Değerlendir:
  • 28 Oy - 2.89 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evlilik
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Evlilik
ben minik bir ilave yapacak olsam derdim ki ; Ay-Uranüs açılarını , Uranyen duygular çerçevesinde yorumlamaya çalışmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır..

12-25-2008 02:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Cvp: Evlilik
Beatricé Yazılan:Tabii ki tek açıya göre yorum yapmak bir olayı, bir kazayı veya evlilik sayısını bir açıya mal etmek cahilcedir. Erkekte Ayın o erkeğin kadınlarını simgelediğini düşünsek bile bir erkekte Ay-Uranüs karesi varsa hayatına giren kadınlar tarafından aldatılacaktır diyemeyiz. Aslında Uranüs aldatma ve yalanı göstermez, değişim bir nevi dönüşüm ( Plütodaki kadar olmasa da ), yenilenme, farklılıklara çekilmedir. Neptün daha çok aldatma, aldanma, yalan ve sisli durumları ifade eder.

Ay bir kişide duyguları, biliçaltını, kadınlığı, anneliği simgeler. Bir insanın en basidinden duygularını belirleyen bir simgede bir açı var diye hayatına giren kişilerce aldatılacağı gibi bir yorum son derece yanlıştır.

yerinde bir açıklama olmuş kendim adına teşekkür etmek istedim...

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
12-25-2008 04:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

İkili ilişkilerimizdeki davranış biçimimizi belirleyen 7.evimiz elbette ki bir ilişkinin kurulması için yeterli değildir. Peki nedir sırada gelen unsur?

Bu, 7.evimizin yönetici gezegenidir. Eğer 7.evimizde boğa burcu yeralıyorsa, yöneticisi olan Venüs gezegeninin bulunduğu burç ve ev konumu ile incelememize devam etmemiz gerekir. Eğer Venüs, örneğin yengeç burcunda yer alıyorsa, ağır kanlı ve sabırlı davranışımıza bir de sezgisel ve içe kapanık ilişki kurma tarzımız da eklenecek demektir. Bir Boğa burcu gibi sakin, sabırlı, sahiplenici ve ağır, bir yengeç burcu gibi içe dönük, sezgisel ve ürkek.

Peki 7. evimiz de gezegen bulunması durumunda ne olacak?
Diyelim ki 7.evimizde bir de Jüpiter gezegeni bulunmakta… Jüpiter bilindiği üzere astrolojide şans getiren, çoğaltan bir gezegendir. 7.evde bulunan Jüpiter bizi ikili ilişkilerden yana şanslı ve talihi bol kişilerden yaparken aynı zamanda boğa burcunda bulunması sebebiyle bizim sakin, ağırkanlı ve sahiplenici durumumuzu da abartmamıza yol açabilecektir. Ayrıca Jüpiter hem yay burcunun hem de balık burcunun gezegeni olduğu için, toprak burcuna ait bir burç olan boğa burcunda, ne yay burcundaki gibi dışa dönük ne de balık burcundaki gibi içe dönük keşiflerde çalışamayacak ve toprağa sabitlenmiş adeta çakılmış vaziyette, bulunduğu yerde çok fazla ve zaptedilmesi güç bir enerji üretebilecektir. Bu sebeple de olumsuz çalışarak kişiyi çok fazla gönül macerasına sürükleyebilecektir. Hatta belki de birden fazla evlilik verebilecektir. Ve evlilikler belki de boğa burcundaki sahiplenme duygusunu artıracağından aşırı kıskançlık ve inatlaşma gibi davranış biçimleriyle de zarar görebilecek ve ayrılmayla sonuçlanabilecektir. Jüpiter aynı zamanda hukuku da temsil ettiğinden, bu durum ikili ilişkileri yüzünden belki de kişiyi çok fazla hukuksal sorunla karşı karşıya bırakabilecek, boğa burcunda yer alması sebebiyle de maddi zararlara uğratabilecektir. Bu arada Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs yengeç burcundayken, aynı zamanda da 9. evde olduğunu varsayarsak, yani yay burcunun evinde, sezgisel ve içe dönük ilişki kuran kişi bu sefer de yabancı ülkelerde yaşayan kişilerle ilişki kurma yahut yabancı kültürlerle yabancı felsefelerle ilgilenen kişilerle ilişki kurma potansiyeli taşıyacaktır.
Yani kısaca Güneş’imizi ya da Ay’ımızı yani eşimizi ararken 7. ev yardımıyla ona ulaşmaya çalışırız. 7. evle kendimize ait davranış modelleri geliştiririz, annemiz ve babamızdan farklı olarak.

küçük bir alıntı faydalı olur umarım gülücük

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
12-25-2008 04:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Görebilen göz için, her insan bir hayat deneyimidir. Herkes özünde gerçekten sevebilme potansiyeli taşır ama sizin için doğru olan kişiye aşk duygusunu yönlendirebilmeniz, sizin daha huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmenize yardımcı olur.
Aşk, acı çekmek demek değildir. Acıyı sadece içimizdeki karmaşalar yüzünden yaşarız. Ve bu karmaşalardan kurtulabilmek de kendi elimizdedir.

Gerçek aşkı arıyor ve bir türlü bulamıyorsanız, bunun sebebi belki de sizsinizdir.

12-25-2008 04:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Cvp: RE: Evlilik
yezda Yazılan:Görebilen göz için, her insan bir hayat deneyimidir. Herkes özünde gerçekten sevebilme potansiyeli taşır ama sizin için doğru olan kişiye aşk duygusunu yönlendirebilmeniz, sizin daha huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmenize yardımcı olur.
Aşk, acı çekmek demek değildir. Acıyı sadece içimizdeki karmaşalar yüzünden yaşarız. Ve bu karmaşalardan kurtulabilmek de kendi elimizdedir.

Gerçek aşkı arıyor ve bir türlü bulamıyorsanız, bunun sebebi belki de sizsinizdir.

alkışlıyorumverygood

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
12-25-2008 12:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

nurbanu10 Yazılan:teşekkürler gülşah...

Rica ederiz nurbanu10 ask

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
12-25-2008 09:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Öncelikle yezdacım yazı çok güzel yerinde bir paylaşım olmuş teşekkürler gülücük

Sonra Sultan ve Beatrice arkadaşlarım gülücük Ben yorumcu değilim öyle bir iddiada da bulunmadım. Bir kaynaktan alıp bir yazı ekledim ve birkaç arkadaşın ricası üzerinede o kaynağa yönelik yorumlama yaptık. Ayriyeten hiçbirinde kesin tabirlerde bulunmadım. Olabilir, olası, yapabilir, aldatabilir, vs dedim. Beatrice, yorumuna genel olarak birşey diyemeyeceğim kendi görüşündür sonuçta, haklıda olabilirsin. Ama eleştirirken kullandığın kelimelere dikkat edersen sevinirim.

12-25-2008 09:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Beatricé Yazılan:Eleştirdiğim hatırlamıyorum, düzeltme diyebiliriz. Yorumcu olmadığını düşünüyorsan alıngan olmana da gerek yok.

Beatricé Yazılan:Tabii ki tek açıya göre yorum yapmak bir olayı, bir kazayı veya evlilik sayısını bir açıya mal etmek cahilcedir.

Bu cümleniz düzeltme midir, yoksa kabaca bir eleştiri midir? Düzeltme böyle olmaz benim bildiğim kadarıyla. İkincisi yorumcu değilim ama yaptığınız eleştiri benim arkadaşa yaptığım yorumdan sonra benim söylediğime istinaden yapılıyorsa birazcık üstüme alınmam gerekiyor sanırım. gülücük

12-25-2008 10:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

qulsah Yazılan:
sultan Yazılan:
qulsah Yazılan:Ay Uranüs kavuşumu iyi sayılmaz. Bir erkeğin haritasında gizli ilişkiler olarak alınır. Evlendikten sonra bu tür maceralar duyulabilir ama ayrılığa neden olmazlar. Bir kadının haritasında bu tür açı eşin sadık olmayacağını açıklayabilir. Ayrıca Ay-Uranüs kavuşumu duyguları aniden değiştirecek olayların meydana geleceğini işaret eder. Sürpriz gelişmeler heyecan uyandırabilir ve yaratıcı fikirler son derece dikkat çekici olabilir.

(Kaynak : Burçlar ve Yıldızlar El Kitabı - Gülten SUVEREN)

Acaba Ay-uranüs karesi de kadının haritasında eşin sadık olmayacağını gösterebilir mi?

Bir kadının haritasında bu tür açı eşin sadık olmayacağını açıklayabilir. Kaynağa göre evet.

o kaynağın yanıldığını söyleyebilirim. Ay-Uranüs kavuşumu ve diğer güçlü açılarda , duygular zaten Uranyendir yani değişime açıktır , çeşitli olayların oluşması şart değildir duyguların değişmesi için..

ilerleyen mesajlarda gördüğüm , qulsah-Beatrice arasındaki minik atışmanın büyümemesi adına şunu söyleyebilirim ;
anladığım kadarıyla Beatrice'in tek bir açıya bakarak net değerlendirmeler yapmak cahilcedir sözü qulsah'ın alıntı yazılarının sahiplerineydi , öyle görünüyor.
esmeralda'nın hilary clinton'la ilgili güzel analizini okudum ve Ay-Uranüs açısıyla ilgili keskin gördüğüm yorumuna katılamayacağım + gülten hanım'a da katılamayacağım.

Yorumculuğun ötesinde astrolog düzeyinde ki bu güzel insanların tek bir açıya göre böyle keskin değerlendirmeler yapmaları ise öğrenmek isteyen ve sorulara cevap arayan pek çok kişiyi yanlış yönlendirebilecektir diye düşünüyorum.

Ay bir yılda en az 12 defa Uranüsle kavuşum yapar + en az 12 defa Uranüsle ZIT açı yapar + en az 24 defa Uranüsle kare açı yapar arkadaşlar..
bunun anlamı şu oluyor ; Ay ile Uranüs 1 yıl içinde en az 48 defa (48 ayrı gün) güçlü bağlantılar kuruyorlar.

mesela 2008 yılının sonlarına geldik , şunu mu diyeceğiz 2008 boyunca Ay ile Uranüs yaklaşık 48 defa güçlü açı yapmış , o 48 günden birinde doğanların vay haline ;) büyüdüklerinde aldatacaklar yada aldatılacaklar.. ?

hayır arkadaşlar astroloji böyle bir uğraşı değil..
bu tür bir yazıyı okuyup ciddiye alabilecek pek çok insan olabilir , düşünsenize ortada hiçbişey yokken sevdiklerinden yada eşinden şüphelendiğini..

sonra pek çok insan + bilim dünyası + psikoloji dünyası + normal vatandaşlar astrolojiye şüpheyle bakıyor diye sitem edilir.
astrologlar böyle yaparsa şüphe edilir tabii.. !

12-26-2008 02:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Yıldırım öncelikle güzel açıklamalar için teşekkürler.. gülücük Beatrice ile olan yazışmalarda büyütülecek bir durum yok benim için. Eğer üstteki kaynaktan aldığım yazıya o eleştiriyi yaptıysa bunuda belirtmeliydi gülücük Ben üzerime alındım ama sorun yok. Ayriyeten astroloji konusunda bilgisi olmayan ve ordan burdan araştırıp birşeyler öğrenmek isteyen insanlar hangi kaynağın doğru olduğunu nerden bilecekler ki? Bende orda bulduğum kaynağa dayanarak birşeyler söyledim ve kaynağıda belirttim doğru yada yanlış. Ayrıca Astrolojinin kesin net bilgiler verdiğini düşünmüyorum sadece olasılıklar üzerine konuşulabilir..

12-26-2008 02:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Evlilik zamanını gösteren transitler zorlamak 50 75,970 09-20-2019 07:03 PM
Son Mesaj: merkür_yen
  Evlilik ve İlişki Haritalarında Dikkat Edilebilecek Püf Noktalar Venüs 30 120,180 11-24-2018 03:23 PM
Son Mesaj: Ckanat
  Kötü evlilik göstergeleri josii 24 36,498 07-18-2016 02:16 AM
Son Mesaj: Nilkaplan
  Kop ve Heutsa Göre Evlilik Tercihleri Venüs 2 6,675 03-16-2011 07:48 PM
Son Mesaj: venüsakrep

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir