazım çok kötü ağrımıştı onu hatırlıyorum ve sürekli ağrıyo diye bademciklerimi almışlardı. Nede olsa 6. ev boğa(venüs) Ayıma kare yapıyor bademciklerimi aldırmamı buna bağlıyorum.

Yanı çoğu şeyi hatırlıyorum.

güçlü başak vurgusu görüyoruz sende Hades ve başak burcunun oldukça kuvvetli bir hafızası vardır diyebiliriz.
daha çocukluktan itibaren detaylara dikkat etmeyi öğrenmişindir ve bu detayları ileriki yaşlarda hatırlaman mümkündür ve de mantıklıdır.

bence yengeç ve akrep burçlarının güçlü hafızaları olaylara DUYGUSAL BAĞLANTILAR kurmalarıdır oysa başak burcunun güçlü hafızasının kaynağı DETAYLARA OLAN DİKKATİ VE DOĞAL ZEKASIDIR..

08-18-2008 04:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
esraa1
Kayıtsız

benimde hafızam cok ıyıdır burcum akrep ama ben bunu 12.evimdekı yaydakı merkurume baglıyorum ayrıca yıldırım kız kardesım yengec burcu ama hafızası hıc bır zaman ıyı olmadı.
10-05-2008 10:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

sevgili galaxia 3 yaşında geçirdiği bir ramazan gününü bile hatırlarken kendi hafızam konusunda pek iç açıcı bir durumda değilim 7 yaşımdan öncesi hatırlamıyorum bile kaldıki 7 yaşından sonraki dönemlerimde çok net değil kafamda

aslında asc'm başak yöneticisi merkür asc ile açı yaparak çifte vurgu yapmış(başakların hafızası keskin denmekte) ders konularında hafızam kuvvetli ama işte gelin görünki kendi çocukluğumla ilgili çok da net şeyler hatırlamıyorum:(
bu da sanırım güneş-neptün karemden meydana geliyor
05-20-2009 09:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
açelya Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Cvp: hafızanın doğum haritasında incelenmesi
bu konu başlaığını açan arkadaşıma bende teşekkür etmek isterim..
Hafızamın güçlü olduğunu biliyordum ama buna kaynak sağlayan etkiyi bilmiyordum merkür ay 120'lik açısıymış..

2 yaşında kardeşimin dünyaya gelmesiyle birkaç gün annemden ayrı kalmanın etkisiyle olsa gerek hastanenin pencerisinden bana el salladığını ve yakınlarımla taksiye binip gittiğimizi bugün gibi hatırlarım..o zaman o kadar çok özlemeişim ki beni baya etkilediğini şuan bile hissedebiliyorum..

etkilendiğim ve etkilenmediğim anılar beynim bir köşesinde saklı olan niceleriyle dolu..herşeyi de hatırlmak ne kadar iyi bilemem ama bazıları gereksiz gibi..

05-20-2009 10:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ibd18 Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

yengeç ve akrep etkimin hafızamın inanılmaz güçlü kıldığına inanıyorum...kolay kolay unutmam çoğu şeyi... ama bazen neptün dalgınlıklara yol açabiliyor gündelik olaylarda...

I Always Ready For Battle!!!

http://img266.imageshack.us/i/astrow2gw0...97305.gif/
12-12-2009 05:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Rektifikasyon (Doğum Saati belirleme) Nasıl Yapılır? Dinoo 221 378,730 09-05-2019 04:26 AM
Son Mesaj: say24
  Dogum haritami okurmusunuz? Zulya 0 2,275 06-09-2019 04:01 AM
Son Mesaj: Zulya
  Yardimmmmm!Doğum haritama yardimci olur musunuz? duyguseli4108 0 2,415 05-01-2019 11:22 PM
Son Mesaj: duyguseli4108
  Doğum haritası analiz Berenbuldum1 15 4,594 07-09-2018 04:08 PM
Son Mesaj: justicee
  Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak astrosohbet 155 214,327 03-15-2018 10:34 PM
Son Mesaj: Libra
  Doğum haritası analizi ve ilişki analizi shinigami 12 21,216 09-27-2017 12:46 AM
Son Mesaj: shinigami
  Doğum Haritasının Îşaret Levhaları ( Göstergeler ) astrosohbet 29 47,210 05-11-2016 03:59 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Çağan'ın Doğum Haritası nisan15 5 10,533 11-18-2012 12:53 AM
Son Mesaj: SeRDaL

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir