Değerlendir:
  • 32 Oy - 3.09 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Horary Sohbet
Yazar Mesaj
galaxia
Kayıtsız

Cvp: Horary Sohbet
peki sevgili sesame evlerin ne kadar etkisi var horary sorularda misal

yanık mars ve diğer yana yol müdavimleri 6.evde

6.ev natalda günlük iş alışkanlıklarımız rutin sorumluluklarımız vs bu sorumsuzluğu açıklıyor sanırım

yanık satürn 5.evde

natalda aşk şans çocuk vs benim geri çekilmemi ve endişelerimi ve aşkın kafi gelmediği anlamına gelirmi

ay ve venüs sanırım ben oluyorum 1.evdeki ay benim şahsi endişerime mi işaret eder

yığılma 6.evde normalde başağın evi bütün sorunlar size söylediğim sebepleri ortaya çıkarıyor

naçizane bir önerim olacak sevgili sesame siz ortaya bir soru koysanız yani haritayla beraber bizde ufak yorumlar yapsak öğrenmek adına yanlışlarımızı söyleseniz acaba mümkün müdür hımm
09-21-2008 01:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Uranos Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Tabi ki astroloji fal değildir. Zaten bunu söylersem komik duruma düşerim çünkü burada yorumcu sıfatı taşıyorum.

Ben HORARY astrolojinin çıkış noktasını ve temel dayanaklarını anlamaya çalışıyorum. Bunu yaparken de meseleye her yönüyle bakmaya çalışıyorum. Ben hiçbir şeyi körü körüne kabul ya da reddetmem. Ayrıca astrolojiyi az çok bilen biri olarak kendi içimdeki sorulara cevap veremezsem, karşımda bana astroloji ile soru soranlara nasıl cevap vereceğim?

Kafamdaki paradokslardan birisi örneğin insanların transit etki altındayken de yaşayacakları şey aşağı yukarı bellidir. Peki diyelim o kişi sorduğu soru ile ilgili çok olumlu bir transit etki altında, ama horary'si olumsuzsa bu durumda ne olacak?

Tasavvuf ve an kavramına girilmiş, yalnız tasavvufta tek bir an vardır ki o andan başka bir an'da olmamıştır.

Neyse, sanırım daha çok üstünde düşünmem gerekecek bu horary astrolojisinin.
09-21-2008 01:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

akasya Yazılan:peki sevgili sesame evlerin ne kadar etkisi var horary sorularda misal

yanık mars ve diğer yana yol müdavimleri 6.evde

6.ev natalda günlük iş alışkanlıklarımız rutin sorumluluklarımız vs bu sorumsuzluğu açıklıyor sanırım

yanık satürn 5.evde

natalda aşk şans çocuk vs benim geri çekilmemi ve endişelerimi ve aşkın kafi gelmediği anlamına gelirmi

ay ve venüs sanırım ben oluyorum 1.evdeki ay benim şahsi endişerime mi işaret eder

yığılma 6.evde normalde başağın evi bütün sorunlar size söylediğim sebepleri ortaya çıkarıyor

naçizane bir önerim olacak sevgili sesame siz ortaya bir soru koysanız yani haritayla beraber bizde ufak yorumlar yapsak öğrenmek adına yanlışlarımızı söyleseniz acaba mümkün müdür hımm

mümkündür gülücük yapalım tabii bu tip çalışmalar, uygulama en iyisi gülücük

evlerin anlamları tabii yine natal anlamlarına paralel, şu esnada evlerin anlamları ile ilgili bir bilgi hazırlıyorum, birazdan hazır olur gülücük

(ilk mesajlara ekledim..)

Karanlığın en çok arttığı anda, gökteki yıldızları görebilirsiniz.
09-21-2008 01:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Uranos Yazılan:Kafamdaki paradokslardan birisi örneğin insanların transit etki altındayken de yaşayacakları şey aşağı yukarı bellidir. Peki diyelim o kişi sorduğu soru ile ilgili çok olumlu bir transit etki altında, ama horary'si olumsuzsa bu durumda ne olacak?

her ne kadar farklı uygulamalar olsa da, bunu araştırabiliriz, soruları horary açısından ele alırken transitlerin destekleyip desteklemediğine bakabiliriz.. güzel soru.. bunu inceleyelim, her horary haritasında aklımızda olsun.. ancak ikisini birbirine karıştırmamakta fayda var tabii..

iyi gecelerr

09-21-2008 02:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SESAME Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Yıldırım Yazılan:
SESAME Yazılan:
Uranos Yazılan:Kafamdaki paradokslardan birisi örneğin insanların transit etki altındayken de yaşayacakları şey aşağı yukarı bellidir. Peki diyelim o kişi sorduğu soru ile ilgili çok olumlu bir transit etki altında, ama horary'si olumsuzsa bu durumda ne olacak?

her ne kadar farklı uygulamalar olsa da, bunu araştırabiliriz, soruları horary açısından ele alırken transitlerin destekleyip desteklemediğine bakabiliriz.. güzel soru.. bunu inceleyelim, her horary haritasında aklımızda olsun.. ancak ikisini birbirine karıştırmamakta fayda var tabii..

iyi gecelerr

transitleri hesaba katarsanız , bende nacizane katkıda bulunurum müsait oldukça ;)

yaşamakta olduğumuz progres, transit vs hareketler bizim içinde bulunduğumuz durumu meydana getiriyorsa, açıklıyorsa ve bu ortamı yaşamakta olan biz elimizde gerçekçi bir Soru ile çıkageliyorsak, o halde bizim, bizi soruyu sormaya iten ortam,sebep ile uyum içinde olmamız beklenir. Ancak yine bilinirki istisnalar kaideyi bozmaz gülücük ben böyle düşünüyorum..

sevgili yıldırım, yardımlarınızı esirgemezseniz gerçekten çok memnun oluruz gülücük

love ;

09-21-2008 09:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nurbanu10 Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

RE: Horary Sohbet
slm sesame...yorumların harika gerçekten ..on ikiden vuruyorsun yani...sana bir soru daha sorsam cevaplar mısın acaba...ben evlenebilecek miyim .olacaksa ne zaman..bazen bundan gerçekten ümidimi kesiyorum...hiç bir şey yolunda gitmiyor...şu an gerçekten de merak ettiğim bir soru bu...saat 23.20 rizeden soruyorum...müsait olduğun bir zamanda cevaplayabilirsen beni çok sevindirirsin...teşekkür ederim..
09-24-2008 12:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: RE: Horary Sohbet
SESAME Yazılan:o yüzden o AN'ı yakalaman gerek..o yüzden horary aklından geçen her soruyu yanıtlamıyor..

Alıntı:soru zamanı horoskopu ile soruya yanıt aranması, saatler astrolojisinin çalışma alanı oluyor.
Soru zamanı ile o sıradaki gökyüzü konumu arasındaki ilişki olduğu eski çağlardan beri bilinmekte. Planetlerin sıralanması sonucu bilinçte doğan bir sorunun yanıtı da, o gökyüzü senaryosunda gizli olmalı. Eşzamanlılık ortamı, soruya konsantrasyon ile yanıtını da bize doğru cezbedebilir ve yanıt o anın horoskopu ile deşifre edilebilir..yani aklınıza takılan bir soru olduğunda sorunun doğma anını not edip haritasını çıkarın burada da saat çok önemli sorunun doğduğu yer de..

Bu yüksek ölçüde uzmanlaşmış astrolojik uygulama, çok eskidir. özel sorularla uğraşır, ve özel cevaplarla cevaplar. Horary haritasının esası, sorulan sorunun sorulduğu AN dır ve bu zamanın haritası çıkarılır. Kişisel ayrıntılara( doğum yeri, doğum saati gibi ) ihtiyaç duyulmaz.

küçük bir çeviri

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
10-05-2008 01:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Horary Astroloji - Prasna Tantra

Batı ve Hint Astroloji sistemleri ve yöntemlerine göre Geleceği Görme ve Kehanet Astrolojisi açıklamaları ve pratik uygulamaları.

Horary Astrolojisinin kısa bir tarihi bilgisi olarak yardımcı bilgi olabilir.

Horary Astroloji - Prasna Tantra

Horary Astroloji (Gökyüzü Zamanı) Horoskopu olgunlaşan şimdiki zamanın geleceğe dönüşüm gücünü yansıtır. Batıda Horary, doğuda Prasna Tantra ismi ile geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Kökleri Mezopotamya, İran ve Hindistan`a dayanan beş bin yıllık geçmişi ile dünyanın en eski astroloji uygulamasıdır. Günümüzde, Avrupa ve Amerika`da klasik doğum haritası analizi ile birlikte pratik bir kullanım üstünlüğü vardır ve ayrı bir astroloji ekolü olarak benimsemiştir.

İşte Horary Astroloji haritası ile yanıtlanan sorulardan bazı örnektir;

"Ne zaman evleneceğim?", "Ev sahibi olacak mıyım?", "Çocuğum üniversiteye girecek mi?", "Kocam beni terk edecek mi?", "Hastalıktan kurtulacak mıyım?", "Kaybolan yeğenim bulunacak mı?", "Yeni bir işe girecek miyim?", "Başlattığım yatırım başarı kazanacak mı?", "Kızım, sevdiği erkekile evlenecek mi?", "Çocuğum olacak mı?", "Yolculuk için olumlu bir zaman mı?", "Hisse senetlerim pirim yapacak mı?", "Aşık olduğum insan beni seviyor mu?", "Sevdiğime ne zaman kavuşacağım?"

MEVLANA
[i]
10-05-2008 01:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

SESAME horary haritada gösterilmeyen alanları evleri ilerleterek bulabileceğimizi okumuştum daha önce hatta okuduğum yazıyıda buldum. Bu ne kadar doğrudur sence?

Evlerin İlerletilmesi Horaryde;
Örneğin, kayınbirader veya baldızı 7.ci evden itibaren 3 ev ilerleterek orijinal haritanın 9.cu evi ile simgeleriz. Çünkü, kardeşleri 3.cü ev gösterir ve eşimizin kardeşi de 7.ci evden itibaren 3 ev sonrası ile simgelenir.

Türev harita oğlunun işi aldığını ve kendi isteklerini gerçekleştirdiğini gösteriyor olabilir. Natal harita da aynısını gösterecektir ama annenin istekleri bu doğrultuda olmadığı için, muhtemelen biraz daha negative tonlar da barındırıyor olacaktır. Sonuç için araştırmamız daha çok signifikatörlerin ümit veren hareketlerine dayanır. Herşey bundan ibaret de olabilir ama natal’de sağlam bir temeli yoksa sonuç anlamsız kalabilir. Dolayısıyla, bir iki açı gördükten hemen sonra sonuca varmak yerine, haritanın sağlıklı olup olmadığını anlamak için haritanın nabzını tutmamız, ateşine bakmamiz gerekir. Natal göstergelere dikkatli bir bakış hayati önem taşımaktadır. Türev haritada 10. ev ‘de bulunan bir benefik kadar, natal 10. evde bulunan bir benefik de meselenin sonucu konusunda bizi yargıya götürecek çok önemli bir indikatör olabilir. Her iki göstergeyi de kullanmak mümkündür.

MEVLANA
[i]
10-05-2008 01:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
karatepe09 Çevrimdışı
Üye
**

RE: Horary Sohbet
(09-19-2008 06:05 PM)SESAME Yazılan:  
SESAME Yazılan:Harita İnceleme için Uygun mu? yani Radikal mi?

William Lily, öncelikle Kralların Astrolojisi olarak adlandırılan Horary Astrolojisinin ‘Babası olarak tanınır. Bir Horary haritasının geçerliliği konusunda Lily’nin dikkate aldığı konular, zaman içinde diğer astrologlar tarfından benimsenmiş veya geliştirilmiş veya tamamen geçersiz bulunmuştur. Günümüz astrologlarına göre, Kralların gazabından çekinen zamanın astrologları, kötü haber verip boyunlarının vurdurulmasından korktuklarında geçerlilik maddelerden birini mazeret gösterip haritayı yorumlamaktan kaçınabiliyordu. Bu yüzden haritanın geçerliliği ile ilgili öne sürülen pek çok koşul aslında çokta etkili bir gösterge olmayabiliyor. Bu konuda ele alacağımız haritanın geçerliliğine dair tanımlamaların tamamının bir haritada bulunması ‘mükemmel geçerli’ anlamında olacak bizim için..

1- Soru haritası yükseleni Asc yöneticisi ile Soru saati yöneticisi nitelik’ olarak uyumlu mu?

Sorunun sorulduğu saatteki ‘Saat yöneticisi mars olsun ve ‘Horary haritanın Asc ‘si Akrepte diyelim. Akrep’in yöneticisi Mars ve Saatin yöneticisi Mars .. Uyumlu..
Saatin yöneticisi Mars olsun ve Horary haritanın Asc ‘si Aslan’da.
Mars nitelik olarak sıcak ve kurudur, Güneş nitelik olarak sıcak ve kurudur.. Uyumlu..
Soru haritası Asc ile soruyu soran kişinin Asc uyumlarınada bakılır.
Soruyu Ay gününde/saatinde sordum diyelim, benim doğum haritamda yükselenim Yengeç’tir. ..Uyumlu..
Soru haritası Asc’ye kavuşum yapan Soruyu soran kişinin natal gezegenlerine bakılır. Eğer böyle bir yerleşim varsa geçerlilik göstergesi olarak kabul edilir.
Soru haritasının Güneş’i ile Soruyu soran kişinin Güneş’i aynı burçta ise bu yerleşimde geçerlilik göstergelerinden birisidir.

2-Burcun ilk 0-3 derecesindeki ASC :

Bu haritalar, sorunun vaktinden çok önce sorulduğunu gösterdiğinden incelemeye alınmazlar. Ancak soruyu soran henüz çok küçük ise veya soruyu soranın fiziksel görünüşü Soru haritası Asc özelliklerini yansıtıyor ve haritanın geçerliliğini engelleyebilecek başka bir madde yoksa incelemeye alınabilir.

3-Burcun son 27-30 derecesindeki ASC :

Bu haritalarda soruyu sormanın artık bir anlam ifade etmediğini gösterir. Sorunun konusu zaten artık son aşamasındadır. Soruyla ilgili koşullar değişmiş soru bir bakıma yürürlükten kalkmıştır. Ancak soruyu soran yeterince yaşlıysa, veya olayın olduğu o anda’ soru sorulmuşsa harita incelenebilir.

4- Ay nerede ?

Ay, Horary haritalarda soruyu soranı ve sorunun gidişatını temsil ettiğinden en önemli gezegendir. Bu sebeple ‘boşlukta’ olmaması çok önemlidir. Ay boşlukta iken hiçbir açı yapmadığından soruyla ilgili doğru bir sonuçta alınamaz. Ay’ın boşlukta olduğu bir aralıkta sorulan sorunun 2 anlamı vardır:

* Endişelenecek bir şey yok, her şey yolunda.
** Sorunun soruluş amacına yönelik iyi yada kötü herhangi bir gelişme olmayacak.

5- Ay Yanan Yolda mı?

Terazi 15 derece ile Akrep 15 derece arasındaki kısma Horary’de Yanan Yol adı verilir. Bu aralıkta bulunan gezegen güçsüz ve etkisizdir. Herhangi bir şey yapacak gücü yoktur. Her şey havadadır. İstisnası olmaksızın bu haritalardan doğru sonuç alınamaz.

6- Saturn 7. evdeyse :

Harita’nın geçerliliği bir şekilde zarar görmüştür. Astrolog nedenini tam olarak çözemezse ki bu çok zordur bu haritalar geçerli sayılmazlar. Ancak Eğer Saturn temsilci gezegenlerden birisi ise bu kural geçerli değildir…..

7- Asc yöneticisi Yanık’ mı?

Güneş kendisine çok yaklaşan gezegenleri Yakar’. Eğer Asc yöneticisi Güneş’e 8 derece 17 dakikadan daha yakınsa Yanık demektir.

8- Hem Evet’ hem Hayır’ yönünde eşit deliller varsa haritayı yorumlamak risk taşıyacağından yorumlamamayı tercih edebilirsiniz.

bY SESAME

Soru bsaati yöneticisi ne anlama geliyor

[Resim: astro2gw07kar3637325022.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us
02-10-2012 05:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Horary(soru) astrolojisi salmakis 291 496,491 10-11-2019 08:32 PM
Son Mesaj: Biblo
  Horary Çalışmaları JoMaJa 349 589,879 10-11-2019 08:29 PM
Son Mesaj: Biblo
  horary haritamı yorumladım yardımcı olabilir misiniz? lacrimosa 0 7,040 01-25-2013 08:00 PM
Son Mesaj: lacrimosa
  HORARY/saatler astrolojisine örnek /dr mesut kırgız vivienleigh 4 17,672 03-09-2011 10:15 PM
Son Mesaj: Daily
  Horary Vakaları Tuğçe 11 23,088 02-23-2011 04:29 PM
Son Mesaj: lacrimosa

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir