Değerlendir:
  • 28 Oy - 2.89 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evlilik
Yazar Mesaj
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Evlilik
ben de kendi fikrimi soyleyeyim...
Gulten Suverenin yukarda en basinda yazdigi yazidan hic bir sey anlamadim ben....
Bu tur kitaplardan nefret ediyorum , cunku astrolojik yorumlarda kaliplar yoktur....
Bir takım kabuller, elbette vardır, ama bunlar yıldizlarin, burclarin ve evlerin tarifleridir sadece...muhim olan açılari; evlere ve diger gezegenlere gore yorumlayabilmektir...yani haritanin butunu onemlidir...
Ay - uranus karesini belki bir kac kelimeyle saf ve yalın sekilde yazabilirsiniz ama bu bile cok tehlikelidir...yorumda kesnlikle kiskanclik, sadik kalma, aldatma, cimrilik...gibi sıfatlı yorumlar yapilamaz, yapamazsiniz....Ay - Uranus karesini tarif eden ya da gezgenlerin karelerini, zit acilarini, beraberliklerini sira sira butun gezegenlerle yazan kitaplar var piyasada hep...Boyle kitaplar hic bir zaman onun binlerce ihtimalini dusunmeden yani ay hangi burcta, hangi evde hangi baska evdeki uranusle kare açı yapıyor, Bu uransu ay karesini yapan ayin baska hangi gezegenlerle açıları var...lari dusunmeden yazılmış kitaplardır....o yuzden lutfen bunları, alınız okuyunuz ama, harita yorumlarinda kullanırsanız bir suru onyargilara sebeb olursunuz....ve yorum yaptiginiz kisilere hic bir faydaniz olmaz....cunku eksik kalir...cunku o kitaplar hakli olarak binlerce alternatifi yazamazlar....ama kitap yazari, kisisel yorumlarini boyle kisacik tariflerde bir takim "aldatma potansiyeli olur, ..." gibi eklemeler yaparsa, o zaman o yazar astrolojinin gercek hedefinden sapmis ve işi ticarete dokmüş olur... "şimdi bu kisacik yalin ve saf yorumdan kimse bir sey anlamaz, dur ben bunu biraz süsleyeyim..." der ve yazar da yazar....
umarim anlatabildim.....
"Kısmet e hizmet !" diye bir tabir vardır... herkes kendi kismetine ne kadar hizmet ediyor? siz ondan haber verin...gülücük)) madem konu evlilik, herkesin bir hedefi vardir bu konuda, özellikle bekarlarin ve evlenmek isteyenlerin... "yaaa kısmetim buymus napim ki..., kısmet degilmis napalim ki.... " bunlar laf salatasi.... madem astroloji ile ilgileniyoruz, o zaman kısmetine hizmet edeceksin....yani caba gostereceksin....her konuda.....

sevgiyle kaliniz......

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
12-26-2008 03:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

"Ayriyeten astroloji konusunda bilgisi olmayan ve ordan burdan araştırıp birşeyler öğrenmek isteyen insanlar hangi kaynağın doğru olduğunu nerden bilecekler ki? Bende orda bulduğum kaynağa dayanarak birşeyler söyledim ve kaynağıda belirttim doğru yada yanlış...."

Sevgili Arkadaslar,
Gülşah cok guzel bir soru sormus, ben bu sorunun ustunde biraz durmak istiyorum...
Cesitli astroloji kitaplari var piyasada...gezegenleri, açıları, birbirleriyle bağlantılarını açıklayan, bir seyler yazan....
Bunları okurken şuna çok dikkat ediniz.
Yazar size açıklamalarda bulunuyor mu?
Ay - Uranus konjunktionundan ya da karesinden bahsederken, yukarda okuduk......şöyle böyle potansiyeller olur...olabilir, yok aldatma filan.... bunu okudugunuzda aklınıza gelmiyor mu, yahu bu kişi neden bunu yazmış acaba, neye dayandırıyor, nasıl bir mantıklı açıklama yapmış da bunu yazmış... Eğer cevap bulamıyorsanız, o kitap sizi tatmin edemez....etmemeli... o yuzden kitap secimlerinde lutfen önceden kitapcıda kitaplarin sayfalarinı cevirirken bir de bu yonden de inceleyiniz....astroloji ; anlamlandırma ve acıklama sanatıdır. öyle bilgiye sahip olursun ki, yazarın neden öyle yazdığını anlarsın... anlayamıyorsanız birisinin bunu acıklaması gerekir ki tatmin olasın... havada hic bir sey asılı kalmamalı..."ama bu boyle işte..." deyip geçmemeli....kitap alırken bunlara dikkat ediniz...
Astrolojiye yeni basladıysanız ise, o zaman da gercekten daha da dikkatli olmalısınız, cunku beyniniz daha bastan bir sürü soru işaretleriyle dolmaya başlarsa, o zaman cok zorlanırsınız....hatta ikilemlere dusersiniz, "yaaa ama bu kitapta boyle yaziyor, ama digerinde şöyle yaziyor, bu ne iştir...dersiniz....
Gelelim Uranus - Ay konjunktionunun tanımına...bakalım aldatma potansiyeli varmıymış?
Ay: bilincaltı, duygular, anne fonksiyonu, hormonlar...zaten bilincaltı deyince iş cok buyuyor... duygular, sezgiler...evrensel bilgiler, genetik kulturlerinde yer alan her turlu bilgi... aile kulturun, anne ogretileri....
Ay hangi burctaysa o burcun bilgileri bilincaltının en ust katmanında , yani bilincine en yakın yerde duruyor demektir....yani sen diyelimki ay, basak burcunda gezinirken dogmus isen, ayın basak bilgileri ile dogmusundur demektir, degil mi, gayet mantıklı... o zaman ay basakta yı iyice anlamak lazım... basak burcunu bilmek lazım, basak burcu nedir, ne degildir... ve sınucta basak özelliklerini saf ve yalın halde tarif edebiliriz degil mi... iste bu bilgiler sende var demektir... zaten o yuzden ay ı basakta olan insanlar, basak burcu insanlarinı daha kolay anlar, onlarla anlasır demiiyor muyuz... neden cunku kişide basak burcu bilgileri zaten var bilincaltında.... okey??
... simdi ay basakta ama hangi evde acaba...?
bunların anlamını bilmek lazım...
örneğin 4. evdeyse:
Kişiye doğal bir tedavi bilgisi verir. Evi düzenlidir. (=evinde sistem kurar, cunku 6. evle baglantılı, 6. evin yonetici burcu, 6. ev sistem ve saglık evidir...)Bunları köklerinden,bilinçaltından getirir."Sağlıklı olmak için sağlıklı ortamda yaşamak gerekir ", der (neden? cunku 6. evi yonetiyor!)ve evi o yüzden tertipli,düzenli ve temiz olur. Annesinden (=ay)ve köklerinden (=4. ev)gelen "hep beraber yaşamak için mutlaka belli bir düzene uyulması gerekir ", düsüncesinde, bilgisinde ve disiplinde yetişmiş kişilerdir.Sert etkiler varsa titizlik hastası olabilir.

boyle giderek ay ı evlerde ve burclarda tarif ettikten sonra uranus e gecelim...
Uranus un astrolojideki tarifi (bu tarif uranusun kesfiyle beraber 1781 de yani, o zamanın astrologları tarafından tarif edilmistir, ve mantıklı acıklamaları vardır ve ben de oldugu gibi kabul ediyorum, cunku mantığıma uyuyor...)
özgürlüğü sembolize eder, elektrigi , elektronigi, yani teknolojiyi de sembolize eder... surprizleri sembolize eder..."özgurluk " deyince bakın arkasından neler geliyor... kesifleri sembolize eder... cunkü insan aklini özgür bırakırsa bir takım kesifler yapabiliyor... alimler, bilim adamlarını sembolize eder o yuzden... radikal dusunceler, sıradışı olmak...farklı olmak yani.... bir bilim adamı madalyonun öbür ucundan bakabilirse bir seyler kesfedebilir... ama herkes gibi dusunurse zaten bir sey bulamaz... Uranus o yuzden radikal, devrimci, özgür düşünceyi sembolize ediyor... büyük akıl da diyebildiğimiz merkurun buyük hali de denmesinin sebebi budur aslında.... surprizler...evet elektrik olayları gibi.... elektrik carpması...surprizlerin icinde skandallar da var.... bu sekilde tarif edilmesi benim mantıgıma uyuyor, cunku radikallik var surprizlerde...
sonra uranus u burclarda gezdirmek lazım, ve daha sonra da evlerde....sonra adı gecen su meşhur olay. Ay - Uranus karesi , ya da konjunktionu, beraberligi...neden aldatma potansiyeli versin ki, bir kere her ikisinin saf ve yalın haldeki tariflerinde aldatma diye bir sey yok ki? sadece surpriz gelişmeler var diyebiliriz...
mesela uranus u 7. evinde , yani kişinin partner anlayısında ve diyelim ki kova burcunda, yani cok kuvvetli orda...bu neyi verir? kişiye sıradışı ve özgür bir partner anlayışı verir...partnerinin onun özgurluğune gölge düşürmeyecek sekilde davranmasını ister, özgür ilişkiler, özgür bir beraberlik...Ay da burdaysa o zaman kişinin, bilinçaltını tetikleyen partneri
bulması gerekir... Bilincaltında neler var uranusyen bilgiler de var, yani özgür ve sıradışı olmak... o zaman o partnerin kesinlikle sıradışı tarzı olması gerekiyor ki, bu kişiyi tetikleyebilsin, kendisine aşık edebilsin.... diyelim ki kişinin haritasında boyle bir potansiyel var... ay ve uranus kova da ve 7. evde ve yanyana duruyor...

Özgür,sıradışı,marjinal, yaratıcı, teknolojiyle arası iyi olan entellektüel partnerlerden hoşlanır.Evlenmekten çekinir , çünkü özgürlüğü elinden gider korkusu vardır.

Simdi bu yorum diger gezegenlerle açıları gundeme getirmeden yapılmış bir yorumdur ve sadece yukardaki bilgilere dayanarak yapılmış saf ve yalın bir yorumdur....Bu yorumda ne aldatma potansiyelini yazabilirsiniz ne de baska sıfatlar....cunku içerikte yok...
ama harita butunu de cok önemlidir? neden?
diyelimki bu beraberligin Saturn le bir sextili ya da trini var, ne olacak o zaman? kişi bu istedigi partner ilişkisini kolay bulur ve evlenebilir...(ama hangi evden bu açıyı yapıyor...bir suru alternatif cıkıyor di mi? )diyelimki saturn e zıt bakıyor ya da karesi var, o zaman da zorlanacagı olaylar yasar, ama bu zorluklar bize goredir, harita sahibine göre degildir, o zaten bu potansiyelde dogdugu icin bu "zorluklara " dayanıklıdır hep....

diyelim ki, bu beraberligin gunese zıt açısı var ?
kişinin şahsiyeti; zorlanacağı partner ilişkileri ile ortaya cıkacaktır...kişinin gunesi 1. evde demektir... kendisini göstermekten hoslanan bir zat...kuvvetli bunyesi var...ustelik de aslan burcu...7. evinde de ay-uranus beraberligi var...ve kendisine zıt birileriyle beraber olursa derinlerinde kendisini tam ve butun olarak hissedecektir....ama tabii ki yonetmek isteyecektir... partnerini sıradışı davranması için zorlayacaktır...partnerinin sınırlarını genişletmesini isteyecektir... ve genelde "ben boyleyim ne yapabilirim ki, , değişmesi gereken, uyum sağlaması gereken sensin, ben sana uyum saglamam..." der...
eh o zaman ne olur, partneri ne yapabilir?....belki cekip gider, belki aldatiir kendisini tatmin eder boylelikle, belki oldugu gibi kabul eder....
kişi ne zaman aldatır sevgilisini, karisini... aldatmak ne demektir? nedir tarifi? her kulture gore degisir, anadoluda bir bakış bile ""aldatıyor" imajı verebilir... düşüncede aldatmak, aldatmak mıdır, yoksa sadece fiziksel temas mı olmalıdır?....cok karısık coookkk... ve buranın gundemi kesinlikle degildir ama sabaha kadar konusulacak bir konudur bu....bakkal her gun birilerini aldatırken, iş yerinde yalanlar at kostururken, aldatma o zaman gundemde degilken, karı koca arasında neden gundemde olur... her kim aldatırsa, kendisini aldatır önce....madem aldatıyorsun o zaman neden berabersin be kardesim?...
Bu kadar derin bir konunun uranus - ay açılarına göre basitce bir cumleyle yazılması; hem bu konunun derinliğinden hem de astrolojik olarak yukarda yazdıklarımdan dolayı mümkün değildir...nasıl bir ay, nasıl bir uranus...??? o yuzden kitaplarda buna benzer tariflerin yazılmaması cok daha iyi olur.....
ya da sadece bu potansiyeli anlatmak icin ayrı bir kitap yazacaksın, ben de gelip elini opecegim....sozum meclisten disarı.....gülücük)))

umarım anlatabildim.....
sevgiyle kalınız.....gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
12-26-2008 05:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
qulsah Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 1

Uranus yaptığın açıklamalar, verdiğin bilgiler için teşekkürler.. gülücük

[Resim: astro_w2gw_guelah.29705.32345.png?32537]
12-26-2008 08:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
perihan Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

ben de evlilik haritamı merak ediorum yardımcı olabilirmisimiz gülşah hanım :(lütfen
10-15-2009 09:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
keture Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 4

Saturn ve Gunes zit açili oldugu için benim evlilik hiç olmuycak anladigim kadariyla saskin.w dil çýkarma
Ay'imda kotu evde kaldim annem dusunsun :D

http://e1202.hizliresim.com/u/9/2kbqn.gif[font=tahoma][/font]

Ben insanlari pencereden seyretmeyi severim..CB
03-20-2012 05:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-20-2012 05:45 PM)keture Yazılan:  Saturn ve Gunes zit açili oldugu için benim evlilik hiç olmuycak anladigim kadariyla saskin.w dil çýkarma

Satürn ve Güneş açısı yaş farkı olan olgun ve cebi dolgun gülücük erkeklere çekim duyabileceğini gösterir. Evlilik olmayacak anlamına gelmez , birazcık gecikmeye işaret edebilir.

03-20-2012 05:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
keture Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

(03-20-2012 05:50 PM)Neptunian Yazılan:  
(03-20-2012 05:45 PM)keture Yazılan:  Saturn ve Gunes zit açili oldugu için benim evlilik hiç olmuycak anladigim kadariyla saskin.w dil çýkarma

Satürn ve Güneş açısı yaş farkı olan olgun ve cebi dolgun gülücük erkeklere çekim duyabileceğini gösterir. Evlilik olmayacak anlamına gelmez , birazcık gecikmeye işaret edebilir.

yas farkimi dil çýkarma yas farki olarak bi kisiyi isterdim oda robert downey jr olabilirdi :D
benden 5 yas ustu hiçkimseye ilgi duymadim duymam da heral istemiyorum yasli adam sürprizzz
isterse karun kadar zengin olsun :D gecikme derken sanirim 30undan sonra 40indan once dil çýkarma

tesekkur ederim cevabin için çiçek

http://e1202.hizliresim.com/u/9/2kbqn.gif[font=tahoma][/font]

Ben insanlari pencereden seyretmeyi severim..CB
03-20-2012 05:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Satürn güneş açısı derken tüm açılar aynı anlamı vermez değil mi? Benim güneş satürn sekstil 1 derece orbla. Bu durumda ben yaşça büyük ve cebi dolgun erkeklere mi çekiliyorum. Gerçi doğru ben gençlere pek ilgi duymam ama daha çok satürn tabiatlı ciddi ve olgun tavırlı erkek isterim. illa yaş olsun değil yani.

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-10-2012 04:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynep_muteal06 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Neptunian sizin tespitlerinize güveniyorum. Bir sorum olacaktı: Bir bayan için güneşin açı yaptığı planetlerden hagi açı güçlüyse eş o karakterde mi olur? Benim güneş mars ile üçgen (2 derece orb), satürnle sekstil (1 derece orb) jüpiterle 150 (0 derece). kuzey ay düğümü ile üçgen (2 derece orb) MC ile üçgen ( 5 derece orb)başka açıları da var ama fazla önemli değil. Bu durumda eş mars karakterinde koç veya akrep tabiatlı, diyebilir miyiz..Cevabınıza teşekkür ederim.

Gizlesem de aşikar etsem de canımsın benim.
05-10-2012 05:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-10-2012 05:07 PM)zeynep_muteal06 Yazılan:  

Neptunian sizin tespitlerinize güveniyorum. Bir sorum olacaktı: Bir bayan için güneşin açı yaptığı planetlerden hagi açı güçlüyse eş o karakterde mi olur? Benim güneş mars ile üçgen (2 derece orb), satürnle sekstil (1 derece orb) jüpiterle 150 (0 derece). kuzey ay düğümü ile üçgen (2 derece orb) MC ile üçgen ( 5 derece orb)başka açıları da var ama fazla önemli değil. Bu durumda eş mars karakterinde koç veya akrep tabiatlı, diyebilir miyiz..Cevabınıza teşekkür ederim.

Hangi açı güçlüyse eş o karakterde olur demeyelim

Güneşin açı yapığı gezegenler , kişinin hayatına çektiği partner(ler) hakkında ipuçları verir diyelim

Örneğin sizin Güneş hem Mars hem Satürn ile uyumlu açılar yapıyorsa ( diğer söylediğiniz açıların konuyla ilgili önemi yok ) Koç-Oğlak karışımı olan biriyle ilişki kurma seçeneği vardır + hayatınızın bir döneminde Mars, başka bir döneminde Satürn kişiliği olan insanlarla ilişkiler kurmanızda olası.

Kesin Mars karakterinde olur yada Satürn olur diyemeyiz.

Belki Mars kişiliğiyle sii etkileyen bir ilişkiniz olur ama evlilik olmayabilir ve atıyorum 2 sene sonra Satürn kişiliğiyle karşılaşıp onunla evlenirsiniz yada tam tersi

Yani kesin şöyle olur, illa böyle olur mantığını kullanmıyoruz.

05-10-2012 05:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Evlilik zamanını gösteren transitler zorlamak 50 75,965 09-20-2019 07:03 PM
Son Mesaj: merkür_yen
  Evlilik ve İlişki Haritalarında Dikkat Edilebilecek Püf Noktalar Venüs 30 120,174 11-24-2018 03:23 PM
Son Mesaj: Ckanat
  Kötü evlilik göstergeleri josii 24 36,497 07-18-2016 02:16 AM
Son Mesaj: Nilkaplan
  Kop ve Heutsa Göre Evlilik Tercihleri Venüs 2 6,675 03-16-2011 07:48 PM
Son Mesaj: venüsakrep

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir