Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.79 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

12.evi irdeliyoruz..
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

RE: 12.evi irdeliyoruz..
Alıntı: bana göre ruhsalligin dolayisiyla dini ahlak duygumuzun evidir.

ahlak ve din 12.evin değil , 9.evin konusudur . verygood
03-29-2012 01:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
simya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Güneş babayı anne Ay'ı temsil eder die biliyorum oysaki Benim Güneşim 8. evimde annemi üniversittedeyken kaybettim acaba Şimdi oğlumun Ay'ı 12. evinde ölüm Allah'ın emri de korkunç, silik bir anne mi olucam die kafayı yemek üzereyim aðla...

SİMYA YILDIZ HARİTASI
04-08-2012 07:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

şimdi duşündumde yaklaşık 6-7 senedir astrolojiyle ilgileniyorum. En az ilgilendiğim dolayisiyle, en az bilgiye sahip olduğum ev 12.ev. Neden bilmiyorum 12 ev fazla ilgimi çekmedi.
Oysa 12. evim Merkür yonetiminde. Merak etmem gerekmezmi ?
04-08-2012 11:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(03-29-2012 01:19 PM)aeon Yazılan:  
Alıntı: bana göre ruhsalligin dolayisiyla dini ahlak duygumuzun evidir.

ahlak ve din 12.evin değil , 9.evin konusudur . verygood

ama 12. evde balığın sonuçta? hem de bilinçaltı olduğu için direkt olarak olmasada dinle yakın alakası olabilir.
değil mi?

@kaktüs
haritanın her bir parçasını merak et bence ._.

u_u
04-08-2012 12:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mili Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(03-29-2012 01:03 AM)Elmyra Yazılan:  Kuzenimin Gunes'i 12.evde babasi çok asiri ilgili herseyine karisir hiçbiseyini eksik etmez vs ama kuzenimi çok bunaltiyor yani oyle diyor babamla sorunlarim var bazen bikiyorum diyor..

Karsi komsumuzun kizininda gunes'i 12.evde babasi alkolik ve kuzenime gore ilgisiz babasi ..aylarca yoktu bi gitti turkiyeye parasi bitince dondu =p

forumda gunesin bu ev konumu ile bu ozelligini okuyunca merak ettim arastirdim ve sonuç boyle gunesler 12.evde baba ile ilgili sorunlar =)

güneşi 12 . evde olan babayla sorun yaşayan ben de ççok fazla insan tanıyorum
05-13-2012 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

(08-31-2012 12:21 AM)börtü Yazılan:  güneş,mars,venüs ve merkür 12. evde aslanda nasıl etkiler verir

Güneş On İkinci Evde

On ikinci ev ile Güneş'in özellikleri arasında büyük farklar vardır. Güneş'in görevi bütünleştirmek, daha açık ve net hale getirmek, kişisel kimliği oluşturmaktır. On ikinci ev ise, bireysel egonun sınırlarını ayrıştıran, çözen, bölen, dağıtandır.

Bu yerleşime sahip kişiler, bireysel ego ile kolektif tema, bilinç ve bilinç dışı, kişisel ve evrensel arasındaki sınırları nasıl dengeleyeceklerini öğrenmelidirler. Bu mücadelede, kişisel egonun oldukça esnek olması gerekir.

Kendilerine zaman ayırmaya, kendileriyle baş başa kalmaya ihtiyaç duyarlar. İnzivaya çekilir, kendilerini yenilerler.

İnsanlara faydalı çalışmalarda bulunurlar. Güneş'in bulunduğu burç ve açıları, hangi yönden fayda sağlayacaklarını gösterir. Hastaneler, hapishaneler, müzeler, kütüphaneler çalışma ortamları olabilir.

Bazıları, geçmiş yaşamlarını çözmek için çok fazla enerji harcarlar. Enerjilerini bu yönde harcamak yerine, bu hayatta başka insanlara faydalı olabilecekleri bir alan bulmalı, başkalarının otoritesi altında olmaya alışmalıdırlar.

Baba ya da yaşamdaki başka erkeklerle ilgili bir problem olabilir. Bu kişiler nedeniyle kendilerini kurban ediyor olabilirler
VENÜS 12. EVDE
Engin bir iç alem, sonsuz zenginlik, evrensel genişleyebilmeye müsait şuur boyutu, hayal edebilme, şekillendirme yeteneği, kolaylık ve şans, sevgiyi açıklayamama; içte hüzün dışta neşe; yalnızlığı dolu dolu yaşama.
Burdakı Venüs insanında kendisini ve başkalarını sevmesi,başkalarına karşı çok içten olması,içinde barış , huzur duyması değerli bulduğu bır takım ideallere kendısını adayabılmesı gibi konular farkedılır.kişi ilişkılerınde şefkatli ve vericidir.sessizlikte ve yalnızlıkta mutlu olur. Gizli aşk ilişkılerı yaşayabılır.gizli saklı konulardan zevk alır.. hayata karşı ,hoş ,insanı rahatlatan fakat gizli ve aldatıcı bir yaklaşımı vardır.. bu konuda ınzıvada bulunan duygular , sevgi ve kişinin kendı değeridir..burada kişi ilişkılerını kendi hayallerine ve özlemlerıne uymak üzere zorlar.sert açı varsa. Gizli aşklar sorun yaratabılır . trajedı ile sonuclanabılır…..etkısı uzun sure geçmeyecek yaralar açabılır

mars 12. evde...

iç dünyada yaşanan sıkıntılar,endişeler,duygularını ifade edememe veya yanlış anlaşılma yüzünden incinme!...
kendini savunma gayesiyle düşmanca davranma; zarar görürüm endişesi ile kendine ait şeyleri saklama....
sessiz ve derinden giderek kendini kabul ettirme isteği...
gizli işlerde çalışarak kendine güvenini kazanma...
rahatlık veren alışkanlıklara bağlılık,kendine kolay söz geçirememe,aşk ilişkilerinde dengesizlik...

MERKÜR Onikinci Evde:
Bu konum genel olarak olumsuz sayılır. Merkür özellikle Boğa, Akrep, veya Oğlak'ta ise zararlı sayılır. İyi görünümde ve Yükselen Burç ev çizgisine yakın konumda ise şansı yüksek olup burcun yaşam alanındaki konularda başarı ve kazanç demektir. Kişi bu konumda kararlara mantık yerine duygularla bağlıdır. Hayal gücü ve sezgisi kuvvetlidir. Merkür sert etki almışsa günün koşullarına uymakta zorluk çekme ve hissettiklerini sözle ifade etmede zorlanma görülür..

alıntı
08-31-2012 12:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeppi
Kayıtsız

venüsüm boğada 12. evde.. çoook utangacım hiç kimsenin gözlerinin içine bakamam .. babamın bile.. bu da yanlış anlaşılmama sebep olur yalancı gibi görünürüm aslında hiç öyle değil sadece utanırım .nerdeyse asosyal sayılırım .. yalnızlıktan nefret ettiğim kadar seviyorum onu..
09-10-2012 02:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

(09-10-2012 02:22 AM)zeppi Yazılan:  venüsüm boğada 12. evde.. çoook utangacım hiç kimsenin gözlerinin içine bakamam .. babamın bile.. bu da yanlış anlaşılmama sebep olur yalancı gibi görünürüm aslında hiç öyle değil sadece utanırım .nerdeyse asosyal sayılırım .. yalnızlıktan nefret ettiğim kadar seviyorum onu..

Venusun boğada(öz burcu) ve hoş açıları var. ayrıca venus 12. evi sever.
Bence utangaçlığının sebebi 12.evdeki venus değil sadece. yukselendeki şiron ve ay başakta utangaç yapı verebilir.
Guneş saturn ve guneş neptun kareside utangaçlık kendini geri çekme isteği verebilir.
09-10-2012 11:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeppi
Kayıtsız

(09-10-2012 11:27 AM)Kaktüs Yazılan:  
(09-10-2012 02:22 AM)zeppi Yazılan:  venüsüm boğada 12. evde.. çoook utangacım hiç kimsenin gözlerinin içine bakamam .. babamın bile.. bu da yanlış anlaşılmama sebep olur yalancı gibi görünürüm aslında hiç öyle değil sadece utanırım .nerdeyse asosyal sayılırım .. yalnızlıktan nefret ettiğim kadar seviyorum onu..

Venusun boğada(öz burcu) ve hoş açıları var. ayrıca venus 12. evi sever.
Bence utangaçlığının sebebi 12.evdeki venus değil sadece. yukselendeki şiron ve ay başakta utangaç yapı verebilir.
Guneş saturn ve guneş neptun kareside utangaçlık kendini geri çekme isteği verebilir.

evet.

şiron asc de nasıl bi etki verir acaba .. bu konuda çok az bilgi var ?
09-10-2012 02:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kaktüs
Kayıtsız

Şiron hakkında doyurucu bilgi yok malesef.. Ama genelde kapanmayan yaralar yani acı olaylar, anılar vs.. saturnün doğasına benziyor biraz. Kendini birşeye adama, ilahi bir kuvvete bağlanma isteği gibi etkileri olabilir. Bazı takıntılar vesveseler, titizliklere sebep olabilir.(Başak özelliği) Astrolojide en yakın başak burcuna duruyor.
İkizlerdeki şiron iletişimle alakalı sorunlar verebilir. Mesela konuşmama isteği, kendini ifade ederken zorlanma (sanki bir başkası yadırgayacak gulecek ayıplayacak hissi). Ama bir başkasını bu konuda yureklendirme cesaretlendirme(kendini ifade konusunda)
Her ne kadar engel duygusu versede yukselendeki şiron içten içe bir dik kafalılıkta verebilir.(Mitolojide yarı insan yarı hayvan (belden altı At) olarak anlatılıyor. Savaşcı bir doğasıda var)
09-10-2012 03:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir