Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pluto ve Güç Teması
Yazar Mesaj
gullusutcu Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 27

RE: Pluto ve Güç Teması
Yükselen akrep olarak başaktaki plutom ;güneş,merkür,jüpiter kare;ay,satürn karşıt açı;venüs,mars üçgen açı ;uranüs kavuşum,neptün 60 lık açım var.Plutomun bu kadar çok açı almasından mı bilemiyorum ama sabrımı sonuna kadar zorlayıp geriye dönmemek üzere çok rahat bitirebiliyorum.Fakat bunu yapmadan evvel karşımdakini de açık sözlerle uyarıyorum.Karşımdaki bu uyarılarıma kulak asmayıp devam ederse de son noktayı koyuyorum.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...;ast=&lang
12-13-2011 12:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(12-13-2011 12:20 PM)malice071 Yazılan:  hımm...benimde güneş -pluto karşıtlığım var gerçi güneşime herşey karşıdamakara yıldırım bu arada twitter'dan takipçin olmak isterizgülücük

Îmzamda twiter kullanıcı adımı yazdım alt tire _ dahil.

_yildirimm

zaten oradaki avatarım uzun zamandır astrosohbette kullandığım prince of persia resmi, görunce tanırsınız gülücük

12-13-2011 02:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ELF
Kayıtsız

(12-13-2011 02:22 PM)Yıldırım Yazılan:  
(12-13-2011 12:20 PM)malice071 Yazılan:  hımm...benimde güneş -pluto karşıtlığım var gerçi güneşime herşey karşıdamakara yıldırım bu arada twitter'dan takipçin olmak isterizgülücük

_yildirimm

zaten oradaki avatarım uzun zamandır astrosohbette kullandığım prince of persia resmi, görunce tanırsınız gülücük
Günaydıııııngülücük
12-13-2011 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(12-13-2011 02:52 PM)ELF Yazılan:  
(12-13-2011 02:22 PM)Yıldırım Yazılan:  

_yildirimm

Günaydıııııngülücük

sanada iyice yüz verdik her saat günaydın denilmezki bu 2 oldu :D

12-13-2011 02:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

RE: Pluto ~ Gizli Güç
(12-13-2011 01:16 AM)Yıldırım Yazılan:  
(12-13-2011 12:18 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  
(02-13-2010 12:18 AM)Yıldırım Yazılan:  Doğum haritalarında Plüto ile kişisel gezegenleri dinamik bağlantılar yapan pek çok kişide '' Plütonik olmayan '' özellikler de gözlemlediğimi söyleyebilirim.

örneğin kişinin Güneş-Plüto Kavuşumu görünüyor ve siz karşınızda bir Terminatör bekliyorsunuz ama o kişiye baktığınızda gayet sosyal ve dışadönük , espirilerinize gülücüklerle karşılık veren , en az sizin kadar zaaflerı olan biri gibi durabiliyor.

Plütonun doğası gereği , sahip olduğu gücü gizlediğini söylersek bu duruma iyi bir açıklama olacaktır diye düşünüyorum.
yani o Güneş-plüto kişisi belki kendisi bile içindeki Plütonik doğasından bi haber yaşıyor olabilir.
Plütonun devreye gireceği durumları tahmin etmek zor olmasa gerek..
KRİZ ZAMANLARI..
insanlar en büyük başarıları ve kişisel seviyede ilginç mucizeleri bu tür Kriz zamanlarında gerçekleştirmiyorlarmı zaten.. ?

Anthony Robins'in İÇİNDEKİ DEVİ UYANDIR isimli bestseller bir kitabı vardır okumanızı önerebilirim.
sanırım bizlerde astrolojik ifadesiyle İÇİMİZDEKİ PLÜTOYU UYANDIRMAK için bazı sınırları zorlamamız gerekiyor.

şunuda ekleyebilirim ; pek Plütonik görmediğiniz ama haritasında ve doğasında Plütonik vurgular taşıyan biri emin olun İLK İZLENİMİN aksine , Plütonik tarafını göstereceği ( yada bir şekilde hissettireceği ) davranışlarda bulunacaktır.

imza = Ay-Plüto kişisi ;)

not = pek çok kez İLK İZLENİM olarak Ay Terazisi yönümü ( AY = Bilinçsiz olarak ) göstermişimdir ve Plüto ancak karşı taraf beni hayal kırıklığına uğrattığında ortaya çıkmıştır.

buradan yola çıkarak , haritasında ki Plütonyen Gücü hissedemediğini düşünenler , yüzeyde görünenle yetinmeyip DERİNE BAKMAYI denemelidirler çünkü anlaşılıyor ki Plüto = İnsan Ruhunun yada Bilinçaltının daha alt katmanlarında sessiz sakin ama yoğun bir şekilde bekleyen bir Güç..

plutonun gölge taraflarını göstermesinden mi bahsediyorsun yoksa herhangi bir yıkış-inşa iletişiminden mi??

Aslında kendimide azcık deşifre ederek gayet açık yazmışım , mesela senin doğum haritana dair örnekle biraz daha açıklamaya çalışayım

Mars & Plüto kavuşumuna sahipsin.

Anlattığına göre çocukluk zamanında kavgacılık konusunda efsaneymişsin + anlattığına göre fiziksel olarak güçlü bir bünyen var + anlattığına göre başkalarının ürkeceği bir düşüşten sonra bişey yokmuş gibi diş fırçalamaya gitmişsin yani güçlü bir iraden var

Evet üstteki paragrafa göre senin Plütonun ve Marsla olan bağlantısının gücünü , yoğun doğasını görebiliyoruz.

Ancak sen bunları anlatmasaydın ?

İki yükselen yay ile uzun uzun yürümeye üşenen güzel ama sadece güzel (pek güçlü olmayan) bir hatun görecektik biz gülücük

Yani Plüto dinamik açıları olan kişiler Plütosunu her zaman her ortamda göstermiyorlar

ben Ay Teraziymiş gibi duruyorum , aeon sevimli Ay Aslanıymış gibi duruyor , ginka meraklı Yay + Ay Kovasıymış gibi duruyor vs.. ( oysa her birinin Ay-Plüto dinamik açısı var ve hem kendilerini hemde karşı tarafı azcık zorlama potansiyeline sahipler )

Özetle = Doğum haritasında Plütonun böyle dinamik açıları olan birini gördünüz ama pek Plütonik bulmadıysanız , İLK İZLENİM aldatıcı olabilir diyorum.

tabi ki çok aleni ve güzel bir şekilde anlatmışsın... ben "kriz anı" dediğin şeyden kastının, daha çok olumlu yöndeki platonikliği mi yoksa olumsuz platonikliği mi ortaya çıkardığını merak etmiştim... ama anladğım kadarıyla iyüi kötü ayrımına varmamak gerekiyor.

bu arada sana teessüf ederim :( evill
o gün ayağımda yüksek topuklular vardı. iki yükselen yay erkeğiyle nasıl yarışabilirdim!!!!?!

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
12-13-2011 10:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Plüto üzerine bir kaç benzetme yapalım...

Yıllardır süren evliliğiniz neden gizliden gizliye, siz farkında bile olmadan değişmiştir ?
İşinizi yıllar önce seviyordunuz, yada öyle sanıyordunuz peki artık neden hiç bir his uyandırmıyor sizde ?

Plüton dönüşümleri siz henüz basketbol topu büyüklüğündeyken başlar. İçten ve dıştan sürekli sizi daraltır. Basketbol topunun havası sönmeye başlar, büzüşür büzüşür...

Topun tüm havası söner. Taki bir noktacık kalıncaya kadar küçülürsünüz.

* Plüton noktalama demek, nokta olduğunuzda herşey biter

Tam ölürken plüton zamanının geldiğini anlar. Assolist edasıyla ortalığın tozunu attırıverir.

Artık korkacak birşey yoktur, ölme riskini çoktan göze aldık biz,

Zııınnnngggg diye içinizde bir inleme olur, dışarıya 10, şiddetinde bir deprem olarak yansır... tekrar nefes almaya başlarsınız.
( aslında içten içten gülersiniz plütoya, tırışkaya bak büyümüşte adam olmuş gülücük)
01-19-2012 02:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
xclsx Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

benim plutom akrepte ve 1 evde. ayla kavuşum yapmış durumda.
hatta diğer gezegenlerle yaptığı açılarda şöyle;
pluto 0 derece ay
pluto 90 derece jüpiter
pluto 60 derece neptün
pluto 60 derece ay düğümü
pluto 90 derece şans noktası

yani diğer açıları yorumlayamam ama pluto ve ay akrepte ve kavuşumdaysa akrep özelliklerini illa ki göstermem gerekir. ama gösteremiyorum mesela. göstermiyorum değiil gösteremiyorum. mesela çok tanımadığım biri bana kötü bi şey yapsa bağırıp çağırırım belki ama arkadaşlarım yapınca susup alttan alıyorum. bağırmayı bırak ben sana kızdım/kırıldım bile diyemiyorum. boşver diyorum öyle yaptıysa bi sebebi vardır. sonra karşı taraftan alamadığım öcü kendimden alıyorum. kendimi yiyip bitiriyorum.
ikili ilişkilerime de bu durum yansıyor ben biliyorum ki bi kişiyi sahiplenmeye başlarsam ucunu kaçıracak biriyim bu sefer biraz mesafeli duruyorum karşı tarafsa bunu-haklı olarak- soğukluk olarak algılıyor. ya da aslında onu çok sevsem bile sevmiyormuşum gibi algılıyor.

yani sonuç olarak ben çok dertliyim bu plutodan. hayatımı zorlaştırıyor tek yaptığı bu. ben onu yararlı olarak kullanmayı bilmiyorum çünkü.

http://b1201.hizliresim.com/t/4/1krtn.gif
01-21-2012 10:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mahinur Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 50

(01-21-2012 10:07 PM)xclsx Yazılan:  benim plutom akrepte ve 1 evde. ayla kavuşum yapmış durumda.

yani diğer açıları yorumlayamam ama pluto ve ay akrepte ve kavuşumdaysa akrep özelliklerini illa ki göstermem gerekir. ama gösteremiyorum mesela. göstermiyorum değiil gösteremiyorum.

Zaten bu da Plüton'un özelliklerinden biri.Kendini gizler bu gücün genelde farkında olmayız.
Herşey bittikten sonra etkisini hissederiz.
Bu sitedeki örneklerden biriydi galiba.Adam işinden memnun olmayıp senelerce çalışması ve birgün hiç beklenmedik bir anda işten çıkması.
01-22-2012 02:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(01-25-2012 05:28 PM)purplerain Yazılan:  haritam budur bu arada..http://imageshack.us/photo/my-images/401/astro2gw100sinemhp43915.gif/ epey kafam karıştı bu plüto konusunda ama bendeki etkisini net hissediyorum...
Üstelik benim Merkürüm de boğada..yine zıt açı var plüto ile...

İkizler burcunun sabırsızlığıyla değil de Ay burcun olan Boğanın hazmederek ilerleme ihtiyacı gibi ele almanı önerebilirim astrolojinin karışık gelen konularını verygood

01-25-2012 06:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
xclsx Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

(01-22-2012 02:16 PM)Mahinur Yazılan:  
(01-21-2012 10:07 PM)xclsx Yazılan:  benim plutom akrepte ve 1 evde. ayla kavuşum yapmış durumda.

yani diğer açıları yorumlayamam ama pluto ve ay akrepte ve kavuşumdaysa akrep özelliklerini illa ki göstermem gerekir. ama gösteremiyorum mesela. göstermiyorum değiil gösteremiyorum.

Zaten bu da Plüton'un özelliklerinden biri.Kendini gizler bu gücün genelde farkında olmayız.
Herşey bittikten sonra etkisini hissederiz.
Bu sitedeki örneklerden biriydi galiba.Adam işinden memnun olmayıp senelerce çalışması ve birgün hiç beklenmedik bir anda işten çıkması.

onu okudum şok oldum zaten. o bende de var. vallahi var. ben ortaokuldan da liseden de tiskinirdim. insanların beni sevmediğini düşünür ben de onlara karşı mesafeli olurdum. bu saçma sapan fikirlere nerden kapıldım bilmem. hatta öyle bir tiskinmişim ki üniversiteyi bilerek kimsenin olmadığı bir yerde yazdım. o zamanlardaki arkadaşlarımdan hala arayıp halimi hatrımı soran arkadaşlarım var. üstelik şu an aynı şehirde bile değiliz onlarla. o zaman aklımın neresine hizmet öyle bi gözümü boyadıysam.

http://b1201.hizliresim.com/t/4/1krtn.gif
01-26-2012 07:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Pluto Evlerde İrdeleyelim vivienleigh 97 259,010 04-17-2020 06:16 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Plüto => Şüphe => Paranoya astrosohbet 36 53,896 05-09-2018 01:08 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Plüto Burçlarda Angel 36 60,266 04-25-2018 04:06 AM
Son Mesaj: cancimini