Değerlendir:
  • 9 Oy - 3.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Doğum Haritamızda ki Ses Etkisi Faktörü Sadece Merküre mi Aittir?
Yazar Mesaj
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Doğum Haritamızda ki Ses Etkisi Faktörü Sadece Merküre mi Aittir?
(03-16-2011 02:08 AM)Yıldırım Yazılan:  
(03-16-2011 01:27 AM)ariess Yazılan:  bende genel olarak yüksek voltajlıyımdır , merkür koç güneş koç diye düşünmüştüm..

evet önceden seni Mars Vip yaptığımızı hatırlıyorum.

evetsuna-bak

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
03-16-2011 03:56 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Matkaphehee Merkür akreplerinde etkileyici bir ses oluyor
03-16-2011 02:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

müzik kulağım ve ritm duygum olsa da sesim berbattır. gülücük

boğa-balık-terazi-yengeç ; merkür neptün ; merkür venüs ; diğer destekler varsa , jupiterde genişleten özelliğiyle iyi ses verebilir.mesela ; jupiteri merkürene kare yapmış güzel sesli bir kova biliyorum gülücük

yükselen , güneş , merkür bence ses konusunda önemli.
03-16-2011 03:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

Şarkı söylerken pek çirkin bi ses çıkarmam gülücük ama şarkıcı olacak kadar güçlü bi sesimde yoktur..
yeni tanıştığım insanların, diksiyon dersi alıp almadığımı sormalarına çok kez rastladım diyebilirim... ( ki almadım ama almak isterim gülücük )
sadece merküre bakarsak, saturn-merkür kavuşumda, bu açıya göre kekeme olmam lazımdı sanrım hehee

off yaa bide şu fransızca telafuzu halledebilsem, ingilizce diksiyonumu hocalar beğenirdi ama,
gelelimki gırtlaktan boğuk ses çıkarmak çok zor abi ya aðla...
03-16-2011 04:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Yaparsın sen, uluslararası bir görünümn ve tarzın vargülücük O kadar yaylıkla insan her dili konuşur;))
03-16-2011 06:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

(03-16-2011 06:46 PM)Félicé Yazılan:  Yaparsın sen, uluslararası bir görünümn ve tarzın vargülücük O kadar yaylıkla insan her dili konuşur;))

çiçek
03-16-2011 07:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(03-15-2011 06:36 PM)Félicé Yazılan:  Sorduğun ses etkisi sadece yüksek ses için mi yoksa vurgulu, şarkı söylemeye müsait sesler içinde mi geçerli?

Aslında her ikisi de Felice.
03-17-2011 02:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(03-15-2011 08:13 PM)Yıldırım Yazılan:  
(03-15-2011 03:10 PM)Yonca Yazılan:  Şu ses vurgusunda ses tonunun yüksek voltajlı olmasının nedenini çok merak ediyorum, ben bundan çok muzdaribim, sesim yüzünden çekmediğim kalmadı. aðla... Marsı kuvvetli biriyim, ancak ses için yeterli bir konum değil bu, illa ki hesapta br merkür ihtiyacı var gibi, ha sinirlendiğimde daha bir frekans artışı oluyor, operayı ve arya söylemeyi severim. Merkür ve Mars arasında açılanma yok, acaba karşıt akslarda yerleşmeleri etkili olablir mi bu durumda? Ya da Uranüs teraziden bu etkiye sebep olablir mi?
Yıldırım bu konu da br fikrin var mı? Ses tonunun yüksek olması sence akslarla mı ilgilidir? Merkür harici alableceğimiz açılanmalar neler olabilir? Uranüsün, Merkür ün bir üst oktavı olma durumu bu etkiyi sunar mı? Çok mu sordum ne? gülücük

Bu konuda fikri olan diğer arkadaşlar varsa ve fikirlern paylaşırlarsa sevinirim.verygood

Br araştırma konusu olduğundan buraya ekledim, ancak burası uygun değilse, başka yere de taşınabilir.

Doğum haritasında güçlü olan gezegenler / burçlar , gerek kişiliğimiz , gerek fiziksel bazı özelliklerimiz , gerek potansiyel yeteneklerimiz hakkında söz sahibidirler.

Sizin Mars ve Jüpiter ikilisi , en temel potansiyel olan Güneşinizle dinamik açı yapıyor.
Doğal olarak Mars ve Jüpiter gezegenlerini kişiliğinizde + yeteneklerinizde + problemlerinizde sık sık deneyimleyeceksiniz yorumunu yapabiliriz.

Yani bence Merkür konumlarından ziyade , haritanın dominant planetleriyle alakalı bir durum.

Cevap için teşekkürler Yıldırım. çiçek
Aslında bu konuyu araştırdım, özellkle de opera sanatçılarını baz alarak yaptım bu araştırmayı, saptadıklarımı kısaca yazıp, haritaları merak edenlere sunacağım.
1.İlk etapta ses teller ile en lgli burç boğa,
2. 2. ev zaten zodyakta ses tellerini temsil ediyor.
3. Akrep-boğa aksı bu bağlamda, incelediğim haritalarda önemli yer kaplıyor.
4. Kesinlkle kuvvetli mars veya koç burcu etkisi.
5. Uranüs veya merkür ile etkileşimde olan br mars.
6. Venüs ya da ayın bu planetlerle ve burçlarla etkileşimi.
Evet haritaları ekliyorum ve siz de kendi fikirlerinzi paylaşırsanız sevinirim. gülücük
03-17-2011 02:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Guisseppe Verdi, İtalyan opera sanatçısı ve bestekar olan Verdi, 1813 10 Ekim doğumlu. http://tr.wikipedia.org/wiki/Giuseppe_Verdi biyografisini merak edenler için.
Astro databank haritası: http://www.astro.com/astro-databank/Verdi%2C_Guiseppe
03-17-2011 03:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

http://tr.wikipedia.org/wiki/Luciano_Pavarotti Biyografisi.
http://www.astro.com/astro-databank/Pava...2C_Luciano Doğum Haritası
03-17-2011 03:08 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir