Değerlendir:
  • 14 Oy - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Katniss ( Jennifer Lawrence ) & Üçgen Oyunları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Katniss ( Jennifer Lawrence ) & Üçgen Oyunları
Açlık Oyunları

Bir zamanlar Kuzey Amerika olarak bilinen bir yerin yıkıntıları içerisinde Panem ulusu yaşamaktadır.
Başkent Capitol'ün etrafında 12 bölge bulunmaktadır. Capitol şiddetli ve acımasızdır ve bölgeler bir hat boyunca sıralanmıştır. Onların her biri her yıl yapılan Açlık oyunlarına katılmak zorundadır. Yarışma için her bir bölgeden yaşları 12 ila 18 arasında değişen birer erkek ve bir kız çocuğu göndermek durumundadır. Açlık oyunları TV'den canlı yayınlanan ölümüne bir kavgadır.

On altı yaşındaki Katniss Everdeen annesi ve 12 yaşındaki kızkardeşi ile yaşamaktadır.Oyunlarda kızkardeşinin yerine geçerek ölüm cezasını üzerine alır.

alıntı = vikipedi

Açlık Oyunları kitap serisi pek çok ülkede en çok satanlar listesinde bulunuyordu ve nihayet önümüzdeki aylarda filmi vizyona giriyor.

kitapyurdu.com sitesinde bu kitaplar hakkında genelde olumlu yorumlar okuduğumu hatırlıyorum ( henüz kitapları okumadım , yeğene doğum günü hediyesi verdim gülücük )

Filmin fragmanını çalıştığım sinemada oynatmaya başladık.

Sezgilerim Jennifer Lawrence'in Katniss rolüne yakıştığını/yakışacağını söylüyor.

Katniss kitap serisinin baş kahramanı olan kız ve kitabı okuyanların hayranlıkla bahsettiği bir karakter.
Kardeşini kurtarmak için kendisi ölüm kalım mücadelesine giriyor.

Katniss'i canlandıran Jennifer Lawrence doğum haritasını ekleyeceğim , şimdilik Mars & Güneş & Plüto üçlüsü arasında T-Kareye yönelttiğiniz dikkatinizi Güneş - Mars - Uranüs arasında oluşan gizli bir üçgene yönlendirmenizi isteyeceğim. Ben bu gizli üçgene Bermuda Şeytan Üçgeni diyorum ( astroloji literatüründe adı var mıdır varsa nedir bilmiyorum )

Jennifer Lawrence doğum haritası

[Resim: katnissp.png]

* Uranüsten Güneşe ve Marsa kesik kesik çizgilerle göreceğiniz açılar 135 derecelik gerilimli açılardır.

2 adet 135 derecelik açı ve 1 adet 90 derecelik kare açıdan oluşan bu üçgenin Jennifer Lawrence'in normal hayatında etkisi nasıldır bilemiyorum lakin şunu biliyorum ki oyuncular kendi kişilikleriyle paralel karakterleri canlandırıyorlar.

Katniss'in yaşam mücadelesi vereceği bir hikayede onu canlandıracak olan genç bayan Güneş-Mars-Uranüs Bermuda Şeytan Üçgeni gerilimine sahip.

Ve bence bu gerilim Katniss rolü vasıtasıyla bizlere Jennifer'in sert yüzünü ( bahsettiğim üçgenin gerilimli doğasını ) gösterecek.

[Resim: newphotosphoto4of5ewcom.png]

01-07-2012 09:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
Katniss ( Jennifer Lawrence ) & Üçgen Oyunları - astrosohbet - 01-07-2012 09:28 AM

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir