Değerlendir:
  • 14 Oy - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Katniss ( Jennifer Lawrence ) & Üçgen Oyunları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Katniss ( Jennifer Lawrence ) & Üçgen Oyunları
(01-14-2012 01:39 AM)aphrodite Yazılan:  
(01-14-2012 01:23 AM)Neptunian Yazılan:  
(01-14-2012 01:16 AM)aphrodite Yazılan:  evet üçünü de okudum. filmini de çok merak ediyorum keşke bir an önce vizyona girse.

Güzel

ben henüz okumadım ancak okumaya niyetliyim en kısa zamanda.

katnis hangi burca yakın bi karakter sence, tavsiye notun 100 üzerinden kaç olurdu

katniss kesinlikle oğlak. olayları o anlatıyor kitapta bu da biraz sıkıcı ama kitap genel olarak sürükleyiciydi. birinciyi almanı tavsiye ederim zaten beğenmesen de sadece meraktan 2. ve 3. kitapları okuyabilirsin. dediğim gibi bazı kısımlar sıkıcı mesela katniss peeta ve gale arasında seçim yapamıyor falan..katnissin de karakteri aşk yaşamaya uygun değil pek.
neyse özellikle oyunlar başladıktan sonra çok heyecanlı. 1. kitabın sonunu çok beğendim ben özellikle. ölümlerde çok değişik oluyor ama söylemeyeyim şimdi sürprizi kaçmasın 2. kitaptaki oyunun mantığına bayıldım çok zekice.
kitabı okurken gözünün önünde herşey canlanıyor zaten.
kitaba 100 üzerinden puan verirsem 85 olabilir. ama 3. kitap en fazla 70.

Seriyi okudum, söylediğin gibi 3.kitap idare eder ve tabii ilk iki kitap çok iyiydi. Otoriter bir sisteme dahil olarak sefil hayatlar süren insanların isyanı.. Galiba en çok Katniss'in içinde gizlenen ve ara ara ortaya çıkan asi tarafını sevdim.

Katniss Everdeen (Bencede oğlak)

Güneş Oğlak, Saturnle kare yapıyor

Ay Koç, Neptünle açı yapıyor, bencil ve vahşi ama bazen herşeyden kaçmak-uzaklaşmak istiyor

Merkür Oğlak, Plutoyla açı yapıyor ( iletişim konusunda tutuk ancak eline ok ve yay aldığında bunları ustalıkla kullanıp avını öldürüyor )

Venüs Kova, ilişkiler konusunda akılcı ve mesafeli

Mars Akrep, Uranusle açı yapıyor ( 3.kitabın finalinde çok bariz , herkesi şok eden son bir atış )

Yükselen burcu Kova ( dolayısıyla güneş ve merkür 12.evde , önce babanın kaybıyla ailenin sorumluluğunu üstleniyor , sonra kardeşini de kaybetmemek için -merkür ve kardeşler- yaptığı fedakarlıkla tüm ülkeyi ateşliyor )

mars 10.evde ( savaşçı bir toplumsal imaj )

satürn terazide (ilişkiler konusunda kaygılı , tutuk) ve güneş-satürn karesi var ( otoriteyle sürtüşme yaşıyor )

02-19-2012 05:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Katniss ( Jennifer Lawrence ) & Üçgen Oyunları - astrosohbet - 02-19-2012 05:35 AM

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir