Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.84 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evlenilecek eş;bilinçlenme
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: Evlenilecek eş;bilinçlenme
Miss Merkury Yazılan:Evliliğe bakış açım bir kurum olduğu.

Yani sırf birine aşığım diye onunla evlenmek saçma.

Kafa uyumu olmalı,idealler uyusmalı birimiz anyaya ötekimiz konyaya giderse olmaz tabi.Bu bir yol ve iki kiside aynı yolda yürümeli.Sonra maddiyat önemli değil derler ama önemli samanlık seyran falan olmuyor.Tek başınayken kolayda çift kişi olunca işler değişir.Evdi oydu buydu derken.

Aslında aşka güler geçerim,çokta anlamam.Ama önce saygı olsun,e birde bu kriterlerde kurulan bir evliliğin içinde sevgide olursa oh ne alagülücük)

Yazdıklarına katılıyorum.Kafa uyumu olmalı anşamadığın birisiyle sırf evlenmiş olmak için ya da dış görünüşüne bakarak evlenilmez,parasız hiç bir şey olmuyor,saygı ve güven de olmalı tabi sevgisiz olmaz.
10-25-2009 04:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Evlenilecek eş;bilinçlenme
SoL@RÎ$ Yazılan:onun venusu yengec bagımlı günesi 12 evde ikizler günesi ay akrep tutkulu ve idalist istediğini alır sevdiğini sahiplenir benimde venus marsım balıkta oldugu için öncelikle ask temalı olmalı sonra günesim 2 evde ve oglakta olusuyla güvenlik güç unsuru ayım aslanda anlayıslı ve beni sımartıcak biri esittir benim askım allah nasip ederse bu yaz adı konup bu güzel yola ilk adımımızı atıcaz

şimdiden mutluluklar dilerim Kayli verygood

10-25-2009 06:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
cansin1970 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Evlenilecek eş;bilinçlenme
14 yıldır evliyim ve de çevremde gözlemlediğim pek çok evliliğe göre bu konuda şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ''bildiğim bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimdir''...hımm

''TECRÜBE'' hayatta yenilen kazıkların bileşkesidir...
10-25-2009 08:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

cansin1970 Yazılan:14 yıldır evliyim ve de çevremde gözlemlediğim pek çok evliliğe göre bu konuda şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ''bildiğim bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimdir''...hımm

gülücük

10-25-2009 08:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

cansin1970 Yazılan:14 yıldır evliyim ve de çevremde gözlemlediğim pek çok evliliğe göre bu konuda şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ''bildiğim bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimdir''...hımm

tebrik ediyorum ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi:D

benim 17 sene bitti ben hala anlayamadımpek anlamadımhımm

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
10-25-2009 09:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Evlenilecek eş;bilinçlenme
teşekkürler yıldırım abi ve prensesim ins güzel olur evlilik zamanı gelince yapılmalı daha sonra bişeyler cok fazla engelliyebiliyor ki evlilik ve aile sorumlulugu almak büyük cesaret sonrasında anne baba olmak büyük bir sorumluluk özveri allahım yardımcı olsun aile kuranlara kuracaklara

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
10-25-2009 11:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Evlenilecek eş tarifi herkesin isteklerine göre değişir. Fakat evlilik gibi fedakarlık, duyarlılık,empati, sorumluluk, sabır ve istikrar gerektiren bir kurum için kişinin haritasında yeterli seviyede toprak ve su elementi etkisi olmalı. Bu olmazsa olmazmı tabi olur, bir çok gördüğünüz evlilik gibi olur işte. Ama ateş ve hava uyumu da yoksa, odun gibi bir ilişki olur.

Ateş elementi olmazsa, şevk, seks, heyecan çoşku olmaz. Hava elementi olmazsa iletişim, zihinsel uyum, çok yönlülük, sosyallik, zekaya hitap etme olmaz.

Evlenmek için gezegen nitelikleri ve element eşitliği önemli. Ama Allah'ın sistemi nasıl çalışıyor biliyormusunuz? Su elementiniz eksik ve duygusal değilseniz, su elementi yoğun duygusal, aşırı evcimen, duyarlı 'öf bu kadar duygusallık anaçlık beni boğar' dediğiniz tiplere çekiliyorsunuz.

Ateş elementiniz mi eksik? Size göre herşeye atlayan, fazla atak,bencil,lider ,çoşkudan yanmış tutuşmuş hareketlerine anlam veremediğiniz kişilere çekiliyorsunuz.

Hava elementiniz mi eksik? Yandınız; ukala, çok bilmiş, duygudan anlamayan, burnu havada kendini andromedadan gelmiş bir filozof zaten tiplere çekilirsiniz.

Toprak elementi eksikse, nasıl her şeye sabredebildiğini anlayamadığınız, dayanıklı, istikrarlı ama biraz odun tiplere çekilirsiniz.
Evlenilecek eşin aslında sonradan evlenilmeyecek eş olduğunu anlayıverirsiniz:D
10-25-2009 11:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Evlenilecek eş;bilinçlenme
Bu konuda çok değer verdiğim bir insandan öğüt olarak almıştım.

İlişkilerder ve evlilikte ..en azından yükselenlerin aynı gruptan olması gerektiğini söylemişti...

Yani yükselen su ise yine eşinde yükselen su gruplarından bir tercih olabileceği gibi ...

Böylelikle benzer konularda aynı şekilde tavır alıp akan suya karşı konulmaz demişti...

Doğru olabilir....

Güneş ve yükselen uyumsuzğunu yaşadığım için....

Eşinde yükseleklerinin uyumsuz olması feci olurdu...

Kendini durdurabiliyorsun ama ikinci yapıya sözün aynı oranda geçmiyor...

Aynı yöne aynı anda bakabilmek bu yüzden iyi olsa gerek...
10-26-2009 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Alıntı:Evlenmek için gezegen nitelikleri ve element eşitliği önemli. Ama Allah'ın sistemi nasıl çalışıyor biliyormusunuz? Su elementiniz eksik ve duygusal değilseniz, su elementi yoğun duygusal, aşırı evcimen, duyarlı 'öf bu kadar duygusallık anaçlık beni boğar' dediğiniz tiplere çekiliyorsunuz.

Allahım sistemin beni fena tırstırıyor. dil çýkarma Ben gıdım suyu olmayan biriyim. Aslında çekilmek midir kaderine öyle insanlar düşmesimidir o da başka bir mevzu.Çok güzel özet geçmişsin nevrotik teşekkürler
10-26-2009 12:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Nevrotik Yazılan:Evlenilecek eş tarifi herkesin isteklerine göre değişir. Fakat evlilik gibi fedakarlık, duyarlılık,empati, sorumluluk, sabır ve istikrar gerektiren bir kurum için kişinin haritasında yeterli seviyede toprak ve su elementi etkisi olmalı. Bu olmazsa olmazmı tabi olur, bir çok gördüğünüz evlilik gibi olur işte. Ama ateş ve hava uyumu da yoksa, odun gibi bir ilişki olur.

Ateş elementi olmazsa, şevk, seks, heyecan çoşku olmaz. Hava elementi olmazsa iletişim, zihinsel uyum, çok yönlülük, sosyallik, zekaya hitap etme olmaz.

Evlenmek için gezegen nitelikleri ve element eşitliği önemli. Ama Allah'ın sistemi nasıl çalışıyor biliyormusunuz? Su elementiniz eksik ve duygusal değilseniz, su elementi yoğun duygusal, aşırı evcimen, duyarlı 'öf bu kadar duygusallık anaçlık beni boğar' dediğiniz tiplere çekiliyorsunuz.

Ateş elementiniz mi eksik? Size göre herşeye atlayan, fazla atak,bencil,lider ,çoşkudan yanmış tutuşmuş hareketlerine anlam veremediğiniz kişilere çekiliyorsunuz.

Hava elementiniz mi eksik? Yandınız; ukala, çok bilmiş, duygudan anlamayan, burnu havada kendini andromedadan gelmiş bir filozof zaten tiplere çekilirsiniz.

Toprak elementi eksikse, nasıl her şeye sabredebildiğini anlayamadığınız, dayanıklı, istikrarlı ama biraz odun tiplere çekilirsiniz.
Evlenilecek eşin aslında sonradan evlenilmeyecek eş olduğunu anlayıverirsiniz:D

ben de eksik olan toprak :D odun tipler :D

10-26-2009 12:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir