Değerlendir:
  • 12 Oy - 3.42 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Doğum haritamı meslek tercihinde nasıl kullanabilirim?
Yazar Mesaj
Tudoarishika Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Doğum haritamı meslek tercihinde nasıl kullanabilirim?
Merhaba ben yeni üye gülücük Kardeşim sayesinde siteyi, paylaşımlarını biliyordum. Geçen yıllarda satürnün verdiği sıkıntılar yüzünden astrolojiye olan ilgim azaldı. Her halükarda sabır istiyordu hayat ama şu an geldiğim karar aşamasında hiç de hiç bir fikrim yok. Yine dönüp dolaşım astrolojiden fikir istiyorum.gülücük 2 hafta içerisinde 40 yılımı etkileyecek mesleği tercih etmem gerek. Diyetisyen olmayı istemiştim ancak bu şu an pek de mümkün değil. Endüstri mühendisliği istiyorum ama eksileri artılarını geçiyor gibi. Edebiyat sınavına girerek tm sıralamasını da listeye ekleyince kararsızlığım giderek arttı.Bunu daha da uzatabilirim. Haritamın bana neler anlattığını yorumlayabilir misiniz?

http://postimage.org/image/ya8x7dmld/
07-20-2012 06:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 13

RE: Doğum haritamı meslek tercihinde nasıl kullanabilirim?
Anlıyorum bir yol ayrımında gibi hissediyorsun ve seçimin senin içie önemli, yanlış karar vermek istemiyorsun. Olaya bir de şu açıdan bakmanı istiyorum:

Şimdiki senin vereceği karar ne olursa olsun 1 ya da birkaç sene sonraki haline pek de anlamlı gelmeyebilir, şimdiki aldığın kararı bir daha sorgulayabilir veya seçtiğin bölümde okurken sana hitap etmediğini anlayıp bir daha sınava girebilirsin.

Haritan doğru ise Satürn 8. evine girecek- belli bir içsel dönüşüm geçirmen ve şimdiki verdiğin kararların değişmesi söz konusu olabilir. Bu anlamda şimdi yapabileceğinin en iyisini yapıp bazı şeyleri zaman bırakabilirsin.

Birde bir şey sormak istiyorum.Zor geldiğinden veya olmayacağını düşündüğünden dolayı mesajında yazzdıklarından başka göz ardı ettiğin bir seçimin daha var mı?

07-20-2012 07:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tudoarishika Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Evet. Bir başvurum var tam da anlattığınız gibi bir durum. Haritamda bununla ilgili ne olabilir ki?
07-20-2012 10:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

(07-20-2012 10:38 PM)Tudoarishika Yazılan:  Evet. Bir başvurum var tam da anlattığınız gibi bir durum. Haritamda bununla ilgili ne olabilir ki?

Biraz detay verrir misin mahsuru yoksa?:D

07-20-2012 10:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tudoarishika Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Çok ihtimal dahilinde değil aslında. Bazı özel üniler kendini ifade iyi ifade edebilen sıra dışı fikirleri olan öğrenciler için Ösym bursunun dışında burs veriyor. Ben de buna başvurdum. Bunun üzerine mi düşmeliyim pek anlayamadım?.
07-20-2012 11:07 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Bilemiyorum olabilir ama psikoloji gibi farklı bir bölüme çekim hissedip bazı nedenlerle o bölümü elimine etmiş olabilir misin?

07-20-2012 11:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tudoarishika Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Lisede bölüm seçmeden önce pdr istiyordum ama okuldaki hocam vazgeçirdi fen derslerim iyi diye ben de hiç düşünmedim. Edebiyat çalışmayınca da psikoloji olmuyor maalesef ancak sosyoloji falan olur. Eşit ağırlıktan tercih yapmayı düşünmemiştim. Evet şu an aklım giderek karışıyor. gülücük
07-20-2012 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

selam büşra , haritanda 6.evinin bir bölümüni başak kaplıyor aslında, 6.evi kesen burca bakmalıyız 6.ev hakkında yorum yapabilmek için fakat senin durumunda başakta gezegenlerin olduğu için durum değişkenlik gösterebilir , başak etkisiyle fedakar ve yardımsever bir yapın olabilir+ 7.evindeki teraziyi de göz önüne alırsak insanlarla ilişkilerin yumuşak ve sakin olacaktır, ki terazi neptünden (balıktan =fedakarlık, yardımseverlik) açı almış, son olarak ay kovada; kova da oldukça insancıl bir burçtur, fakat değişikliklerden beslenmesi gerekir. tüm bunlara baktığımızda doktorluk mesela uygun olabilir, örnek verdim , sen saydığım özelliklere uygun herhangi bir şey düşünebilirsin , fikir edinme açısından . fakat insanlarla iliişkinin ön planda olabileceği bir meslkek tercih edebilirsin .
07-21-2012 12:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutomania Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Öyle bir eğilimin var demek ve şimdi tercihlerin arasında ( gerçi yeni sistemi pek bilmiyorum, bizim zamanımızda 20 civarı tercih yapıyorduk ve puanımız hangisine yeterse o oluyordu) sosyal ilşkileride içine alan bir kaç bölümü yazabilirsin sonuçta 7. evinde gezegenler var.

Ve karşı cinsle ilişkilerinde şimdiye kadar sıkıntı yaşadıysan( sanki haritandan öyle algıladım) sosyoloji veya psikoloji gibi bir bölüm gelişmende daha faydalı olabilir. Doğrusunu yine sen bilirsin.

07-21-2012 12:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tudoarishika Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Teşekkür ederim. Biraz daha gerçeğe dönük düşünememe çok yardımcı oldunuz. gülücük Daha çok bölüm öğrenirsem inşallah severek yapabileceğim mesleği bulurum.
07-22-2012 06:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Doğum haritası hakkında Mayaa 1 20,612 11-20-2020 01:30 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritası yorumu beyzakubra 5 17,751 11-20-2020 01:27 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritam lanetli mi arkadaşlar ? Timeless 21 30,167 09-13-2020 03:36 AM
Son Mesaj: Timeless
  Doğum haritası yorumu josii 87 118,724 05-27-2020 11:19 PM
Son Mesaj: josii
  Evlilik ve ciddi ilişkilerde doğum haritamin önemi. eda_sgnc 3 10,991 12-10-2019 11:13 PM
Son Mesaj: eda_sgnc
  doğum haritama yorum yapabilirmisiniz koçastroloji 3 10,316 01-22-2019 06:37 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Doğum Haritası Analizinde destek olur musunuz? maia 2 11,506 01-10-2019 12:13 AM
Son Mesaj: maia
  Doğum haritası ve ilişkiler beyzakubra 9 17,749 07-31-2018 04:57 PM
Son Mesaj: beyzakubra
  Dogum haritama bakabilir misiniz? ddmmyyy 118 133,044 05-29-2018 10:31 PM
Son Mesaj: shrekk
  Doğum haritamı yorumlayabilir misiniz? lansor 55 67,855 10-25-2017 09:17 AM
Son Mesaj: tugsem_10

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir