Değerlendir:
  • 43 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

RE: Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
Merkürün balıkmı senin jomajakoptum.w
05-05-2010 12:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(05-05-2010 01:55 AM)Yıldırım Yazılan:  aklıma bir soru takıldı şimdi ,

Doğum haritamda 10.evde Mars-Jüpiter kavuşumu var.

Klasik yönteme göre Mars hem 5.evimi hemde 12.evimi yönetiyor , Jüpiter ise hem 1.evimi hemde 4.evimi yönetiyor.

10.evdeki Mars-Jüpiter ikilisi 4 adet evin yöneticisi durumundalar ( 1.ev + 4.ev + 5.ev + 12.ev )

bunlardan 1.ev ile 5.ev , ATEŞ evleri yani dışadönük deneyimleri

4.ev ile 12.ev ise SU evlerini yani içe dönük deneyimleri ( psikoloji vb.) ifade ediyor.

şimdi ben ,

10.evdeki gayet dinamik görünen Mars-Jüpiter ikilisi için , nasıl bir değerlendirme yapabilirim ?

1.ev yöneticisiyle 5.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

4.ev yöneticisiyle 12.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

4.ev yöneticisiyle 5.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

1.ev yöneticisiyle 12.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

şimdi yıldırım , benim klasik astroloji bilgilerim tekne kazıntısı gibi :D .
modern yönteme göre haritayı anlamlandırabilsem de , bilgim düzeyim sorularını tatmin edemez.çünkü, modern teknikteki bilgim de senin bilginden az. (tam sülümanm gibi konuştum binanaleyh ege bir göl değildir makara )

ancak , parçadan bütüne gitmektense , bütünden parçaya gitmenin daha faydalı olduğunu düşünüyorum.
evet yöneticilerin aynı olması durumu var ki , kafa karıştırıcı.ancak, farazi bir değerlendirme yaparsam ; plutoyu akrep aldığımda, mantıken boğaya da başka bir gezegen bulmam gerekecek.çünkü ,plutoyu akrebin yöneticisi aldığımda, venüsün plutonun karşıtı olması gerekir ki , fonksiyonlarının bir zıtlık yarattığını düşünmüyorum.ancak , mars ve venüs , zodyak çemberindeki zıtlığı sağlıyor ve fonsiyonları birbirinin zıddı.aynı şekilde , merkür ve jupiterde bu zıtlığı sağlıyor.oysa, neptün ve merkür veya neptün ve şironun bu zıtlığı sağlayacağını düşünmüyorum.
üstelik çok ağır etkili gezegenler.
benim düşüncelerim de bu doğrultuda olduğu için , klasik yöneticileri kullanıyorum.daha kullanışlı ve net sonuçlar elde etmeye başladım.
05-05-2010 01:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-05-2010 01:42 PM)aeon Yazılan:  plutoyu akrep aldığımda, mantıken boğaya da başka bir gezegen bulmam gerekecek.çünkü ,plutoyu akrebin yöneticisi aldığımda, venüsün plutonun karşıtı olması gerekir ki , fonksiyonlarının bir zıtlık yarattığını düşünmüyorum.ancak , mars ve venüs , zodyak çemberindeki zıtlığı sağlıyor ve fonsiyonları birbirinin zıddı.aynı şekilde , merkür ve jupiterde bu zıtlığı sağlıyor.oysa, neptün ve merkür veya neptün ve şironun bu zıtlığı sağlayacağını düşünmüyorum.
üstelik çok ağır etkili gezegenler.
benim düşüncelerim de bu doğrultuda olduğu için , klasik yöneticileri kullanıyorum.daha kullanışlı ve net sonuçlar elde etmeye başladım.

evet benim içinde önemli olan zaten kullandığınızda DAHA NET SONUÇLAR alıyor olmanız.
üzerinde düşüneceğim ok.

05-05-2010 04:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Alıntı:gülücük

Klasik astrolojinin daha somut konulara cevap aramasını anlayabiliyorum.
ne kadar yapabilirim bilmiyorum ama bir ara bu yaklaşımı deneyeceğim verygood

İstesen yaparsın da içinden gelmez bence.Herşey bir yana bence sen astrolojiyi verimli bir şekilde zaten kullanabiliyorsun.

Ne dandik yorum yapmışım yerleşimine yıldırım.ucu sonu belli değil.

Harbi ne biçim mesaj olmuş o öyle.höh yani.zaten bi ara ben mesajı yazarken kafada hafif bir ısınma farketmiştim.:D Demek o an bırakmak lazımmış. koptum.w

Alıntı:Merkürün balıkmı senin jomajakoptum.w

cıks .Elhamdulillah başak olur kendisi. -aþk

Bu arada aeon.Valla böyle kendimi oyun arkadaşı bulmuş çocuklar gibi şen hissettim birden.(yalnız bikaç sayfa önceki 9. ev islami şartlar falan dediğinde işi abarttın kırklara falan karıştın sandım :D ) yahu merak etme çoğumuzda tekne kazıntısı .kazıya kazıya çıkartırız altından bişeyler.sen bir de horary ye ilgi duysan ne müthiş olurdu. gülücük ama sırayla tabi şimdiden fazla umutlanmıyayım
05-05-2010 04:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-05-2010 04:57 PM)JoMaJa Yazılan:  Bu arada aeon.Valla böyle kendimi oyun arkadaşı bulmuş çocuklar gibi şen hissettim birden.
sen bir de horary ye ilgi duysan ne müthiş olurdu. gülücük ama sırayla tabi şimdiden fazla umutlanmıyayım

buldun küçük çocuğu , kandır tabii gülücük

05-05-2010 05:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

umarım öğrenirim birgün jomaja .zaten daha klasik yöneticileri kullanmakla işe başladım.yani tamamen klasiğe göre yorum yapamıyorum.

horary ise bana şuan overdose gelir makara
05-05-2010 05:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(05-05-2010 05:03 PM)aeon Yazılan:  umarım öğrenirim birgün jomaja .zaten daha klasik yöneticileri kullanmakla işe başladım.yani tamamen klasiğe göre yorum yapamıyorum.

horary ise bana şuan overdose gelir makara

Yok gelmez, horarydeki teknik bilgileri öğrenmek sana kolay gelir..Eee, yorumlamada da gayet başarılısın..Bence horary başlığına bi göz at, overdose sana az gelir oğlum:D
05-06-2010 12:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
virgo- Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

tr şiron 7. evde ne gbi etkileri olr?? bide üstüne tr neptün de 7. evimde olacak..baya etkilenicem
12-18-2011 01:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Cvp: Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
(04-29-2010 04:35 PM)Neptunian Yazılan:  
\'aeon\' pid=\'81059\' dateline=\'1272536650\ Yazılan:yıldırım , balık burçlarının çeşitli hastalıklara yakalanmasından da bahsedebilir miyiz ,,,

Şiron hangi ev yada gezegenle temas ediyorsa , dikkatinizi o alana yöneltmeye çalışıyor olabilir , o konuda daha dikkatli daha detaylı ve birazda pimpirikli olabiliriz.
Güneşinde sağlık konusuyla bağlantılı olduğunu düşünürsek , Güneş Balıklar için bu yorumlar biraz daha ön plana çıkabilir.
Tarnsit şiron 1. evimde yükselenimle temas ediyor dış görünüşümü daha dikkate alır oldum. Önceleri pek önem vermezdim simdi ise yaşlanma korkusu sardı bakıyorum kendime ve beğenmediğim davranışlarımı kuzurlarımı inceliyorum daha fazla yani kendimle haışr neşirim. Temaz ettiği gezegenlere gelince venüs ve jüpiter ile kavuşuyor. 1. evde jüpiter kilo almapotansiyeli bunu biliyorum daha dikkatli ol bu konuda diyopr olabilir şiron. 1. ev venüzü ise ben sevilmek istiyorum diyor normalde burada da sevgi konusunda dağılma yaralanırsın ya da ben buradan gecip gidene kadar gercekleri göremeyebilirsin ciddi bir adım atma kalbini kimseye acma diyor olabilir sanırım galiba gülücük

Natalimde ise güneşimle kavuşum yapan bir şironla doğmuşum zaten normal bir koç yarine balık başak ve kova etkileri fazla olan bir koçumve güneşime kavuşum yapan şiron sebebi ile enerjisine alışığım lakin venüsümle kavuşum yapan gtransir şiron enerjisi ürkütüyor beni tabi bu kavuşuma bir de transit neptün de ekleniyor bilemiyorum nele olur artık gülücük

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
11-18-2012 08:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Reinarubia Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Neptün'le birlikte 8.evimde transitleri başlamış durumda. Sizce nasıl etkileri olur?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...&rs=0&ast=
11-18-2012 10:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Chiron coolhandsome 47 95,273 01-17-2020 08:03 PM
Son Mesaj: Pozitifterazi15
  Uranüs koç burcunda Nâr 2 5,358 06-16-2010 07:37 PM
Son Mesaj: Nâr

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir