Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.06 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astrolojik Şifreler (Gezegenlerin ve Bulunduğu Burçların Kısa Dip Notları Olsaydı..)
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

Cvp: RE: astrolojik şifreler(gezegenlerin ve bulunduğu burçların kısa dip notları olsaydı...)
plutonik Yazılan:tamam doğru da sen çok keskin hatlı bakıyosun...aslan başlıbaşına çapkın bir burç mudur tartuşılır ama aslan etkili olmak başka bir şey...aslan çapkın olabilir tek başına ama mesela benim arkadaşım var yengeç yükseleni aslan çok sadık bir profil...şimdi tabiki de yengecin sadıklığı diyeceksiniz ama aslan da sabit bir burç sadakati tetikliyor bana kalırsa...yani şöylebir örnek de verilebilir balık burcu ham haliyle saftır gerçeklerden kaçar ama belki yay ile birlikte başka bir etki kazanıyordur(bknz:bütünleme yaparak yorumlama:)belki meydan okuyabiliyordurgülücük)
bir de benim çoktur böyle şizofrence bir şeye inanmalarımgülücük)yani millet öyle yorumlar ama hayatta yapabildiğim en iyi şeydir inanmak bir balık burcu olaraktan.

o burç öyle bu burç böyle diye toptan genelleme yapan birisi değilim.zaten ,iletide ham halleriyle yazdığımı söyledim.
ayrıca aslana ait bütün olasılıkları yazmak mümkün değil.

aslan ham haliyle asşkı , pohpohlanmayı sever ve çapkındır.
11-28-2009 03:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutonik Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: astrolojik şifreler(gezegenlerin ve bulunduğu burçların kısa dip notları olsaydı...)
he ben de aeon diyorum ki ham hallerinden çıkarıp böyle yanyana gelen etkilerde ne olduğunun kısaca bir tabiri olsagülücük)öyle üstünkörü ama bir fikir verici...tam bir analiz olamaz zaten...bütün harita çok mühim ben böyle yapmanın zihinde bir egzersiz olacağını düşündüm...

[Resim: astro2gw02plutonikhp448.th.gif]

Kimi aradığını yitirir aradıkça,
Kimi de arayandır;aranan onu bulur...Ö.Asaf
11-28-2009 12:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: astrolojik şifreler(gezegenlerin ve bulunduğu burçların kısa dip notları olsaydı...)
(11-28-2009 02:14 AM)aeon Yazılan:  HAREKETLİ Aslan,Yengeç ve Balık burçlarının etkilerinin yoğun olduğu durumlar
--burada balık ve yengeci anlamakta zorlandım

MESAFELİ TUTUM Oğlak; kimi zaman Aslan ve Kova burçlarının etkili olduğu durumlar
--kovanında soğuk bir tarafı vardır.hadi neyse ama aslan aksine çok mesefalei olarak görmüyorum.

İHTİRAS Oğlak burcu ve Satürn’ün olumlu etkiler aldığı durumlar .
--ihtirastan kasıt iş hırsı ve kazanmak için olansa tamam.ama aşk hayatında çok ihtiraslı kombinasyonlar olduğunu düşünmüyorum.

ANALİZCİ TUTUM İkizler,Başak ve kimi zaman Kova burcunun etkili olduğu durumlar
--buraya akrebide koyabiliriz.

GURUR Oğlak ve kimi zaman Aslan burcunun etkili olduğu durumlar, Güneş, Ay, Jüpiter’in olumsuz açıları
--jupiteri gurudan çok kibir olarak ifadesi daha iyi kaeşılıyor.

MEYDAN OKUYAN Balık ve Yay burçları; Jüpiter’in etkin olduğu durumlar
-- yani tamamen atılmış veya çeviriyi kim yaptıysa batırmış.balık bir kere meydan okumakla ilgisi yoktur.jupiterinde maceracı bir yanı olsa da bence meydan okumakla ilgili değil.

KABADAYI Boğa ve bazen Koç burcunun etkili olduğu durumlar
--boğaların pek kabadayılıkla bağdaştıramadım.

SİNSİ Mars ve Merkür arasındaki olumsuz açılar
--marsın veya açı yaptığı gezegenin sinsilikle bir ilgisi yoktur.aksine direkt ve stratejiden yoksundur.

İFFET Venüs Başak; Merkür Terazi burçlarındayken; Ay ve Venüs’ün açıları
--merkürü anlayamadım.vallahi bilen varsa bana da açıklasın.venüsün açıları iffet çok insana aşk yapma isteği uyandırır.

KABALIK Satürn ve Ay etkileri; Merkür ve Mars arasındaki olumsuz açılar
--saturn ve ay açılarından bahsediyor herhalde,ben öyle anladım.aksine duyguları ifade edemem daha uygun.saturn etkisi kabalık vermez aksine saygılı ve ölülü davranmaya sebep olur.estetik yoksunu olsa da kabalık saturnun işi değildir.
yine ay etkisi de kabalık vermez.

İSTEKLİ Ayın Aslan burcunda olması, kimi zaman Oğlak etkisi
--istek çok geniş yorumlanabilecek bir kelime ;iş için istekse tamam oğlak etkisi şart.
ama bir işe ateş burçlarının duyduğu heves gibi bir şeyse , bu kategörise bence oğlağa yer yok.

CESARET Koç ve Boğa etkileri; Mars ve Jüpiter arasında olumlu açılar
--boğa burcu ham haliyle cesaret değildir.boğa yerine burada akrep olsa daha iyi olur.boğa aksine huzuru kaçmamasına dikkat eder.

AKIL,NEZAKET Başak ve Akrep etkisi
--nezaket sıralamasında akrep çok garip geldi.aksine akrepler zaman zaman inanılmaz kabalaşır.

BEN MERKEZCİ Güneş, Jüpiter, Satürn etkileri
--yine açık olmayan bir ifade , ateş elementine has ben merkezcilikle saturnün ilgisi yoktur.otoriter ve işini iyi yapmayanlara karışmak saturn vardır.ama amaç iş iyi olsun.yoksa saturnalar çok ben merkezci olmaz.

KISKANÇLIK Boğa ve Terazi etkisi; Venüs ve Satürn’ün yaptığı olumsuz açılar
--terazi burcunu kıskançlıkla özdeş göremedim.venüs ve saturn açılarını da SADAKAT daha ön planda.kıskanç olmaz demiyorum.ama saturne kadar bu listeye girecek çok isim var.

SADAKAT Güneş,Venüs ve Satürn arasındaki olumlu açılar; Oğlak, Kova ve Aslan etkileri

--kova burcununda sadakatle ilgisi yoktu.aksine özgür ruhludur.
aslanında sadakati karşısındakinden bekler , aslan çapkındır.sadakatle ilgili olduğu düşünülemez.

ekleyen arkadaşımız alınmasın.onun verdiği emekle ilgili değil bu yazdıklarım.
ben hatalı gördüğüm yerleri düzeltmek istedim.
büyük ihtimalle çeviri bir yazdır ve çevirenin hışmına uğramış
ne demişler " çeviri kadın gibidir ; güzeli sadık , sadığı güzel olmaz " gülücük)

bir de harita bütünü çok önemli.

boğa terazi kıskançlık mevzu.düşündümde.eş,sevgili kıskançlığı değilde hani bayanlar arasında rekabet durumları oluryagülücük kova farklılığıyla,başak zekasıyla,akrep çekiciliğiyle vs. kendine güvenirya.en akıllı,en farklı,en zeki kim rekabeti olmaz ama terazi boğa en şık en güzel rekabet durumları olabilir,garibim başka neyle yarışacakkoptum.w

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
02-01-2011 11:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrolojik Açıdan Zor Doğma Kombinasyonları Félicé 81 94,944 11-23-2017 06:56 PM
Son Mesaj: Merau
  astrolojik yazılımlar - programlar smoochy 5 10,805 04-04-2012 03:52 PM
Son Mesaj: smoochy

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir