Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.32 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gücün Karanlık Tarafı : Yengeç
Yazar Mesaj
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Gücün Karanlık Tarafı : Yengeç
(12-26-2010 09:20 PM)Sniper Yazılan:  evet oğlak ve satürn etkisinde ben de gözlemledim, sarılma, sıkı sıkı tokalaşma filan hiç onlara göre değil gibi, ben sevmem öyle 3 sn geçmeden hemen elini çek filan, tokalaşma olmuyo bugülücük bi de başaklarda gördüm benzer şeyi, onlarla mümkünse tokalaşma hiç, ellerini kaçırır gibi:D

Aynen oyle, bende hem basak hemde biraz oglak etkisi var... Yengec olmama ragmen sık sık sarilmayi vs sevmem. Ama okulda ve arkadas cevremde her gun birbirini 10 yildir gormemis gibi davraniliyor ve ustune birbirlerini nekadar cok 'sevdiklerini' soyleyip duruyorlar. Sinir olmak elde degil. Sonrada bana 'soguk' damgasi yapistiriliyor. hiç halim yok

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
12-26-2010 09:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

ben ne yapıyım yengeçleri açmak için? yükselen başak güneş koç satürn kavuşum..seviyorum ama fazlada samimi olamıyorum hiç bi yengeçle

u_u
12-26-2010 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ozzzyyy Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(12-26-2010 09:46 PM)büşra Yazılan:  ben ne yapıyım yengeçleri açmak için? yükselen başak güneş koç satürn kavuşum..seviyorum ama fazlada samimi olamıyorum hiç bi yengeçle

valla bir koç kadını için yengeç erkeği zor zanaat kardeşim
bir kere koçsun kanın kaynıyosuna-bak karşında sürekli senden birşey bekleyen bir adam....
bir kere koç olarak ne isteğini anlamak için fazla çaba sarf etmelisin çünkü sen koçsun yüzeysel düşünürsün ayrıntılarda boğulmak sana göre değildir
eğer fazla ayrıntı ister ne isteğimi hareketlerimden anla moduna girmşse yengeç bu safer agresifleşmeye başlarsın kırarsın dökersin o zaman da yengeç senin bu agresifliğinden pay çıkarır, alınır, küser, içine atar somurtganlaşır sonra senin içine verir keşke okadar kızmasadm demeye başların sen mutsuz o mutsuz ufff zor iş
ama bana göre tabi bunlar güneş koç asc aslan ay terazinin yengeç bakışı yaniverygood
senin başak ve balık işi kurtarır beki
hele bide çok seviyosan iş bitmiştirask
12-26-2010 11:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
asalluhi Çevrimdışı
Üye
**

Biz yengeçleri açmak sanıldığı kadar zor değildir ilişkilerde. Bence, bu içe kapanıklılık ve duygusallık biraz abartılıyor. Bunların olduğu bir gerçek yalnız sadece duygulardan ibaret hayatlarımız olduğu kanısı, örneğin bir Koç insanını sadece öncülük yapabilir ya da bir boğa insanını sadece tembel olarak tanımlamak gibidir.

Bir yengeç şunu yapar;
Örneğin yolda annesiz bir yavru köpek görür ve o hayvana üzülür. Büyük ihtimalle de daha sonra ona yemek verir. Eğer o hayvana yardım edecek durumda değilse, ya da ne bileyim, bir acelesi filan varsa, bir süre aklından çıkmaz; ama kalkıp o hayvan için oturup ağlamaz. Yanındaki kişinin bu tip detaylara önem vermesini, bu konularda ince olmasını, ince davranmasını bekler. Yengeçle samimi olmak isteyen kişi bu ve benzer incelikler yaparsa, zaten Yengeç ona otomatik olarak kendini açacaktır.

Duygu sömürüsüne başvurduğu zamanlar vardır, evet; ama bunu aşması gerekir. Bu Yengeçler'e öğretilmelidir. Bunu da yapmak, açıkçası eğer Yengeç'in kendisi çaba göstermiyorsa, karşıdaki kişi için oldukça zordur. Zaten Yengeçle girilen ilişkilerde, sorun Yengeç'in duygusal olması değil, duygu sömürüsü sıkça yapmasıdır. Eğer ki bunu aşamıyorsa o kişiden hayır gelmez. Bunu bilmek için astrolojiden anlamaya gerek olmadığını düşünüyorum. Aynı toplum içinde patavatsız konuşan birinin bu özelliğini yenememesi gibi bir durumdur. Eğer davranışlarını değiştiremiyorsa, ya onu öyle kabul edersiniz ya da yolunuza devam edersiniz.

[Resim: asdgo.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us
12-27-2010 12:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
asalluhi Çevrimdışı
Üye
**

(12-27-2010 12:30 AM)Sniper Yazılan:  zaten öylle demedik ki, kendisi çabuk kırılıyo, kendisi için ağlıyo. kedi için kim ağlar:D sen de amma abartmışsıngülücük
Dostum ben de diyorum ki, o kırılmıyor; duygu sömürüsü yapıyor. Çünkü Yengeç ilişkilerdeki konuya üzüldüğü zaman bunu ağlayarak belli etmez. Susar veya sorundan kaçar, ya da içine kapanır. Kırılması kolaydır; ama bu sorun değildir; çünkü "acı eşiği" denilen durum zamanla güçlenir -ki bu durum Yengeç'in kabuğuna benzetilir zaten. Dolayısıyla, Yengeçle girilecek diyaloglarda sadece ufak tefek incelikler, onu size ısındıracaktır; çünkü Yengeç inceliği çok çabuk yakalar.

12-27-2010 12:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
asalluhi Çevrimdışı
Üye
**

dostum bence iyi de yapıyorsun. annem akreptir, çok fena koyar lafları; ama bir çok kötü vasfımdan onun sayesinde kurtulmuşumdur. sadece astrolojik olarak değil, hayatın getireceği tüm olaylar düşünüldüğünde, kişinin kendisiyle ilgili olumsuz yönleri çözmesinin karakterine her zaman olumlu etkiler yapacağına inanıyorum. astroloji ise bu araçlardan sadece biri. etrafımızdakileri ve en önemlisi kendimizi anlamamız konusunda bize ışık olacak binlerce yıllık bir birikimin ürünü.

ben astrolojideki olumsuzluk potansiyellerine "verem virüsü" gözüyle bakıyorum. herkeste vardır; ama herkes verem olacak diye bir kaide yok. kiminin bünyesi zayıftır, kiminin genetiğinden getirdiği özellikler vardır.. işte diğer gezegenlerin konumu, evler ve daha bir çok etkenden dolayı o verem olma riski ortaya çıkabilir. eksikliklerini bilirsen de önlem alabilirsin. belki de astrolojide tıptan daha çok bizleri aydınlatabilecek özellikler vardır, kim bilir...

sevgilerim ve saygılarımla...

12-27-2010 01:20 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Yargıç Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 5

(12-27-2010 01:20 AM)asalluhi Yazılan:  dostum bence iyi de yapıyorsun. annem akreptir, çok fena koyar lafları; ama bir çok kötü vasfımdan onun sayesinde kurtulmuşumdur. sadece astrolojik olarak değil, hayatın getireceği tüm olaylar düşünüldüğünde, kişinin kendisiyle ilgili olumsuz yönleri çözmesinin karakterine her zaman olumlu etkiler yapacağına inanıyorum. astroloji ise bu araçlardan sadece biri. etrafımızdakileri ve en önemlisi kendimizi anlamamız konusunda bize ışık olacak binlerce yıllık bir birikimin ürünü.

ben astrolojideki olumsuzluk potansiyellerine "verem virüsü" gözüyle bakıyorum. herkeste vardır; ama herkes verem olacak diye bir kaide yok. kiminin bünyesi zayıftır, kiminin genetiğinden getirdiği özellikler vardır.. işte diğer gezegenlerin konumu, evler ve daha bir çok etkenden dolayı o verem olma riski ortaya çıkabilir. eksikliklerini bilirsen de önlem alabilirsin. belki de astrolojide tıptan daha çok bizleri aydınlatabilecek özellikler vardır, kim bilir...

sevgilerim ve saygılarımla...

katılıyorum.astroloji pek çok kişilik testlerinden, insanlardan daha çok bilgi veriyo.bizim bile bilmediğimiz yönlerimiz.sonra haritayı analiz edince bi düşünüyoruz hakkaten doğru.ama biz farkında değilmişiz meğer

u_u
12-27-2010 01:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Parlaışık
Kayıtsız

ben ne yapıyım yengeçleri açmak için? yükselen başak güneş koç satürn kavuşum..seviyorum ama fazlada samimi olamıyorum hiç bi yengeçle

--------------------------------------------------------------------------------
Neden herkes Yengeçleri açmaya çaılşmak gibi boş bir uğraşın peşine düşmüş.Bir Yengeç kendi canı istemeden açılmaz.Yengeç'i yaşamaya çalışın .Ona yakın olabilmek için de duygularına hitap etemelisiniz yoksa zor .
12-27-2010 01:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
asalluhi Çevrimdışı
Üye
**

(12-27-2010 01:27 AM)Sniper Yazılan:  Rüzgarla birlikte gördüğüm süper yengeçlerden birisingülücük nezaket kokan cümlelerin için teşekkür ederimgülücük

Asıl ben övgün için teşekkür ederimgülücük

(12-27-2010 01:44 AM)Sniper Yazılan:  e tamam işte bi yengece nasıl kendini açmayı istetebiliriz diye soruyo kız =)

Bunun için URANJÜP'ün de dediği gibi, aslında yapacak pek bir şey yoktur. Eğer bir yakınınız değilse, gelip o size yanaşır, siz ona yanaşmak konusunda pek de bir şey yapamayabilirsiniz. Eğer ki bir tanıdığınız ise, duygularını harekete geçirecek şeyler yapmalısınız. Yengeç olumsuz duygularını saklarken, olumluları saklamayacaktır. Şöyle ki, atıyorum bir şekilde, onu hislendirecek ve duygularla ilgili bir yazı, şiir, şarkı ve buna benzer estetiği; az biraz da romantizmi olan paylaşım, sizin özündeki insanla yavaş yavaş tanışmanıza yardımcı olabilir. Özellikle belirtiyorum, bir yengeçle yapılan her türlü paylaşım, her ne kadar yüzeysel olsa da onun duygularıyla paylaşım yapmaktır ve bu kilit noktadır. Siz öyle görmesenizde, o ister istemez otomatik olarak böyle yaklaşacaktır olaya.

Beraber eğlenmeniz, geyik muhabbeti yapmanız bile onun duygularına hitab eder. Dolayısıyla her zaman romantik olmak zorunda değilsiniz, sadece Yengeç'in duygularıyla yaşadığını bilmeniz gerekir. Yani Dünya'yı ve etrafındakileri sezgileriyle ve duygularıyla anlamaya çalışan bir insanda bahsediyoruz burda. Dolayısıyla onun bakış açısının bu olduğunun farkında olmakta fayda var. Peki bu algı nasıldır? Bu algı tamamiyle estetik üzerinedir. Herhangi bir şeydeki estetik yanı bulmak, onu keşfetmek, görmek, hissetmek üzerinedir. Buna bir örnek vermek gerekirse, Mevlâna ile Şems'in arasındaki ilahi aşk gösterilebilir. Yengeçler, o ilahi aşkın tamamiyle saf halini kendince anlayacak, kendi içinde yaşayacak ve bundan haz alacaktır. Olayın toplumsal ve tarihsel etkisine takılmayacaktır. Ya da ne bileyim, bununla ilgili yorum da yapmayacaktır. Sadece yaşayacaktır. Bunu yaşama anında, sizin aslında pek de bir şey yapmanıza gerek yoktur. Bırakın, o kendi halinde yaşasın o hali. Büyük ihtimalle beklentisi de budur. Siz onu kendi haline bıraktıkça, zamanla size yanaşıp "bak böyle bir şey varmış" diyerek, elinde bir film, kitap, cd, yazı, şiir gibi şeylerle gelmesi büyük olasılıktır. Paylaştığı bu tarz şeylerin hepsinde, kendi duyguları olacaktır.

Eleştirilebilecek durumlardan birisi de şu olabilir; sürekli duygularla ilgili şeyler. Unutulmamalıdır ki, duygular estetikle ilgilidir. Estetik olmasaydı, insan sadece yiyip içen, tüketen ve asla üretemeyen bir varlık olurdu; çünkü en basitinden üçgeni keşfetmek için bile estetik duygulara ihtiyaç vardır.

Dilerim bu yazdıklarımın, Yengeçler'i anlamaya ve Yengeçler'e yaklaşmaya çalışanlara yardımı dokunur.

Edit: Son bir düzenleme yapmadan edemeyeceğim, bu dediğim duygularla algılama olayı sadece algılama olayıdır. Duygularda yaşamak demek değildir. Duygularda yaşamak ciddi bir problemdir; ancak algılamak, duygulara hitab eden yanı görmektir.

12-27-2010 10:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Nasıl ya Yengeç sevgisini,duygusunu dile getiremeyen bir burç mu?Onu anladım ben yorumlardan.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
12-28-2010 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yengeç Burcunun 10 Temel Özelliği Jackal 3 7,633 05-06-2019 03:50 AM
Son Mesaj: cancer123
  Yengeç Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 11 17,021 07-12-2017 10:10 PM
Son Mesaj: Venüsx
  Yengeç Burcu ve Özellikleri ay_se 33 43,140 02-04-2016 12:08 AM
Son Mesaj: karamelli ruj
  Yengeç Burcu ve Yengeçlerin Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 6 14,266 03-25-2015 04:47 PM
Son Mesaj: gökyüzü
  Yengeç Burcu Erkeği qulsah 9 16,292 09-10-2012 05:58 PM
Son Mesaj: eylülmavi
  Diger Burclara Göre Yengec Mavisahram 22 26,292 08-29-2012 07:53 PM
Son Mesaj: Bellatrix
  Yengeç Burcu Ve Psikopatoloji Félicé 2 6,256 01-31-2012 12:48 AM
Son Mesaj: xclsx
  Yengeç Kadını yaren 19 22,973 02-23-2011 02:04 PM
Son Mesaj: Aisha
  Yengeç Burcu Çocuğu qulsah 1 3,932 01-12-2009 02:09 PM
Son Mesaj: qulsah
  Yengeç Burcu ve Haritamızdaki Etkileri salmakis 0 4,104 06-11-2007 04:24 PM