Değerlendir:
  • 40 Oy - 2.68 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sağlık Astrolojisi
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Sağlık Astrolojisi
(01-12-2011 10:09 PM)eylülmavi Yazılan:  
(01-12-2011 10:08 PM)eylülmavi Yazılan:  bir kaç tarihin transitine baktım, dişlerimin çok ağrıdı, dolgu, kanal tedavisi gibi işlerle uğraştığım; satürn ya ayıma kare, ya güneşime kare, ya ayıma zıt, ya da güneşimle kavuşummuş..

satürnden sonra ay ve güneş mi geliyor dişlerle ilgili olarak ?

Ay ve Güneşin dişlerle alakası yok ama genel sağlığı ilgilendiriyorlar.
Diş ve kemiklerle bağlantılı olan gezegen Satürn.

01-12-2011 10:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(01-12-2011 10:41 PM)Yıldırım Yazılan:  
(01-12-2011 10:08 PM)eylülmavi Yazılan:  bir kaç tarihin transitine baktım, dişlerimin çok ağrıdı, dolgu, kanal tedavisi gibi işlerle uğraştığım; satürn ya ayıma kare, ya güneşime kare, ya ayıma zıt, ya da güneşimle kavuşummuş..

teşekkürler yıldırım çiçek

ay ve güneş genel sağlıkla iligiliyse, başka organlarımızla ilgili olan gezegneler, natal ay ve güneşimizle zorlu açı yapıyorlarsa, o organlarımızla ilgili sorunlar yaşama ihtimali çok yüksek diyebeilir miyiz?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
01-12-2011 11:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(01-12-2011 11:00 PM)eylülmavi Yazılan:  
(01-12-2011 10:41 PM)Yıldırım Yazılan:  

teşekkürler yıldırım çiçek

ay ve güneş genel sağlıkla iligiliyse, başka organlarımızla ilgili olan gezegneler, natal ay ve güneşimizle zorlu açı yapıyorlarsa, o organlarımızla ilgili sorunlar yaşama ihtimali çok yüksek diyebeilir miyiz?

çok yüksek demeyelim çünkü o başka gezegenler sadece sağlıkla ilgili değiller , ilişkilerimizden inançlarımıza kadar pek çok başka etkileri unutmayalım.

01-12-2011 11:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Kundalin enerjinin bulunduğu bölgeyi ( Meltem Tolunay yada Sözübir, çevirisini yaparken) göbek deliğinin 2-3 inç aşağısı olarak yazmış ve 3-10 evleri yazarken de 2-3 parmak üstü olarak eklemiş.
Benim bildiğim kadarıyla kundalin enerji bölgesi kuyruksokumunun olduğu bölgededir, cinsel enerji ile de ilgilidir, yapılan çeviride hatalar çok fazla var malesef.
01-27-2011 03:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Kundalini çakralar doğru çalıştırılıp, vücutta enerji akışı düzenli bir şekilde olduğunda transa geçip, nirvanaya ulaşma ya da ilahi olanla temasa geçme anlamına da geliyor..
01-27-2011 10:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Evet Felice yazdığın doğru, 4 aşamalı bir yol olarak nirvanaya ulaşılıyor, trans haliyle kundalin açığa çıkartılmaya çalışılıyor ve bu enerjinin, iyilik dolu, insanlık için uğraşan, şifacı ve spirütüel varlığı çakralar aşliğinde kullanılan yapıcı bir ruh haline dönüştürülüyor. Ancak kundalin bölgesi, çakralardan, kuyruksokumuna denk gelen bölgededir.
01-28-2011 04:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Arkadaşlar Öner Döşer'den bana bir mail geldi. Türkiye'de ilk olduğunu düşündüğüm bir çalışma. Bu projeye para ayarlayabilirsem ben de katılacağım.
Nisan sonuna kadar süresi var. Belki İstanbul'da yaşayıp katılmak isteyenler olabileceğini düşündüm. Bana çok cazip ve farklı geldigülücük

(Maili yayınlamak için Beril Gülgener'den izin aldım)

Alıntı:

Değerli Arkadaşlarım / Meslektaşlarım,

Hayatımızda hemen hemen herşeyin belirleyicisi sağlığımız! Hangi meslek grubunda ve yaşam koşullarında olursak olalım, ortak bir noktada buluşuyoruz: Sağlıklı olamadığımız takdirde, rahat ve güvenli bir yaşantı sürdüremeyiz, kariyerimizi yürütemeyiz, yakınlarımızla yeterince vakit geçirip, ilgilenemeyiz, sorumluluklarımızı yerine getiremeyiz, dolayısıyla pek çok açıdan mutsuz ve acı çeken bir hayatı omuzlarımızda bir yükmüşçesine taşımaya başlarız. Bunun neticesinde de sadece kendimizle sınırlı kalmaz, çevremizdeki herkese olumsuz etkiler göndeririz.

Sağlığımız, hayatımızın başlıca belirleyicisi konumunda iken; bazılarımız, hastalık belirtilerini hissetmeye başlayınca doktora gitmeyi aklına getirir, bazılarımız ise ancak hastalanıp yatağa düştüğünde doktora görünür veya rahatsızlık hissiyatının şiddetine göre belki onu bile yapmaz. Konumuz soğuk algınlığı gibi mevsimsel hastalıkları aşan rahatsızlıklar olsa bile, mevsimsel hastalıklara olan eğilimlerimiz de, ileride bunların kronikleşip başka hastalıklara neden olabilmeleri açısından önem teşkil etmektedir.

Kalite standartlarında tüm şirketlerin uyguladığı bir prensip vardır: Bir işlemde aksaklık olmaması için, henüz ortada hiçbir belirti yokken bile, olmaması adına, Önleyici Faaliyetler yürütülür. Ne kadar çok mantıklı-önleyici faaliyet dizinine sahipseniz, şirket sisteminizde de o kadar gelişmeci ve "sağlıklı" bir organizasyon yapısına sahip olursunuz.

Ya bizler, sağlıklı bir organizasyon yapısına sahip olmak için, kendi organizasyonumuz yani "organizmamız" üzerinde nasıl mantıklı-önleyici faaliyetler yürütüyoruz?

Örneğin düzenli spor yapıp, beslenme diyeti uyguluyor muyuz? Uyku düzenimiz nasıl? Çalışma ve dinlenme saatleri organizmamıza uyarlı mı? Fiziken olduğu kadar ruhen de kendimizi dinlendirebiliyor muyuz? Cevabınız "evet" ise, tüm bunları neye dayanarak düzenliyorsunuz?

Eğer tıbbi kontrollerinizi düzenli yaptırmıyorsanız, dışarıdan duyduğunuz tavsiyeler ve örneklemelerin (en önemli isimlerden geliyor dahi olsa) sizin organizmanızla uyumlu olup olmadığına nasıl karar verebilirsiniz?

Bu kararı verebilmek için, yani vücudumuzun zayıf noktalarını anlayabilmek için, kendimizi düzenli olarak bir sağlık kuruluşuna "check-up" programları dahilinde kontrol ettirmekle işe başlayabiliriz. Ancak tahlil ve görüntülemeye yönelik "check-up" programları, bazen o anın durumunu ortaya koymaktan, o gün için ciddi bir problemimiz olup olmadığını görmekten ( bir sonraki 6 aya kadar) ileri gidemez. Dolayısıyla bariz bir hastalığımız da yoksa, hangi hastalıklara eğilimli olduğumuzu, yaşamdaki zayıf ve güçlü noktalarımızı bu programlardan anlayamayabiliriz. Oysa günlük yaşantımızda olsun, aile hayatımızda, sosyal çevremizde, işimizde olsun, olayların daima net ve nereye gittiğini bildiğimiz durumlarda kendimizi daha rahat ve verimli hissederiz. Öyleyse; hayatımızın en önemli belirleyicisi konumundaki sağlığımızın da nereye gittiğini, potansiyellerini görmek ve herşeyden önemlisi sağlığımızın dizginlerini elimize alıp onu yönetmek ile daha verimli ve mutlu bir hayat yaşayacağımız açık ve nettir.

Bu görüşü paylaşıyorsanız, hem sağlık sektöründe özellikle onkoloji ve kan hastalıkları alanında uzun yıllar tecrübe edinmiş genetik bilim asıllı bir biyolog olarak, hem de taze bir astrolog olarak, sizlere bir çağrıda bulunmak isterim;

Medikal astroloji, kadim uygarlıklardan bu yana başarıyla uygulanmış ve doktora her zaman yol göstermiş kişiye özel bir eğilim/tanı/teşhis kılavuzudur. Astrolojik haritalarımız; hastalıklarımız, zayıf ve güçlü taraflarımız ile ilgili, hem yaşamımız boyunca hem de mercek altına aldığımızda yaşam kesitlerimizde, bilgiler verir. Hangi dönemlerde nelerle karşılaşabileceğimizi, potansiyellerimizi görebilir ve bu dönemleri en iyi koşullarla geçirebilmemiz için, önceden nasıl önlemler alabileceğimiz konusunda bize ışık tutar. Ne yazık ki günümüzde pek de başvurulan bir kılavuz niteliğinde olmamakla birlikte, dünyada; özellikle genetik hastalıkların astrolojik haritalar ile bağlantıları konusunda yapılmış ve insana bu alanda çalışmaya yeniden şevk veren olumlu sonuçlar mevcuttur.

Sizlerle paylaşmak istediğim olaya gelince; tahlil ve görüntülemeye yönelik normal check-up programlarına yıllık olarak devam etmekle birlikte, geçtiğimiz Ağustos ayında başka bir check-up programına daha katıldım. Bu program ile yıllar öncesinde Altıntepe Kızılay Merkezinde, Genel Cerrahi uzmanı Opr. Dr. Muammer Velidedeoğlu'nun buradaki Başhekimliği sırasında tanışmıştım. O zamanlar hayatta olan anneannemi bu check-up programına götürmüştüm. Sonuçlar; o anın zayıf ve güçlü yanlarını vermekle birlikte hastanın yaşam boyu eğilimlerini, hangi durumlardan daha çok problemler yaşayabileceğini de ortaya koyması açısından ileriye yönelik bilgi verdiği için, ve sonuçlarının doğruluğunu da önce anneannemin yaşamı boyunca izlediğim ve geçen yıl da kendi üzerimdeki doğruluk derecesini ölçümlediğim için, bana göre normal check-up programlarından önce uygulanması gereken bir tanı yöntemidir. Konulara aşina olanlar için teknik bilgi vermek gerekirse; ElektroSomatoGram (ESG) ile yapılan bu tıbbi tanıda; in vivo pH ve kan gazların ölçümü için bir analiz tekniği uygulanır. 6 adet deri elektrot kullanılarak, sistem hücreler-arası sıvının iyon konsantrasyonunu ölçer ve pH, bikarbonat rezervi, 22 vücut volümü için POCO2 ve PO2 ile ilgili hesaplamalar için matematiksel algoritmleri kullanır. Elde edilen sonuçlar bir grafik (Elektro Somato Gram) ve tekrar-oluşturulmuş görüntüler halinde gösterilir (pH bağlantılı kromotografi ile). Bölgeleri tespit etmek, lezyon riskleri ve terapötik denetim sağlamak için klinik testler ve ters sorunlar ile ilgili matematiksel algoritmler kullanılmıştır.

Özetle, dakikalar içerisinde vücudunuzda hücresel düzeyde elektriksel akımının durumunu (kesinti derecesi dahil) ölçer ve buna göre solunum, kan, boşaltım gibi ana sistemleriniz ve organlar hatta dişler gibi yapıların ne durumda olduklarını tehlike derecelerine kadar belirler ve buna göre doktorun, özel tahlil ve görüntüleme gerektiren bir durum varsa bu tip yönlendirmeleri yapmasına olanak verir. Ayrıca yemeniz ve kaçınmanız gereken gıdalar da raporunuzda görüneceğinden size özel diyet konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgili Öner bey'in "istatiksel çalışmalara proje bazlı başlasak" söyleminden hareketle, geçtiğimiz yıl medikal astrolojik haritamızın nasıl çalıştığını ölçümlemek için ne yapmalı diye düşünürken bu check-up programını ve anneannemdeki işleyişini hatırladım ve yukarıdaki doktoru arayıp kendisiyle görüşmek istedim. İzini Özel Suadiye Polikliniği'nde buldum. burada da yine ESG ile check up bölümünü yürütüyordu. Kendisinden geçtiğimiz Ağustos ayında randevu aldım, kendi ölçümümü yaptırdım, bana sonuçları anlattı ve ben de ona astrolojik haritalarla ESG'nin karşılaştırılması ile ilgili projemizi anlattım. Sağ olsun, çok ilgilendi ve tanı kısmında ESG yorumlarında yardımcı olacağını belirtti. Oradan döndükten sonra ESG sonuçlarımı astrolojik haritamda medikal astrolojik bulgularımla karşılaştırdığım bir çalışma yaptım. Birbirine birebir örtüştüğünü görerek, konuyu Öner beyle görüşüp tartıştık. Sonuçta tıbbi bulgularla astrolojik bulguların medikal anlamda karşılaştırılabileceği bir proje yapılabileceğine kanaat getirdik. Bunun için doğum günü ve saati belirli kişilerin ESG ölçümlerine ve tabii ki doktor tarafından yapılacak ESG yorumlarına ihtiyaç vardır. Geri kalan karşılaştırma işlemi kuracağımız ekip tarafından tarafımızca yapılacaktır.

Bu anlamda hem bir check-up yaptırmayı düşünür ve tıbbi açıdan durumunuzu ve risklerinizi görmeyi, ayrıca astrolojik haritanızla bağıntısını anlamayı isterseniz, hem de projemizi hayata geçirmemize katkıda bulunmayı arzu ederseniz, sizi çalışma grubu listemize eklememiz için mailimize dönüş yapmanız, listeye girdikten sonra aşağıdaki adresten ESG-check-up randevusu almanız (poliklinik bu çalışma için 7-8 kişilik toplu randevular da verebileceğini bildirmiştir, saat sizin için problem değilse poliklinik grup saatlerini belirleyebilir, bana bilgi veriniz) ve ESG ödemesi sırasında ve sonra ölçümü yapılırken hemşire ve doktora benim vasıtam ile geldiğinizi söylemeniz (çünkü ücret çalışmaya yönelik indirimlidir) yeterli olacaktır.

Önemli Hatırlatmalar:

- Vücudunda kalp pili, stent, çivi gibi metaller taşıyanlar ESG ölçümü yaptıramazlar. (Spiral için problem yoktur.)

- Randevu alıp gitmeye karar verdiyseniz lütfen mailimize olumlu olduğunuza dair dönüş yapınız ki listemizi oluşturabilelim. Ayrıca randevu saati probleminiz yok ise onu da belirtmeyi unutmayınız. Biz isim listesini polikliniğe verdikten sonra randevu tarihleriniz geldikçe (saat problemi olanlar randevuyu kendileri alabilirler, grup halinde gideceklere poliklinik kendisi toplu bir randevu verecektir) o listedeki isme göre indirimli tarifeden ödemeyi yapmış olacaksınız.

(Poliklinikle görüştüm, bu bir çalışma kapsamında olacağından normal tarifesi 150 TL iken, çalışmaya katılarak gelenlerden 120 TL ücret talep edeceklerdir.)

Randevu alırken, ödeme yaparken ve ESG ölçümü sırasında "Beril hn vasıtayla geldim" demeyi unutmayınız.

-Görüşmeye lütfen ses kayıt cihazı ile gidiniz. Doktorun ESG yorumlarının kayda alınması, birebir karşılaştırmalı çalışma yapılırken çok faydalı olacaktır. Doktor kayıt cihazının kullanımını kabul etmiştir. Zira grafikler üzerine not düşülmesinden daha etkin bir yöntem olacaktır.

- Raporunuza gerçek doğum tarihi ve saatini ilave ettirmeyi unutmayınız

ESG check-up Randevusu için tel:

0 216 464 71 77

Ücret: 120 TL (polikliniğin normal tarifesi 150 TL)

Adres:

Özel Suadiye Polikliniği

Emin Ali Paşa Cad. No:43

Suadiye/Kadıköy/İstanbul

Uygulayıcı:

Opr. Dr. Muammer Velidedeoğlu

Genel Cerrahi Uzmanı

Ozon ve Ağrı Tedavisi

Çalışma Koordinasyon: Beril Gülgener bgulgener@gmail.com

Mobil : +90 532 366 32 08
03-16-2011 01:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Katılmayı çok isterdimacaba
03-16-2011 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Benim de aklıma ilk sen geldin katılımcı olarakgülücük Tam aradığın şeygülücük
03-16-2011 02:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(03-16-2011 02:20 AM)Félicé Yazılan:  Benim de aklıma ilk sen geldin katılımcı olarakgülücük Tam aradığın şeygülücük

Hem nasıl ama randevu sıkıntı ancak haziran sonrasıacaba
03-16-2011 02:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir