Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.7 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Merkür Açıları
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

Cvp: RE: Merkür Açıları
\'miyase\' pid=\'79428\' dateline=\'1270588450\ Yazılan:Zaten yengecte olan bir merkurun ayla karsit acisi olmasi nasil bi etki yaratir? Yengec etkisi mi cogalir, yoksa aya merkur etkisi mi katar?

sevgili miyase,
ay, astrolojide boş bir kap gibi ele alındıgından, ve hızlı hareket etmesinden dolayı ; ondan daha ağır hareket eden merkür enerjisini bünyesine alıcaktır diye düşünüyorum ben.
aya dair içgüdüsel ve duygusal konularda merkür tam zıddını iddia ederek, duyguların karşısına rasyonel aklı koyacaktır.
iki enerjinin birbiriyle pazarlığı, çekişmesi söz konusu olabilir..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
04-07-2010 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

RE: Merkür Açıları
(06-26-2010 09:24 PM)Messa Yazılan:  Merkür_Uranüs Sekstili ( 60 )

Bu konum, öğretmenler için uygundur. Entelektüel düzeyleri kesinlikle ortalamanın üzerindedir. Pek çok konuya ilgi duyar, çeşitli alanlarda kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Bilgilerini başkalarıyla paylaşabilmek, bu kişiler için çok önemlidir. Zihinleri sürekli hareket halindedir. Her zaman keşfedilecek yeni şeylerin olduğuna inanırlar ve bildiklerini büyük bir başarıyla aktarabilirler. Çözüm üretmekte ustadırlar.

Tam bana göre demek ögretmen olma durumum bununla ilgili.

messa, eğer haritanızı imzanıza eklerseniz daha detaylı yorumlar alabilirsiniz. uranüs-merkür sextili öğrenme/öğretme kapasitenin parlak olabileceğine dair bir işaret olsa da, tek başına yeterli değil. verygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
06-26-2010 09:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

merkür satürn kavuşumu , zihinsel disiplin verebilir.kovada olması ise
sabit fikirliliği aklıma getirdi diyebilirim.
matematik kabiliyetin var mı ? ya da plan program yapan bir insan mısın ?

somut değeri olan fikirlerle uğraşmak , söylediği ve/veya :D kendisine söylenen sözlerin ,bağlayıcı ve ciddi olduğuna inanmak, bu konumla birlikte gelir.
mantık -muhakeme kabiliyeti verir ve dayanıklı bir zihin yapısını anlatabilir.mesela ,pozitif bilimlere kabiliyetin olabilir.

hayatının ilk zamanlarında, kendini ifade ederken problem yaşamaış olabilirsin.çünkü ,satürn kıstlama gezegenidir , zamanla kısıtlamaları ortadan kalksa bile ;, bu kısıtlamalar , ortadan kalkana kadar kişinin egosunu çok törpüler.

haritadaki diğer etkenleri saklı tutarak yorumlamaya çalıştım.
06-29-2010 08:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Astroloji cidden gerçeksin sen ya :D liseden öss 2. arkadaşımın merkür -saturn üçgen açısı var.
ek olarak da merkür -jüpi açısı var gülücük
08-29-2010 10:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

En açısız planetim Merkür akrebim, sadece 3 açısı var..
ay-merkür trine
merkür-uranüs yarım sextil
merkür-chiron biquintil
açı zaafiyeti yaşamış resmen..:D
08-29-2010 10:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

benim merkürde fena halde...
merkür ay 90
mars 45
satürün 120
uranüs 90
plüton 120
açılara bak be:D hem,de oğlakta vede 2.evdekoptum.w
08-30-2010 02:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
intrinsic Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 0

gizem kara;
sinirsel gerginlikler yukleme yaptığında nasıl boşaltıyorsun ? ve de hipertansiyon vs var mı? mrk ettim... mars da 12. evde tetiklendiğinde uyku uyutmaz bu sana gibi geldi..

sezgiselliğini akıl yoluyla da yorumlayabiliyosun ne mutlu sana ki, sadece sezmekle kalsaydın neler oluyo bana diye afakanlar basardı, merkürün saturn ve plüto ile disipline olmuş , ay ve uranusun ilk anda verdiği gerilimi hafifletiyor, ve sen hissettiklerinin çözümünü zihninde yapıp sağlıklı kararlar verebiliyosun.

bir anda şimşek çakması gibi zihnine gelen sezgilerin sinir harbi çok ama ?

zayi olmaz gül temennasiyle vermek hare su...
08-31-2010 04:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(08-31-2010 04:11 AM)intrinsic Yazılan:  gizem kara;
sinirsel gerginlikler yukleme yaptığında nasıl boşaltıyorsun ? ve de hipertansiyon vs var mı? mrk ettim... mars da 12. evde tetiklendiğinde uyku uyutmaz bu sana gibi geldi..

sezgiselliğini akıl yoluyla da yorumlayabiliyosun ne mutlu sana ki, sadece sezmekle kalsaydın neler oluyo bana diye afakanlar basardı, merkürün saturn ve plüto ile disipline olmuş , ay ve uranusun ilk anda verdiği gerilimi hafifletiyor, ve sen hissettiklerinin çözümünü zihninde yapıp sağlıklı kararlar verebiliyosun.

bir anda şimşek çakması gibi zihnine gelen sezgilerin sinir harbi çok ama ?
ilk soruna cevap vereyim sinirsel gerginlikler yükleme yaptıında nasıl boşaltıyorum..genelde zararım kendimedir..ya kendi kendime söylenirim..yada ağlarım..marsın 12.evde olmasından üstelkte neptünle kavuşumundan dolayı sinirimi dışarı vuramıyor..ama bunun ileride bana yol-su-elektirik olarak geri döneceğini biliyorum:D simdilik hipertansyonum yok ama sinyalleri geliyor gibi..son 6 senedir zaten yarasa gibi oldum geceleri geziyorum uykum kayboldu...gerçi gündüzleride uyuyamıyorm ya neyse..:(
ilk aklıma geleni yada sezdiğim şeyi hemen gerçektende gündeme getirmem ölçer biçerim fazlasıyla bir sonraki adımın bana getirisi nedir onu hesaplarım ama bazen keşke böyle değilde biraz gözü kara olsaydım diyorum .böyle olunca sanki korkaklıkmış gibi geliyor yaptığımdil çýkarma
artı gerçekten sezgilerim çok kuvvetlidir....herhangi birşey bir olay bir anda hiç düşünmediğim bir anda aklıma gelir yada öyle olduğunu hissederim ve genelliklede doğru çıkargülücük yorumun için çok teşekkürler canım....ask
08-31-2010 11:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(09-08-2010 10:41 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(09-08-2010 03:52 AM)Sniper Yazılan:  soru 2. zeki olmama rağmen gülücük zihnim neden çok dağınık düşünüyor?
ay ile karşıt olunca zihin dağınık mı oluyor? bana tüm işkenceyi yaşatan açı o mu?

Ay-Merkür zıt açısının zihin dağınıklığı verebileceğini sanmıyorum doğrusu, ama duygular ve düşünceler arasındaki çatışma yoluyla da zihin dağınıklığına sebep olabilir belki, sana asıl işkenceyi yaşatan Neptün ve Jüpiter gezegenleri bence arasında, geniş perspektifli düşünmeleri sebebiyle zihin dağınıklığına, odaklanma zorluğuna ve hatta bulanıklığına sebep olabiliyolar çoğu zaman..

çok teşekkür ederim . beni tanımıyorsun ama her şeyimle anlatmışsın işte... iyisiyle kötüsüyle açılar böyle gülücük yazı dilinde sorun yok ama kafam hep dolu olduğu için nereden başlasam diyorum hep kendi kendime.

Amine herzamanki gibi nokta atışını koymuş yine gülücük Sana işkenceyi yapanlar belli...
Nereden başlayacağını bilememen çok normal -ki zaten bu durumda aksi bir durum olsaydı bu mucize olurdu.
"Yön" ün olmadığı yerde "başlayacak bir yer" bulmak zaten imkansız. Bunun için hayatına bazı şeyler sokarak onu değiştirmekten başka bir çaren yok maalesef diye düşünüyorum.
Ki zaten yaşadığın ve daha uzun bir müddet yaşayacağın transitler bu değişiklikleri yapmak zorunda bırakacak derecede "işkence"ye maruz bırakacaktır seni .... "kafadan çıkmayan , susmayan düşünceler" vasıtasıyla...
Belkide "yönsüzlük korkusu"yla...
09-09-2010 04:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

**İnsan inandığı şeyler uğruna muhteşem hatalar da yapabilir. Kızmamalısın...

**IQ’ lar eşit olmadıkça insanlar eşit değildir

**Bu gece sana uğramayı düşünmüyorum.
Saadet diyorsun çünkü.
Saadet: Bir kilide sokulan anahtar.
Ya açarsın ya da kapatırsın.

küçük iskender

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
09-09-2010 04:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Merkür - Neptün Açıları astrosohbet 30 76,848 12-26-2020 03:41 PM
Son Mesaj: Rosa
  Merkür - Satürn Açıları astrosohbet 36 54,860 05-05-2020 02:00 PM
Son Mesaj: Artemisis
  Merkür - Uranüs Açıları astrosohbet 48 63,588 04-22-2020 03:25 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Merkür & Venüs Kavuşumu ( Güzel Ses ) astrosohbet 63 81,059 12-13-2018 06:47 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Merkür - Mars Açıları astrosohbet 58 69,860 12-16-2017 12:17 AM
Son Mesaj: Merau
  Merkür - Jüpiter Açıları astrosohbet 19 32,235 12-14-2017 03:59 AM
  Merkür - Plüto Açıları astrosohbet 82 101,747 11-27-2017 08:40 PM
  Pluto Merkür Karesi aeon 11 29,110 08-18-2010 02:32 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir