Değerlendir:
  • 36 Oy - 2.53 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yaş Farkı Olan İlişkiler
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Yaş Farkı Olan İlişkiler
Jomaja,Medusa'nın mesajına verdiğin cevapta,ay düğümlerinin kadersel yerleşimlerinden bahsetmişsin.Bu durumda kendimden 10 yaş büyük biri ile evli oluşum,ay düğümlerimizin konumu bana bir cevap hakkı doğurdu.

Zihinsel,duygusal,fiziksel,düşünsel hiç bir ortak özelliğimiz olmamasına rağmen,niye hala bir aradayız,biz nasıl evlendik sorusunun cevabı ancak kader olarak açıklanır heralde.Onun k.ay düğümü ile benim g.ay düğümü kavuşuyor.Doğal olarakta benim kuzey ay düğümü ile onun g.ay düğümü kavuşuyor.Ay düğümleri için 5 orb çok değildir heralde.
Yani benim öğrenmem gerkenleri o biliyor,onun öğrenmesi gerekenleri de zaten ben biliyorum gibi oluyor bu durumda.O şefkati,merhameti,sabrı ve duygusal bir insanın türk filmi izlerken bile nasıl ağlayacağını öğretiyor bana.
Görseniz inanamazsınız dışarıdan tam bir ağır abi,maço tavırlar.Bana sökmüyor,o ayrı.
Bende disiplini,bu hayatta bir şeyler elde etmek için,emek sarfedilmesi gerektiğini,mantığı devre dışı bırakıp,yalnızca duygularla hareket etmenin yalnışlığını öğretiyorum sanırım.

Onun haritasını da ekliyorum.Benim haritam kendimden yaşça büyük kişilerle beraberliği deşifre ediyor da;onunkisi pek açık vermiyor sanırım.

Haritamda erkekleri temsil eden güneş ve mars satürnle ilişki içinde.Venüs oğlakta.
Bu konumlar kendimden büyüklere çekildiğimi işaret ediyor ama,19 yaşında yaptığım erken evliliği pek açıklamıyor.7. evimde bu durumu açıklayan harhangi bir ibare göremiyorum.

Onun venüsü ikizlerde,gençleri işaret ediyor olabilir ama,satürnle kavuşumu nasıl açıklanabilir bilemiyorum.

[Resim: astro2at01nu0.th.gif]
01-16-2009 03:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Nihan Yazılan:Jomaja,Medusa'nın mesajına verdiğin cevapta,ay düğümlerinin kadersel yerleşimlerinden bahsetmişsin.Bu durumda kendimden 10 yaş büyük biri ile evli oluşum,ay düğümlerimizin konumu bana bir cevap hakkı doğurdu.

Zihinsel,duygusal,fiziksel,düşünsel hiç bir ortak özelliğimiz olmamasına rağmen,niye hala bir aradayız,biz nasıl evlendik sorusunun cevabı ancak kader olarak açıklanır heralde.Onun k.ay düğümü ile benim g.ay düğümü kavuşuyor.Doğal olarakta benim kuzey ay düğümü ile onun g.ay düğümü kavuşuyor.Ay düğümleri için 5 orb çok değildir heralde.
Yani benim öğrenmem gerkenleri o biliyor,onun öğrenmesi gerekenleri de zaten ben biliyorum gibi oluyor bu durumda.O şefkati,merhameti,sabrı ve duygusal bir insanın türk filmi izlerken bile nasıl ağlayacağını öğretiyor bana.
Görseniz inanamazsınız dışarıdan tam bir ağır abi,maço tavırlar.Bana sökmüyor,o ayrı.
Bende disiplini,bu hayatta bir şeyler elde etmek için,emek sarfedilmesi gerektiğini,mantığı devre dışı bırakıp,yalnızca duygularla hareket etmenin yalnışlığını öğretiyorum sanırım.

Onun haritasını da ekliyorum.Benim haritam kendimden yaşça büyük kişilerle beraberliği deşifre ediyor da;onunkisi pek açık vermiyor sanırım.

Haritamda erkekleri temsil eden güneş ve mars satürnle ilişki içinde.Venüs oğlakta.
Bu konumlar kendimden büyüklere çekildiğimi işaret ediyor ama,19 yaşında yaptığım erken evliliği pek açıklamıyor.7. evimde bu durumu açıklayan harhangi bir ibare göremiyorum.

Onun venüsü ikizlerde,gençleri işaret ediyor olabilir ama,satürnle kavuşumu nasıl açıklanabilir bilemiyorum.

Sanırım ailemdeki kadınlar genel olarak 10 yaş büyüklerle evlendiği için 10 yaş bana pek bariz bir yaş farkı gibi gelmiyor.:)Ama tabi sen daha olgun olma ya da yaş farkı hissediyorsan bakalım.
Medusada G.A.D. ve K.A.D birleşimi daha dardı.Ama yinede 5 derecelik toleransla daha zayıf olsa da hissedilebilir sanırım.Bu arada sizinde Davison da G.A.D ve K.A.D nüz 1-7 yerleşiminde.Ama G.A.D 7. ev çizgisine oldukça yakın yerleşimiyle kadersel olsa bile sıkıntılı bir hava yaratabilir.(medusanın eşiyle haritasında K.A.D 7. evdeydi)

Eşinin haritasında Venüs ikizlerde evet.Ama bu arada venüs 7. ev yöneticisi durumunda da(ilginç ikinizinde venüsü retro )Belki venüsün yanındaki ağır abi Saturn eşinin kendisidir.gülücük)
Erken evlilik meevzusu.Hımm daha önce pek incelemedim açıkças.Ama mesela haritana baktığımda senin için erken evlenmek değil tam tersine geç bile evleneceğini söyleyebilirdim.Hani illaki birşey bulmak istesem belki 5. dercelik(aslında geniş bir açı toleransı oluyor) bir açıyla 7. ev çizginle birleşmiş Uranusunu gösterebilirdim.(1. ev yöneticisi merkür ile de partil sextili var belki buda biraz aceleci davrandırmıştır) .Eşinin de haritasında da Uranus 7. evde.Eğer iki taraftada böyle bir yerleşim varsa bu muhtemelen birşeyler anlatmaya çalışyordur.

Anilik , asilik , çıkışlar belki ani kırılmalar vb...(sanırım sen en doğru ifaedyi kendin bulacaksındır)
01-16-2009 04:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Cvp: RE: Yaş Farkı Olan İlişkiler
esraa1 Yazılan:jomaja benimde haritama bakabilirmisin benimde esimle aramda 15 yas fark var ve hayatimda hep benden yasca buyuk erkekler ilgimi cekmistir 06.11.1978 ist 10:25

Yine Ay oğlak var karşımızda.
İkizler 7. ev .Saturn 7. ev çizgisine açı yapıyor.(güneşle sextilinin çok etkili olacağından şüpheliyim)
Aslında senin haritana baktığımda ; evet yaş farkı olan bir ilişkiden söz ederdim.Ama ilk tahminim büyük tarafın sen olacağın olurdu.gülücük)
01-16-2009 04:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

RE: Cvp: Yaş Farkı Olan İlişkiler
JoMaJa Yazılan:
Nihan Yazılan:Jomaja,Medusa'nın mesajına verdiğin cevapta,ay düğümlerinin kadersel yerleşimlerinden bahsetmişsin.Bu durumda kendimden 10 yaş büyük biri ile evli oluşum,ay düğümlerimizin konumu bana bir cevap hakkı doğurdu.

Sanırım ailemdeki kadınlar genel olarak 10 yaş büyüklerle evlendiği için 10 yaş bana pek bariz bir yaş farkı gibi gelmiyor.:)Ama tabi sen daha olgun olma ya da yaş farkı hissediyorsan bakalım.
Medusada G.A.D. ve K.A.D birleşimi daha dardı.Ama yinede 5 derecelik toleransla daha zayıf olsa da hissedilebilir sanırım.Bu arada sizinde Davison da G.A.D ve K.A.D nüz 1-7 yerleşiminde.Ama G.A.D 7. ev çizgisine oldukça yakın yerleşimiyle kadersel olsa bile sıkıntılı bir hava yaratabilir.(medusanın eşiyle haritasında K.A.D 7. evdeydi)

Eşinin haritasında Venüs ikizlerde evet.Ama bu arada venüs 7. ev yöneticisi durumunda da(ilginç ikinizinde venüsü retro )Belki venüsün yanındaki ağır abi Saturn eşinin kendisidir.gülücük)
Erken evlilik meevzusu.Hımm daha önce pek incelemedim açıkças.Ama mesela haritana baktığımda senin için erken evlenmek değil tam tersine geç bile evleneceğini söyleyebilirdim.Hani illaki birşey bulmak istesem belki 5. dercelik(aslında geniş bir açı toleransı oluyor) bir açıyla 7. ev çizginle birleşmiş Uranusunu gösterebilirdim.(1. ev yöneticisi merkür ile de partil sextili var belki buda biraz aceleci davrandırmıştır) .Eşinin de haritasında da Uranus 7. evde.Eğer iki taraftada böyle bir yerleşim varsa bu muhtemelen birşeyler anlatmaya çalışyordur.

Anilik , asilik , çıkışlar belki ani kırılmalar vb...(sanırım sen en doğru ifaedyi kendin bulacaksındır)

Teşekkürler Jomaja,değerli yorumların için.Bende kendi haritama bakınca,kendim için geç evlilik ibaresinin daha bir vurgulu olduğunu düşünüyorum.

Ama uranüsün bulunduğu konumlar,bize her zaman ani ve farklı şeylerin olabilme sahasını ifade ediyorsa,uranüs benim 7.evime yaptığı kavuşumuyla,aniden evlendiğimi ifade ediyor olabilir yazdığın gibi.Ki hakikaten çok ani ve sıradışı bir evlilik oldu benimkisi.
01-16-2009 09:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
esraa1
Kayıtsız

RE: Yaş Farkı Olan İlişkiler
tsk ederim satürnün 7.evi kestiğini senden ogrendım hıc dıkkat etmemıstım ...jomaja
01-17-2009 12:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Ashton Kutcher eşi Demi Moore dan 16 yaş küçük .

Frida Kahlo ile Diego Rivera arasında 21 yaş farkı vardı.

Salvador Dali kendisinden 10 yaş büyük olan Gala ile evlendi ve hayatını geçirdi.

John Lennon kendisinden 7 yaş büyük olan Yoko Ono ile evlendi.Özellikle partneriyle zihinsel iletişimin(merkür) oldukça ön planda olduğunuda görüyoruz.7. ev merkür - 7. ev yöneticisi venüs başakta.Yoko bence John Lennon ı aklıyla ele geçirdi.Ki bu haritalar yabancı bir kültürden yapılan evlilik(ya da kurulan birliktelik) bazında da incelenebilir.

Ki örnek haritaların hemen hemen hepsinde yaş farkı ile ilgili ipuçları var.
10-03-2009 04:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

örneğin benim babam vefat etti ve bu yüzden yaşça olgun erkekleri beğenirim. örneğin erkek arkadaşım benden 10 yaş büyük.
benim haritamda satürn sırayla güneş, merkür, venüs ve mars'a dokunuyor. haliyle hayata bakış açıma bir ciddiyet geliyor. malumunuz ; satürn kişiyi dokunduğu yerlerde olgunlaştıran bir faktör. yaşından daha büyük hissetmene sebep olabilir.

dolayısıyla ruhen olgun bir tip olmadığı takdirde ; yaşı küçük erkekler bana çiğ geliyor açıkçası. gerçi hiç çıkmadım kendimden küçük birisiyle , ama bilemiyorum tabii..

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
10-03-2009 09:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
KoçAslanı
Kayıtsız

ben birşey duymuştum, ay tepe noktasına güneşten daha yakın olursa, kişi kendinden küçük birisiyle oluyormuş, tam tersindede büyük birisiyle oluyormuş..Bunu söyleyen kişi gözlemleri ilede bunu kabullenmiş bir şekilde söylüyordu..ama nekadar doğrudur bilinmez..

bana gelince, ay oğlaktan belki gülücük daha olgun daha büyük kızlarla ilgilenmişimdir hep.. lise 1 de lise 4 teki kızları kesiyordum yani :D peki onlar sana bakarmı HAYIR gülücük) Aslında bunu ay-uranusede bağlıyorum çünkü toplumda klişeleşmiş birşey bu, hani kızlar kendinden küçük erkekleri tercih etmezlermişmiş ee ben bu klişeye kıl oluyorum bunu bozmak için tersini gerçekleştiriyorum gülücük) buda uranus etkisi olsa gerek gülücük

son olaraktan, oğlak(saturn) veya kova(uranus) buna sebep olabilir... başka varmıdır bilmem ama bu ikisinden eminim..
11-06-2009 02:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Glogg Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

benim de karşı cinste ilgi duyduğum insanlar yaşça büyük olmuştur hep. yaş farkımız 10-14 yaş aralığında değişmiş genel olarak :D en küçüğü benden 3 yaş büyüktü

[Resim: rhea1.th.gif]
11-06-2009 03:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

daha önce de yazmış olabilirim , gerek duygusal ilişkilerde gerekse dostluk yada ortaklık gibi konularda ZAMANIN EFENDİSİ SATÜRN için yaş farkları kafaya takılacak bir konu değildir.

11-06-2009 03:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yabancı Kökenli Kişilerle İlişkiler/Evlilikler JoMaJa 76 100,485 01-10-2013 04:31 AM
Son Mesaj: selinnnn
  Horoskopta ilişkiler nasıl yorumlanır? salmakis 3 14,535 11-17-2011 08:14 PM
Son Mesaj: nisan15
  Sİnastri İlişkiler Haritası Yorumlama nev_bahar 1 67,140 06-15-2008 12:35 AM
Son Mesaj: nev_bahar

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir