Değerlendir:
  • 51 Oy - 2.39 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stelyum
Yazar Mesaj
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: Stelyum
He Ran Yazılan:Pallas-ceres-lilith-vesta falanda sayılabiliyormu stelyum için mesela benim pallas-uranüs-neptünüm oğlakta ve ceres-lilith-satürnüm kovada mcde bunlar stelyum sayılırmı hımm

Stelyum kuralı nedir tam bilmemekle...birlikte...

Mantık olrak açı kabulu esas alınabileceğini düşünüyorum....

Sabit yıldızların toleransı 1 derece buna göre değerlendirme yapabilirsingözkýrpma
08-13-2009 02:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

micropua Yazılan:Arkadaşlar bende akrep stelyumunun yanı sıra 5.evde uranüs,neptün ve satürnün oğlakta yaptığı bir stelyum var bu ne anlama geliyor.

5.ev konularında gecikme yaşayabilirsin.5 ev aşkın keyif alareak yaşanması , flört
gibi durumlarla ilgilidir.
ayrıca saturn oğlakta olduğu için stelyumunda son sözü söyleyen elemanıdır.ayrıca 5.ev alanında kendine güvensizlik gibi konumlar verebilir.
öte yandan 5.ev konularını idealize etmek ve bu alanda farklılaşıp özgürleşme isteğin olsa da saturn bu alanda gerçekçi davranır. ilerleyen yaşlarda bu kısıtlamaları aşarsın.
5.ev alanında kendini kısıtlanmış ve birazda tutuk hissedebilirsin.ama saturn gecikmesinin sebebi yapılanmadır.yapılanmaddan sonra kısıtlama biter.
09-17-2009 06:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

yansima7 Yazılan:aeon terazideki güneş pluton venüs merkür kavuşumu ya da yığılması diyelim nasıl yorumlanır ? bide 5.evde bunlar.

haritayı görmeden ezbere söyleyemem.açılar falan lazım.belki bir saturn açısı falan vardır.işler tersine döner.
09-17-2009 07:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

plutonik Yazılan:benim 2. evimde satürn mars uranüs ve juno stelyumum var...bunun nasıl bir yorumu olabilir?? bir de şunu merak ediyorum normal gezegen stelyumları dışında 8. evimde gezegen olmayan sanırım sabityıldız oluyorlar;onların stelyumu var...bu da etkili midir,8. evimi nasıl etkiler normal gezegenler birikseydi etkisi aynı mı olurdu- çok soru sordum ama-merak ediyorumgülücük)))cevaplarsanız minnettar kalacağımgülücük))

sevgili plütonik çok güleryüzlüsün öncelikle bunu söyleyim gülücük)

8.evinde Lilith var , vertex noktası , şiron üçlüsü var ki bunlardan vertex noktasını şahsen önemsemesekte olur fikrindeyim.
Şiron ile lilith arasında da 9 derece fark var yani kavuşum demek oldukça fazla.

öyleyse 8.evinde stelyum yok ;)

2.evine bakalım ; satürnün 9 derece Yay burcunda , oysa Uranüsün 22 derece Yay burcunda ve aralarında 13 derece gibi çok büyük fark var yani kavuşum yok yani stelyum yok gülücük

bu sözünü ettiğimiz gezegenler arasında en etkili bağlantıyı yapan ikili Mars-Uranüs ikilisi bence.

09-17-2009 09:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Stelyum
12.ev alanın çok geniş. bir kısım burçlar yayda kalmış.bir kısmı akrepte.

12.ev yöneticisi 10.evde danışmanlık ve psikolojik konular insanlara yardım etme dürdün olabilr.
akrep ve yayı eklersek ;araştırmacılık veya psikoloji veya dini konular başarı getirebilir.

2.amine var.biri güler yüzlü jupiteri kullanan amine;diğeri içinde şüpheciliği olan , güç arayışındaki amine,
derinleşmek isteyen amine.

12.ev kilitli bir oda gibi gizemli ve derinde.8.evden farklı olarak
bu oda daha bilinmiyor.yani sen bilemiyorsun.buradaki gezegenlerin gücünü kullanman biraz özel çaba istiyor.
çünkü gün ışığına çıktıklarında , rahatsız oluyorlar ve saklanmak istiyorlar.
8.evde yüz kızartan sırlar ve korkular var.ancak , bunları saklamakla beraber anlamlandırabiliyoruz.farkındayız.
12.evdekileri ise bilemiyoruz.çünkü çözülmanin olduğu bir ev, ve buraya düşen gezegenlerin gücünü kullanmakta
zorlanıyoruz.
bazı gezegenler 12.evde rahat eder.çünkü yapısı saklanmaya müsaittir.
ama güneş ve merkür saklanmayı sevmez.onlar gün ışığına çıkıp ortalığa iyikötü bir titreşim yaymak isterler.ama iyi kötü birazda kişlerle ilgilidir.
merkür 1.ve 10 evler sever çünkü iletişime geçme ihtiyacı hissediyor.
12.evde akrepte ve geri hareketteki merkür ve plutonla kavuşmuş.12.evde olan bu kadar içsel olan ve derinleşebilen
merkürünle kendi kendine çok düşünüyor olabilirsin.eskiden yaşadığın kötü bir olayı kafanda bozuk plak gibi sarmak
gibi durumların olabilir.merkürün derinleşmeye müsait.aynı zamanda kafaya birşeyleri takıp.onlarla uğraşmaya da...
zengin bir hayal dünyan olabilir.merkür pluto bağlantısı birşeyleri derinlemesine öğrenmek
ister.en acımasız gerçekler analizle elde edilir.:)senin merkür; yayın
pozitifliği ve bütüncül algılamsından daha farklı çalışıyor olabilir.
bilemiyorum laf sokma huyun var mı ? ancak yayın patavatsızlığı + bu merkür biraz sivridile işarettir.gülücük
en pozitif anlamda araştırmacı bir kimlik verir.
merkür ayla kavuşmuş.
duygularını güzel ifade etmek diyelim buna.ancak gerek pluto 12.ev ve akrep,bunu senin bileceğin şekilde yapar.dışarıya çok açmaz.yani hissettiğin
bir duygunun gerçekte sebebini daha sonra anlayabilirsin(düşünerek) ,zaman zaman fikirlere duygusal olarak sevip sevmeme durumun
olabilir.rasyonellikten ziyade duygulara göre bir fikre değer verebilirsin.ayrıca düşüncelerin sanki yanlış anlaşılacak izlenimine
kapılabilirsin. (illa çok ketumsun anlamında değil ) zaman zaman iletişimde kurnazlık ve istemediğin konusunda ketum olabilirsin.
insanların sözlerinden fazla anlam çıkartabilirsin veya onların sırlarına özel ilgi gösterebilirsin.

ay akrebi ve pluto kavuşumu.
ay akrebi yoğun duygular verecektir.ancak duyguları plutoyla kavuşunca iyice gömecektir.
ay akrebinin özelliklerini çok anlatmama gerek yok.zaten biliyorsun.
ancak hissettiğin kötü bir duyguyu (merkürle de birleşince )zihin ve duygu dünyanda defalarca yaşıyor olabilirsin.ve sende kinlenmek gibi etkileri olabir.
anneni biraz baskıcı algılamış olabilirsin.bu açı için çok sevilen fakat çocuğu da üzen anne olarak yorumlayabiliriz.
çok derinlerdeki duyguların 12.evide hesaba katarsak ; gülen yay maskesinin altında saklanıyor olabilirgülücük
insanların duygusal zaaflarını ve ihtiyaçlarını hissedebilirsin.

güneşin 12.evde ve yayda.

aslında karanlıktan çıkması gerekt yegane gezegen güneş.burada kalarak gizli krallığını kurmuş ama dışarı çıkıp ışık saçması gerekiyor.
senin yayın o pozitif tarafını göstermen 12.ev alanın hepsini etkiliyecektir.
karanlıktan gözleri kamaşan güneş dışarı çıktığında biraz utanacaktır.kendisini çok parlatmak istemecektir.
nasıl ? insanlara yay özelliklerini gösterdikten sonra , (içtenlik samimiyet) keşke böyle davranmasaydım .kendimi falza deşifre ettim gibi... bir duygu ve düşünce dünyanda bir şeyleri takabilirsin.bunun neticesinde
aynı ortamlarda, güneşinin ışığını biraz sönük bırakmak isteyebilrisin.
gerek akrep vurgun gerek yay tarafını da hesaba katarsak inanç alanında derinleşme göstermen kaçınılmaz.
araştırmacı kimliğini konuşturabilirsin.geniş açılı pluton kavuşumun katarsak düştükten sonra toparlanman kolay olacaktır.
ancak bunların hepsi gizli olacak.çünkü 12.evinden dolayı düştüğünü de kalktığını da kimse anlamazgülücük)

biraz düzensiz yazdım.not defterinden kopyala yapıştır yapıyorum. çünkü;internet gittiğinde falan yazık oluyor.
yorumlar umarım isabetlidir.
09-18-2009 05:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

aquariumfish Yazılan:benimde oğlakta bir stelyumum var,
mars-neptün-uranüs oluşturuyor bu stelyumu,
merkür bunlara uzak ama yinede stelyumun içine dahil edilebilirmi ?

Oğlaktaki dört gezegenin, 10 orbta toplanmışlar, hepsi kavuşumda sayılır.
Ayrıca güneş-satürn kavuşumuda kova, oğlak karışımı bir kimliğin olduğunu göstermekte, oğlak etkisi artmakta. Jüpiter bu stelyumda etkileri arttıracaktır
11-14-2009 01:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aquariumfish Çevrimdışı
Yeni Üye
**

Rep Puanı: 0

KoçAslanı Yazılan:senin stelyumda benimkine benziyor gülücük tek fark sendeki mars yerine bende ay var..daha çok bilinçaltıma işliyor..gülücük
ama oğlaktaki mars iyidir ya, güce konsantre olma yeteneği verir..
jüpitere gelince evet artırıcı bir etkisi olabilir saturnun kısıtladığı gibi..

evet, kızdığım zaman özellikle, çok iyi konsantre olurum..
baktım sende 92 liymişsin..
Bizim kuşakta oğlak bağlantısı olanların genellikle stelyumu oluyor gülücük

Haritam~
11-14-2009 01:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

vishne21 Yazılan:kendi haritamda değerlendirmek istiyorum yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim
stelyum anladığım kadarıyla ikiden fazla gezegenin bir burçta veya gezegenlerin evde konumlanması...

buna dayanarak ;benim haritamda ikinci evimde merkür akrep, venüs terazi ,pluto akrep

aynı zamanda dördüncü evimde satürn yay, uranüs yay ,neptün oğlak
bulunmakta bu bir stelyummu ?
İmzandaki senin haritansa eğer haritan da stelyum yok bir evde an az 3 gezegenin birikim yapması gerekiyor ama sen de yok .
Uranus ve neptün arasında 12 derece var yani birbirine yakın değil aynı zamanda merkür ve venüs'de birbirine yakın değil ve üstelik asıl önemlisi aynı burç ve evde de değiller o yüzden stelyum yok haritan da verygood
12-21-2009 07:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

\'lajâ\' pid=\'79775\' dateline=\'1271180177\ Yazılan:stelyum var sanırım bende de akrepte ama ben nedense hava etkinliği baskın biri gibiyim..

Akrep burcunda 4 gezegenin var evet ancak aralarında oldukça geniş orb sözkonusu yani birbirlerine yakın değiller.

04-13-2010 09:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Stelyum
laja bu duruma yükselen terazi, ay ikizler, mars kova da söz sahibi olmuş olabilir.
özellikle ay ikizler burcundayken gerçekten de duyguları garip bir şekilde fazla ciddiye almamak , çok derinleşememek, işin daha dalga boyutunda kalmak gibi etkilere neden olabiliyor. bir yakınım daha vardı güneş akrep , ay ikizler.. o da fazla derin ve duygusal olamamktan şikayet ederdi. ikizler burcu duyguları temsil eden ayı fazlasıyla havaileştirip , aklı mantıgı öne alan bir kisveye büründürebiliyor.

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
04-13-2010 10:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir