Değerlendir:
  • 30 Oy - 1.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Astrolojide neptün
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Astrolojide neptün
evet neptünle ilgili çok güzel şeyler yazılmış. Asc'ye yakın bir güneş-neptün kavuşumuna sahip biri olarak bir iki şey söylemek istiyorum müsadenizle.

çocukluğumu hatırlıyorum da masallar okuyarak büyüdüm diyebilirim. keloğlan masallarına baylırdım gülücük
masallarda ki dünyalara benzer dünyalar kurardım hayallerimde. zamanla bu hayallerin zayıfladığını görüyorum hayatımda çünkü DÜNYA gezegenenin gerçekleri ile NEPTÜN hayalleri arasında ciddi bir uyuşmazlık sözkonusu olabiliyor.
açıkçası hayallerime yani Neptünüme küstüğüm bir dönemden geçtim diyebilirim. bence bunda güneş-neptün karesine 90 derece sert bakan satürnümünde payı var.
şimdi ise hayalleri kontrollü biçimde kullanabileceğimi keşfettim diyebilirim. senaryo mu yazsam ne yapsam gülücük

08-03-2008 11:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Haritamda neptün transiti yaşayan birisi olarak neptünü pek sevdiğimi söyleyemem...En azından bir kova için neptün bence tamamen mantık dışı haraketler,düşünceler hayal dünyasında gezmek gibi birşey olsa gerek... Neptün transiti yaşadığın zamanlarda hayal dünyasında gezdiğimi,ilerisi olmayan aşklar yaşadığımı aşırı duygusal bunalım takıldığımı aynı zamandada yanlış arkadaşlıklar yaptığımı hatırlıyorum,şükürki satürn 2005.te aslana girdide beni bayagı neptün etkisinden sıyırdı kendime getirdi. Allahtanki şuan 23.derecelerde geriliyor 17.derecelerde olan merkür ayıma pekta yakın sayılmaz... sevgiler

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
08-03-2008 11:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ay kovaları için akıl ve mantık , bazen duyguların önüne geçebiliyor. karşı cinsin zekalarına da hitap etmesini tercih eder mesela ay kovaları.
redrose sen balık burcu + Ay kovası olarak duygusallıkla mantık arasında gel-gitler yaşayabilirsin. tabii her iki özelliği dengeleyebilirsen çok hoş bir durumdur bence.

08-04-2008 01:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

RE: Astrolojide neptün
Musti Yazılan:Benim haritadaki neptüne göre ne diyebiliriz acaba? Neptün 3. evde oğlakta Açıları:
uranüsle kavuşum,plütonla 60,güneşle 90,aylada 120 derece yapmakta
kişiye gayret ve sabır verir.Sakin ama dikkatli, iyi inceleyip isabetli kararlar verebilen bir kuşak olur. Disiplinli, kurallı çalışmaları ile yaşama düzen getirebilirler. Kuşkucu olur ve her şeyi bilmek isterler. Zorluklar karşısında çabuk pes edebilirler. Modası geçmiş kurallara karşı gelirler.Gayret sabırla birlikte büyük başarılar meydana gelebiir.Açıları iyiyse amaçlarına eninde sonunda ulaşır ama açılar kötüyse hayal kırıklıkları yaşatır.Bazen aşırı tutumluluk hatta cimriliğe de yol açabilir.
Eğitim de sorun çıkartabilir,çevreyle ilişkilerde sorunlar meydana gelebilir,yakınlar ve kardeşler de problemlere sebep olabilirler.Davranışlarda bazen tuhaflık görülebiir.Öğrenmenin temelinde, fikirlehn, düşüncelehn özunde sezgi gücü yatar. Edebiyat yönü kuvvetlidir. Hayal gücünun etkisiyle etkili bir konuşmacı olabilir. Telepatik hissedişleh vardır. Kardeş, yakın arkadaş, komşular, akrabalarla ilgili aradığını bulamama, yanlış anlama veya anlaşılmadan doğan sorunlar olur
plutonla 60*;yeniliklerden yaralanarak başarıya ulaşılabiir.Yaratıcılığını da gerektiği gibi kullanamsını bilir,duygular aşırıdır ve bazen duygular konusunda bocalama görülebilir
uranüsle kavuşum;kendisini dima haklı görecektir bu kişiler ve herkesin yanıldığını düşünürler,başkalarını küçümseme durumu da görülebilr,paraya aşaırı düşkünlük olabilir ,parayı harcamayı çok sevebilir ve parayı harcamak için türlü bahaneler yaratır,büyü,sihir gibi şeylere de meraklı olabilir.
güneşle 90*;zevklere,içkiye düşkünlük,sigara tiryakiliği,bazen uyuşturucu deneme hatta bağımlılık ta görülebilir.Boş hayallerle kendisini kandırabilir ve gerçeği görmeyi istemeyebilir.
ay'la 120*;iyi niyetli,çekici,cana yakın bir eşinin olmasını ister ve olur da.Sanatta yaratıcılık verir,bilinmeyenlere meraklıdırlar,ilginç rüyaları vardır
08-04-2008 01:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Astrolojide neptün
wigo Yazılan:Neptün 2. ev için tembel falan demişler ama ben kabul etmiyorum:)Benim Neptünüm haritamda yay burcunda.Acaba para ile ilişkilerim yurtdışı ile bağlantılı mı olacak anlamında.Yada ben mi çok iyimserim?gülücük

Neptün çok çok yavaş hareket eden bir gezegendir sevgili wigo. yaklaşık 12-15 yıl kadar kalır bir burçta. yani bu sitedeki ve çevrendeki pek çok kişininde Neptünü Yay burcundadır.

09-28-2008 02:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Beatricé Yazılan:Konuyla doğrudan ilgisi yok ama buradan sormak istedim,

Yıldırım şimdi hatırlayamadığım bir konuda Neptün için bulunduğu evde, o evin alanında daha azla yetinme verir demiştin. Bu örneği diğerleri için de verebilir misin mesela Satürn olduğu evi görmezden gelmemizi sağlar diye öğrenmiştim ama diğerlerine bilmeden bir şey diyemem gülücük

evet Beatrice ; bu konuda şu ince çizgiye dikkat etmek lazım diye düşünüyorum ;

yavaş hareket eden gezegenler (jüpiter-satürn-uranüs-neptün-plüto) , dokundukları EV - BURÇ VE GEZEGENLERİ ETKİLERLER..

oysa hızlı hareket eden gezegenler , bulundukları BURÇ - EV VE DOKUNDUKLARI GEZEGENLERDEN ETKİLENİRLER..

mesela Jüpiter terazi burcundaysa , teraziye has özelelikler gelişecek , genişleyecek , zenginleyecek , bereketlenecektir..

oysa AY Terazi burcundaysa , Ay tamamen Terazileşecektir..

bakın burada , Jüpiter Teraziden etkilenmez demiyorum.. sadece ağır hareket ettiği için , Jüpiter'de Teraziyi ve tabiiki bulunduğu evi etkileyecektir diyorum.

oysa AY olsun merkür olsun venüs olsun , bunlar kişisel gezegenlerdir bulundukları araziye göre hemen esneyip değişebilirler.

mesela venüs terazinin estetik yönlerini bırakıp , gizemli ve inatçı akrepe geçer geçmez akrep özellikleri taşımaya başlar.

tıpkı usta Yorumcumuz Uranus'ün dediği gibi , hızlı gezegenler bir burcun kostümünü bırakıp diğerinin kostümünü giyme konusunda hızlıdırlar.

oysa -bana göre- ağır hareket eden gezegenler o kostümü kendi tarzlarına göre ayarlama özelliğine sahiptirler..

10-04-2008 12:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

amine Yazılan:bi sorum olcak..acaba pluto uranusten.. uranusde neptunden daha guclu oluyo demi

bunuda nereden çıkardın ;)

her gezegenin etkisi-gücü farklı farklıdır. nasıl ki portakal ile patatesi kıyaslamak zor ve gereksiz ise gezegenleride kıyaslamak gereksizdir. çünkü hayatta hepsinin görevi ayrıdır , hepsi lazımdır ;)

10-04-2008 02:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

amine Yazılan:hhhhhhh yanlıs yazmısım
guclu derken demek ıstedıım..su kostum degıstırmeyle ılgılı sormustum..yanı pluto uranusu.uranuste neptunu..neptunde saturnu...yanı daha uzakta olan daha yakındakınımı etkılıyo demek ıstemıstım..merkur 12.evde olunca ancak bu kadar yazabılıyorum gülücük)

şimdi anladım amine gülücük

satürn ötesi gezegenler (uraüs-neptün-plüto) , satürn dâhil tüm yakın gezegenleri etkilerler diyebiliriz yaptıkları açılarla.

stephen arroyo'nun kitabında bu üç satürn ötesi gezegene , GALAKSİNİN BÜYÜK ELÇİLERİ deniyordu. yani güneş sistemininde ötesindeki büyük evrensel enerjiyi dışarıdan alıp içeriye (güneşe ve tüm yakın gezegenlere) taşıdığı ifade ediliyordu.
bana mantıklı geldi..

10-05-2008 02:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

merikeklik Yazılan:kovalara ilginç bir örnekte benim eşim.neptün 7 evde ..saturn-merkür-pluto-neptün uçurtma kalıbında neptün kuyruğu oluşturuyor.saturne karşı açı yapıyor..neptünün bir kovaya nasıl hayaller kurdurduğunu ve bu hayelleri zaman içinde nasıl gerçeğe dönüştürdüğünü yaşadığım 10 yıl içinde gördüm.eşimin ısrarla bana bahsettiği hayaller zaman içinde gerçek oldu..
benimde neptünüm 7 evde ama bende ters tepti sanırım ,çünkü ben hayal kurmayı bırakalı yıllar oldu..hayallarim olmuyor diye hayal kurmaktan lisede vazgeçmiştim.

sevgili merikeklik ; belkide senin 7.evindeki Neptün zaten eşini işaret ediyordur..

yani elmanın diğer yarısını , sende olmayıp karşındakinde olanı gözkýrpma

10-06-2008 01:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
merkürijüp Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip

Rep Puanı: 2

RE: Astrolojide neptün
Bende Neptün gezegeni ne kadar etkili,
4. evde ve Yay burcunda olması iyi bir konum sanırım.
Cevaplayan arkadaş olursa sevinirim.

pladicus
http://img7.ressim.net/out.php/i5646564_...-19172-gif
whole
http://imageshack.us/f/535/astro2gw52serapcardakhw.gif/
02-28-2011 01:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Neptün Evlerde Angel 16 37,994 10-17-2017 12:50 AM
Son Mesaj: Serselba
  Hayallerin ve Hayal Kırıklığının Gezegeni Neptün salmakis 11 16,730 06-26-2016 04:19 PM
Son Mesaj: Alejandro
  Neptün Burçlarda Angel 12 19,883 05-02-2016 09:59 PM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Neptün ve uranüs belgeseli zeppi 1 5,605 08-29-2012 06:07 PM
Son Mesaj: zorlamak
  Neptün bluex 41 53,705 05-31-2012 07:13 PM
Son Mesaj: nisan15
  Neptün ve Sanat astrosohbet 35 48,731 11-02-2011 12:03 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  NEPTÜN ve BİZ SoL@RÎ$ 8 12,603 11-01-2011 03:29 AM
Son Mesaj: nisan15
  Neptün Yıkıp Geçecek i3erat 9 13,922 11-26-2010 06:23 PM