Değerlendir:
  • 12 Oy - 3.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Doğumumdaki gecikme ve doğum haritama uyumsuzluk
Yazar Mesaj
vatansever Çevrimdışı
Yasaklanmış

RE: Doğumumdaki gecikme ve doğum haritama uyumsuzluk
benimde 2 orbluk satürn merkür karem var hmmm iyi top oynarım neptün birinci evde ayağa hakim 1.evdeki uranüs gibi zeki :D vaay be Q7 gibiyim mübarek :D
06-21-2011 03:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
MNG35 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Cevap yazan herkese teşekkür ediyorum, sizler kadar astrolojik terminolojiye aşina değilim, her yazdığınızı anlamıyorum ancak örneklendirme yaptığınızda anlayabiliyorum.

Aklımda Astroloji'ye dair diğer bilgilerim de daha güçlendi. Anladım ki sadece burcun veya yükselen burcun ne olduğu değil, tüm gezegenlerin bulundukları konumlar ve birbirleriyle yaptıkları açılar, özel durumlar da önemli. Tüm bunların toplamı olarak bir insanın yaşamındaki etkiler ortaya çıkıyor gibi bir durum var.

Yükselen burç ile ilgili olarak; bir çok siteden yükselen burç yay ve başak için sayfaları okudum, yükselen burç Başak'a normal Başak burcundan daha fazla benzerlik göstermekte iken, yükselen burç Yay'da bazı sitelerde bir iki detay hariç tam bir benzerlik gösterdiğimi fark ettim. Aslında bu konuda yükselen burç özelliklerini kontrol edebileceğim, güvenilir birkaç site tavsiye ederseniz daha da iyi olabilir, çünkü hangi sitelerin daha güvenilir ve doğru bilgi içerdiğini bilmek benim gibi çok fazla bilgisi olmayanlar için pek kolay değil.

Ancak genel olarak hayatımda konsantrasyon bozukluğu ya da tam tersi aşırı konsantrasyon sonucu stress, yabancılar, yabancı ülkeler, yabanı kültürler, yazma yeteneği, felsefik-mistik-dini konulara ilgi, din, tehlikeli sporlar gibi şeyler bol. Bir de güvenilmemesi gerekenlere güveniyorum ve bundan dolayı hayatımda 2 kere büyük zarar gördüm, ancak bir şekilde şans tekrardan güldü, o olayları atlattım ve çok daha iyi bir yere gelebildim.

Bu şarkı yarınlara isimli üyenin şu yazdıklarını tam anlayamadım;
Alıntı:ve de transitler... özellikle uranüs, satürn gibi gezegenlere "eşit ev sistemine göre" yüks. başak ve de yüks. yay olarak bakın. hayatınızdaki önemli olayları, tarihleri kaçıncı evde deneyimlemişsiniz. atıyorum ailenizden ayrıldığınız dönemde uranüs 4. evde gibi çıkarımlarda bulunup yüks. burcunuzu çıkarabilirsiniz.
Ancak 10 kasım 2000 öğle vakti benim şu ana kadarki hayatımdaki en önemli dönüm noktası.

Ayrıca Yıldırım isimli üyeye de ayrıca teşekkür ederim verdiği bilgiler doğum anım konusundaki tarih konusundaki tereddütlerimi giderdi. İhtiyacım olan astroloji hakkında daha fazla bilgi edinebilmek.
06-22-2011 09:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
penelope Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

ben birşeyi anlayamadım normalde 1.30 da doğacakken 6 saatlik rötarla 7.30 da doğuyorsun ve yükselenin başak oluyor değil mi? neden bir daha 6 saat ekliyorsun zaten rötarlı vaktin 7.30 olmuyor mu 6 saat çıkarıp bakmak normal doğsaydın yükselenin ne olacaktı diye öğrenmeni sağlamaz mı??

ben de 10 gün geç doğmuşum 10 gün geriye gidip hesaplayınca çoğu gezegenim terazi oluyor pek uygun değil fakat saat olarak da sennkine benzer şekilde doktorun nöbet değişimi dolayısıyla doğum saatim geciktirilmiş yükselenim aslanın son dakikaları diye düşünüyorum ben fiziksel ve karakter özellklerimden dolayı fakat gecikmeden dolayı başak olması da büyük olasılık..

yani ben geç doğmak istemişim ve doğmak istediğim saat tam da benm karakterime uyuyor doğduğum saat ise durumu biraz karmaşıklaştırıyor..

06-23-2011 12:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
MNG35 Çevrimdışı
Üye
**

Ben zaten dediğiniz şeyi yaptım sayın Penelope, o zaman Aslan çıkıyor, ancak Aslan burcu özelliklerini göstermediğini kendim kontrol edebiliyorum. Daha sonra ise Yay özellikleri gösterdiğim için Yay burcu yükseleni olabilmem için doğmuş olmam gereken saati bulmaya çalıştım ve öğlen 12-13'ten sonrasına denk geliyordu diye hatırlıyorum, kendi doğum saatim ile bu sürenin çakışabilmesi için o teoriyi ben kendim ürettim. Ancak bunun yanlış olduğunu diğer üyeler açıkladı.
06-23-2011 12:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

anlaşılmayan nokta nedir? peki örnek verelim. şimdi size örnekle yazacağım bu mesajın altına

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
06-23-2011 01:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

benim yükselenim akrep. 24 dereceye tekabul ediyor aşağı yukarı. ama transitlerde eşit ev sistemini ben daha uygun gördüğüm için hesaaplamamı şöyle yapıyorum.

bu sisteme göre yükselen burcun hangi derece de olursa olsun 1 dereceden başlatılır. yani aslında yüks. 24 derece aakrepteyken 1 derece akrep alıyorum ve bu, benim 1. evim oluyor.
2. evim 1 derece yayla başlıyor
3. evim 1 derece oğlakla başlıyor. sanırım buraya kadar tamam.

her evin kendine ait alanı var.1. ev, 5. ev,10. ev neyyi temsil eder onları bir oku.

örnekle devam edelim uranüs, aykırılık verir, sistemden kopmayı ve bozukluğu, sıra dışı olmayı temsil eder. çocukluk dönemlerime baktığımda uranüsüm 3. evdeydi ve ben o evin temsil ettiği alannda kopmalar yaşıyordum.

kaç sene sonra 4. evime yani aile evime geçti ve ben bir buçuk iki sene ailemden ayrıldım

kaç sene sonra 5. evime girdi ve o evin sorunlarıyla uğraştım

şimdi ise 6. evime girdi. şu an uranüs koçta. koç da benim 6. evim oluyor. yani iş ve sağlık evim. 3 senedir çalıştığım kurumdan ayrılıp başka bir yere geçeceğim. ve de yeni yeni sağlık sorunları çıkmaya başladı

anlatabilmişimdir inşallah... bunun gibi şeyler bahsettiğin o tarihte yaşanan olay ne: ölüm mü, evlilik mi, büyük bir iş mi, aşk mı... yani konusu neyse ordan da ip ucu yakalayabilirsiniz yükselen hakkında.

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

06-23-2011 01:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
MNG35 Çevrimdışı
Üye
**

Satürn, Uranüs gibi gezegenlere "eşit ev sistemine göre" bakın demişsiniz, bu sistem, hangi gezegenin hangi evde olmasının ne anlama geldiğinin çıkarımlarını yapabilmek vs. Bunları şu andaki bilgilerimle yapabilmem mümkün değil.
06-23-2011 01:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
MNG35 Çevrimdışı
Üye
**

Az önceki 2. mesajınızı görmemişim, son mesajımı dikkate almayın...
06-23-2011 01:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
MNG35 Çevrimdışı
Üye
**

Alıntı:bunun gibi şeyler bahsettiğin o tarihte yaşanan olay ne: ölüm mü, evlilik mi, büyük bir iş mi, aşk mı... yani konusu neyse ordan da ip ucu yakalayabilirsiniz yükselen hakkında

İlgili tarihte olan şey: "inanç/din değiştirmek".

Ayrıca sizin kendinizle ilgili verdiğiniz örnekleri inceleyince 1997 yılından itibaren de "evden ayrılma" durumumun olduğunu fark ettim.
06-23-2011 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

aslında yaptığımız çok zor bir çalışma. tam sonuç alır mıyız bilmiyorum. derin araştırma ve geniş zaman istiyor.

o tarihte 20-21 yaşlarındaydınız. büyük ihtimalle öğrencisinizdir.eğer çalışıyorsanız o yıl/ylıllarda yeni bir iş yaptınız mı ya da sağlığınızla ilgili sıradışı gelişmeler?

ya da kendiniz çok zeki hissettiğiniz bir dönem miydi? dil çýkarma

bu arada yıldırımın dediği gibi doğum anında yükselen satürn, gecikmeyi temsil eder. çünkü benim doğumum da öyle olmuştu. kimsenin başına gelmeyen aksilikleri yaşamışlar. o yüzden başak olma ihtimali yüksek.

06-23-2011 01:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Doğum haritası hakkında Mayaa 1 20,605 11-20-2020 01:30 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritası yorumu beyzakubra 5 17,743 11-20-2020 01:27 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritam lanetli mi arkadaşlar ? Timeless 21 30,076 09-13-2020 03:36 AM
Son Mesaj: Timeless
  Doğum haritası yorumu josii 87 118,257 05-27-2020 11:19 PM
Son Mesaj: josii
  Taym haritama yorum alıyımm Alpoha1 2 54,945 05-24-2020 08:35 PM
Son Mesaj: Alpoha1
  Evlilik ve ciddi ilişkilerde doğum haritamin önemi. eda_sgnc 3 10,987 12-10-2019 11:13 PM
Son Mesaj: eda_sgnc
  doğum haritama yorum yapabilirmisiniz koçastroloji 3 10,290 01-22-2019 06:37 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Doğum Haritası Analizinde destek olur musunuz? maia 2 11,503 01-10-2019 12:13 AM
Son Mesaj: maia
  Doğum haritası ve ilişkiler beyzakubra 9 17,736 07-31-2018 04:57 PM
Son Mesaj: beyzakubra
  Dogum haritama bakabilir misiniz? ddmmyyy 118 132,847 05-29-2018 10:31 PM
Son Mesaj: shrekk

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir