Değerlendir:
  • 23 Oy - 3.13 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İnançsızlık
Yazar Mesaj
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: inançsızlık
Nihan Yazılan:
GARAVU Yazılan:
garantici Yazılan:valla babam ikizler burcu tabi emin değilim eğer dedemler doğum tarihini yanlış yazdırmadıysa tabi eskiden böyle şeyler çok oluyomuş ya çocukluğunda çok iyi bi dini eğitim almasına rağmen ki çok rahat imamlık yapabilir ama sadece cuma namzları kılıyo niye kılmıyon diye sorulduğu zamanda falanca kılıyoda noluyo her haltı yiyo yada ALLAH'ın benim ibadetime ihtiyacı yok diyo ikizlerden mi yoksa başka bi şeyden mi bende anlayamadım doğrusu

bu tamamen kaçış.

falanca kılıyor ve her haltı yiyorsa bizene, biz kılsakta onun gibi haltlar yemesek olmazmı. yani mesela dünyadaki hırsızlık olayları en çok müslüman ülkelerde yaşanıyorsa, bu ülkeler yanlış yaşıyorsa, okuduğu ilahi kitabı tam anlayamamışsa veya işine gelmemişse, kuran-ı kerim hırsızlığı emrediyor diyebilirmiyiz. ???

''allahın benim ibadetime ihtiyacı yok'' kısmıda çok enteresan!

nedenmi? cumaya gittiğine göre inançsız değil, yani bir yaratıcısının olduğuna inanıyor. o zaman babanıza şu soruyu sormak gerekiyor;
rabbimizin bizi yaratmaya ihtiyacı varmıydı?

Bu görüşe tamamen katılıyorum.Bir insanın günahına laf ederek kendi nefsini temize çıkarmak çok enteresan.Akşamda bir arkadaşım diyor ki,adam namaz kılıyor,içki içiyor.Hiç kılmasın o namazı.Sen onu boşver,kendin namaz kıl.Kendi kılmıyor ya,adamın namazına laf atıyor.İnsan haram ve helali bir arada işleme potansiyeline sahip yaratılmıştır.Namaz kılar,kabulse ecir kazanmış olur.Zina eder,harama dalmış olur.
Yanlışlar doğrularımı götürür,doğrular yanlışlarımı siler;orası kişinin niyetine bağlı olarak Allah'a kalmış.

Kova,ikizler,ve aşırı hava etkisi almış biri olarak,her fikri araştırmayı sevdiğim gibi,dini konularıda acayip araştırırım.Allah'a inanmayı seviyorum.
Hatta bir ara ilahiyat okuyup,fetva bile veresim gelirdi,kadınların lehine hayatlarını kolaylaştıracak.

Bu durumda 9.ev,jüpiter,yay,neptün,akrep,pluto ve hava elementleri inanç konularını incelerken öncelikle bakılması gereken göstergeler.

En önemli etken,9.ev vurgusu bence.Haritanın bütününe bağlı olarak değişsede,9.evi ikizler olan iki kişi tanıyorum.Tanrı kavramına agnostik bir yaklaşımları vardı.

bende ole duymustum 9.evleri ikizler olanlar eger yukselenleri akrep degilse inançsız oluyorlarmıs.demmekki dogruymuş

haritam
10-05-2008 10:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

amine Yazılan:haritadan bir kişinin imanlı veya imansız olduğunu anlamak nerdeyse imkansız bence..çünkü bu harita bizi gösterir halbuki imanda biz diye bişey olmaz ..imanlı kişi haritasını aşmıştır bence
oğlak burcu dindar olabilir ama inançlı olmak başka bi şey..çünkü satürn geleneklere bağlıdır zaten..yani ailesinden çocukluğundan beri öğrendikleri kutsaldır ve onları özenle tatbik eder..ancak oğlak burcunun her ne kdar hareketleri dindarlığını gösteriyorsa bile düşünceleri çok farklıdır..bu konuları çoğunlukla araştırmaz..çünkü bunlar doğrudur der..tamamen inanmıştır bunların eksiksiz bi şekilde doğru olduğuna..benim oğlak burcum güçlü ve gerçekten geleneklere bağlıyımdır..yani bi mecburiyet hissederim sanki biri beni zorluyor bunları yapmam için..ve bi oğlak arkadaşım vardı..kimseye dinle ilgili laf ettirmez..bunlar en doğrudur der..ve din konuları düşünüp araştırmayı dahi yanlış görürdü..yani tek ezberle dermiş gibi..burdaki insanların çoğu böyle düşünüyor..ve bende böyle düşünürdüm eskiden..halada böyle düşünmekten krtulabilmiş değilim..mesela astrolojı/burçlar dedimi birisi doğrudan haram diye fetvaya kalkışırdım..karşımdaki kişeye konuşma fırsatı bile vermezdim günah diye..elhamdülillah şimdi birazcık daha araştırır oldum..biryerde okumuştumki:akıllı allahı tanır bilir..zeki tanrı yoktur der..ahmaksa yukardaki tanrısına tapar diye..sanırım inançsızlığın altında merkürün yatmasının sebebi zeki olması..

bence ikizlerle alakalı olmasının sebebi yüzeysel düşünceden kaynaklanıyor olabilir.hızlı düşünmek için yüzeysel olmak gerekir bence.oglak ise derin düşünen burctur.bilgelerin,ermişlerin burcu genelde oglakmış.ne de olsa saturn düşüncenin en derin şeklini temsil eden gezegendir.

haritam
10-06-2008 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Yıldırım Yazılan:oğlak burcuyla ilgili şunu söyleyebilirim ; oğlak insanı inançsız bile olsa , geleneklerine bağlı ve toplum içinde saygılı , dürüst bir kişisel imaja sahip olduğundan (oğlak hakkında genel görüş ; saygılı terbiyeli düzenli çalışkan vb. kabul gören davranışlardır) bu inanç vb. konularda olumsuz anlamda kendini pek belli etmeyecektir.
hatta Batı da kiliseye düzenli olarak gidenlerin çoğunda oğlak-satürn kimliği bulunabilir buna şaşırmazdım.

ama sevgili sundancer'in okuduğu gazetede dediği gibi , oğlakın en inançlı olması ayrı bişeydir , oğlakın kiliseye daha fazla gitmesi ayrı bişeydir diyebiliriz.
umarım anlatabildim , oğlakın tutumu inancının gücünden kaynaklı olabileceği gibi , sırf saygı-terbiye-alışkanlık-sorumluluk gibi satürnyen içgüdülerden de kaynaklanabilir.

Burda söylediğin herşeye katıldığımı söyleyebilirim.

İnançlı olmak anlamında benim gözlemlediğim/bildiğim kadarıyla en iddialı Burçlar Balık,Yay ve Yengeç.Ama düzenli olarak dini pratikleri yerine getirmek sözkonusu olduğunda Toprak burçları(Boğa,Başak,Oğlak) en ön sırada yer alır bence.

Nin.Me.Sar.Ra
10-09-2008 03:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Orçun
Kayıtsız

RE: inançsızlık
Dini ibadetler konusunda bir Oğlak olarak hassasım. Tabi aynı zamanda hassaslık, inançlı olmak demek. Öte yandan bence Şiron destekli Kovalar (Uranüs'ten gelen manevi akıl), bu konuda daha iyi yerlere gelebilirler kanısındayım.
10-10-2008 12:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

bu inanç konusunda bende bir şeyler aktarmak istedim kaçtır bu konu başlığını açıyorum birşeyler yazayım diye vazgeçiyorum sonra neyse...
kendimden örnek vereyim mesela biz üç kardeşiz orta halli bir ailede büyüdük anne dini olarak biraz daha görevlerini yapmaya çalışan biri baba aynı sayılır şu anda ikiside hacca gitmiş kendi hallerinde mütavazi bir hayat süren dini vecibelerini hakkıyla yerine getirmeye çalışan insanlar.Benden sonra iki erkek kardeşim var söylemek istediğim üçümüzde aynı aile ve çevrede büyüdük ama ortanca kardeşim askerden döndükten sonra bir anda dini olarak daha yoğunlaştı ve ilgilenmeye başladı (güneş başak asc. yay ay oğlak) ve hacca gitti ümreye gitti hatta şimdi yaptıı işi bile bu konularla alakalı hac ve umre ilgili bir şirketi var ama hatta kısa bir süre önce eşi ve çocuklarınıda umreye götürdü kızı 8 oğlu 6 yaşında
küçük karddeşim(güneş ikizler asc. akrep ay oğlak) ve ben(güneş kova asc. yay ay koç) bu konularla fazla ilgili değilizdir mesela bende oda inançlı insanlarızdır görevlerimizi yerine getirmeye çalışaırız ama ortanca kardeşim kadar değil söylemek istediğim aynı ana baba tarafından aynı çevrede yetişmiş kişiler olarak farklıyız buda astrolojik olarak bakıldığında haritalarımızla ilgisinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor bence çünkü ortanca kardeşimin haritasına baktığımda güneş,mars,plüto,uranüs,merkür 9.evinde ve 9.ev terazi burcu ve başak burçlarında konumlanmış. Neyse bu konuyla ilgili belki bir fikir olur diye paylaştım bu bilgileri sizlerle ama inançlarla alakalı durumların natal haritanın yanı sıra transitlerlede ilgili olduğunu düşünüyorum yani natal haritada böyle bir potansiyel varsa ve bunu transitler tetikleyince daha görünür hale geliyor bu benim fikrim tabiki....
sevgilerle
10-10-2008 01:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Din konuları benim için çok hassas ve buraya yazmaktan bile rahatsızlık duyan birisiyim,ama madem konu açılmış bende bikaç kelime yazmak istedim...

İnanç konusunun haritada konumlanmasına gelincede,9.uncu ev faktörünün çok önemli olduğunu düşünüyorum,benim 9.uncu evim teraziyle başlıyor ve bir plüto birde jüpiter var ve ev yöneticimde yani venüs 12.de olduğu için herkezle din konusunda konuşmaktan hoşlanmam,bukonuda gerçekten bilgi sahibi olanlarla oturup saatlerce sohbet etmektede çok mutlu olurum... sevgiler

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
10-10-2008 03:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
esraa1
Kayıtsız

dini konularda 9.ev önceilk ediyorsa eger 9.evim satürn terazi ve k.ay düğümüm yine basak burcu.din konusunda hassasım cok bagımlı olmamakla beraber dini görevlerimi yaparım dikkatimi ceken tabi burcu veya 9.evi kova olanlar alınmasın cevremdeki kova burcu arkadaslarımda dine inanmamakla beraber ateistlik tarzı yaklasımlar gördüm heralde uranüs etkisinden diye düsünürdüm hep..ve yine dikkatimi ceken balık burclarının din konusunda daha bagımlı olmasıydı.
10-10-2008 05:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hare Çevrimdışı
Üye
**

STRESLE IMAN ARASINDAKI BAGLANTI

cok guzel sonuna kadar okuyun,

Strese girenin imanından şüphe ederim! 'Az' konuşan fakat 'öz' konuşan büyükler vardır. Babam da bunlardan biridir. Çok sık bir arada olamadığımız için benim için bu 'öz' konuşmalar daha kısa olur. Birkaç yıl önce öyle bir laf söyledi ki sustum kaldım. Uzun süre kafamın içinde dolandı söylediği cümle. 'Strese girenin imanından şüphe ederim!' demişti babam. Stresle ilgili kitaplar okuyan, zaman zaman 'stresle mücadele' konusunda seminerler veren biri olarak, cümleyi çok ağır bulmuş olsam bile, kafamın içinde cümle dönüp durdu uzun zaman. Yaşadığımız yüzyılın en önemli problemlerinden biri olan stres hakkında bu kadar kesin ve keskin bir ifade duymamıştım. Geçen yıl memlekette bir arkadaşla otururken hayatın sıkıntıları ve zorlukları konuşulmaya başlanınca bende kendisine stres ve stresle mücadele hakkında bildiklerimi anlatmaya başladım. Arkadaşım da benimle birikimlerini paylaşıyordu. Bir ara babamın söylediği 'Strese girenin imanından şüphe ederim!' lafını attım ortaya. Arkadaşım 'doğru bir cümle' dedi. 'Hatta bir insan stres yüzünden hasta olursa Allah o insana bunun hesabını bile sorar'dedi.
* * * * * * * * * Stres, halkın bildiği ve kullandığı anlamıyla, sıkıntıları kafaya takmak demektir.Sıkıntılar insanı mutsuz ediyor. Mutsuzluk insanı hasta ediyor. Kimisi hastalıklarla mücadele etmekten yoruluyor. Mutsuz ve hasta oluyor. Kimisi ailesiyle problemler yaşamaktan bunalıyor. Kimisi çocuklarıyla baş edememenin sıkıntısını yaşıyor. Kimisi maddi sıkıntılarla boğuşuyor. Kimisi çevresindekilerin kendisini anlamadığından dert yanıyor.
Kimisi bir sevdiğini toprağa verince hayata küsüyor.
Hayatta insanı strese sokan o kadar çok şey var ki. Herkes kendisine dert edecek bir sıkıntı bulabilir.
Stresle iman arasında bir bağlantı var mı dersiniz?
Sıkıntılarla dolu bir hayat denilince benim aklıma hep Peygamberler geliyor. Allah Peygamberlerin kıssalarını ayrıntılarıyla bize niçin aktarıyor dersiniz? Okuyup, ibret almamız için değil mi?
Peygamberlerin hayatlarından yola çıkarak bazı sorular sormak istiyorum.
Hz. Eyyüb'ü hastalıkla imtihan eden Allah, bizi de aynı imtihana tabi tutma hakkına sahip değil mi?
Hastalığı kafaya takıp bunalıma giren insan 'Allah'ım beni niçin hastalıkla imtihan ediyorsunuz ki?'demiş olmuyor mu?
Hz. Nuh'u oğluyla imtihan eden Allah, sizi evlatlarınızla imtihan edemez mi?
Hz.İbrahim'i babasıyla imtihan eden Allah, sizi öz babanızla imtihan edemez mi?
Hz. Lut'u eşiyle imtihan eden Allah'a, 'Beni niçin eşimle imtihan ediyorsun ki?' deme hakkına sahip olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?
Hz. Yusuf'u kardeşiyle imtihan eden Allah, belki sizi de kardeşlerinizle imtihan ediyordur!
Tüm peygamberlerin hayatları sıkıntı (imtihan) dolu olduğuna göre, bizim hayatımızda da bazı sıkıntıların olması hayatın bir parçası değil mi?
An neveya babasını kaybedince bunalıma giren bir insan Allah'a 'Benim annemi / babamı niye alıyorsun ki?' deme hakkına sahip olduğunu mu sanıyor?
'En büyük acı evlat acısıdır!' denir. Bu acıyı yaşayan anne babalar 'Allah kimseye yaşatmasın!' derler.
Alemlere rahmet olarak yaratılan Hz. Muhammed Mustafa (S..A.V.)'ya bile torpil yapmayan Yaratıcının, bize torpil yapmasını beklemeye hakkımızın olmadığını hiç düşündünüz mü? Beş defa evlat acısıyla imtihan edilmiş bir Peygamberin ümmeti olduğumuzu bilmek zorundayız.
'Kardeşim onlar Peygamber, biz insanız' diye kimse itiraz etmesin. Peygamberler de bizler gibi üzülen, ağlayan, Allah'a sığınan insanlardı. Allah tarafından özel seçilmiş oldukları gerçeği 'insanı' acılara tepkisiz kalacakları anlamına gelmez. Bize düşen hayatı doğru anlamaktır. Unutmamalıyız ki, Peygamberlerine torpil yapmayan Allah, bize de torpil yapmaz.

* * * * * * * *
Stres ile iman arasında ki ilişki kafamın içinde uzun zamandır dolanıyordu. Bir okuyucum bana öyle bir söz gönderdi ki, o sözü okuyunca kafamın içinde dolanan cümleler köşe yazısına dönüştü. Bu yazıyı da o güzelsözle bitirmek istiyorum.
Çok sıkıldığınız zaman bu cümleyi hatırlayın. Hatta bana kalsa pano haline getirilip evveya işyerinin duvarlarına asılması gereken bir söz.
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, 'Benim büyük bir derdim var!' deme, derdine dönüp 'benim büyük bir Rabbim var!' de.
Alıntıdır
10-10-2008 06:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Akrep Çevrimdışı
Üye
**

9. evim İkizler. Gezegen yok. Bilinemezci takılıyorum. Dini konularda konuşmamaya çalışıyorum. Çünkü sorduğum sorular ve sorulara verdiğim cevaplar insanların şaşırmasına sebep oluyor. Dine sorgusuz inanmak gerekiyor. Ama mantıklı cevaplar alamadığım hiçbir şeye inanamıyorum. Onun için bu konudan uzak durmayı tercih ediyorum. Tuhaf olan müthiş denecek şekilde kadere inanmam ve ölümden korkmamam.
10-14-2008 05:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 1

dindar olmak farklıdır, inançlı olmak farklı =)
bu sıralar bunu düşünüyorum.
ya da genelekçi olmak farklıdır, asıl olana inanmak farklı mı denilmeli? biraz kavram kargaşası da olmuş olabilir burda.(kendim soruyor kendim cevaplıyorum ya da bunun gibi bişe oluyor farkındayım gülücük )
nitekim din tektir. kurallar bütünü... başka din yok. tüm insanlar için geçerli olan teklik...
ama kendince oluşturduğun bir algıyı da din zanabilirsin gayet mümküngülücük
bu durumda sen tamamen uydurma bir veri tabanına sahip olursun ordan beslendiğinde de parçaların sistemle uyuşmadığını anlarsın bir şekilde bilinçli ya da bilinçsiz.

ilk önce bilinçaltını temizlemek gerek fazlalıklardan...

ve ateistler ve şüpheciler... potansiyel olarak gerçeği bulmaya yakınlar.
geri kalan sorgusuz sualsiz inananlarsa pek ilerleyemezler, açılım yaşayamazlar.
şüpheci olmaksa soru sormaya benzer. soru sormanın kuralı da objektif olmaktır.
eğer soru sorarken yanlı olursan o zaman sorunun cevabından mahrum kalarak cezalanır insan gülücük

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
11-30-2009 03:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir