Değerlendir:
  • 14 Oy - 2.36 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Belli Burçlardan Partner Seçmek
Yazar Mesaj
boğ_a Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Belli Burçlardan Partner Seçmek
(05-05-2011 12:42 AM)JoMaJa Yazılan:  galiba ben senin tam olarak neyden dolayı kaygılandığını anlayamadım boğa.acaba.bahsettiğin senin venüsün değil de partnerinin venüsümü.tam olarak arzuladığın görünüm nedir yani ?dil çýkarma sanki birşey arıyor gibisinde bende ışık yanmadı.utangaç

Alıntı:venüs sevgiyle bağlantılı olduğu için ay yada güneşle olumlu açıları olmazsa diğer gezegenleri olmlu açı yapsa bile bu o kişinin beni çekici bulacağı ama sevmiyeceği olarak yorumlanabilir mi?

yani şimdi burada doğru yerler olsada çok yanlış çıkabilecek feci bir genellemede var.ve açıkçası sen haritalar arası hangi konumdan böyle bir sonuca ulaştın anlamadım.evet venüs sevgi-beğeni-zevk-çekicilik-sosyallik vb konularla bağlantılıdır.ama sevgi anlamında venüs tek başına gösterge değildir.ay da duygusal bağ anlamında oldukça etkin bir role sahiptir.(ki bunu için sadece venüse açı yapması gerekmez) veya 3. evdeki bir güneşle , 8 evdeki bir güneş kontaktı arasında fark vardır.çünkü 8 . eve düşen güneş artık üstüne duygusal , tutkusal ,cinsel bir rolde alır.bu noktada kişinin güneşini etkilemek bulunduğu evin konularını da etkileyecektir(örneğin) eğerki her gezegen her gezegene açı yapsın bütün favori açılar aramızda olsun dersen işin zor.gönül böyle şeyleri de dinlemez zaten.:D

sevgi kesinlikle tek başına venüsle veya sinastride ona yapılacak açılarla açıklanabilecek birşey değil.Elbette bir erkeğin venüsünü(artı ayını) yada bir kadının marsını(ve güneşini) etkilemek işin cazibe+çekim yönünü etkileyecektir.ama tek başına kriter değildir.çünkü herşey bir yana natalda kişinin nasıl bir patnere çekileceği mevzusu vardır.yani belki benim marsım hassastır.ama başka bir kadın yoğun bir biçimde merkürünün tetiklenmesini bekler.elbette klasik anlamda venüs-mars , ay-güneş-yükselen açıları çok ipuçları verecektir ama bunlar olmayınca herşey anlamını yitirir diye birşey yok.sinastri yanında

kişilerin nataldaki beklentileri var
kişilerin kompozit-davison haritaları var
orta noktaları var.(en az sinastri açıları kadar ipuçları verecektir)

bu arada farkettim sende partner konusunda ciddi merküryen bir durum var mesela.7. ev başak(yönetici merkür) , venüs ikizler(yönetici merkür) , venüsünün en belirgin açısı merkür sextili.Artık umduğun mu bulduğun mu olur bilmiyorum ama bir şekilde merkür temalı ilişkiler-kişiler seni bulacak.bu arada sanki asıl soruna cevap vermemişim gibi hissettim nedense.dil çýkarma

kaygılandığım şey aslında benim venüsüm
mesela su durum

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=4&nho2=2

yukarıdaki sinastride
venüs venüs karesi dışında benim venüsüm onu pek etkilemiyo mesela bu sinastri haritası için ne denebilir gerçek hayatta akrep kişisi istemedi, biz aynı gün doğmuş başka birisi için bakalım dil çýkarma
bu haritadaki kişi ile kişisel olarak baya bi uyum vardı, bende duygusal özellikle cinsel gülücük hisler vardı, kızın saati tam net değil ikizlerden bağımsız aldım yükselenini vertex asc vs belirsiz yani

bildiğim kadarıyla insanlar en çok kendi burcu sonraki ve önceki burçla evleniyolar sebebi tahminimce venüs güneş kavuşumu
kabaca güneş benlik ay duygular ve venüsle acılarında kişi karşısındakini benliğiyle yada duygusal olarak sevdiğini düşünüyorum, venüs-ay venüs-güneş acıları olmazsa güneş+ay sahibi diğer kişiyi sevebilir mi? aslında bunu sormaya calışıyodum gülücük cevabından anladığım kadarıyla ayın acıları da venüs gibi etki yapabilir teşekkür ederim 2 sorum daha varutangaç

1.kompozit haritalar konusunda pek bilgim yok orada oluşabilecek durumlar sinastrideki bazı zorlayıcı acıları yada eksikleri giderebilir mi?

2. a kişisinin güneşi b kişisinin 2. evine düşerse aralarında kusursuz acılar olsa bile b kişisi a kişisini sevmez sadece maddi olarak kullanılacak birisi olarak görür (parası için evlenir) diye duymuştum bu duyduğum doğru mu?

pladicus
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...dd=14&ast=
05-05-2011 12:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(05-05-2011 12:46 PM)boğ_a Yazılan:  2. a kişisinin güneşi b kişisinin 2. evine düşerse aralarında kusursuz acılar olsa bile b kişisi a kişisini sevmez sadece maddi olarak kullanılacak birisi olarak görür (parası için evlenir) diye duymuştum bu duyduğum doğru mu?

bu ifade bir tür genelleme oluyor ve daha önce hiç duymadım , gözlemlemedim.

bence ciddiye alma.

05-05-2011 01:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

[quote='boğ_a' 2. a kişisinin güneşi b kişisinin 2. evine düşerse aralarında kusursuz acılar olsa bile b kişisi a kişisini sevmez sadece maddi olarak kullanılacak birisi olarak görür (parası için evlenir) diye duymuştum bu duyduğum doğru mu?

[/quote]

boğa, arkadaşlar daha iyi biliyorlar eminim ama, aklıma gelenleride söylemeden geçemeyecem..

2. evin tek anlamı para değildir.. güven, özgüven, sahiplenme gibi anlamlarada gelir.. madde ye düşkünlük olabilir bu evde ama; sadece para değil, beden olarak madde olabilir.. güneş sahibi 2. ev sahibinin yanında kendini daha güvenli hissediyor olabilir.. ya da sahiplenmek hoşuna gidiyordur.. 2. ve 8. evin başlangıcı bence..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
05-05-2011 03:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  BURCA GÖRE PARTNER SEÇİMİ ! yezda 0 3,777 11-11-2007 12:36 AM
Son Mesaj: yezda

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir