Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.64 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
Yazar Mesaj
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
(06-03-2010 01:10 PM)arzu Yazılan:  
(06-03-2010 01:08 PM)tugcee Yazılan:  
(06-03-2010 01:06 PM)arzu Yazılan:  benim de maşallah merkür balıkta mars terazide ay akerepte yani hangi gezegen nerde zayıfsa ben de orda:D neyse töbe Allah ım..

makara
ay ben yanlış bi yorum mu yaptım yoksautandým tam da böle biraz anlamaya başlıyom diyodum :D

ay akrepte güçsüz değildir ama =) merkür balıkta mars terazide düşüktür ama açıları ve ev konumlarıda önemli olur merkür balık ve mars teraziyle pasif bir enerjiden bahsetsek yanlış olmaz heralde yani öyle pek hır gür sevmeyen bi yapı
06-03-2010 01:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(06-03-2010 01:53 PM)arzu Yazılan:  
(06-03-2010 01:43 PM)aeon Yazılan:  
(06-03-2010 01:06 PM)arzu Yazılan:  benim de maşallah merkür balıkta mars terazide ay akerepte yani hangi gezegen nerde zayıfsa ben de orda:D neyse töbe Allah ım..

ay yengeçte yöneticidir.boğa da yüceleri.akrepte düşer.
mars akrep ve koçta yöneticidir.boğa ve terazide düşer.
merkür ikizler ve başakta yöneticidir.balık ve yayda düşer.

yani olması gereken kullanım şekillerinde değildirler.
verygood
bu çok kötü bi şeymidir gülücük ( ya nasıl sorulacağını bile bilmiyorum utandým )

tabi iyile kötü bir bakış açısıdır.klasik astrolojinin daha çok uğraştığı bir alandır , asaletler.
modern yöntem , potansiyel kavramıyla ilgilenir.

örneğin ,merkür ne yapar ?.bütünü değil parçayı görür bilgiyi sadece iletir.ona bir değer hükmü , duygusallık ve felsefe katmaz , sezgisel değildir.
başak ve ikizlerde , en iyi ifadesini bulur.
balık ve yayda düşer.balık, sezgi katar, görünenin ötesine geçmeye çalışır, zihni başaktaki gibi tıkır tıkır bir saat gibi çalışmaz, parçalara odaklanmaz, bazen subjektif olabilir.oysa, merkür çok objektiftir.
aynı şekilde yay da , parçalara bakmayı sevmez.bütünü kavramaya yönelik zihni vardır.bir çok bilgiden genel kavram ve felsefe çıkartmayı sever.

marsın ifadesi huzur bozmak , savaşçılık ve etken olmaktır.eril bir enerjidir.
oysa boğada ve terazide bu şekilde davranmaz.uyum huzur arar.

ay akrepte de ,
duygusal ihtiyaçlar çok artar karşılanamayacak boyutkalra ulaşabilir duyguları serttir kolay açığa çıkmaz ,duygusla ifadeler saklanır.
06-03-2010 02:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 0

anlıyorum olması gereken gibi değil yani ..belki bu beni farklı kılar:D savunma mekanizmaları iş başında..:Dmars da ay da merkür de bu konumlarını öle hissetiriyor ki maşallah yaptığınız açıklamalardaki gibiçiçek..

[Resim: astro2gw32arzu333233226.th.gif]
06-03-2010 02:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marvolo Çevrimdışı
Üye
**

kova veya koç burcu olduğu halde merkürü balıkta olan bir kaç kişi tanıdım,
sesleri dediğim gibiydi, bende bu fikiri edindim..

boğa ve yengeçlerin sesleri güzel olur derler, bu kişilerin çoğunluğunun merkürü güneşe yakın olduğundan böyle denilmiş olabilir...

merkür boğaya örnek verirsem okan bayülgen derim ki adam film seslendirme gibi şeyler yapıyor talk show sunuyor sesinin güzel olup olmadığı ortada..

duyguları göstermek zayıflık, duygu sömürüsü yapmak acizliktir...

http://img41.imageshack.us/img41/8990/as...aran71.gif
06-06-2010 12:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(06-06-2010 12:08 AM)marvolo Yazılan:  

merkür balıkta olduğu zaman, kişinin ses tonu yavru kedi gibi, sanki dokunsan ağlayacakmış gibi oluyor gözlemlerime göre(güneş balık olmasada)..eski kız arkadaşımında merkürü balıktaydı en iyi oradan biliyorum...

benim sesim de ince ama güzel olduğunu sölüyolar ses tonumun valla kaç kişi söledi:D benim bu fazla balıklığın en çok şikayetçi olduğum noktası çooooook hassas olmam hemen etkilenmem ve etfataki her şeyi-özellkile olumsuzlukları -içime çekmem...yoksa çok memnumum balık olmaktan :P

[Resim: astro2gw32arzu333233226.th.gif]
06-06-2010 12:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ela Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip

(06-08-2010 10:42 AM)Félicé Yazılan:  
(06-08-2010 05:53 AM)ela Yazılan:  Benim haritamda da asc ile kavusumda gunesim ve onunla kavusumda jupiterim var. Jupiteryen olarak nitelenebilir mi? Ayrica yukselenim oglak saturn akrepte ve 10. evimde. Saturnyen olarak mi nitelenebilirim yoksa? Bu konuda ikilemde kaliorum

Satürnyen olmasa gerek..1. evde güneş- jüpiter-asc kavuşumu daha etkili..Ama gözden kaçmaması gereken 12. ev neptünün var. Ay yengecine zıt açı yapmış, aşırı duygusal, hassas, alıngan, kırılgan, duyarlı, yardımsever biri olabilirsin..Bunun 6. 12. ev aksında olması ve, cömert jüpiterin güneşinle kavuşup, 1. evde olması..tam yardım kuruluşlarında gönüllü hizmet edecek bi özellik verebilir..Bide kişsel gezegenlerden venüs-mars balıkta..oy oy oy;) Bence balık özelliklerin de olmalı..çünkü en kişiseller balıkta, ee ay gibi hassas bi noktan neptünle balıklaşmış..Yeme, içme de önem verdiğin seni mutlu eden şeyler olmalı..

Su an zaten bir yardim kurulusunda gonullu olarak calisiyorumgülücük) Ne kadar su'lak bir haritam var:P Ozellikle de sans ucgeni denilen buyuk ucgenin gezegenlerine bakar misiniz:gülücük) Bunu daha da guclendiriyor. Kisacasi su gurubuyen mi oluyorumgülücük yoksa hala jupiteryen olma ihtimali kuvvetli mi hem yukselenle hem de gunesle kavusum yaptigi icin.
06-09-2010 02:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Cvp: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
(12-20-2009 05:09 PM)Yıldırım Yazılan:  
hilal-e Yazılan:Ama benim kafam çok karıştı:-(

Şimdi benim haritamda hangi gezegen güçlü?

Yükselen başak olduğumdan dolayı:Merkür,mü? (9 cu evde)
Yoksa Venus mu?

Stelyumlara bakmak lazım ise bende Tam tekmil stelyumlar olmasada kümeleşmeler var...

İkizler burcunda:Mars, Ay, Chiron (ayrıca bir çok asteroidler)

Yay burcunda: Satürn, Uranus
(Neptün aynı buçta olmasada hemen bi kaç derece uranusun yanında)

Boğa: Güneş merkür var ayrıca 15 (belki daha fazla) güçlü asteroidler var

Koç :Yönetici? Venüs ve jupiter ve Kuzey düyümü var....

Yalnız başına garip kalmış bir Pluto var ama oda güneş ve Merkür ile sıkı sıkıya bağlıdil çýkarma gücünü çok belli ediyor diye bilirim...

Ya ben şimdi hangi birine odaklanmalıyım?

iyi okumazsan öyle , kafan karışır böyle =)

sana kim dedi 15 tane astroide bak diye gülücük

ne demişiz ?

stelyumun burcunun yöneticisi güçlü çalışır demişiz ,

sendeki ikizler stelyumunun yöneticisi kim ?

Merkür

Merkür ne durumda ?

yönetmiş olduğu ikizler burcunda yani oldukça güçlü durumda.

öyleyse sendeki Merkür oldukça güçlüdür

Mars , Plüto , Şiron gibi potansiyellerin de etkili olduğunu söyleyebiliriz ama en güçlü Merkür bence.

yıldırım, terazide stelyum var; merkür, venüs, mars, pluto arasında.. pluto ve mars güçlü gezegen ama, venüs teraziyi yönettiği için, venüs en güçlü gezegenim olmuyor mu ?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-13-2010 04:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-13-2010 04:24 PM)eylülmavi Yazılan:  yıldırım, terazide stelyum var; merkür, venüs, mars, pluto arasında.. pluto ve mars güçlü gezegen ama, venüs teraziyi yönettiği için, venüs en güçlü gezegenim olmuyor mu ?

'' hangisi en güçlü '' şeklinde yaklaşma bence ,

evet Venüs Terazide o stelyumun ev sahibi olarak güçlü konumda.

evet Plüto da o stelyumun ağır abisi olarak güçlü konumda.

08-13-2010 04:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(08-13-2010 04:39 PM)Yıldırım Yazılan:  
(08-13-2010 04:24 PM)eylülmavi Yazılan:  yıldırım, terazide stelyum var; merkür, venüs, mars, pluto arasında.. pluto ve mars güçlü gezegen ama, venüs teraziyi yönettiği için, venüs en güçlü gezegenim olmuyor mu ?

'' hangisi en güçlü '' şeklinde yaklaşma bence ,

evet Venüs Terazide o stelyumun ev sahibi olarak güçlü konumda.

evet Plüto da o stelyumun ağır abisi olarak güçlü konumda.

buraya kadar anladım.. stelyumun en güçlüsü plüto, peki haritamın en güçlüsü hangisi ? yine mi plüto ?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
08-14-2010 01:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
(08-14-2010 02:17 AM)eylülmavi Yazılan:  teşekürler ve hadi bakalım hayırlısı, plütonikliği tam çözemedim henüz..
Daha önce de belirttiğim gibi, Akrep özelliklerini araştırma-sorgulama işlemine tabi tutmanızda fayda olacaktır (Plutoniklik hakkında üç aşağı beş yukarı bi´izlenim oluşturabilmeniz için). Bi´kaç şey ekleyecek olursam; Pluto, yerleşim aldığı ev´e ve açı yaptığı (özellikle kişisel gezegenler; Güneş, Ay, Venüs, Merkür, Mars) gezegenin enerjisine, yoğunluk / güç katar, transformatik süreçleri olası kılar. Yoğunlaştırıcı etki alanından da hareketle, yüzeyden çalışmaz, potansiyel enerjisini tabiri caizse derinlerde saklı tutar, himayesindeki elemanın yaşamsal fonksiyonlarını (Mars-Pluto, Venüs-Pluto, Ay-Pluto vb.) gömer. Aklıma gelen kombinasyonlardan Venüs-Pluto mesela; gizli ilişkileri-ortaklıkları-evlilikleri-değerleri-parayı, derin sevgi / aşk anlayışını (bi´Sezen Aksu güftesi için bkz; öyle sınırsız, öyle derin, öyle çok severim ki korkarsın) potansiyel kılar. Bu kombinasyon, Venüs´ün yerleştiği ev / burç değişkenlerine göre çokça detaylanabilir. Gölgelerden bahsetmek gerekirse; mesela, Pluto´nun verdiği güç arenasını kötüye kullanma, obsesyon...gibi etkileri de düşündürtebilir.

08-14-2010 03:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrosohbet (Forumumuzun) Yıldız Haritası astrosohbet 81 107,825 06-09-2019 12:07 AM
Son Mesaj: say24
  Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi emel 55 83,779 02-04-2015 01:15 AM
Son Mesaj: gökyüzü

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir