Değerlendir:
  • 8 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dizilerin Haritalari Leyla ile Mecnun
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Dizilerin Haritalari Leyla ile Mecnun
Begenerek izledigim Leyla ile Mecnun dizisinin haritasini cikarip incelemk istedim...

Dizinin ekrana cikis tarihi 9 subat 2011, saat 22:15 Türkiye, Istanbul...

Izleyen arkadaslar da bilecektir ki, dizinin icerigi... eski bir efsane olan Leyla ile Mecnun'un ask hikayesini konu alarak, icine komedinin, abartinin ve hatta astrolojiyle bagdastirdigim uzay da yer almaktadir...

Sahsima cok hitap eden bir dizi oldugunu düsünmüsümdür...
Haritaya ilk baktigimizda Günesin Kova ve 5. evde oldugunu görüyoruz.. Bu bana ask konusunun bilimle bagdastirildigini düsündürdü.. Ayrica 5. evde Neptün, Merkür ve Mars'in da bulunmasi tüm dizinin enerjisinin, düsünce yapisinin ve hayalinin ask dolu oldugunu gösteriyor..

Yükseleni Terazi ve Satürn ile kavusumda.. Bu da Dizinin gecmisden bir efsane oldugunu gösteriyor.. ve konunun ciddiyetini ve agirliginin ince bir sekilde estetiklestirilerek yani sanatla (Terazi) bize sunuldugu anlamindadir...

Ay Boga ve 8. evde... Duygularin tam derinden yansitildigi bir dizi oldugunu düsünüyorum.. Komediye ragmen, üzüntülü sahnelerinde gercekten tamamen bir yogun duygusallik söz konusu...

Ayrica Yükselen Terazi oldugu icin, Evler zit burclardaki burclara yerlesmisler... ve topluma cok ince mesajlar veren bir dizi...

Ben bunlari cikardim, cok söylenecek vardir kesin, yalniz yaziya dökerken zor olur... Amatörce bir yorum...

Sizce Diziyi anlatan bir harita midir?

[Resim: leylailemecnundizi.th.gif]
Uploaded with ImageShack.us

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
12-06-2011 06:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
smoochy Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 30

RE: Dizilerin Haritalari Leyla ile Mecnun
diziyi yeni izlemeye başladım geçen hafta, çünkü twitterda her hafta tt oluyor ve insanlar çok beğeniyor. izleme nedenlerimden biri de yönetmeni : onur ünlü.
kendisi aynı zamanda "ah muhsin ünlü" ismiyle bir şair.
çok farklı bir tarzı olmakla birlikte, bunu yazdığı senaryo ve yönettiği filmlerde de görebiliriz.
hem çok klişeleri kullanır hem de ters köşeye yatırmayı bilir.
geçen gün trt'de dizikolik programında astrolog dinçer güner yorumladı dizinin doğum haritasını, aynı şekilde burcu kova yükseleni terazi.
bu yıl izleyicisini çok şaşırtacağını ekledi.
benimde naçizane yorumum şudur ki, popülaritesini kaybetmeyecek bir dizi olacaktır.
tıpkı yine bir kova burcu dizisi olan avrupa yakası gibi gözkýrpma
01-22-2012 11:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yükselenini bildiğimiz ünlüler ve haritaları NinMeSarRa_ 185 253,169 11-04-2019 03:55 PM
Son Mesaj: Merau
  tutan dizilerin burçları smoochy 18 26,251 07-03-2017 02:14 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Ünlülerle Haritaları Üzerine Röportaj... yezda 19 24,175 08-14-2016 06:33 PM
Son Mesaj: capri

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir