Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.71 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bebek ve Çocuk haritaları
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Mavi için..
mavi , oğlunun özel diyebileceğim bir yıldız haritası var. ilk dikkatimi çeken tepedeki gezegenler. hemde akrep burcunda.
10.evinde jüpiter ve plüto ayrıca 9.evin sonundaki 10.evin başındaki venüs oğlunun varmak istediği yere işaret eden öğretmenler. venüs ile jüpiter tatlı bir şans veriyor. venüs , 10.evde popüleriteyi arttırır eğer sert açıalr yoksa. küçüğün venüsünün sert açısı görülmüyor bu iyi. toplum tarafından kendini kolay sevdirecek bir yönü olmalı. jüpiter , akrep arenasıyla ilgili konularda oğlunuza bolluk veriyor. sezgileri kuvvetli olmalı. kişisel manyetizması yüksek olmalı , öyleyse nazar değmesin diyorum.
mars - satürn ve jüpiter arasındaki şans üçgeninden söz etmeden geçemeyiz. yükselenin yöneticisi satürn olduğuna göre , satürnün derslerini iyice verdiği sürece başarıya ulaşmasını kolaylaştıracak enerjiye ve yeteneğe sahip bence.
satürn derslerini alırken , oğlunuzun duygularıyla yani AY'ı ile sürtüşüyor. merkürün de yükselene sert açı yaptığını düşünürsek , oğlunuzun KENDİSİNİ VE ÖZELLİKLE DUYGULARINI İFADE ETMESİ gibi sorunlara dikkat etmenizi öneririm.
içe kapanma durumları sözkonusu olursa ona içtenlikle , bi arkadaş gibi , empatiyle yaklaşmanızı ve yargılamamanızı öneririm.
oğlunuzun duygusal olmakla birlikte inatçı bi tarafı olmalı , akrep ve mars yengeç etkileri sebebiyle. mars yengeçin 7.evinde olması sebebiyle , yanlış anlamalara ve alınganlığa dayanan bir tür hırçınlığı olabilir diye düşünüyorum.
şans üçgeninin ona vereceği potansiyeli verimli kullanmasının yolu bence satürnü beslemesinden geçiyor. satürnün engeli ise AY yani duyguları. bazen ne kadar melankolik görünsede oğlunuzun yay iyimserliğini taşıdığını düşünüyorum. yine 10.ev jüpiteri ve venüsü ona deyim yerindeyse gevşeklik verebilir potansiyelini kullanması açısından. öyleyse , ne önerebilirim ;
satürn disiplinini kullanırken kendine AY YAY'ını besleyecek ödüller verebilir. yaya has verilecek ödüller onu mutlu edecektir.
güneşinin 1.evindeki uranüs-neptün ikilisiyle güzel açı yaptığını görüyoruz. neptün duyarlılığını arttırırken , uranüs orijinalliğini arttırıyor olmalı , tıpkı annesi gibi ;)
şimdilik benden bu kadar

06-20-2007 03:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: Bebek ve Çocuk haritaları
teşekkür ederim yıldırım oğluşumu ne güzel anlatmışsın, duygusaldır , kendini çabuk sevdirir öle şirinlik yapmasına gerek olmadan ama ii gevşektir, keyfine düşkündür bakalım enerjisini ve yeteneğini zakmet edip nasıl kullanacakgülücük neyse sorumluluğunu bilir, ii çocuktur üzmedi beni şimdilik o benim arkadaşımgülücük) sınava yakın irdeleriz artık

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
06-20-2007 03:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Bebek ve Çocuk haritaları
ayrıca mavi , oğlunun yükseleni oğlak olmasına rağmen neptün ve uranüsün 1.evde olması , güneşten güzel açıyla beslenmesi , bakışlarını ön plana çıkarabilir. güneş özgüven verir , neptün romantik bakışlar verir , uranüs ise kızdığı zaman delici bakışları ön plana çıkartır..

06-20-2007 03:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 2

Yıldırım:
mars-uranüs balık burcunda ve ay başak ile zıt açı yapıyor. hassaslık + alınganlık ve özellikle bu küçük yaşlarında biraz öfkeyle karışık dudağını büküp ağlamaları  sözkonusu olabilir.

Gerçekten çok doğru bir tespit Yıldırım. Doğduğunda avaz avaz ağlayan tek çocuk benim kızımdı. Hala en ufak birşey de ağlıyor. Gözlerinde gözyaşları her zaman hazır.Su grubunun etkileri gözyaşı deposu dolugülücük Bazen bana fenalık geliyor ağlamasından.

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
06-29-2007 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Bebek ve Çocuk haritaları
Alya Yazılan:Yıldırım:
mars-uranüs balık burcunda ve ay başak ile zıt açı yapıyor. hassaslık + alınganlık ve özellikle bu küçük yaşlarında biraz öfkeyle karışık dudağını büküp ağlamaları  sözkonusu olabilir.

Gerçekten çok doğru bir tespit Yıldırım. Doğduğunda avaz avaz ağlayan tek çocuk benim kızımdı. Hala en ufak birşey de ağlıyor. Gözlerinde gözyaşları her zaman hazır.Su grubunun etkileri gözyaşı deposu dolugülücük Bazen bana fenalık geliyor ağlamasından.

sevgili alya ; su elementinde şans üçgeni olması idil için güzel bir konum. yinede suyun verdiği duygusalığa , ay başak alınganlık katıyor. aşırı hassaslığı normal görünüyor. öyleyse anne ve babası olarak bu astroloji bilgisinden faydalanmak elinizde. ben eğitimin önemine inanırım. astroloji mutfağındaki eksik bir malzememizi çalışarak + üreterek etkili kılabiliriz diye düşünenlerdenim.
çok duygusal olan insanların ''satürnün disiplin ve kontrol'' yeteneklerini kazanmaları gerektiğine inanıyorum. idil'in satürnü ne kadar kuvvetliydi şu an hatırlamıyorum ancak zayıf bile olsa ailesi olarak siz ona satürn eğitimi verebilirsiniz. ki alya , senin satürn 4 tane ikizleri nasıl zaptediyor anlatmıştım. ona kendi satürnünü sık sık anlat bence. yani duygusallığını kontrol edebileceğini , disiplini öğrendiğinde daha doyumlu bir hayatı olacağını sık sık ona anlatabilirsin , faydalı olacaktır bence ok

06-29-2007 04:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Alya Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Cvp: RE: Bebek ve Çocuk haritaları
Yıldırım Yazılan:
Alya Yazılan:Yıldırım:

sevgili alya ; su elementinde şans üçgeni olması idil için güzel bir konum. yinede suyun verdiği duygusalığa , ay başak alınganlık katıyor. aşırı hassaslığı normal görünüyor. öyleyse anne ve babası olarak bu astroloji bilgisinden faydalanmak elinizde. ben eğitimin önemine inanırım. astroloji mutfağındaki eksik bir malzememizi çalışarak + üreterek etkili kılabiliriz diye düşünenlerdenim.
çok duygusal olan insanların ''satürnün disiplin ve kontrol'' yeteneklerini kazanmaları gerektiğine inanıyorum. idil'in satürnü ne kadar kuvvetliydi şu an hatırlamıyorum ancak zayıf bile olsa ailesi olarak siz ona satürn eğitimi verebilirsiniz. ki alya , senin satürn 4 tane ikizleri nasıl zaptediyor anlatmıştım. ona kendi satürnünü sık sık anlat bence. yani duygusallığını kontrol edebileceğini , disiplini öğrendiğinde daha doyumlu bir hayatı olacağını sık sık ona anlatabilirsin , faydalı olacaktır bence ok

Teşekkürler Yıldırım. Haklısın Allah dağına göre kar veriyor. İdil ne kadar hassassa ben de hayata karşı daha mantıklıyım ve azimliyim. Yanlızlıktan mücadeleden korkmam. Eğer onun bu duyarlılığının yanında bende azmin,sabrın nasıl bir şey olduğunu öğretebilirsem ilerideki hayatında daha güçlü bir birey olabilir..

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz! Bekle gör ki yaptığın iyiliklerin cezasını çektirsinler!
06-29-2007 03:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Sert açı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Merhaba, çok uzun zaman önce üyesi olduğum siteye, takip etmeme rağmen iştirak edemiyordum. Yaptığım iş değişikliği (2008'de), çok yoğun bir çalışma ortamı ve engellenen internet demek oldu benim için. Arkasından evlilik, şimdi de bir bebek bekliyoruz Allah'ın izniyle.
Bebeğimizin gelişimini iki üç hafta önden götürmesi(koşuyor mübarek!) ve ters olması sezaryeni gündeme getirince ben de bu kadar astrolojiyle ilgilenip arkasından, doğum saatiyle hiç ilgilenmemezlik yapamadım. Gün ve saati belirleyebileceksek en uygununu bulmak için kendimce hesaplar yapıyorum.
Şubat ortası-Şubat sonu arasında bir gün ve saat bakıyorum. Uyumlu açıların en çok olduğu 22 Şubat'a takıldım, kuzey-güney ay düğümleri, venüsünün burcu derken sabah 06.00-08.00 ya da 23 Şubat'a bağlayan gece 02.00-04.00 arası nasıl olur diye düşünürken, her zaman yararlandığım ve çok şey öğrendiğim siteye bir daha danışmaya karar verdim.
Yanlış birşey yapmaktan korktuğum ve yaparsam kendimi affetmeyeceğim bir karar bu. Bir kitapta güney ay düğümünün birinci evde olmasının (Allah korusun) organ eksikliğinin göstergesi olduğunu okumuştum. Ya da satürnünün 5. ya da 7. evine gelmesini istemem. Bu gibi hesaplar yüzünden kendim işin içinden çıkamadım.
Eğer vaktiniz olursa ve ilgilenmek için fırsatınız, doğmamış bir bebeğin en iyi olma ihtimalini belirlemiş olacağız.
Aslında duyduğumda hiç hazetmediğim birşey bu. Kaderi belirlemek bize düşer mi diye sorguladığım birşey. Ama işin içine kendi canı girince insanın en güzeli olsun istiyor. Ve asıl yapmak istediğim fiziksel ve zihinsel sıkıntı yaşamasını engelleyebiliyorsam onu engellemek, yoksa illa ki hayatta sıkıntılar yaşayacak ve yaşamalı da büyümek için, olgunlaşmak için. Ben elimde fırsat varken değerlendiremedim demek istemiyorum
Yardım talebimi doğmuş çocukların haritasının incelendiği forumda yaptım, benimki de doğmamış bebek haritası olsun mu?
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler, takip etmeye devam edeceğim.

Allah'a şükür, herşey hızla geçer, aşk ta, hatta keder de.
Nerde dün akşamki gözyaşları, geçen yılki karlar nerde?
02-02-2011 08:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
simya Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Uzun bir aranın ardından bu başlık altında herkese selamlar. Siteimiz daha bi güzelleşmiş görmeyeli.. Bebeğimi dünyaya getirdim ve sizlerden epey uzak kaldım. Bebeğinin ilk çığlığını duyar duymaz saate bakan Astroloji meraklısı yeni bir anne olarak sizden bebeğimin potansiyelleri hakkında bilgi rica edicem.
http://www.new-astrology.com/index.php?p...dex=788111

SİMYA YILDIZ HARİTASI
02-14-2012 04:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(02-14-2012 04:34 PM)simya Yazılan:  Uzun bir aranın ardından bu başlık altında herkese selamlar. Siteimiz daha bi güzelleşmiş görmeyeli.. Bebeğimi dünyaya getirdim ve sizlerden epey uzak kaldım. Bebeğinin ilk çığlığını duyar duymaz saate bakan Astroloji meraklısı yeni bir anne olarak sizden bebeğimin potansiyelleri hakkında bilgi rica edicem.
http://www.new-astrology.com/index.php?p...dex=788111

Allah sağlıklı mutlu başarılı uzun bir ömür versin.

Hazır yorumlardan minik bir derleme yapalım ;

Ay Terazi burcunda

Paylaşmak ihtiyacındadır. Elindekini sevdiği saygı duyduğu birileriyle paylaşmak onu mutlu eder.
İyi günde kötü günde hayatı paylaşabileceği insanlara ihtiyaç duyar. Genelde cömert bir tabiatı vardır.

Ay Terazi kişisi genelde saygılı ve zarif davranışlar gösterme eğilimindedir. Hatta bazen uyumu bozmamak adına insanlara fazla tolerans gösterebilir.

Genelde kararsız bir kişiliği vardır ve ilişkilerinde karşı tarafın kararlarına uyum göstermeyi tercih edebilir.
Kararların çoğunu partnerine yada dostlarına bırakabilir.

Kendini çekici biri olarak ortaya koyma hüneri vardır yada daha genel anlamıyla güzelden anlar diyebiliriz.
İnce bir zevki olacaktır ve de güzel olan şeylerden etkilenmeye müsait bir doğası vardır. Bu nedenle sanatla yada estetik içeren herhangi bir uğraşıyla ( moda-tasarım vb.) ilgilenmek ona iyi gelebilir.

Ay Terazi kişisi için denge kousu önemlidir ve iç dünyasının dengelerini bozabilecek aşırılıklardan hoşlanmaz. Örneğin müzikten keyif alabilir lakin sesini fazlaca açıp gürültü yapmaktan hoşlanmayabilir. Herhangi bir konuda genelde orta yolu tercih ettiği için , aşırı uçlar onun hassas dengelerini bozabilir.

Genelde romantik bir yapıya sahiptir ve ilişkiler üzerine güdüsel olarak (Ay'dan dolayı) pek çok şeyi zaten biliyor gibidir.
Duyarlılığı bazen Su burçlarına benzeyebilir lakin Su burçları kadar derin bir duygusallığı yoktur.

Kararsızlığı ve uyumu bozmamak adına asıl samimi düşüncelerini saklama eğilimi onun gölgelerinden bazılarıdır.

Ay & Uranüs bağlantısı

• Bağımsızlık ihtiyacı vardır. Bir şeye bağlanmak ve taahhüt altına girmek ona zor gelebilir.
• Mesafe ihtiyacından söz edebiliriz. Bazen arkadaşlıklarına ve hatta duygusal ilişkisine mesafe koymak dürtüsü ön plana çıkabilir.
• Âsi duygular görülebilir. Otorite figürlerine baş kaldırmak benzeri tepkiler görülebilir.
• Beklenmedik tepkileriyle çevresindeki insanları şaşırtma eğilimi vardır.
• Bilinçaltı zihin geleceğe ayarlanmış gibidir. Geçmişe pek takılıp kalmak istemez.
• Anneyle olan ilişkisi başkalarından farklı olabilir. Anne arkadaş gibidir ya da uzak biridir.
• Duyguları ve duygusal konuları akılcı biçimde ele almayı tercih edebilir.
• Toplumsal ve ailevi alışkanlıklara uyum göstermekte zorlanabilir.
• Herkes gibi olmak zorunda değildir çünkü böyle hissediyordur.
• Aileden uzak kalma deneyimleri yaşama ihtimalini ekleyebiliriz.
• Aykırı olmak adına bazen tuhaf ve ukalaca davranışlar sergileyebilir buna dikkat diyelim.
• Bazen vurdumduymaz biri olabilir.

Venüs Akrep burcunda

Akrep burcu gibi beğenilere sahip olma , Akrep burcu gibi kendini çekici kılma , ilişkilerde Akrep burcu gibi yaklaşımlar gözlemlenebilir.

Venüs Akrep kişisi beğenileri konusunda yoğun biri olacaktır. Hoşlandığı şeyi tutkuyla isteyebilir. Akrep burcunun ya tam ya hiç prensibini beğenilerinde ve ilişkilerinde gözlemleyebiliriz.
Sevdiği şeyleri sahiplenmek dürtüsü yoğun olabilir. Aşık olduğunda karşı tarafı takıntı haline getirmesi olasılığına dikkat çekebiliriz.

Venüs Akrep kişisi nasıl mutlu olur ? Nelerden hoşlanır ?

Venüsün uyum ve huzur ihtiyacı Akrep burcunda zorlanabilir. Çünkü Akrep arada bir gerilim yaşama ihtiyacı hisseder. Duygusal yoğunluk , seksüel yoğunluk önemli olacaktır. ( Satürn gibi frenleyici etkiler varsa bu yoğunluğunu ifade etmekte zorlanabilir )
Venüs Akrep kişisi çocuksu şeylerden pek keyif almayabilir. Beğenileri konusunda ciddi bir tavrı olabilir. Aşk ve karşı cinsle kurulan her türlü ilişki ciddi konulardır.
Venüs Akrep kişisini etkilemek için biraz gizemli olmak uygun bir strateji olabilir.
Kolay bir kişiliğe , yapışkan davranışlara , pasifliğe pek gelemeyecektir.

Venüs Akrep kişisi seksüel bir cazibeye sahip olacaktır. ( doğum haritasında engelleyici başka faktörler yoksa ) Kendini karşı tarafa net bir şekilde sunacaktır.
İlişkiyi kontrol etme ihtiyacı duyabilir.
Kendisi bu Akrepsi özellikleri taşımadığını düşünüyorsa , Akrepsi özellik taşıyan kişileri hayatına çekebilir.

Venüs Akrep özellikle gerilimli açılarda ilişkiler konusunda krizlere işaret edebilir.
Partnerinin – ortağının parasıyla ( kaynaklarıyla ) alakalı sıkıntılar deneyimleyebilir.

Venüs Akrep kişisi özellikle Plüto , Satürn bağlantıları olduğunda ilişkilerde karşı tarafa güvenmekte zorlanabilir.

Ve son bir not = Transit Satürnün Akrep burcunda olacağı önümüzdeki 2 yıl içinde sağlık konusunda zorlanabilir ( Ekim 2012 ile 2014 yılları arası )

Bu elbette hastalanacak gibi kötümser değerlendirilmemeli

Sadece Satürn Transiti onun doğum haritasının hassas noktalarına sırayla dokunacak ( bebeğin güneşi , venüsü ve merkürü akrepte ve satürn bunlara dokunacak )

Satürn temas ettiği yerde enerjiyi azaltabiliyor ve bu durum bazen (her zaman değil) sağlık problemlerine işaret edebiliyor.

Tedbirli olmanız yeterlidir.

02-15-2012 06:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Bende bir akrabanin yeni dogan bebeginin haritasini ekleyeyim....
Bebek normal dogum olmasi gerekirken, ameliyatla alindi... ve dogdugunda kalbinde bir sorunu vardi ve hemen ameliyat olmasi gerekiyordu... bunun icin önce bir sehire daha sonra da istanbula sevkedildi... ameliyat gerceklesti ve basariyla sonuclandi... haritayi görmek isteyenler icin...

http://a1202.hizliresim.com/u/h/2r44b.gif

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
02-15-2012 07:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrosohbete katildigimiz zamanin haritalari Mavisahram 21 28,713 06-03-2016 06:36 PM
Son Mesaj: hashikio
  Olay Haritaları astrosohbet 24 32,513 03-12-2011 02:38 AM
Son Mesaj: Venüs

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir