Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.26 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yüksek Zeka
Yazar Mesaj
Kleopatra Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 1

RE: Yüksek Zeka
Merkür'üm Yengeç'te. Uranüs'le üçgeni Pluto'yla karesi Ay ve Mars kavuşumuyla sekstili var.

Uranüs'ümün de söylediğim üzre Merkür açısıının yanısıra Ay-Mars kavuşumuma zıtlığı var. Bir de maalesef Jüpiter'le karesi.

Zeki olduğumu düşünürüm aşağı yukarı herkes kadar. Ama ben araştırmacı zihnine sahip olduğuma inanıyorum. Pratik değilim. Sezgiselim. Derinlere inmeyi, kazmayı, ilgilendiğim konuyla uzun süre uğraşmayı seviyorum. Konular arasında tuhaf ama doğru olan bağlantıları çokça bulabiliyorum. Ve fakat zekamın durduğu anlara da şahit oluyorum.
06-24-2012 10:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aisha Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(06-21-2012 12:36 PM)ekinoks Yazılan:  
(03-12-2011 03:55 PM)Aisha Yazılan:  edit: annem öğretmiş okumayı okula gitmeden tamam. benden bi hayır yok. konuşmaya 40lıyken başlamışım. bu kendi kendime ama
edit 2: yaa tamam çok akıllı olduğumu zannetmiyorum kendime güveniyorum sadece. zeka için yazdım yüksek mi bilemiycem ygs göstericek :D
edit4:bende bişey yok :P

Bismillahirrahmanirrahim...Sen Hz. İsa'nın bilinmeyen kızkardeşi olmalısın...!

(Akrep abartması:D )

Annem abartıyor. O da Neptünyen Akreptir :D :D
Benim merkür de pek iş yok aslında :D :D Ama öğrenmeye hevesli insanım yine de. tr uranüs koç merkürüme üçgen yapıyor. Transitler de olmasa artık dımdızlak kalacağız :D

Burası çok yakında güncellenecek...
09-07-2012 04:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

(09-07-2012 04:06 PM)Aisha Yazılan:  
(03-12-2011 03:55 PM)Aisha Yazılan:  edit: annem öğretmiş okumayı okula gitmeden tamam. benden bi hayır yok. konuşmaya 40lıyken başlamışım. bu kendi kendime ama
edit 2: yaa tamam çok akıllı olduğumu zannetmiyorum kendime güveniyorum sadece. zeka için yazdım yüksek mi bilemiycem ygs göstericek :D

Benim merkür de pek iş yok aslında :D :D Ama öğrenmeye hevesli insanım yine de. tr uranüs koç merkürüme üçgen yapıyor. Transitler de olmasa artık dımdızlak kalacağız :D
Akrebin güçlü ve uyanık hafızası vardır yine;) merkürün satürnle sekstili daha sistematik düşünmene neden olabilir fakat merkür yayın kendi gezegeni jüpiterdende sekstil almış.Transit satürnün merkürüne 90lık açısı ve ardından nt jüpiterinin üstünden geçmesi düşünce yapında değişime neden olmuş olabilir.
09-07-2012 04:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aisha Çevrimdışı
Scorpio Vip
Scorpio Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(09-07-2012 04:32 PM)ekinoks Yazılan:  
(09-07-2012 04:06 PM)Aisha Yazılan:  

Akrebin güçlü ve uyanık hafızası vardır yine;) merkürün satürnle sekstili daha sistematik düşünmene neden olabilir fakat merkür yayın kendi gezegeni jüpiterdende sekstil almış.Transit satürnün merkürüne 90lık açısı ve ardından nt jüpiterinin üstünden geçmesi düşünce yapında değişime neden olmuş olabilir.

Düşünce yapımda değişme olduğunu kabul ediyorum. Biraz daha gerçekçi düşünmeye çalışıyorum, geleceği planlamaya başladım ki normal de çok hayaller dünyasında yaşamayı seven biriyim. Yüksek zekayla alakası yok tabi yazdıklarımın... normal zeka ile ilgili neden başlık yok ki :P İlk yazdığımı da silesim geldi... Ama yine de etrafımda dahi olarak görüyorlar beni neden bilmiyorum

Burası çok yakında güncellenecek...
09-07-2012 04:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Karpuzseverim Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

Merkürüm başakta retro, güneş ve ayla kavuşumda, marsla 60 derece, uranüsle 120, neptünle 120, plütoyla 60 derece yapıyo
Aynı şekilde ayda başakta, güneş ve merkürle kavuşumda, marsla 60 derece, uranüsle 120, neptünle 120, plütoyla 60 derece yapıyo
Uranüs kovada, ayla 120, merkürle 120, marsla 180, satürnle 60, neptünle kavuşum, plütoyla 60 derece yapıyo
Haritamda o kadar çok derece varki hangi birini yorumlasam şaşıyorum :D

=>Haritam<=
09-07-2012 06:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

(12-07-2010 12:18 PM)Félicé Yazılan:  
(12-07-2010 02:15 AM)Yıldırım Yazılan:  * Uranüs-Vesta kavuşumu ( önceki mesajda yazmıştım , Matematik dehası Nash'in de Uranüs-Vesta kavuşumu var )

Vestanın bulunduğu burç ve açı aldığı gezegenlerde ki etkileşimi, o fonksiyonlarda Odaklanma etkisi açığa çıkartması..
Vesta arketipsel olarak, tüm insanlık adına var olan düzeni (devlet) ve aileyi korumak adına kendini bu konularda hizmete adamış evrensel bekçiyi ifade ediyor.. Ayrıca kişinin içsel bütünlük arayışını gösteriyor..

Bu bilgiye dayanarak haritama baktım ve -7- orb'lu Uranüs-Vesta kavuşumu gördüm.

Sanırım ilgilenmesek daha iyi, belki % 10 etkisi vardır yinede gülücük
09-08-2012 02:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
deniz kaya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

vesta başakta ve 3.ncü evde. asc sekstil. merkür ve venüs üçgen açısı var bunlar ne anlama gelir?

http://a1210.hizliresim.com/12/m/f2y65.gif
09-08-2012 02:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Vesta ve gezegenlerle yaptıkları açıların ne anlama geldiğine dair bilgi ve gözleme sahip değiliz arkadaşlar.
Geçmişte birkaç haritayı incelemiştik ama dahası gelmedi.

Pallas'ın zeka konusuyla ilişkili olduğuna dair daha fazla gözlemimiz var bunu söyleyebilirim ama Vesta konusunda veriler bizler için şimdilik yetersiz malesef.

Yabancı dilde Vesta ile ilgili kaynak bulunabilir de çevirisini yapmak lazım.

09-08-2012 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ekinoks Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 43

Benim haritama bakabilirsiniz :D :D

tabi farkında olduğum veya düşündüğüm şeyler dile gelmeyecek ifade edilemeyecek kadar egzantrik ve ve çok dağınık bu sebepten dolayidirki bi faydasi görülmemiştirgülücük Satürn un 3. Ev transitini bekliyorum..;))Düşüncelerim disipline girsin istiyorum :(
01-28-2013 08:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
justicee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

merkür boğada ve retro ise zeka açısından çok mu vasat oluruz? eğer vasat olursa merkür uranüs karesi ve merkür jüpiter quintile durumu biraz kurtarır mı?

haritam: https://hizliresim.com/AD7p3v
03-03-2018 11:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir