Değerlendir:
  • 23 Oy - 3.13 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İnançsızlık
Yazar Mesaj
antigone Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: inançsızlık
Akrep Yazılan:9. evim İkizler. Gezegen yok. Bilinemezci takılıyorum. Dini konularda konuşmamaya çalışıyorum. Çünkü sorduğum sorular ve sorulara verdiğim cevaplar insanların şaşırmasına sebep oluyor. Dine sorgusuz inanmak gerekiyor. Ama mantıklı cevaplar alamadığım hiçbir şeye inanamıyorum. Onun için bu konudan uzak durmayı tercih ediyorum. Tuhaf olan müthiş denecek şekilde kadere inanmam ve ölümden korkmamam.

Akrep seninle aynı duyguları paylaşıyorum. Jüpiterimin 9. evde bulunması ve sert plüto açılarım buna sebep galiba gülücük

[Resim: werwerwerwerwer.th.jpg]
12-01-2009 02:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: inançsızlık
antigone Yazılan:
Akrep Yazılan:9. evim İkizler. Gezegen yok. Bilinemezci takılıyorum. Dini konularda konuşmamaya çalışıyorum. Çünkü sorduğum sorular ve sorulara verdiğim cevaplar insanların şaşırmasına sebep oluyor. Dine sorgusuz inanmak gerekiyor. Ama mantıklı cevaplar alamadığım hiçbir şeye inanamıyorum. Onun için bu konudan uzak durmayı tercih ediyorum. Tuhaf olan müthiş denecek şekilde kadere inanmam ve ölümden korkmamam.

Akrep seninle aynı duyguları paylaşıyorum. Jüpiterimin 9. evde bulunması ve sert plüto açılarım buna sebep galiba gülücük

jupiterinizin 9.evinizin bulunması jupiteri güçlü yapar kendi evindedir.ve güçlü çalışır ,
inançsızzlığın çok sebepleri olabilir.haritadan genel tespit yapmak zor.
ancak ,jupiteriniz güçlü ve kişisel gezegenlerinizle temasta
sanırım agnostik takılıyorsunuz.
ancak , kafanızın bir bölümü inaçlarla meşgul olmalı.merkür ve jupiter karesine sahipsiniz.(not öte yandan çok meşgul olmak inanmayı da gerektirmez.bazen ters de tepiyor gülücük )

öte yandan ay pluto karesniz var.inaçla çok ilgili olduğunu düşünemeyszi
keza venüs pluto karesnizde 3.ev yöneticisi olması sebebiyle belki önem taşır
ama ikincil sırada bence.
plutoya çok odaklanmanız bence çok doğru olmaz.
12-01-2009 03:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: inançsızlık
(07-13-2010 03:57 AM)gezegenjupiter Yazılan:  9.evimde jupiter balıkta,plutonla üçgen
venüs 4. evimde akrepte, okuduğum yorumlarda 'venüs Tanrı sevgisi verir 4. evde' yazıyordu
uranüs 5. ev, yayda,
merkür 4. evimde akrepte
neptünüm 6. evde oğlakta
artık haritanın hangi bölümünden geliyor bilemiyorum ama içimde gerçekten büyük bir Tanrı sevgisi var..Tanrı'yı hiç bir zaman insanları cezalandıran ve cehenneminde yakmaya çalışan bir güç olarak görmedim..hep bizi çok sevdiğini ve bize dersler ve yeni deneyimler verdiğini düşündüm..
ayrıca klasik inanç olan 'Müslüman olmayan herkes cehenneme gider' inancı bende küçüklüğümden beri hiç olmadı..şahsen Tanrı'nın cennetinin herkese açık olduğunu düşünüyorum,adının Tanrı-Allah-Yehova ya da Tengri olması hiç bir şey değiştirmez bence, önemli olan iyiliktir..
küçüklüğümde baya bir eğitilme çabalarım oldu, dar görüşülü dindar bir ortamda yetişmiş olsa da bu düşüncelerim hiç değişmedi..

inançlar, felsefe ve dinsel eğilimler konusunda jüpitere bakarız. neptün de etkilidir. senin güneşin yay burcunda. jüpiter yönetimindeki yay, dünyaya bir şeylere inanmak için gelmiştir zaten. felsefe, din, yüksek öğrenimler, tanrı sevgisi yayın-jüpiterin ilgi alanlarıdır. sen bir yay olarak, inanmaya doğuştan yatkınsındır. güneşin dispozitörü jüpiter, 9. evinde yer alıyor.
jüpiter bulundugu alana bol keseden verir. dini, felsefeyi, inancı,akademik kariyeri, yüksek felsefelere geçişi, ufkumuzu ne kadar genişletebileceğimizi anlatan ev olan 9. ev, jüpiterin kendi evidir zaten.
buradan;gelişime açık, tanrı sevgisi, inanç ve yüksek felsefelere meyilli biri oldugunu anlayabiliriz. üstelik jüpiter balık burcunda, yönetici. hem de kendi evinde yer alıyor. öne çıkan bir jüpiter etkin var.

ayrıca, geniş orblu da olsa güneşinle kare, merkürünle üçgen açı alarak kişiliğindeki ve düşünsel kapasitendeki jüpiteryen öğeleri bir kez daha vurguluyor.

tabii burda neptün faktörü de var. neptün hassasiyet ve aşkınlık verir.
ayınla kare açı almış verygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-13-2010 10:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: inançsızlık
(07-13-2010 03:57 AM)gezegenjupiter Yazılan:  9.evimde jupiter balıkta,plutonla üçgen
venüs 4. evimde akrepte, okuduğum yorumlarda 'venüs Tanrı sevgisi verir 4. evde' yazıyordu
uranüs 5. ev, yayda,
merkür 4. evimde akrepte
neptünüm 6. evde oğlakta
artık haritanın hangi bölümünden geliyor bilemiyorum ama içimde gerçekten büyük bir Tanrı sevgisi var..Tanrı'yı hiç bir zaman insanları cezalandıran ve cehenneminde yakmaya çalışan bir güç olarak görmedim..hep bizi çok sevdiğini ve bize dersler ve yeni deneyimler verdiğini düşündüm..
ayrıca klasik inanç olan 'Müslüman olmayan herkes cehenneme gider' inancı bende küçüklüğümden beri hiç olmadı..şahsen Tanrı'nın cennetinin herkese açık olduğunu düşünüyorum,adının Tanrı-Allah-Yehova ya da Tengri olması hiç bir şey değiştirmez bence, önemli olan iyiliktir..
küçüklüğümde baya bir eğitilme çabalarım oldu, dar görüşülü dindar bir ortamda yetişmiş olsa da bu düşüncelerim hiç değişmedi..

Çok ilginç ben de tam boyle düşünüyorum.Önemli olan insanların kalplerindeki iyilik,yüce gonulluluk; birini tanımadan yardım etmeli insan.bnmde jüpiter 9.evde,uranus 5.evde yayda,pluto 4.evde akrepte,neptun oğlak 6.ev cizgisine yakın.

Ama dürüstlüğe verdiğim değer saturn yay olmasından kadere inancımında jüpiterin 9.evde olmasından olduğunu düşünüyorum.

İbadetler hakkında ne düşünüyorsun cok merak ettim.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
07-13-2010 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: İnançsızlık
lise de, din kültürü ve ahlak bilgisi hocam, sorularımdan artık bıkmış olmalı ki, gülücük ''kızım sen bırak bu fen bölümünü, ilahiyat fakültesine git, orada sorularını araştır, ve kendin öğren'' demişti..

yukarda arkadaşlarında bahsettiği gibi, 9. ev vurgusu inanmakla bir hayli alakadar..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
10-24-2010 11:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

İnançlarla ilgili
3. ev 9. ev ve inanç noktasına, bu evlerin yöneticisine bakılmalıdır
İnanç noktası: Asc+Merkür-ay
formülü ile bulunur

ama ben haritada Jüpiterin de incelenmesi taraftarıyım

http://solarlunarx.blogspot.com/

Haritam

Kusurlarımız ile Mükemmeliz.!
10-25-2010 12:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

3. Ev Balık/ Yöneticisi Jüpiter 5. ev ikizlerde/ Uranüs Akrep 10. ev
9. ev Başak/ Yöneticisi 9. evde
9. evde venüs,merkür,mars pluto

İnanç noktası 10 derece 17 dk Aslan
Yöneticisi Güneş 8. ev başak

Şu şundan bu bundan diye gitmeyip, toparlayıp yazıyorum, ama dilersen çok detaylıda yazabilirim.

İnançların konusunda oldukça bağlı, araştırani bununla ilgili eğitim alan, hayırsever yeri geldiğinde politik bir duruş sergileyecek kadar tutkulu, inançlar konusunda, inanç konusunda sürekli araştıracak. Kitapları, rüyaları, yorumlayabilir, sezgisel olarak öngörülerde bulunabilirsin. Öncelikle iç yüzünü araştırmak senin için önemli olacaktır. Hayata geliş amacını bulunma sebebini sorgulayabilirsin.

daha yazım mi :-)

Haritam

10-25-2010 12:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(10-25-2010 12:46 AM)Messa Yazılan:  
(10-25-2010 12:15 AM)Dinoo Yazılan:  İnançlarla ilgili
3. ev 9. ev ve inanç noktasına, bu evlerin yöneticisine bakılmalıdır
İnanç noktası: Asc+Merkür-ay
formülü ile bulunur

ama ben haritada Jüpiterinde incelenmesi taraftarıyım

İnançlarla ilgili formülün bu olduguna eminmisin Dinoo Arap noktası hesaplayıcısında seni formül friends(2) olarak yer alıyor
http://www.noendpress.com/pvachier/arabi.../index.php

o verdiğin linkte çok yanlış hesaplamalar var. Ben solarda ki programa bile güvenmeyip oturup manuel kendim hesaplıyorum

Haritam

10-25-2010 12:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

3' 55" koç burcu çıktı 10. evde, Ama senin hesaplamana göre ne çıkar bilmiyorum.
10-25-2010 01:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Dinoo Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(10-25-2010 01:00 AM)Daily Yazılan:  
(10-25-2010 12:54 AM)Dinoo Yazılan:  3. Ev Balık/ Yöneticisi Jüpiter 5. ev ikizlerde/ Uranüs Akrep 10. ev
9. ev Başak/ Yöneticisi 9. evde
9. evde venüs,merkür,mars pluto

İnanç noktası 10 derece 17 dk Aslan
Yöneticisi Güneş 8. ev başak

Şu şundan bu bundan diye gitmeyip, toparlayıp yazıyorum, ama dilersen çok detaylıda yazabilirim.

İnançların konusunda oldukça bağlı, araştırani bununla ilgili eğitim alan, hayırsever yeri geldiğinde politik bir duruş sergileyecek kadar tutkulu, inançlar konusunda, inanç konusunda sürekli araştıracak. Kitapları, rüyaları, yorumlayabilir, sezgisel olarak öngörülerde bulunabilirsin. Öncelikle iç yüzünü araştırmak senin için önemli olacaktır. Hayata geliş amacını bulunma sebebini sorgulayabilirsin.

daha yazım mi :-)

bende yorum alabilirmiyim?

İnançla ilgili analize devam ediyorum;
Doğum saatinin net olduğunu varsayıyorum;

İnanç noktası ise;
Asc+Merkür-ay formülü ile bulunur.

21 der+ 172 der 49dk - 15der 43 dk

İnanç noktası: 28 der 6 dk Başak

İnanç noktanın Satürn ile sextile açısı var. 6. evde.

3 ev girişinde ikizler/ Merkür
9.ev yayJüpiter

İnançların konusunda, analizci, sorgulayan, araştıran, yeri geldiği zaman sistemleri kendi düşünce sistemine göre eleştiren, kuralcı, sistematik, kadersel temalara ve etkilere inanan, zaman zaman kendi içinde aşırı uçlarda yaşayan, tanrının belki de müthiş bir mimar olduğunu düşünen biri olabilirsin. Sen inançlar, din, felsefe konularına ve bu konularda tartışmaya, paylaşmaya açıksın fakat genelde çevrene inançla ilgili sorunları olan, inancını aşırı uçlarda yaşayan veya inanmayan, farklı din gruplarından kişileri hayatına rahatlıkla çekersin...

Haritam

10-27-2010 02:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir